Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Vergo'nun Akıbeti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hiç beklemediğimiz bir şekilde Vergo gibi sağlam bir karakter aramızdan ayrıldı (Bana göre tabii). Şimdi bana göre bu karakterin niye öldüğünü açıklayayım.

Bildiğiniz gibi Law bu arkadaşı ortadan ikiye ayırdı.

Daha sonra Law'ın Vergo'yu ortadan ikiye ayırmakla kalmayıp, paramparça ettiğini ve çamaşır gibi demire astığını görüyoruz. Bundan hemen sonraki sayfada, Law SAD odasının patlayacağından bahsediyor.

Daha sonra Doflamingo'yu, Vergo'ya veda ederken görüyoruz. Bu konuşma gerçekleştiğinde Monet henüz ölmemiş ve Doflamingo, Punk Hazard'a doğru yola çıkmamıştı.

Zaten bunun öncesinde Doflamingo'nun Monet ile yaptığı konuşmaya bakarsanız, Vergo'nun şanssızlığına dem vurulduğunu görebilirsiniz. Bu vedanın hemen ardından Vergo'nun bulunduğu odada büyük bir patlama meydana geliyor. Son sahnede Vergo'nun hala paramparça olduğu ve birleşemediği görülüyor.

Patlamanın hemen ardından tesis tamamen çökmeye başlıyor. Law eğer tesis üstlerine çökerse diri diri gömüleceklerinden bahsediyor. Çok güçlü ve sapasağlam adamlar olmasına rağmen, böyle bir yorum yapılması, Vergo'nun işinin bittiğinin göstergesi.

Tüm bu bilgiler ışığında, ben Vergo'nun aramızdan ayrıldığını düşünüyorum. Bir şekilde patlamadan sağ çıksa bile, kocaman bir dağ enkazının altından çıkmasına imkan yok. Bedeni tam olsa yine düşünülebilir, ancak her parçası farklı bir yerdeyken kurtulması olanaksız. Üstelik öldüğü düşünülüyor. Onu oradan çıkaracak kimse yok. Doflamingo son konuşmanın ardından odasından ayrılıyor.

Vergo'nun olayı, bir nevi Naruto'daki Hidan vakıası gibi. Ölmemiş olsa bile tesisin yıkıntılarına gömüldü.

normalde senin dediğin gibi ölmüş olması lazım ama mangaka birini öldürürken kesin bir şekilde öldüğünü resmediyor.ace,wb,monet,tiger gibi.
ölmemişsede ordan nasıl kurtulur diye düşünüyorum aklıma sadece haki ile kaplar kendini kurtarılmayı bekler diye düşünüyorum.arkadaş ne dersek diyelim adamın ordan kurtulma şansı %1 oda mangaka yardımıyla anca .bence ölmüştür ama ölmemişsede şaşırmam

Ben kesin bir açıklama öldü gelene kadar öldüğüne inanmam.Klasik olacak ama Pell olayından beri böyle bir tereddüttüm vardır.Yani çıkar gelir bir yerlerden :D

Ölmese bile vücut puzzle olmuş vaziyette.Onu birleştirecek tek adam da law o da yapmaz.Kafasını falan dikmiş demirlere umut yok vergodan dof bulsa bile öldürürse daha hayırlı iş yapar.

Açtığı Oda'nın içinde istediğini yapabilen Law'ın bile göçük altından çıkma ihtimali yokken, parçalanmış Vergo'nun çıkma ihtimali hiç yok bana göre.

Patlama olmasaydi dumandan etkilenip taslasip olebilirdi. Patlama sonucu duvarlar yikilacagindan iceriye duman giremez. Sadece enkazin altinda kaldi. Enkazin altinda kalmasi onun icin bir avantaj. Dof veya adamlari gelince enkazdan cikartabilirler ama enkazdan ciktiginda eskisi gibi sapasaglam cikmaz. Koldu, bacakti falan eksik kalir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık