Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Wa no Kuni Sırları

Bana sorsaydın ya, konuya ne gerek vardı?
Şaka bir yana emeğine sağlık. Senin op yorumların benim için Raftel değerinde, bilirsin. :utan:

Ahtapotun bir numarası olduğunu sanmıyorum. Komedi olsun diye çizilmiş bence.
Megalo vol2 işte :D

Güzel konu. Toki çok uzak geçmişten gelmesine rağmen 20 yıl öncesinde baya bir genç gözüküyor. Yani ihtimaller şu şekilde:

1- Çok uzak geçmişten 20 yıl öncesine genç yaşında yeni gelmişti.
2- Çok uzak geçmiş ile 20 yıl arasında çok fazla zaman yolculuğu yapmış.
3- Çok uzak geçmiş o kadar da uzak değil.
4- Zaman kendisi için işlemiyor.

Hiyori ise Momonosuke ve diğerleri gibi 20 yıl sonrasına değil 10-15 yıl sonrasına yollanmış olabilir. Küçük Hiyori beklerken büyümüş yönetimi ele alabilecek kadın shogun görebiliriz. Diğer bir ihtimal ise Hiyori'nin Tama olması.

Hasır şapkalı eleman yüksek ihtimal Kiku.

Wanoyu çeviren bariyer konusunu @twei ile baya konuştuk. Benim düşüncem Wano'nun su ile kaplı yer altı şehri olduğu yönünde.

Hitetsunun beklediği kişi Momonosuke.

Onigashima baskını biraz karışık. Ateş festivalini biraz araştırdım vikingler ve oradan iskandinava bağladım. Bu festivalde Shanks'ıda görebiliriz.

Güzel konu. Toki çok uzak geçmişten gelmesine rağmen 20 yıl öncesinde baya bir genç gözüküyor. Yani ihtimaller şu şekilde:

Hiyori ise Momonosuke ve diğerleri gibi 20 yıl sonrasına değil 10-15 yıl sonrasına yollanmış olabilir. Küçük Hiyori beklerken büyümüş yönetimi ele alabilecek kadın shogun görebiliriz. Diğer bir ihtimal ise Hiyori'nin Tama olması.

Wanoyu çeviren bariyer konusunu @twei ile baya konuştuk. Benim düşüncem Wano'nun su ile kaplı yer altı şehri olduğu yönünde.

Onigashima baskını biraz karışık. Ateş festivalini biraz araştırdım vikingler ve oradan iskandinava bağladım. Bu festivalde Shanks'ıda görebiliriz.
Toki en erken 28 yıl öncesine gelmiş olabilir. Geçmişe gidemiyor. Momonosuke 8 yaşında olduğuna göre, minimum 28 yıldan hesapla.

Ahtapotun bir numarası olduğunu sanmıyorum. Komedi olsun diye çizilmiş bence.
Açıklık getirilmezse o olacak gibi gözüküyor.

Ellerine ve fikrine sağlık, kafamızdaki deli soruları uğraşmış derlemişsin. Ben Absalom olayını hiç düşünmemiştim mesela.

Ben Toki hakkındaki fikirlerimi soyleyeyim.Toki'nin kendisi geçmişe gidilemediğini söylemiyor muydu yalnız? Geleceğe gidebilen meyve sahibi, geleceği öngörüyor olabilir. Veya sadece arzusunu ve lanetini dile getirmiştir. 20 yıl sonrasını düşünerek.
Zaman yolculuğu yapan kişinin yeri değişmiyor. Bir ana hizmetkârlarını bile geleceğe gönderirken, çocuğunu da sakınacaktır. Bu sebeple kalan 4 kişinin farklı zamanlara ışınlanma olasılığı çok yüksek. Dediğin gibi Tama, Hitetsu ve Tsuru'nun yanında kapak hikayesinde gördüğümüz hasır şapkalı adam 4. kişidir. Hitetsu da onu bekliyor olabilir. Oden bile çıkabilir o kişi. Flaşbeklerde özellikle kadınları kolayca katleden Oda, Toki'ye de acımamıştır ama. :( Ayrıca :

Cümlen yakıyor.
Toki Toki hakkında olasılıklar belli. Ama kullanıcının geleceği öngörme durumunun yanı sıra, Kinemon gelecekte Oden'in isteklerini gerçekleştireceğiz diye haykırınca, kadıncağız da inanıp bunları yollamış olabilir. 'iyi düz olsun 20 yıl yapalım'

@Chaos Bringer ellerine sağlık. Senden bayadır teori bekliyorum. Güzel bir inceleme olmuş. Kafamdaki tüm soruları koymuşsun resmen. Yakında bir teori paylaş az zevklenelim.
Teşekkürler. Teori kısmına gelince, yazılacak çokta üşeniyorum :flaugh:

Bir de Wano Ülkesi ile bağlantısı var mıdır, emin değilim. Belki vardır, şöyle bir şey var.
http://onepiece.wikia.com/wiki/Sentomaru
Sentomaru wiki sayfasında trivia bölümünde şöyle bir bilgi var.
  • He is the first character in the series to have his name written in kanji, rather than katakana (barring aliased people like the three admirals). This characteristic is later shared with those from Wano Country.
"İsmi katakana yerine kanji ile yazılmış ilk karakter(üç amiral gibi takma adı olan kişiler hariç). Bu özellik sonradan Wano Ülkesinden olanlarla paylaşılmıştır/ortak olarak görülmüştür". Belki Sentomaru da Wano'dandır. Kizaru ile gelirler belki belli mi olur?
Zaten direk hikayeden alıntı isim de. Her ismi uyumlu olanı Wano'lu yapıyorum diye kızıyorlar bana. Bunu senin öne sürmen güzel oldu :flaugh:

Bana sorsaydın ya, konuya ne gerek vardı?
Şaka bir yana emeğine sağlık. Senin op yorumların benim için Raftel değerinde, bilirsin. :utan:
Teşekkürler.

@Luffy

Toki'nin gölgelerdeki karalamasına göre yorum yapmak istemedim açıkçası. Bu çizimler çok aldatıcı oluyor. Onun dışında Megalo'nun güzel yeri vardı kurguda ahtapot-kun da böyle olursa güzel durur.

Wano su altında olsaydı su üzerindeki bir bariyere ve fırtınaya ihtiyaç duyulur muydu? Gene aynı şekilde basıncı ve suyu nasıl durdurdukları da muamma olurdu. Üstelik Kinemon'lar adadan gemi ile kaçıyor. Su altında olsalar bu biraz saçma olurdu.

Luffy fazla gaza gelip Wano'yu herkesin başına yıkacak böylece Wano'nun sınırları dünyaya açılmış olacak xD

Bu son bölümdeki fabrikaların şekli de su alrında bulunan hidrotermal bacalara benziyor. Hem bu eski bacaların doğal kaynaklarını kullanarak çalıştırıyordur fabrikaları belki de, sonuçta gördüklerimiz hep tepelerde. Sallıyoruz belki tutar.

Mesela hiç güneş görmedik, hava hep bulutlu. Gece olsun da ay falan varsa o zaman şeyapamayız tabi xD

Wano su altında olsaydı su üzerindeki bir bariyere ve fırtınaya ihtiyaç duyulur muydu? Gene aynı şekilde basıncı ve suyu nasıl durdurdukları da muamma olurdu. Üstelik Kinemon'lar adadan gemi ile kaçıyor. Su altında olsalar bu biraz saçma olurdu.
Onlar ayarlanır yaa... Kinemonların kaçmasın da görmedik. Gemileri batıyordu ki bu da çıkarken olmuş olabilir :S Olmaya da bilir tabi.

Luffy fazla gaza gelip Wano'yu herkesin başına yıkacak böylece Wano'nun sınırları dünyaya açılmış olacak xD

Bu son bölümdeki fabrikaların şekli de su alrında bulunan hidrotermal bacalara benziyor. Hem bu eski bacaların doğal kaynaklarını kullanarak çalıştırıyordur fabrikaları belki de, sonuçta gördüklerimiz hep tepelerde. Sallıyoruz belki tutar.

Mesela hiç güneş görmedik, hava hep bulutlu. Gece olsun da ay falan varsa o zaman şeyapamayız tabi xD

Onlar ayarlanır yaa... Kinemonların kaçmasın da görmedik. Gemileri batıyordu ki bu da çıkarken olmuş olabilir :S Olmaya da bilir tabi.
Yani elbette kılıf bulmak istedikten sonra Oda sallar bir şeyler dediğin gibi. Inu'nun oturup denizi izlediği Kuri sahili genjutsu çıkar mesela.

@Luffy

Atladığımız diğer bir olasılıkta Toki Toki meyvesini yiyen kişinin yaşlanmasının durması. Yani yıllar öncesinde göründüğü yaşta meyveyi yemiş olması mümkün.

Yani elbette kılıf bulmak istedikten sonra Oda sallar bir şeyler dediğin gibi. Inu'nun oturup denizi izlediği Kuri sahili genjutsu çıkar mesela.

@Luffy

Atladığımız diğer bir olasılıkta Toki Toki meyvesini yiyen kişinin yaşlanmasının durması. Yani yıllar öncesinde göründüğü yaşta meyveyi yemiş olması mümkün.
Dediğin gibi yaşlanmıyor olabilir. Biz onun sadece 20 yıl önceki halini gördük. Momonosuke'nin yaşından dolayı 28 yıl hesaplasak, 20 yaşında da Oden ile evlenmiş olsa, minimum 48 yaşında olurdu şimdiki hali. Silüetinden genç bir görünüme sahip olduğu olduğu anlaşılıyor. Wano olayları esnasında en fazla 30 yaşındadır.

@Luffy

Sahil niye genjutsu çıkıyor ya naruto mu bu :( Neyse öyle diyorsan olur tabi.

Sugar'ın meyvesinde yaşlanmama yada büyümeme gibi bir etki vardı ama toki toki no mide böyle bişey var mı bilmiyoruz. Toki'nin dediğine gre zamanda ileri atlanabiliyor yani geçmiş ile bir alakası yoksa meyvenin Toki nasıl genç kalacak :S Ayrıca Toki Kinemonları gelecekte aynı yere atlattı, yani mekan değiştirmediler. Acaba kendisi de zamanda atlarken uzak geçmişte yine Wano'da mıydı :S Wano'daydı ise kitabeleri yapılırken görmüş olabilir mi :S Meyvesi nasıl çalışıyor mesela, zamanı ne kadar biriktirirse o kadar mı ileri gidebiliyor. Kendisi yerine başkasını geleceğe gönderince hayatından yiyor mu. O dili biliyor olabilir mi yada kayıp yy a tanık olmuş olabilir mi. Mesela Gökyüzü adasındaki yazıyı Oden yazmış bunu Oden'e Toki öğretmiş olabilir mi. Oden sayesinde Roger ve Toki kehanet bilgi alış verişi yapmış olabilir mi. Yine bir gizem olan Joy Boy'un sözünü biliyor olabilir mi. Burdan Momo'nun güçlerine falan da gideriz hatta İmu ile bağlantı falan da kurarız falan ama gerek yok.

Sahil niye genjutsu çıkıyor ya naruto mu bu :( Neyse öyle diyorsan olur tabi.

Sugar'ın meyvesinde yaşlanmama yada büyümeme gibi bir etki vardı ama toki toki no mide böyle bişey var mı bilmiyoruz. Toki'nin dediğine gre zamanda ileri atlanabiliyor yani geçmiş ile bir alakası yoksa meyvenin Toki nasıl genç kalacak :S Ayrıca Toki Kinemonları gelecekte aynı yere atlattı, yani mekan değiştirmediler. Acaba kendisi de zamanda atlarken uzak geçmişte yine Wano'da mıydı :S Wano'daydı ise kitabeleri yapılırken görmüş olabilir mi :S Meyvesi nasıl çalışıyor mesela, zamanı ne kadar biriktirirse o kadar mı ileri gidebiliyor. Kendisi yerine başkasını geleceğe gönderince hayatından yiyor mu. O dili biliyor olabilir mi yada kayıp yy a tanık olmuş olabilir mi. Mesela Gökyüzü adasındaki yazıyı Oden yazmış bunu Oden'e Toki öğretmiş olabilir mi. Oden sayesinde Roger ve Toki kehanet bilgi alış verişi yapmış olabilir mi. Yine bir gizem olan Joy Boy'un sözünü biliyor olabilir mi. Burdan Momo'nun güçlerine falan da gideriz hatta İmu ile bağlantı falan da kurarız falan ama gerek yok.
Dedin ya Wano su altında diye, Oda'nın o sahil içinde bir kılıf bulması gerekiyor onu belirttim.

Toki Toki no Mi kullanıcısının yaşı durabilir bu da olasılıkların içinde. Bunun için geçmişe gitme gibi bir şartı yok ki? Meyveyi kullanarak genç kalmıyor, meyveyi yediği an yaşlanmadığını söyledim.

Dedin ya Wano su altında diye, Oda'nın o sahil içinde bir kılıf bulması gerekiyor onu belirttim.

Toki Toki no Mi kullanıcısının yaşı durabilir bu da olasılıkların içinde. Bunun için geçmişe gitme gibi bir şartı yok ki? Meyveyi kullanarak genç kalmıyor, meyveyi yediği an yaşlanmadığını söyledim.
Sahil için kılıf bulmak neden zor oluyor onu anlamadım. Wano'nun içinde kapalı bir atmosfer olduğu için deniz seviyesinin yükselmemesi normal gibi geldi bana :S

Forumda yazdım mı bilmiyorum ama benim Wano su altında atlantis gibi bişey dememin nedeni Antik silahlar vs kullanılarak lanetlenmiş olma ihtimalleri. Sebebi de kayıp yy. hatta kitabeleri yapmış olmaları bile bu ceza için yeterli gibi gelmişti. Yani kitabeleri yaptılar ve mühürlendiler, belki de mühürlenirken kaçan Toki idi geçmişi ilk ağızdan bilen vs. Neysem çok salladık hiç tutmayacak :D

Genç kalmak ile yaşlanmamak aynı şeyin laciverti değil mi la.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık