Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Arkı ve Orochi

Ne düşünüyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    62
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhabalar, uzun süredir açmayı düşündüğüm ama sürekli açmaya değmez dediğim konu ile karşınızdayım. Biraz daha iyi bir konu olması için üç konuyu tek konuda birleştirmeye karar verdim :D Konuya tanıtım vs. eklemedim, illa eklemem gerekiyorsa modlar uyarırsa eklerim. Konuyla ilgili üç sorum olacak. Ankette de ona göre 3 oy hakkınız var.

SORU 1: OROCHİ COOL BİR TİP OLACAK MI?

Wano'da şimdiye kadar hep birbirinden ucube tipler gördük.

Gibi...

Bunlara bakınca cool bir Orochi beklemek zorlaşıyor. Ama cool birini beklemek için de sebeplerimiz var.

1-Zoro'nun müstakbel rakibi olması.
2- Kaidou'nun daha önce gördüğümüz adamları olan Sheepshead, Jack ve Ginrummy'nin eli yüzünün düzgün olması.
3- Mom tayfasında da ilk gördüğümüz kişilerin çirkin olması. (Brulee, Cracker'in kuklası, Mom vs..)
4-Naruto'daki Orochimaru ile benzer ismi taşıması.

SORU 2: WANO ARC ÇOK UZUN SÜRECEK Mİ?

Wano Arc 909. bölümde yani bizim okuduğumuz tarihle 5 Temmuz 2018'de başladı. Aradan 2 ay geçmesine rağmen henüz elle tutulur bir şey olmadı. Buna rağmen bu arc'ta diğer arclara göre işlenecek çok şey var. Sizce bu Arc çok sürer mi?

SORU 3: BU ARC CİDDEN İYİ BİR ARC MI OLACAK?

Levely'i yarıda keserek başlayan bu arc'a bir çoğumuz çok büyük beklentilerle başladık. Beklentimizde haklıydık da.

- Oda'nın Marineford'tan daha iyi olacak açıklamaları.
- Japonya'yı işleyen bir arc olduğu için Oda'nın daha bir özeneceği beklentisi.
- Arcın Zoro'yu temel alacağı beklentisi.
- Yonkou'yu işleyen bir arc olması.
- Pek çok süpernova'nın aynı yerde bulunması.
- Kaidou'nun bahsettiği büyük savaşın burada yapılacak olması vs.

Ama şu ilk çıkan 7 bölüme bakıyorum da alayı çöp bölümler. (Eski okuyucular ise One Piece'in hep böyle olduğunu, biz hızlı hızlı izlediğimiz için bunu farketmediğimizi düşünüyorlar, belki de haklıdırlar, bilemiyorum.) Sizce bu arc düzelecek mi yoksa böyle devam mı edecek?

Buyrun ankete. Soruların cevapları başta numara ile belirtilmiştir. Lütfen her soru için yalnızca bir cevabı işaretleyin.

Orochi bu Arc'ın ana odağındaki ikinci kişi olacağı için tasarımının SMILE kullanıcıları gibi olacağını sanmıyorum ama Katakuri gibi her yerde profil fotoğrafı olarak göreceğimizi de sanmıyorum.
Uzunluk konusunda ise şu an en uzun Arc 102 sayı ile Dressrosa en uzun ikinci Arc ise 78 sayı ile Whole Cake Island. Büyük ihtimal Wano Arc'ı bu ikisi arasında bir süreye sahip olur.
One Piece'in şu ana kadarki en iyi Arc'ı olması gerektiğine inanıyorum. Yani olmak zorunda çünkü yıllardır okuyanlar ve izleyenler olarak gazlanıyoruz. Eğer en azından bir Marineford etkisi yaratmazsa hayal kırıklığı olur

1-) Şu ana kadar görülen karakterlerin çoğunun çirkin olmasının sebebi yapay meyve yemiş olmaları. Şekilcinin önde gideni de olsanız bunu anlamanız lazım. :(

2-) İki ayda ne olmasını bekliyordunuz? Direkt pata küte gidip Kaido'ya dalmalarını mı? Hani elle tutulur tanımı nedir sizin için? Mesela ne olsa beğenirdiniz bu 6-7 bölüm içinde? Zoro ve Luffy'nin karakterlerinin dışına çıkan bazı davranışlarda bulunmalarını eleştirseniz anlarım mesela. Ya da yedi sayfada anlatılacak bir şeyin 14 sayfada anlatılmasını gömseniz derim ki az kayın da ben de gömeyim. Ama 6-7 bölümde nasıl bir ilerleme bekleniyor cidden anlamış değilim. Adanın genel yapısını, sistemini vs öğrendik. En kötü nesilden üçü dövüşe tutuştu, Law gözüktü. Düzgünce giriyorlar işte olayların içine. 6-7 bölümde direkt baba isimler gözükseydi One Piece yerine Fairy Tail okuyor olurduk bence. Gerçi bu, sorunun cevabı olmadı. :(

3-) İyi bir arc olacağına inanıyorum; ama Dressrosa gibi mükemmel bir arc bile zamanında burada gömülüyormuş. O yüzden sanmıyorum ki Kf beğensin. Zou gibi kısa ve bilgi bombardımanı içeren bir arc olmayacağına göre beğenilmez.

Gaza gelip odaya saydırmak istesemde oda'nın gazımızı alacağını düşünüyorum. Güzel bir arc olacak, şuana kadar kötü hatta kötünün bile altında bir arc izlenimi versede daha olayların başı. Wano en uzun arc olacak orası kesin. Şimdiye dek gördüğümüz orochilerden yola çıkarsak bunların arasından kendini kurtaracak cool orochi çıkar.

Son düzenleme:
Ayrıca evet çoğu Arc girişi sıkıcı olur fakat bölgenin sosyal durumunu hissettirmesi açısından buralar sıkıcı olduğu kadar da önemlidir.

Uzun bir arc olacağı kesin bence çünkü Oda kendi kültürünü de yansıtacak bir nevi o yüzden arcın ortalarına doğru biraz özen gösterecektir.

Zoro’nun arcı olacağını sanmıyorum.
Ha özellikle zoro’yu ilgilendirecek alanlar olacaktır samuraylar gibi.

Orochi havalı olması gerekmiyor bence.
Bm gibi acımasız ve çirkin olsun daha çok hoşuma gider açıkçası.

1-) Şu ana kadar görülen karakterlerin çoğunun çirkin olmasının sebebi yapay meyve yemiş olmaları. Şekilcinin önde gideni de olsanız bunu anlamanız lazım. :(

2-) İki ayda ne olmasını bekliyordunuz? Direkt pata küte gidip Kaido'ya dalmalarını mı? Hani elle tutulur tanımı nedir sizin için? Mesela ne olsa beğenirdiniz bu 6-7 bölüm içinde? Zoro ve Luffy'nin karakterlerinin dışına çıkan bazı davranışlarda bulunmalarını eleştirseniz anlarım mesela. Ya da yedi sayfada anlatılacak bir şeyin 14 sayfada anlatılmasını gömseniz derim ki az kayın da ben de gömeyim. Ama 6-7 bölümde nasıl bir ilerleme bekleniyor cidden anlamış değilim. Adanın genel yapısını, sistemini vs öğrendik. En kötü nesilden üçü dövüşe tutuştu, Law gözüktü. Düzgünce giriyorlar işte olayların içine. 6-7 bölümde direkt baba isimler gözükseydi One Piece yerine Fairy Tail okuyor olurduk bence. Gerçi bu, sorunun cevabı olmadı. :(

3-) İyi bir arc olacağına inanıyorum; ama Dressrosa gibi mükemmel bir arc bile zamanında burada gömülüyormuş. O yüzden sanmıyorum ki Kf beğensin. Zou gibi kısa ve bilgi bombardımanı içeren bir arc olmayacağına göre beğenilmez.
1) Sheepshead ve Ginrummy de Yapay meyve yemişlerdi ama çirkin değillerdi mesela.

2) Tottland'da bile aynı sürede çok daha fazla olay olmuş. Arc'ın başlarını okusan görebilirsin. Ve evet çizim yeteneğim olsa aynı olayları 3-4 bölümde anlatabilirdim.

2. sorunun cevabı yonkounun inmediği ve doğru düzgün 1 dövüşün olduğu Tüm Kek arcında yatıyor zaten, serinin en uzun 2. arcı Dressrosa'dan sonra. Yani Wano çok uzun olacak.

Uzun bir arc olacağı kesin bence çünkü Oda kendi kültürünü de yansıtacak bir nevi o yüzden arcın ortalarına doğru biraz özen gösterecektir.

Zoro’nun arcı olacağını sanmıyorum.
Ha özellikle zoro’yu ilgilendirecek alanlar olacaktır samuraylar gibi.

Orochi havalı olması gerekmiyor bence.
Bm gibi acımasız ve çirkin olsun daha çok hoşuma gider açıkçası.
Bu kadar kötü orochileri görünce insan istemsiz olarak eli yüzü düzgün orochi görmek istiyor. :bilmem:

Bu kadar kötü orochileri görünce insan istemsiz olarak eli yüzü düzgün orochi görmek istiyor. :bilmem:
Tabi arc başındaki karakterler cidden kötüydü ama orochi’nin yine de karizması olacaktır.

Mesela kizaru,teach ve bm güzel tipli karakterler değiller ama iyi bir karizmaya sahipler. Mesela kizaru’da tip yok ama hayvan gibi karizma var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık