Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Van Augur

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 58 61.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 36 38.3%

• Kullanılan toplam oy
    94
Yasoppun bir olayını görmedik.Yıllar evvel karınca anteni falan mı ne vuruyordu. Bu sayko daha görünmeyecek kadar uzakta olan adadan kuşları vuruyor.
12 yıl önceydi o ama. :( Namı varmış ki Shanks gelip tayfasına davet ediyor.:D Gerçi ben de Augur'un en yetenekli keskin nişancı olduğunu düşünüyorum.

Augur işte.

Yasoppta gayet olabilir. Zira serideki en yüksek mevki sahibi nişancı o. Ama görünen kadarıyla en iyisi Augur :(
Yasopp en iyisi olsa nolur adam olamadıktan sonra :( Nasıl karşılaştırılabiliriz ki ikisini? İki keskin nişancı mı çarpışacak :( Beckman ne işe yarıyo acaba bıraksın o silahı :(

Yasopp en iyisi olsa nolur adam olamadıktan sonra :( Nasıl karşılaştırılabiliriz ki ikisini? İki keskin nişancı mı çarpışacak :( Beckman ne işe yarıyo acaba bıraksın o silahı :(
Sen niye tayfa üyelerini gömüyorsun :(
Hani eski bir gelenek vardır 2 kişi sırt sırta verip 10 adım atıp birbirlerine ateş eder ya. Onu 45 kilometre aralıkla denerler artık :D

Yasoppun bir olayını görmedik.Yıllar evvel karınca anteni falan mı ne vuruyordu. Bu sayko daha görünmeyecek kadar uzakta olan adadan kuşları vuruyor.
Augur iyi nişancı hele de OP dünyası bizimki kadarsa 13-15 km öteden vuruyordur o kuşları.
İlk sayfada görüyoruz yüksek bi bina çatısında ki keskin nişancı için normal. Bizimkiler göremiyor çünkü Augur'un bulunduğu konum daha yüksekte ve vurduğu kuşlar da yine bizimkilerin gemiden daha yüksekte. Bizimkiler 5-6 metre yüksekteki gözcü yerinden baksa da adayı görmemeleri normal ki Augur da kuşları anca ufuk çizgisi civarında görüyordur. Neyse :/ Adam iyi.

Augur iyi nişancı hele de OP dünyası bizimki kadarsa 13-15 km öteden vuruyordur o kuşları.
İlk sayfada görüyoruz yüksek bi bina çatısında ki keskin nişancı için normal. Bizimkiler göremiyor çünkü Augur'un bulunduğu konum daha yüksekte ve vurduğu kuşlar da yine bizimkilerin gemiden daha yüksekte. Bizimkiler 5-6 metre yüksekteki gözcü yerinden baksa da adayı görmemeleri normal ki Augur da kuşları anca ufuk çizgisi civarında görüyordur. Neyse :/ Adam iyi.
Dünyanın yuvarlak olmasından yükseklik fark yaratıyor diyorsan 13-15 kilometrede o kadar fark olmaz.

Dünyanın yuvarlak olmasından yükseklik fark yaratıyor diyorsan 13-15 kilometrede o kadar fark olmaz.
Yukarıdaki formüle göre , boyu 1,7 metre olan birinin görebileceği ufuk mesafesi ;

r = 6378 km (dünyanın ekvator yarıçapıdır)
g = 1,7 m = 0,0017 km
{\displaystyle u={\sqrt {2\times 6378\times 0,0017+0,0017^{2}}}=4,66km\!\,}

boyu 1,7 metrelik bir kişi için ufuk 4,66 uzaktan başlamaktadır. Eğer bu kişi 5 metre yüksekliğindeki bir direğe tırmanırsa

{\displaystyle u={\sqrt {2\times 6378\times 0,0067+0,0067^{2}}}=9,2km\!\,}

olur.
https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Ufuk

5 metre yükseğe çıktım ve görüş mesafesi 2 ye katlandı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık