Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Vikings (2013-2020)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 5 100.0%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

Yayınlayan Kanal: History Canada
Sezon Sayısı: 6
Türü: Aksiyon, Macera, Dram
Durumu: Tamamlandı
Baş Roller: Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Alexander Ludwig

Vikings, bizleri yılın büyük kısmını denizlerde geçirmiş olan İskandinavya'lı savaşçı ve tüccar bir kavim olan Vikingler'in bulunduğu çağa, 8. yüzyıl ile 11. yüzyıl arasında yaşanan Viking Devri'ne götürecek. Dizinin hikayesi ise gerçek yaşama ve karakterlere dayanıyor. Gerçek bir tarihsel figür olan, dönemin en büyük ve en popüler Viking kahramanlarından biri olarak nitelenen, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerin başına adeta bela olan Ragnar Lothbrok'un maceraları ve yaşadıkları ekranlara yansıyacak. Savaşlardaki başarılar, dönemin önemli isimleri ve bırakılan bazı sanat eserleri gibi konuları anlatan saga adı verilen kahramanlık destanlarında sıkça ismi geçen ve savaş Tanrısı Odin'in soyundan geldiğine inanılan Ragnar Lothbrok'un Viking kabilelerinin liderliğine doğru yükseliş sürecine odaklanılacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dizi beklediğimden iyi gidiyor, sıkılmadan sonuna kadar gelebiliyorum bu bile yeterli :) Bu Rollo beni korkutuyor yanlız.

Diziye başlamadım daha ama Tanıtıma ve 6. bölüm yorumuna bakarak söylüyorum. Sanırım fantastik ögeler var bu dizide?

Gerçek oyuncuların oynadığı fantastik hikayeleri zaten hep seviyorum. Umarım GOT gibi şahane bir eser çıkar karşımıza da, doya doya izlerim.
Daha pek fantastik güçler göremedik, zaten ne kadar iyi olursa olsun GOT'a yaklaşabileceğini sanmıyorum.
En başta gördüğümüz kadarıyla Viking sayısı oldukça az(Tabi görmediğimiz başka yerlerdeki köyler, kasabalar ragnar reyize katılırlarsa zaten vizyonda geniş güzel bir hikaye ortaya çıkar.

Güzel dizi bir ara 2.Bölümde direk denize açılınca tamam dizi bitti By felan dedim ama 3-4 felan süper gidiyor dizi ama insan keşke fantastik bir seri olsaydı diyede yakınmıyor değil :oleyo2:

7. Bölüm:
Krala bak yahu, bölümün sonunda "yemin olsun senden intikam alacağım, Ragnar Lodbrok" diyor. Sen kim Ragnar Reis'ten intikam almak kim, senin daha 40 fırın ekmek yemen lazım. Bir kere sözünü tutmadın kral, bu nedenle Ragnar'ın seni işkence yaparak öldüreceğini düşünüyorum. Önceki bölüm tahminimde kısmen haklı çıktım, krallığı haraca bağlamadı fakat 900 kilo altın aldı. Bundan sonraki bölümde muhtemelen kral haber vereceğini söylediği diğer orduları çağırır ve ondan sonraki bölümde de Ragnar tarafından yenilirler. Ayrıca bu bölümde Floki'nin hristiyanlık olayını bu kadar ciddiye alacağını hiç düşünmüyordum.

İlk bölümünün yarısında kapatmıştım,havası felan hoşuma gitmemişti dizinin,fakat devam edeceğim.

İlk izlerken çok güzel gidiyordu ama son bölümlerde biraz bocalamaya başladı gözümde.O savaşları çok iyi veremiyorlar seyirciye ama idare eder..
Kral'a çok uyuz oldum :D Madem saldıracaksın, anlaşmaya uymayacaksın e be kral niye anlaşmaya geldiğinde almıyorsun kellesini...Taktik desen sıfır.dümdüz hurra saldır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık