Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Beyazbıyık'ın Sağ Kolları

Güçleri gayet yeterli çılgın gibiler. Ama amirallerden zayıf olmaları normal yoksa Marine diye bi kavram kalmazdı.
Fakat mugiwara monster triosunun eline su dökülemez. Neden derseniz.
Dövüşmeye karar verince dağıtan bir kaptan.
İnanılmaz belkide mangadaki en fazla kan ve öldürme arzusuna sahip kılıç ustası.
Kızlara gelecek bir tehlikede çıldıran ahçı.
Ve ortak nokta tayfadan biri tehlikede oldugunda sınır tanımazlar.
Wb korsanlarındaki aile olayının bizim tayfadaki kadar saglam oldugunu sanmıyorum ben kıyaslanınca. Aynı seviyedeki bir mugiwara tayfası o marineford'dan istediğini alır çıkardı.

Roger'da Ray-San Shanks'ta Beckman varken Wb'ye Marco ve Jozu yakışmadı. Wb'nin sağ kolu olabilecek kadar güçlü değiller bence ama amiral seviyesine yakınlar. Özellikle Jozu,Akainu ile vs atsaydı herşey çok daha farklı olabilirdi.

Çok ezildiler amirallere karşı. Akainu estirdi resmen, ortalığın tozunu attı. Hiç yoktan amirallerden birisinin ağzını yüzünü kırmaları gerekiyordu. Hakileri çok yetersizdi üstelik, gemilerine çıkıp haki show Shanks'e artislik yapıyorlardı ama onları Akainu'nun elinden alan yine Shanks oldu. Amiraller geçtim bari kor-amirallerin kellesini bari alır adam. Jozu için diyecek bişey yok zaten adama nazar değdi... Aslında amiralleri biraz okşayıp, Garp ve Sengoku gibi efsaneleri savaşa girmeye zorlamaları gerekiyordu ama onları savaşa dahil eden yine bizim çocuk oldu. Beyaz Sakal'dan gerisi hayal kırıklığıydı bence. Ya da Beyaz Sakal çok çok güçlü olduğu için beklentileri yükseltip, yonkounun 2. ve 3. adamı=amiral olmalı diye düşündüğümüz için böyle oldu.

Bence güç olarak gayet yeterliler ama biraz geri planda kalıyorlar gibime geliyor. Shanks'ın tayfasındaki Ben Backman,Yasopp ve Lucky Roo'nun çok yüksek ihtiamlle meyvesi yoktur ama çok güçlüler her ne kadar güçlerini görmesekte tahminde bulunabiliyoruz. Aceba Marco ve Jozu meyvesiz ne kadar güçlü olurdu bence ikiside bu kadar güçlü olamazdı. Sanırım benim gözüme meyvesiz kişiler meyve kullanıcılarına göre daha güçlü geliyor. Yonkou'ların en güçlü elemanları rahatlıkla bir Amirall ile dövüşebilicek düzeyde olmalıdır bence kaldı ki Marco ve Jozu bunu yapabiliyor gayet yeterli düzeyde güçlüler bence. Ayrıca yazı çok güzel olmuş ellerine sağlık.
Wb korsanları çok enteresandır, meyve konusunda çok güçlü bir tayfa. Kaptanları dünyayı yok edecek meyveyi bulmuş. Marco ve Jozu'da son derece kuvvetli meyvesi var. Ace'de logia. 4.Thatch'i de karanlık logiasını bulmuş. 6.cı tümen Blamenco'da da meyve var.
Teach'te istediği meyveyi bulabilme şansı en yüksek yer olarak bu tayfayı seçmiş.
Ondan önce Chameleon'da meyve çalma amacıyla Wb korsanlarına sızmış. Meyve konusunda muhtemelen en iyileri, ama dediğin gibi haki tarafından kısılmış olabilir.

Eline sağlık.:)Uzun bir yorum yapacağım fakat sonra.Şimdi aklımda olan bir soru var.4.tümen komutanı Thatch meyve sahibi değildi.Vista'dan nasıl daha güçlü acaba?
O da kılıç kullanıyor, haki+kılıç olabilir. Denklerdir büyük ihtimal, yami yami yi Thatch'i alsaydı 4.cü tümende oldukça güçlenmiş olacaktı, kişi bazında olmasada toplamda roger tayfası gücüne yaklaşırlardı bence ;
1- Anka
2- Alev
3- Elmas
4- Karanlık

durumları böyle olsada cogumuz gibi bende saldırı güclerinin artırılabilecegi kanaatindeyim ama aslında saldırı gücleri cok saglam tek kötü olan sahip oldukları svaunmaya göre saldırı gücleri düsük kalmıs.yani wbnin deprem meyvesi ve akainunun magması 10 gücündeyse,bence jozu ve marco haki destegine ragmen en fazla 7 gücündeler saldırıda.cünkü standartın üstündeki hiç bir karaktere tek atamazlar ugrasmaları lazım.

buna karsılık savunmaları direk 10 ve opnin en üstü yani bizi yanıltan genelde bu oluyor.
Dediğin gibi melih savunma güçlerini çok yüksek vermiş, Jozu'nun Mihawk'ı, Marco'nun Kizaru'yu durdurduğu manga sayfası sonunda senin dediğini destekleyen şöyle bir tabir var ;
A Breathless Battle - Offence versus Defense !!

Çok uğraşmıssın eline sağlık. Jozuda Kuma gibi fazla güçlü gösterildi başta daha sonrada dediğin gibi gücü kesilmesi adına kolunu aldı Oda. Aslında Marinford harici bu karakterlerin vsleri görseydik daha farklı olurdu tabiki durum. Marinford bir yandanda amiral gücüne vurgu arcı olduğundan harcanmak zorunda kaldılar. Bide aklıma gelmişken sorayım Aceden önce 2. bölük komutanı hakkında bilgi verilmiş miydi?
Uzun zamandır boş olduğu söylenmişti. Pek bir bilgi yok.

Roger'da Ray-San Shanks'ta Beckman varken Wb'ye Marco ve Jozu yakışmadı. Wb'nin sağ kolu olabilecek kadar güçlü değiller bence ama amiral seviyesine yakınlar. Özellikle Jozu,Akainu ile vs atsaydı herşey çok daha farklı olabilirdi.
Rayleigh'in yaşlılığı sebebi ile gücünü hesap edebiliyoruz ama Beckman'ın gücü hakkında bir yorum yapmak yanlış olur. Zekası ve hakisi dışında hiç bir bilgimiz yok. Beckman'ın bir Rayleigh seviyesinde hakisi olduğunu sanmıyorum, Marco ve Jozu'nun meyve avantajlarınıda eklersek en güçlü yonko tayfası olma ihtimalleri halen devam ediyor bence. Diğer yonko tayfalarınıda görmek lazım kesin konuşmadan önce.

Çok ezildiler amirallere karşı. Akainu estirdi resmen, ortalığın tozunu attı. Hiç yoktan amirallerden birisinin ağzını yüzünü kırmaları gerekiyordu. Hakileri çok yetersizdi üstelik, gemilerine çıkıp haki show Shanks'e artislik yapıyorlardı ama onları Akainu'nun elinden alan yine Shanks oldu. Amiraller geçtim bari kor-amirallerin kellesini bari alır adam. Jozu için diyecek bişey yok zaten adama nazar değdi... Aslında amiralleri biraz okşayıp, Garp ve Sengoku gibi efsaneleri savaşa girmeye zorlamaları gerekiyordu ama onları savaşa dahil eden yine bizim çocuk oldu. Beyaz Sakal'dan gerisi hayal kırıklığıydı bence. Ya da Beyaz Sakal çok çok güçlü olduğu için beklentileri yükseltip, yonkounun 2. ve 3. adamı=amiral olmalı diye düşündüğümüz için böyle oldu.
Fena dolmuşsun sen :) Akainu azmanını tutabilen yok zaten, BB kaçtı, Aokiji yenildi. Filo Amiralliğine geldi adam.
Sengoku vs Akainu desen Akainu diyebilirim, tam bir ofansif, saldırgan birisi.
Jozu ve Akainu en fazla berabere giderdi bence. Tamam meyve avantajıda var ama E.Oda amiralini özellikle filo amirali yapacağı adamı harcatmaz olmadı bir şey uydururdu.
Yinede Luffy'yi öldürmesine müsade etmediler, Akainu ''iki kardeşin buradan canlı çıkmasına izin vermicem'' dedi lafını yemiş oldu. Bu da bir şey.

Roronoa Zoro

Güzel yazı olmuş. Jozu'nun gökyüzünü belirtmesi çok manidar. Konuma bağlıyayım buradan.

Bence gayet güçlü ve yeterli iki kişiydiler.Yani o koskoca buz dağını Garp'tan başka fırlatabilecek bir adam görmedik herhalde seride veya kizaru'yu öyle bir tekmeyle uçurabilecek uzaklara.Bence buradan bu adamların yetersizliği değil de amirallerin gücünün ne kadar yüksek bir düzeyde olduğu sonucu ortaya çıkıyor.Eline sağlık güzel yazı olmuş.

Bence gayet güçlü ve yeterli iki kiþiydiler.Yani o koskoca buz daðýný Garp'tan baþka fýrlatabilecek bir adam görmedik herhalde seride veya kizaru'yu öyle bir tekmeyle uçurabilecek uzaklara.Bence buradan bu adamlarýn yetersizliði deðil de amirallerin gücünün ne kadar yüksek bir düzeyde olduðu sonucu ortaya çýkýyor.Eline saðlýk güzel yazý olmuþ.

katiliyprum yuh telefon off t9 magduru ;( :(

Yazıyı beğendim. Gereksiz detaylardan kaçınmış, konunun özüne odaklanmışsın.
Jozu'nun kolunu kaybetmesi kötü oldu, Akainu'yu yenemese bile iyi bir süre oyalayabilecek bir adam bence.
Marco zaten serideki favorilerimden biri. Tek eksiği güç gibi geldi bana, yani amirallerle karşılaştırdığımızda, Akainu'nun, Kizaru'nun karşısında onları yenme şansı bana göre yok, ki yenme şansı olmalıydı yani. Wb'nin ne kadar güçlü olduğunu gördük, adam ölü haliyle, Akainu'nun yaşamına son veriyordu az daha. Roger'ın adamı Rayleigh gibi, Marco'nun daha güçlü olmasını isterdim. (Ray-san'dan güçlü olsun demiyorum, yanlış anlaşılmasın.)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık