Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Vasco Shot

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Severim

    Kullanılan: 25 30.5%
  • Sevmem

    Kullanılan: 57 69.5%

  • Kullanılan toplam oy
    82

Vasco Shot (Basuko Shotto) Karasakal Korsanları'nın üyelerinden biridir. Shot, tarihten silinmesi için Impel Down'ın 6. Kat'ına kapatılmış ve ömür boyu hapis cezası almış efsanevi bir suçludur. Kendisinden ilk olarak Emporio Ivankov bahsetmiştir. Shot, Marshall D. Teach tarafından özgürlüğüne kavuşturulmuş, ardından Karasakal Korsanları'nın üyesi olmuştur.

Görünümü

Shot, Karasakal Korsanları'nın diğer üyeleri gibi oldukça iri bir adamdır. Boyut olarak, tayfanın Sanjuan Wolf'ten sonraki en büyük ikinci üyesidir. Tek gösterildiği sahnede Impel Down'dan yeni çıktığı için, üzerinde standart mahkum üniforması vardı. Epey uzun ve yuvarlak bir burnu vardır. Burnunun diğer bir ilginç özelliği de, yüzünün ortasında değil, gözlerinin üzerinde, alnında olmasıdır. Suratında daima bir sarhoş gülümsemesi ile dolaşır. Dili de çoğunlukla dışarıdadır. Alnı çok geniştir. Kafasına bir soytarı şapkası takar. Boynunun iki yanında üçer tane altın küpe vardır.

Lakabının hakkını veren biridir. Sırtında üzerinde kanji olarak "sake" yazan büyük bir sukabağı ile dolaşır ve sürekli içki içer. Bir şehre sırf içki stoğu az diye saldırmak istemiştir.

Kişiliği

Shot şiddet eğilimleri olan biridir. Marineford'daki herkesi öldürmek için Teach'ten izin istemiştir. Lakabını doğrular şekilde sürekli içki içer ve içki içmeyi gerçekten çok sever. İçki içmenin kişiliğine bir etkisi olup, olmadığı henüz bilinmemektedir.

Yetenek ve Güçleri

Shot'ın sahip olduğu yetenekler henüz gösterilmemiştir. Ancak Dünya Hükümeti tarafından Impel Down'ın 6. Kat'ına kapatılmış olması güçlü biri olduğuna kanıttır. Teach'in mahkumlar arasında düzenlediği ölüm kalım savaşından sağ çıkmış olması, katta bulunan mahkumlar arasında en güçlülerden biri olduğunu gözler önüne sermiştir. Diğer tayfa üyeleri gibi Shot da dayanıklı biridir. Edward Newgate'in depremlerinden ve eski Filo Amirali Sengoku'nun Daibutsu formunda attığı şok dalgalarından ufak yaralarla kurtulmuştur.

Silahları
Shot, Newgate'e ateş ederken iki tabanca kullanmıştır.

Ek Bilgiler

- Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi, Shot'ın da kendine has bir gülüş tarzı vardır; "Toputoputoputopu..."

- Vasco adına dair iki farklı referans vardır. Bunlardan ilki Portekizli kaşif Vasco de Gama'dır. İkincisi ise İspanyon kaşif ve istilacı Vasco Nunez de Balboa'dır. Shot ise, ağır içkileri tek seferde içmeye yarayan küçük bardaklara denir.

Künye

Adı: Vasco Shot
Okunuşu: Basuko Shotto
İngilizce Adı: Vasco Shot
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 575, Anime 484
Bağlantısı: Karasakal Korsanları
Unvanı: Korsan
Lakabı: Ağır İçici (Jap. Ōzake, İng. Heavy Drinker)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 5 Ağustos
Ödülü: Bilinmiyor.

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Vasco_Shot
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: www.korsanfan.com
 
Son düzenleme:
Eline sağlık.Garip bir adam.Meyve gücü yada hakisi vardır heralde.Acaba ne tür bir suç işledi bu kadar ceza alacak.Tamda BB nin tayfaya yakışacak bir üye zaten.:cool:
 
T

TheCrux

Bb nin tayfa mugiwara tayfası ile eşitleneck kanımca çok güçlü bir tayfa olşturdu Bb
 
ya BB sanki seçmece gibi adamlarını yıllar öncesinden belirlemiş sonra gidip bulundukları yerden alıp savaş meydanında posta koyuyor o kadar kişi arasında neyine güveniyor bu anlamıyorum ki :) Basco Shot'a dönecek olursak Zoro gibi o da içip sarhoş olmayanlardan :) fiziki gücü oldukça yüksek birisi olsa gerek Garp kadar olmasada tabi :) bilgiler için teşekkürler Smoker kardeşim...
Rica... Benim yanımda da o adamlar olsa... Bende posta koyarım...
 
Ellerine sağlık Smoker abi diğer öyleri bekliyoruz özellikle hem gemi diye geçen hemde dev olan sanjuan wolfu ( bir şey nasıl varolur ) :) ???
+ şişen'in üstünde sake yazıyordur herhalde dimi :) kafama takıldı :p
 
Sakedir kesin ne olacak başka :D Eline sağlık usta daha chapter yeni çıktı hemen çeviri valla :)

Bu adamla yada dediğiniz devle chopper karşılaşacak bence,doktor hangisiydi bilmiyorum tam tabii yeni oldukları için.

Yalnız elindekiyle aynı shanksın tayfadaki elemanla benzeşiyor sanki buda ilginç bir ayrıntı :p Fakat görünüşünden değerlendirirsem pek zeki birine benzemiyor ondan farklı olarak :D
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık