Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Usopp'u Sevmek İçin 9 Neden

Usopp'un sevilmemesinin 3 nedeni vardır.

1) Tipsizdir. Ne demiş büyük düşünür Boa Hancock "Ne yaparsam yapayım affedeceksiniz çünkü ben çok güzelim."

2)Mızmızdır. Korkaktır demiyorum çünkü bana göre serideki en cesur kişidir. Herkes Usopp'un tayfaya yakışmadığını düşünür çünkü her bir olayda söylenen bir tiptir fakat tayfada yapılması gereken en zor işleri yapan da o'dur. Ama bunlar görmezden gelinir sebebi ise şuan yazdığım 1. ve 3. maddelerdir. Örnek vermem gerekirse seri başından beri Usopp'un dövüştüğü rakiplere bir bakın hangi dövüş öncesinde Usopp net bir şekilde kazanır tahmini yapabildiniz? Usopp hep kendisinden güçlü rakiplerle dövüştü. Başlangıçta geri çekildiği olsa da eninde sonunda bu adamlarla yüzleşti. Bu yüzden mızmızdır ama korkak değildir.

3)Karizmatik değildir. Sanji'nin şu bölümlerde yaptığını Usopp yapsa forumda seferberlik ilan edilirdi. Ama Sanji yapınca büyük bir kesim tarafından çeşitli bahaneler üretilip haklı çıkarılmaya çalışıldı.

Benden başka Foxy'i seven birini görmek şaşırttı. Konuyu hortlatmak yanlış ama benim dolu olduğum bir konu bu bu yüzden yazmadan edemedim.

Usopp'un sevilmemesinin 3 nedeni vardır.

1) Tipsizdir. Ne demiş büyük düşünür Boa Hancock "Ne yaparsam yapayım affedeceksiniz çünkü ben çok güzelim."

2)Mızmızdır. Korkaktır demiyorum çünkü bana göre serideki en cesur kişidir. Herkes Usopp'un tayfaya yakışmadığını düşünür çünkü her bir olayda söylenen bir tiptir fakat tayfada yapılması gereken en zor işleri yapan da o'dur. Ama bunlar görmezden gelinir sebebi ise şuan yazdığım 1. ve 3. maddelerdir. Örnek vermem gerekirse seri başından beri Usopp'un dövüştüğü rakiplere bir bakın hangi dövüş öncesinde Usopp net bir şekilde kazanır tahmini yapabildiniz? Usopp hep kendisinden güçlü rakiplerle dövüştü. Başlangıçta geri çekildiği olsa da eninde sonunda bu adamlarla yüzleşti. Bu yüzden mızmızdır ama korkak değildir.

3)Karizmatik değildir. Sanji'nin şu bölümlerde yaptığını Usopp yapsa forumda seferberlik ilan edilirdi. Ama Sanji yapınca büyük bir kesim tarafından çeşitli bahaneler üretilip haklı çıkarılmaya çalışıldı.

Benden başka Foxy'i seven birini görmek şaşırttı. Konuyu hortlatmak yanlış ama benim dolu olduğum bir konu bu bu yüzden yazmadan edemedim.
Yazdığın şeylerde sonuna kadar haklısın:respect::good:

Bazen yoruyor insanı ama özünde delikanlı bi karakter Usopp. Tayfanın kilit adamı. Nişancılık konusunda Dressrosa'da anahtar rolü üstlendiği gibi ilerleyen zamanlarda daha vurucu olaylar bekliyorum kendisinden. Usopp- Franky çifti gemiden saldırılarda harikalar yaratacak.

Arkadaşı tebrik ediyorum Usopp la ilgili okadar yazıcak şey nerden buldun .. ben 2 satrdan sonra okumayı bıraktm.. tayfada luzumsuz yer kaplıyor.

One Piece izlemeye ilk başladığımda tayfaya katılacağı arcta her sahnede dakikalarca ağlamasından bıkıp bir ara izlemekten vazgeçmiştim. Sonrasında düzeldi tabii, korkaklığı ve cesareti arasındaki gel git çok güzel yansıtılıyordu.

Ama zaman atlamasından sonra korkaklığı, komik olmayan bir komedi unsuru olarak kullanılıyor. En azından animede böyle, mangada da böyle mi bilmiyorum.

Ben konuyu gayet başarılı buldum. Sevilen yönleri saymak tersine göre çok daha vakit kazandıran bir durum. Ayrıca kendince 9 sebep sayabilmesi de üstün bir çaba gerektiriyor.

birader saçmalamayın usopp bizim için çizilmiş bir karakter. at kendini op evrenine hah işte sen usopp sun, adam empatide bile bile bize kolaylık yapmış açtığınız konuya bak allaşkına

Sanji Winsmoke

Usopp tayfa içerisinde kendini en çok geliştirmiş ilerlediği nokta itibariyle oldukça başarılı bir karakter. Nedenden ziyade Usopp denince aklıma gelen detaylara baktığımda;

1- Arabastada Şeytan meyvesi gücüne sahip adamlarla öyle ya da böyle mücadele edip kazanabilmesi
2- Skypiea'da naminin kaçırıldığı Maxime çıkmak için onun yaptığı aletlerin kullanılması, gökyüzü kadranlarını kullanıp silah yapabilmesi
3- Tayfanın rotacısının kendisine silah yapması konusunda ondan yardım istemesi
4- Enies Lobby'de dünya hükümeti bayrağına ateş etmesi
5- Yeteneğinin tayfa içinde benzersiz olması bu yetenekle robini kurtarması.
6- En zor durumlarda kendisine müttefik edinmesi, Enies Lobby vs Dressrosa arc'da savaşın seyrini değiştirmesi.
7- Usopp Spell, Usopp Wagom gibi saldıraları :D
8- Tayfanın gücünün yetmediği durumlarda onun öne çıkması, Thriller Bark'ta Perona, Dressrosa'da Sugarı yenebilmesi.
9- Sogeking demezsem olmaz

Dağda bayırda kertenkele kovalayan sıradan bir adamken yapabileceklerinin çok ötesinde işler yaptı Usopp. Tabi ki Luffy,Sanji ya da Zoro gibi güçlü olması beklenemez ama bütün karakterler zaten böyle olsa ortada bir denge olmaz.

Sanji açıkladı zaten adamın özelliğini " Biz senin yapamadıklarını yaparız sen bizim yapamadıklarımızı yap".

Başlığı görünce bi bakayım dedim. 3. Neden tam benlik. Onun tayfada olması bile mürekkep israfı. Animede onun olduğu sahneleri direk geçiyordum. Hele onun tayfadan atıldığı sahne yok mu. Favori sahnem.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık