Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Varolabilecek En Güçlü Meyve

Anladığım kadarıyla en güçlü meyve tanımı şu demişsin "belirli bir alan içindeki diğer meyve yeteneklerini taklit edebilen bir yetenek", ilk bakışta güzel gibi duruyor ama sadece etrafta birden fazla meyve kullanıcısı varsa faydalı olabilecek bir yetenek bu, bir meyve kullanıcısı ile bire bir savaşırken onun yeteneğini kopyalamak pek bir avantaj sağlamaz çünkü nihayetinde karşıdaki kişi meyveyi senden daha iyi tanıyan/kullanan biridir, etrafta meyve kullanıcıları olmadığı zamansa tamamen normal insan olarak kalıyorsun, o da sakat iş..

Zaman meyvesi tek başına yeter :cool:
zaman kullanıcısı heroesde de vardı sylar mahvetti onu

Son kişi hariç, ilk iki elemanın güçleri tek meyvede olamaz. Her meyve tek güç verir.
benim anlatmaya çalıştığım en güçlü yetenek her evrende yetenek çalma gücdür. op için ben kısıtladım biraz meyveyi ama.

Anladığım kadarıyla en güçlü meyve tanımı şu demişsin "belirli bir alan içindeki diğer meyve yeteneklerini taklit edebilen bir yetenek", ilk bakışta güzel gibi duruyor ama sadece etrafta birden fazla meyve kullanıcısı varsa faydalı olabilecek bir yetenek bu, bir meyve kullanıcısı ile bire bir savaşırken onun yeteneğini kopyalamak pek bir avantaj sağlamaz çünkü nihayetinde karşıdaki kişi meyveyi senden daha iyi tanıyan/kullanan biridir, etrafta meyve kullanıcıları olmadığı zamansa tamamen normal insan olarak kalıyorsun, o da sakat iş..
dediğim gibi ben meyveyi biraz kısıtladım belirli bir alan dedim yada geçici bir süre için. ama mesela bu belirli alan dediğimiz alan 2-3 adayı kaplayacak bir alan olabilir yani km lerce uzakta olan bir adamın bile yeteneğini alabilir

2. olarak zamanlı olabilir mesela adam luffy ile bir kere karşılaştı yada yanından geçti 1 yıl boynca istediği zaman o yeteneği kullanabillir başka yetenekleri de

yani en güçlü yetenekden kastım öz olarak yetenek çalma yeteneği.

Bence en iyi güç yer çekimine hüküm etmektir. Avengers çizgi film'inde bir adam gibi bildiğin tüm şehri yıkıyordu.

benim anlatmaya çalıştığım en güçlü yetenek her evrende yetenek çalma gücdür. op için ben kısıtladım biraz meyveyi ama.

dediğim gibi ben meyveyi biraz kısıtladım belirli bir alan dedim yada geçici bir süre için. ama mesela bu belirli alan dediğimiz alan 2-3 adayı kaplayacak bir alan olabilir yani km lerce uzakta olan bir adamın bile yeteneğini alabilir

2. olarak zamanlı olabilir mesela adam luffy ile bir kere karşılaştı yada yanından geçti 1 yıl boynca istediği zaman o yeteneği kullanabillir başka yetenekleri de

yani en güçlü yetenekden kastım öz olarak yetenek çalma yeteneği.
İşte bende onu diyorum, sınırlamayı ne düzeyde tuttuğuna göre değişir o, o yüzden sınırlarını kesin çiz ona göre konuşalım, ayrıca ek bir not; her zaman en güçlü yetenek "reality warping(gerçekliği bükmek)"tir..

Bir ara Bukalemun meyvesiyle ilgili bir şeyler çıkmıştı. Ne olduğunu bilen var mı ? Tam hatırlayamadım.
http://onepiece.wikia.com/wiki/Kopi_Kopi_no_Mi

Hayır, değildir. Yeteneğini çalsan bile, yenemeyeceğin adamlar vardır. DC Evreni'nde bir eleman vardı, adını hatırlayamadım. Tuhaftı zaten ismi. Superman, Wonder Woman, Flash gibi güçlü karakterlerin birebir yeteneklerine sahip olmasına ve istediği zaman kullanabilmesine rağmen yenilmişti. Her evrende en güçlü olan yetenek, "yaratma gücüdür". Eğer dediğin gibi olsa, DC ya da Marvel'da yetenek çalma gücüne sahip olan kişiler varken, The Presence, Dr. Manhattan, Superman Prime, One Above-All, Living Tribunal vs. gibi karakterler için "en güçlü" yakıştırması yapılmazdı.

Bu işin bir de Haki boyutu var, onu hiç hesaba katmıyorum. One Piece'te Haki seviyen kadar varsın. Luffy'nin meyvesini çalsan bile, onunki kadar Haki gücüne sahip değilsen, seni ezer geçer.

Monkey :D Luffy

sanırım 3 aşağı 5 yukarı yami yami no mi o işleve gelecek yani teach gura gura yami yami hie hie no mi mera mera no mi bir çok meyve gücüne sahip olacak bence de en epik meyvelerden biri olur yetenek çalma gücü ama op için ama genede one piece te güç kıstası çok değişti o meyveyi yiyip hiç bir güç çalamadan geberip gidebilirsin:Dayrıca hakin fiziksel gücün kabiliyetin yoksa artık 10 tane meyven olmuş nafile eli kolu ıslatmadanda logialara dokunulabiliyor artık dediğim gibi güç kıstası bunlara doğru kaydı ayrıca bu çalma işinin kıstası ne mesela teach gibi mi yoksa dokunduğu kişinin gücünü mü alır orasıda önemli ayrıca bu meyveden daha güçlü ne olabilir dersek bana göre
-zaman meyvesi
-enerji meyvesi(Dr Manhattan gibi)
-radyasyon gücü üstteki seçeneğin biraz özelleşmiş hali
bakınca biraz zorlama gibi dursada radyasyonu one piecete görebiliriz gibi geliyor bana Japonya deprem kuşağında bir ülke ve Oda nın deprem meyvesini nerdeyse dünyanın en güçlü meyvesi yapması biraz da kültürüyle alakalı bu yüzden aynı şekilde radyasyon meyveside bu mantıkla çıkabilir bana kalırsa ve gördüğümüz meyveler arasında eğer gücü kısılmazsa en güçlüsü olabilir çünkü meyve dalgası one piece te tamamen mangakaya kalmış burası dikiş meyvesi olan bir dünya isterse sakız meyvesi der bu meyveyi nerdeyse en güçlü yapar :DDediğim gibi daha bir çok meyve türetilebilir çünkü meyve işi op için tamamen Oda nın hayalgücüne ve algısıana kalmış bir durumda çok değişik meyvelerde bile ekstrem güçler görebiliriz şaşırmamak lazım bakalım daha neler görücez

Zaman meyvesi olabilir.

Zamanı belli bir süre durdurma.
Dokunduğun kişinin gelmişini geçmişini görme hatta müdahele etme vs vs

Madem Heroes'dan örnek verilmiş, bence en güçlü meyve BB'nin meyvesine benzeyen ama ondan daha kullanışlı olarak gördüğüm Haitili'nin yeteneğidir.

Hatırlamayanlar için kendisi:

Yeteneği de istediği kişinin gücünü dokunmaya gerek kalmadan (bu yüzden BB'nin meyvesinden daha iyi dedim) iptal edebilmesidir. Sen istediğin kadar meyveye sahip ol, böyle bir adamın karşısında çaresizsindir.

Ha o zaman akla hemen bu yeteneğin de kopyalanması durumu geliyor. Peter'la Haitili hiç yan yana geldi mi hatırlamıyorum ama eğer gelmişlerse bu güç kopyalanamıyor demektir çünkü Peter'ın böyle bir yeteneği yoktu.

Eğer kopyalanabiliyorsa hangisi gücünü önce kullanırsa o kazanır gibi bir şey oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık