Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Usopp ''Tanrının Gözü''

İyi geceler arkadaşlar. Tekrardan ben ve yine buraya attıktan sonra bana ''Keşke atmasaydım'' dedirtecek bir konu ile karşınızdayım. Neyse çok uzatmadan konuya başlayayım. :(

Bir yerde gördüğüm bir yazıda Usopp'un ileride nişancılık yeteneği ile uzaydan meteor düşürebileceğini okumuştum. İlk önce ''bu nasıl saçmalık ya'' diye düşünürken aklıma anında Issho geldi. Kendisi bildiğimiz gibi Akainu ve Aokiji'den sonra Amiral olmuş biridir. Seride belki de gördüğümüz en enteresan saldırıda bulunmuş ve uzaydan meteor indirmiştir.

Peki kör bir adam bunu nasıl yaptı? Tahmin edemeyeceğimiz büyüklükte olan evrende uzaydan meteoru indirmek belki de en zor şeylerden biri olsa gerek. Hemde sanki yerini bilirmişcesine gönderdiği Slash tarzı saldırısıyla meteor anında tepelerinde beliriyor.

Muhtemelen Gözlem hakisi gücüyle bunu başarıyor. Seride önemli bir yeri olan haki'yi Yonkou arcından sonra daha da iyi anlayabiliriz. Geleceği görmeye bile yarayan bu güç eğer geliştirilirse muhtemelen böyle bir güce bile dönüşebiliyor diyebiliriz. Tabi burada meyve gücünün de etkisi var. Fakat dikkat çekmek istediğim nokta bir Amiralin Gözlem hakisi değil.

Dikkat çekmek istediğim nokta Usopp'un Gözlem hakisi. Şimdi şu sahneye baktığımız da Issho'nun Gözlem hakisi kullanarak etrafında gördüğü insanları görüyoruz. Hepsi sanki karanlıkta parlayan bir ışık gibi görünüyorlar. Temel bir şekilleri yok. Hepsinin insan olduğu belli oluyor fakat mesela aralarından biri genel manada seçemiyoruz. Sahne şu.

Şimdi de Usopp'un daha hakiyi kullanamıyorken onu uyandırdığı sahneye bakalım.

Sahnede karakterler net bir biçimde seçiliyor. Yani Usopp baktığında onların Luffy ve Law olduğunu anlıyor. Yani Usopp hakiyi burada oluşturmasına rağmen çok net kullanmasına vurgu yapmak istiyorum. Bu seride böyle bir doğal yetenek kolay kolay ortaya çıkacağını düşünmüyorum. Daha doğrusu aileden gelen bir güç bile diyebiliriz. Doğuştan gelen bir gözlem daha doğrusu ''göz yeteneği''.

Mangaka'nın geçmişte açıkladığı bir bilgiye göre Usopp tayfanın en zayıf halkalarından biriymiş. Çoğu arkadaş bunun böyle devam edeceğini düşünüyor. Benim düşüncem ise Dressrosa sonrası değişti. Usopp'un babasının konumu olsun, kendisinin hiç bir yardım alamdan Gözlem hakisini uyandırmış olması ve ilk seferde bu kadar pürüzsün kullanması beni bu düşünceye itti.

Sadece bu da değil. Gözlem hakisi kullandıktan sonra ki atış yaptığı mesafeyi hepimiz gayet iyi biliyoruz. Oradan kusursuz atışlar yapabilecek kadar yetenekli biri Usopp ve bunu önceden de yapmıştı. Enies Lobby de yaptığı kusursuz atışları hatırlayalım.

Usopp'un çok iyi bir yalancı olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat kendisi gerçekten yalan söylemiyor... Bu adamın söylediği her şey gerçek oluyor ve olmaya da devam ediyor. İşte bazı yerlerde gördüklerimden topladıklarımı sizinle paylaşayım.

Usopp'un bölüm 24 de söylediği şey bölüm 129 da ortaya çıkıyor ve Usopp'un söylediği sözler.
''Dev altın balığı sanki daha önce bir yerlerde duymuştum'' bir yerlerde duymadın bunlar senin yalanların, daha doğrusu gerçeklerin Usopp :a:

Bölüm 24:

Bölüm 129

Bölüm 40 da Usopp Cerberus'dan bahsediyor ve bölüm 444

Usopp 8000 adamın var diyor. Bölüm 72,185,332

Bölüm 744 de ise söylediğinin bir parçası gerçekleşiyor. Gerisi muhtemelen Elbaf da gerçekleşecek.

Bölüm 24 Cüceler...

Bölüm 711

Teoriyi yavaş yavaş bağlayayım. Usopp'un hayali denizin cesur savaşcısı olmak. Usopp diğer bir arcda ise 5 Tonluk bir çekiç kaldırdığını söylüyor.

İşte bu teori Elbaf da gerçek olacak arkadaşlar. Teorime göre Elbaf da göreceğimiz ''Mjölnir'' sayesinde Usopp bu çekici kullanacak. Mjölnir Thor'un çekicidir. Elbaf da bulunan bu çekiç şuana kadar kaldırılamamıştır.

Thor'un hikayesine göre ''Mjölnir'ı sadece kullanmayı gerçekten hak eden kişi kullanır'' Bu yüzden Elbaf da onu kullanmayı gerçekten hak eden bir kişi yok. Bu yüzden de çekiç şuanda kullanılmıyor. Daha doğrusu kullanılamıyor.

Bir başka hikayeye göre ise Mjölnir ''Ölmek üzere olan bir yıldızın kalbinde dövülmüştür'' Şimdi bu nasıl oluyor dersiniz. Gerçekte bir fizikçi bunu hesaplamaya kalkmış. Sonuç ise şu şekilde olmuş.

''Nötron yıldızları yıldızların ölme sebeplerindenmiş. Büyük bir nötron yıldızı Süpernova olarak patladıktan sonra kalan kısmı kendi içine çökermiş. Protonlar elektronlarla etkileşim içine girerek nötronları oluşturur...'' kısacası fizikçinin hesaplamalarına göre ''Mjölnir'' böyle bir maddeden yapılmışsa ağırlığı 300 Milyar fil ağırlığında olması gerekirmiş. Evet fil. One piece de bir tane var ama ona hiç girmeyelim. :(

Çekiç'den devam edecek olursam Elbaf da çekiç muhtemelen parçalara ayrılacak ve bu çekicin parçalarını Usopp kullanacak. Şimdi bu nereden çıktı diyorsunuz. Size şöyle açıklayayım. Evrende Thor'un çekici parçalanıyor ve bunu parçalayan kadının ismi ''Hela'' buraya kadar bir şey yok. Fakat bu çekici parçalayan kadının babasının ismi Loki!

Şuan ki Elbafın Kralı Loki.
http://onepiece.wikia.com/wiki/Loki

Biliyoruz ki Usopp yarı mucit bir adam. Namiye yaptığı silahdan da bunu anlayabilirsiniz. Kendisine de tıpkı böyle bir silah yapacak. Yıldızların kalbinde dövülmüş olduğu söylenen çekicin parçalarıyla Usopp kendine muhteşem sayılabilecek bir silah yapacak. Bu arc'lardan sonra net kullanabileceği Gözlem hakisi ve yaptığı silah sayesinde düşürebileceği yıldızlarla güzel bir power up alacağını düşünüyorum. Bir nevi Issho'unu meteor şeklinde yaptığı şeyi Usopp yıldızları düşürecek yapacak. Ne kadar bu çok zor gibi görünse de KK'nin tayfasından bir adamın iyi bir seviyeye geleceğini düşünmek aptallık olmaz sanırım. Hele ki serinin sonuna geldiğimiz sırada elinde düz bir sapan ile Auger'a karşı hele de muhtemelen meyve yemiş bir Auger'a karşı nasıl bir galibiyet alabilir. Tartışılır.

Ek olarak Usopp'un yaptığı pek çok saldırıda yıldız ve meteor kelimeleri geçiyor.
Onlardan bazılarının isimleri
- "Ketchup Star"
- "Capture Star"
- ''Hammer Shooting Star''

Okuyan herkese teşekkürler şimdiden. :byee::fool::a:

Son düzenleme:
rezz atıyım bir, millet bu saatlerde farklı düşünür. Sen doğru organınla daha farklı düşünüyorsun helal olsun. Okumaya geçelim bakalım.

Tutar tutmaz orası ayrı ama böyle teoriler okumaktan çok keyif alıyorum. Emeğine sağlık, okuması çok keyifliydi.

Eline sağlık. Usopp yalanlarının gerçeğe dönüşmesine Laboon ve Zou kapak resimlerini de ekle. Mjölnir zaten çok bilinen ve beklenen bir duruma dönüştü ona girmiyorum. Silah yapıp da bir şeyler başaracağını sanmıyorum. Birde bir yerde Oda Usopp'un hep güçsüz kalacağını söylemişti sanki. Yanlış da hatırlıyor olabilirim. Elbette ki kilit rolü giderek artacak. Enies Lobby, Alabasta, Dressrosa gibi. Ben hep Kabuto silahı ile Mjölnir'i fırlatacağını düşünmüşümdür. Bilinmeyen spekülasyon olarak, Auger her lafında 'kader' dem vuran bir adam. Naruto'daki Neji'nin dark side versiyonu. Kader için yaşamda suçlanabilecek en büyük güç 'Tanrı'dır. Ve gene ne ironiktir ki Usopp bundan sonra 'God' olarak anılacak. Kaderini kabullenip tanrıya savaş açan bir nişancı ile yalanlarını gerçek yapıp kaderini yenen bir nişancı karşılaşacak. Heh unutmadan bir de, Usopp Luffy'leri net görürken, Fujitora daha genel hatlarla seziyordu. Bunun sebebi aura'nın tanınması. Demek istediğim Fuji'nin yanındaki kalabalıkta Maynard da bulunsa idi çok daha keskin şekilde ayırt edebilecekti.

Eline sağlık. Usopp yalanlarının gerçeğe dönüşmesine Laboon ve Zou kapak resimlerini de ekle. Mjölnir zaten çok bilinen ve beklenen bir duruma dönüştü ona girmiyorum. Silah yapıp da bir şeyler başaracağını sanmıyorum. Birde bir yerde Oda Usopp'un hep güçsüz kalacağını söylemişti sanki. Yanlış da hatırlıyor olabilirim. Elbette ki kilit rolü giderek artacak. Enies Lobby, Alabasta, Dressrosa gibi. Ben hep Kabuto silahı ile Mjölnir'i fırlatacağını düşünmüşümdür. Bilinmeyen spekülasyon olarak, Auger her lafında 'kader' dem vuran bir adam. Naruto'daki Neji'nin dark side versiyonu. Kader için yaşamda suçlanabilecek en büyük güç 'Tanrı'dır. Ve gene ne ironiktir ki Usopp bundan sonra 'God' olarak anılacak. Kaderini kabullenip tanrıya savaş açan bir nişancı ile yalanlarını gerçek yapıp kaderini yenen bir nişancı karşılaşacak. Heh unutmadan bir de, Usopp Luffy'leri net görürken, Fujitora daha genel hatlarla seziyordu. Bunun sebebi aura'nın tanınması. Demek istediğim Fuji'nin yanındaki kalabalıkta Maynard da bulunsa idi çok daha keskin şekilde ayırt edebilecekti.
Kaderden dem vuran Doc Q. Adamın iki lafından biri kader.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık