Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Van Augur

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Etkileyici ve karizmatik.

    Kullanılan: 38 61.3%
  • Fazla abartılıyor.

    Kullanılan: 24 38.7%

  • Kullanılan toplam oy
    62

Van Augur (Van Ōgā) Karasakal Korsanları'nın keskin nişancısıdır.

Görünümü

Auger anormal derecede uzun, fakat boyuna oranla sıska bir adamdır. Açık kahverengi ve omuzlarına kadar uzanan kıvırcık saçları vardır. Her zaman sakin bir ruh hali vardır. En gergin durumlarda bile yüz ifadesi değişmez ve nadiren gülümser. Kaşları sürekli kalkık olduğu için, yüzüne hüzünlü bir hava katar . Siyah renkte bir gözlük takar. Gözlüğün sol tarafı normaldir, ancak sağ tarafındaki mercek, dürbünlü tüfeklerdeki nişan artısı şeklindedir.

Kafasına iki farklı yöne doğru uzayan tuhaf biçimli ve siyah renkte bir şapka takar. Üzerinde göğsü üzerinde bağlanmış olan siyah bir pelerin vardır. Etekleri kemerinin altından çıkan çizgili ve uzun kollu bir gömlek giyer. Sıradan siyah bir pantolonu vardır, botları da aynı şekilde siyah renktedir. Tüfeğini daima omzunda taşır.

Kişiliği

Augur son derece sakin ve savaştığı zamanlarda bile analitik düşünebilen biridir. Yüzünün şekli nadiren değişir. Banaro Adası'nda Portgas D. Ace'e saldırdıktan sonra şeytani bir şekilde gülümseyerek, karanlık bir tarafı olduğunu göstermiştir. Karasakal Korsanları'nın diğer üyeleri gibi Augur da kadere güçlü şekilde inanır. Marshall D. Teach ve diğer tayfa üyelerine oldukça sadıktır.

Yetenek ve Güçleri

Fiziksel Yetenekleri
Augur çok hızlı bir adamdır. Seri şekilde atış yapabilir ve koşabilir. Ace'e saniyeler içerisinde bir sürü mermi sıkmış, ardından Ace'in atışlarından kaçabilmiştir. İnanılmaz bir görüş yeteneğine sahiptir. Takas için beklediklerinde ebesinin nikahındaki savaş gemisinin üzerinde Sakazuki'nin olduğunu görebilmiştir. Diğer tayfa üyeleri gibi Augur da dayanıklı biridir. Edward Newgate'in depremlerinden ve eski Filo Amirali Sengoku'nun Daibutsu formunda attığı şok dalgalarından ufak yaralarla kurtulmuştur.

Keskin Nişancılığı
Augur, serideki en güçlü keskin nişancılardan biri olarak kabul edilir. Tony Tony Chopper geminin üzerinde uçan martıların uzak bir mesafeden vurulduğunu söylediğinde, Nami etrafta bir ada görünmediğini, Chopper'a yanıldığını ve o kadar uzak bir mesafeden hiçbir keskin nişancının bunu yapamayacağını söylemiştir. Yani Augur bir keskin nişancı için "imkansız" olanı başarmıştır. Atışlarını rastgele yapmadığı ya da şanstan martıları vurmadığı ise, ateş ettiği martıların bir tanesinin hemen ölmediğini bilmesinden anlaşılabilir. Onun üstün nişancılık yeteneklerine verilecek bir başka örnek de, Impel Down gardiyanlarının mermilerini havada vurması, ardından her birinin tüfeğinin namlularından içeri ateş ederek tüfekleri yok etmesidir. Bu üstün görüş yeteneği sayesinde Sakazuki'yi uzaktan görebilmiş ve tayfasını olası bir kayıptan kurtarmıştır.

Silahı
Augur'un kullandığı tüfek Senriku (Tr. Bin Diyar, İng. Thousand Land) olarak bilinir. Senriku normal bir tüfekten daha uzun bir namluya sahiptir. Bu da tüfeğin saçma sayılabilecek uzaklıklara mükemmel atışlar yapabilmesine olanak sağlar. Tüfeğin sahip olduğu namlu uzunluğu ve Augur'un görüş kabiliyeti, Senriku'yu özellikle uzun menzilde ölümcül bir silah yapar. Augur tüfeğini Newgate'e yakın mesafeden ateş ederken de kullanmıştır.

Ek Bilgiler

- Augur'un görünümü ve yetenekleri Terry Gilliams'ın "The Adventures of Baron Munchausen" filmindeki Adolphus'a benzemektedir. Adolphus'un da inanılmaz bir görüş yeteneği ve mükemmel bir atış becerisi vardır. Neredeyse bin kilometre mesafeden bir ağacın üzerindeki elmayı düşürebilir. Augur'un şapkası, gözlüğü, pelerini ve tüfeği aralarındaki benzerliği arttırmaktadır.

- Auger, Davul Adası bölümlerinde Karasakal Korsanları'ndan bahsedilirken gösterilen siluetler içerisinde tanınabilen tek karakterdir.

- One Piece'in tasarım aşamasında Augur'un adı, Van Wagot (Van Wagotto) olarak düşünülmüştür.

Künye

Adı: Van Augur
Okunuşu: Van Ōgā
İngilizce Adı (Viz, FUNimation): Van Ogre
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 222, Anime 146
Bağlantısı: Karasakal Korsanları
Unvanları: Korsan, Keskin Nişancı
Lakabı: Süpersonik (Jap. Otogoe, İng. The Supersonic)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 5 Ekim
Ödülü: Bilinmiyor

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Van_Augur
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: www.korsanfan.com
 
Son düzenleme:
D

Dantecenk

Ussop ile bu adamı karşılaştıran vardı. Sanmıyorum Ussop'un bu adamı yeniceğini

edit : teşekkürler Smoker
 
İleride olası bi takım vs. de bunun rakibi tabikide usopp olacak.Ama usopp ta o cesaret varken... bilemiyorum artık:fool:
 
Koşma kısmını 40 fırın ekmek yesede Usopp`tan iyi yapamaz.Bu adamı Usopp dediğimiz çapulcu asla yenemez.Sogeking anca yenebilir.Yasopp`un oğlu rezilken bile ne kadar uzağı vurabiliryor.Bu adamda adanın gözükmediği mesafeden kuş vuruyor.Ortalama bi hesapla yaparsak Yasopp adadan adaya atış yapar yok deve :oleyo2:.Bu arada ellerine sağlık Smoker-sama.
Rica ederim... Usopp'tan hızlı koşuyodur bence...
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık