Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Wikia Hakkında

kaooss

Öncelikle bütün korsanfan ailesinin bayramını kutluyorum.Marco bu güzel bilgi ve açıklama için emeğine ve ellerine sağlık.
Yahu şimdi sana ne desem boş, çok haklısın, çok! Aynı dertten ben de muzdaribim. Hatta okunmayan yazılarımı siliyorum genelde. Bu siteden bahsetmiyorum tabi ki, başka yerlerde. O kadar uğraşıp, araştırıp bir şeyler yazıyorsun ya da bir öykü, şiir deneme falan yazıyorsun ancak insanlar çıkıp da bir okuyup, teşekkür etmekten yoksun. Bilirim, çünkü ben de başka bir eser hakkında tanıtım, araştırma yazıları yazıyorum(dum), kıymet verilmeyince bıraktım. Bu sitede yine yorum yapan, teşekkür eden var, az da olsa. Hocam, senin kütüphanede yazdığın hemen her tanıtımı, araştırmayı okudum. Okumadıklarımın sayısı bir elin parmağını geçmez. Ancak, ben de senden şimdi özür dilerim ki hiç birine yorum yapıp bir teşekkür etmedim. Farklı sayfalarda yazdıkların için defalarca teşekkür etmiş olsam da yazdıklarının altına bir şeyler söylemedikten sonra bir anlamı kalmıyor...
Sen yazmaya, güncellemeye devam et hocam. Ben okurum da okuturum da.
@Marco ellerine sağlık güzel açıklama yapmışsın bilmeyen arkadaşlar için yararlı olur oradaki bilgiler.

Ben Smoker ne yazsa okuyorum bence diğer arkadaşlarda okuyor ama zahmet edip bir teşekkür etmiyor.O yüzden okunmuyor izlenimi veriyor olabilir.
Bende aynen arkadaşlarıma katılıyorum olayı çok güzel ifade etmişler bence. Olay aslı;sen 3-4 saatini çeviri yaparak ve bunları foruma yazarak büyük emek harcarken, çoğunlukla bu yazdıkların ya okunmadan yorum yapılıyor yada insafsızca eleştiriliyor. Emeğinin karşılığını görememek çok acı bir durum. Smoker tamamen haklısın ama vazgeçmek çözüm değil ve bilgi paylaşınca güzel. Eminim bu site de bir çok arkadaşım; çevir yapan, editleyen, bizleri bilgilendiren yani kısacası bu işin arka planında yer alan sizlerin ne yazdığından ziyade sırf sizlerin adı geçtiği için okuduğunu düşünüyorum. Çünkü sizler bir şeyler yazıyorsanız eğer içeriğinin boş olmadığını herkes biliyor. Emin olun yaptığınız bütün her şey boşa gitmiyor. Ben emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür edip iyi çalışmalar diliyorum.

Erkan öncelikle aydınlattığın için saolasın fakat şöyle birşey var ya kendinden birşeyler katılıyorlar ya da onu ekleyenin hatası.

Smoker dedi ki wikia göre çeviriyorum dedi. Wb konusunda
kütüphanede wb;
Tayfasına çok önem verir. Ace yakalandığı zaman hiç tereddüt etmeden Dünya Hükümeti'ne savaş açmıştır. Pişmanlık duymayan birisi olsada Karasakal'ın Ace i yenebileceğini bilerek onun üstüne yollamasına pişman olmuştur.

Bense smokere şunu sordum.
"Abi şu kısım hatalımı bilmiyorum. Beyazsakal ace'i yollamamıştır. Ace artis tavrı ile kendi gitmiştir ama wb shanksa geri çağıramam atarı yapar. Savaş alanında ise tüm dünyanın gözü önünde suçu kendi üzerine alır seni ben yolladım der. Normalde ace kendi gider hatta wb orda uyarır içimde garip bir his var gibi birşeyler belirtiyordu. Çeşitli kaynaklardan baktım bu kısımı düzeltirsen iyi olur abi eğer ben hatalı biliyorsam doğrusunu anlatırsan sevinirim."

şimdi wikia güvenecek miyiz ? normalde mangada dahil ace'i yollamadı wb kendi gitti ace...
Gitmesine izin vermemeliydim anlamın da kullanılmıştır cümle çok açık belirtmediğinden öyle anlamıştım ben de ilk başında ama bilmiyorum senin dediğin gibi
de olabilir.

Erkan öncelikle aydınlattığın için saolasın fakat şöyle birşey var ya kendinden birşeyler katılıyorlar ya da onu ekleyenin hatası.

Smoker dedi ki wikia göre çeviriyorum dedi. Wb konusunda
kütüphanede wb;
Tayfasına çok önem verir. Ace yakalandığı zaman hiç tereddüt etmeden Dünya Hükümeti'ne savaş açmıştır. Pişmanlık duymayan birisi olsada Karasakal'ın Ace i yenebileceğini bilerek onun üstüne yollamasına pişman olmuştur.

Bense smokere şunu sordum.
"Abi şu kısım hatalımı bilmiyorum. Beyazsakal ace'i yollamamıştır. Ace artis tavrı ile kendi gitmiştir ama wb shanksa geri çağıramam atarı yapar. Savaş alanında ise tüm dünyanın gözü önünde suçu kendi üzerine alır seni ben yolladım der. Normalde ace kendi gider hatta wb orda uyarır içimde garip bir his var gibi birşeyler belirtiyordu. Çeşitli kaynaklardan baktım bu kısımı düzeltirsen iyi olur abi eğer ben hatalı biliyorsam doğrusunu anlatırsan sevinirim."

şimdi wikia güvenecek miyiz ? normalde mangada dahil ace'i yollamadı wb kendi gitti ace...
Orada sahiplenme var. Ne yaparsan yap arkandayım demek istiyor. Hata falan yok bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık