Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Wano'da Sekiz Minare

Teşekkürler. Başkent olmama durumu mevcut Wano'nun. Yazdıkların içinden Ohara ilgimi çekti. Bir sebebi var mı Ohara yazmanın?
İş bölümü mantığından Ohara olduğunu düşünüyorum aslında; korunması ve yazılması Kano, Kırmızı Poneg. sürekli gezen ve bulunamayan Minklere verilmesi gibi çözümleme kısmını da Ohara'nın yaptığını düşünüyorum.O dili D ler biliyor, gibi bir şey olsaydı es geçerdim de onlara kalan görev okuma/çözümletme olur diye düşündüm. :sapkali:

Emeğine sağlık, çok güzel bir teori olmuş. 8 müttefik, yoldaş ulus fikri bana çok mantıklı geldi. Sadece Wano'nun bu müttefiklerden biri olacağını düşünüyorum, AK başkenti değil. Ay Krallığını da ayrı bir müttefik olarak değerlendirme faslında kafam karıştı. Benim bildiğim kadarıyla Shandora, Skypiea ve Enel'in halkı aydan kaynak kıtlığı sebebiyle ayrılan Bilkalıların çocukları.

Momotaru efsanesindeki bayrağın temsilcisinin de Luffy olması daha çok içime siner. Yeni dünyayı fethedecek adam kendisi nihayetinde. :)

Emeğine sağlık, çok güzel bir teori olmuş. 8 müttefik, yoldaş ulus fikri bana çok mantıklı geldi. Sadece Wano'nun bu müttefiklerden biri olacağını düşünüyorum, AK başkenti değil. Ay Krallığını da ayrı bir müttefik olarak değerlendirme faslında kafam karıştı. Benim bildiğim kadarıyla Shandora, Skypiea ve Enel'in halkı aydan kaynak kıtlığı sebebiyle ayrılan Bilkalıların çocukları.

Momotaru efsanesindeki bayrağın temsilcisinin de Luffy olması daha çok içime siner. Yeni dünyayı fethedecek adam kendisi nihayetinde. :)

Çok teşekkürler. Evet bir çok kişi Wano'nun da bir müttefik olduğunu, başkent olmadığını söylüyor. Mümkün, bu konuda kesişen bir çok noktanın Wano da olmasını düşünerek ilerledim. Ama bilinmeyene spekülasyon yapamam. Başkenti görmemiş de olabiliriz elbette.

Kafanın karıştığı kısma gelirsek, Bilkalı-Skypian ve Shandian farklı soylar. Bilkalıların çocukları değiller. Doğru hatırladığın kısım Enel'in kapak hikayelerinde Ay da ki kaynak kıtlığı sebebiyle terk etmeleri. Şöyle açayım netleşsin kafanda, bir çok kişiye de yanıt olur bu.

Bunlar bahsi geçen resimlerimiz.

1-Şimdi, bizim kafasında balık adam şeklinde kask olan adam Shandia'lı. Sebebi ise, kafasındakinin bir balık olması değil herhangi bir hayvan olması. Shandia'da sözü geçenler avladıkları hayvanların postlarını kafalarına geçirerek, otoritelerini belli ediyorlar. Ve resimdeki Shandia'lının arkasında bulunan ok, yay çizimleri de onların avcı yaşamlarını yansıtır. Bunun gibi,

2-Kafasında, 2 adet ponpon bulananlar ise Skypia'lı. Bunu açıklamaya bile gerek yok,

3-Son olarak, geriye kalan ırk ise Bilkalılar. Yani Enel ve onu izleyenlerin ırkı. Bu ırkın mensuplarının kanatları diğerlerinden farklı olarak aşağı eğimlidir. Enel bu ırk içinde kanatları olmayan tek kişidir. (kanatlarını söktüğü tahmin ediliyor) Ayrıca Enel'inde bu ırkın önde gelenleri gibi, büyük küpeleri vardır. Ve bu ırkın bileklerinde bilezikler, ayaklarında ise takunya tarzı terlikler bulunur. Şu şekilde,

Yama, bu ırk için giyim geleneklerine bağlı kalmış en uygun örnektir. Terlik ve bilezikleri onda görebilirsiniz. Ayrıca bilezikleri Enel de hem ayağında hemde kollarında kullanır.

Velhasıl kelam, Bilka-Skypia-Shandia farklı ırklar. Sadece birlikte yaşıyorlardı. Küçük robotların isimleri ise Automata. Daha yazmayım, devamı diğer konum Meyve Doğuşu-Mutasyonu'na girecek. Umarım yardımcı olmuşumdur.

@Chaos Bringer çok teşekkür ederim, yardımcı oldun; ama şu cevabı alamadım tam olarak; bunların hepsi aylı değil mi? Enel'in ataları bile bahsettiğin 8 müttefikten Bilkalıların soyundan gelmiyor mu şimdi? Ayda hala müttefik bir medeniyet var mı? Pek anlaşılamadı.

@Chaos Bringer çok teşekkür ederim, yardımcı oldun; ama şu cevabı alamadım tam olarak; bunların hepsi aylı değil mi? Enel'in ataları bile bahsettiğin 8 müttefikten Bilkalıların soyundan gelmiyor mu şimdi? Ayda hala müttefik bir medeniyet var mı? Pek anlaşılamadı.
Ayda eskiden toplu bir medeniyet varken müttefikti. Kaynak eksikliği sebebiyle terk edildi. Peki pasif halde bırakılan silahlı bir automata ordusu neden bulundu? Bir ordunun varlığı bir savaşı işaret eder. Peki uzay korsanları, kaynakları tükenmiş halde neden ay da delikler kazıyordu? Enel'in gördüğü ve bulduğu yazıtlardan ziyade ordunun ve oradaki teknolojinin tekrar kullanılabilmesi mümkün olabilir mi? Kısaca Enel Ay'ı yeniden bir güç ve medeniyet haline getirebilir mi? Sonuçta en büyük hayali Ay'ı yönetmek. Ee yok etmeyecekse iyi yönetir bizim oğlan. Bundan da ziyade Enel Ay'a gidene kadar Ay'da birilerinin bulunması hiç beklenmiyordu. Bunu da Tsukumi'nin Ay'da bir patlama olduğunda şaşkınlıktan yediği yemeğin boğazında kalıp ölmesinden çıkartıyoruz. Automata'ların intikam için balonlarla gidip korsanlara yenilgisi ile başlayan bu neden sonuç ilişkisinde Ay'ın eski bir müttefik olduğu kesinken, yeniden bir medeniyet oluşup Luffy'e bağlanması ise oluşabilecek en manidar şekilde Enel ile gerçekleşecek diye düşünüyorum. Bundan dolayı Ay halkını geçmiş zamanlı olarak 900 yıl öncesini yazdım teoride. Enel'in güncel durumda da 8 müttefikten biri olarak katılması benim spekülasyonum.

@Chaos Bringer

Wano bence de antik krallığın başkenti değildir ama eline sağlık.Emek olduğu belli oluyor.Ama bir şey sorucam.

Nefertari 20 krallığın içine sızdırıldı demişsin.Eğer sızdırıldıysa savaş içinde saf değiştirmeleri gerekmiyor muydu ? Ama böyle bir şey geçmiyordu hatırladığım kadarıyla.Savaş sonunda sadece Nefertari Mariejos'a yerleşmeyip Alabasta'da kalıyorlardı.

Bir de senin teori tutarsa minklerde bu müttefiklerden biri olabilir mi ?

@Chaos Bringer

Wano bence de antik krallığın başkenti değildir ama eline sağlık.Emek olduğu belli oluyor.Ama bir şey sorucam.

Nefertari 20 krallığın içine sızdırıldı demişsin.Eğer sızdırıldıysa savaş içinde saf değiştirmeleri gerekmiyor muydu ? Ama böyle bir şey geçmiyordu hatırladığım kadarıyla.Savaş sonunda sadece Nefertari Mariejos'a yerleşmeyip Alabasta'da kalıyorlardı.

Bir de senin teori tutarsa minklerde bu müttefiklerden biri olabilir mi ?
@Chaos Bringer uyuyordur şimdi :) Teori hakkında şahsi sohbetimiz olduğu için ben cevap vereyim şimdilik.

Nefertari ailesi savaş içinde saf değiştirse ve savaş yine kaybedilse idi poneglifleri kim koruyacaktı ? Burada Nefertari ailesinin görevi savaşın seyrine göre belirlenmiş olabilir. Yani savaş kazanılır gibi olursa ona göre kaybedilirse ona göre davran gibi..

Minkler kesinlikle bu müttefiklerden biri. Çünkü Wano'yla çok eskiye dayanan bir bağlılık ve birlikleri söz konusu. Bu, Wano başkent olsun ya da olmasın Minklerin Wano'yla beraber savaştıklarına delalet. Aynı zamanda Minklerin yol ponegliflerinden birini koruyor olması da kendilerine verilen misyonun büyüklüğünü gösteriyor. Davası bir, güvenilir bir dost olmadıktan sonra bu görevi herkese vermezler. Nitekim Minklerin yaşamları pahasına poneglifleri koruması da bunun kanıtı oldu :good:

@Chaos Bringer uyuyordur şimdi :) Teori hakkında şahsi sohbetimiz olduğu için ben cevap vereyim şimdilik.

Nefertari ailesi savaş içinde saf değiştirse ve savaş yine kaybedilse idi poneglifleri kim koruyacaktı ? Burada Nefertari ailesinin görevi savaşın seyrine göre belirlenmiş olabilir. Yani savaş kazanılır gibi olursa ona göre kaybedilirse ona göre davran gibi..

Minkler kesinlikle bu müttefiklerden biri. Çünkü Wano'yla çok eskiye dayanan bir bağlılık ve birlikleri söz konusu. Bu, Wano başkent olsun ya da olmasın Minklerin Wano'yla beraber savaştıklarına delalet. Aynı zamanda Minklerin yol ponegliflerinden birini koruyor olması da kendilerine verilen misyonun büyüklüğünü gösteriyor. Davası bir, güvenilir bir dost olmadıktan sonra bu görevi herkese vermezler. Nitekim Minklerin yaşamları pahasına poneglifleri koruması da bunun kanıtı oldu :good:
Ha Nefertari ailesi dediğin gibi yaptıysa tamamdır.:good:

Aynen minklerin Wano'yla çok sıkı bir bağı var.O yüzden antik krallığın 8 müttefiği varsa minkler kesin vardır.Geriye 2 müttefik kalır o zaman ki onların kim olduğu hakkında da en ufak bir fikrim yok.Belki ilerde böyle önemli ırklar görürüz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık