Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Urouge

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Severim

    Kullanılan: 106 87.6%
  • Sevmem

    Kullanılan: 15 12.4%

  • Kullanılan toplam oy
    121

Urouge
(Urūji), bir gök adasından gelen ve Düşmüş Keşiş Korsanları'nın kaptanı olan bir korsandır. Eskiden On Bir Süpernova olarak bilinen, şimdi ise En Kötü Jenerasyon olarak anılan on iki kişilik korsan grubundaki kişilerden biridir.

Görünümü

Urouge iri yarı, hayvan gibi bir adamdır. Mutsuz olduğunda bile gülümseyen ve bir totemi andıran ilginç bir yüzü vardır. Yüzünde gülümsemesinin dışında dikkat çeken yerler gözünün üstünde ki yara izi ve tüm yüzünü kaplayan gür sakalıdır. Bir keşişinkine benzeyen bir saç stili vardır. İki kolunda da omuzlarından aşağı doğru inen aleve benzeyen dövmeler bulunur.

Urouge ve mürettebatı, tek parçalık, haki renkte bir keşiş elbisesi giyer. Kıyafetin belinde koyu renk bir kuşak bağlıdır, ayrıca içinde kol kısımları yırtık beyaz bir tişört vardır. Bunlara bek olarak sırtından sarkan, uçları göğsünün üzerinde bağlı bir pelerin takar. Kolları aşağıdayken pelerini dövmelerini kapatır. Ellerinde siyah eldivenler vardır ve boynunda büyük boncukları kırmızı bir kolye asılıdır. İki kulağında da altın küpeler takılıdır. Bir gök adasından geldiği için sırtında beyaz kanatlar vardır.

Urouge'un çocukluk hali saçlarından ve kanatlarından dolayı Skypeialılara benzer, fakat yetişkin halindeki kanatları onun Birka kökenli gibi görünmesine yol açar.


Kişiliği

Urouge durum ne olursa olsun sürekli gülümseyen bir adamdır. Yenildiğinde hatta ölümün kıyısına geldiğini düşündüğünde bile yüzünden gülümsemesi eksik olmaz. Şimdiye dek sadece Raijin Adası'na yaklaşırken ve Kaido intihar ederken gülümsemediği görülmüştür.

Urouge kalıbından bekleneceği gibi cesur bir adamdır. Ödülü kendisininkinden fazla olmasına rağmen çekinmeden Killer ile kapışmıştır. Yine de Urouge'un Killer'ın ödülünü ya da onun sürekli sivilleri katleden biri olduğunu bilmeme ihtimali de vardır. Killer ile yaptığı kavga X Drake tarafından durdurulmuştur. Cesur olmasına karşın aptal değildir. Bir Pacifista (onun Bartholomew Kuma olduğunu sanmıştır) ve Amiral Borsalino ile aynı anda karşılaştığında endişeli olduğu görülmüştür. Bu olayda ölümün eşiğine gelmesine rağmen, gülümsemeyi ihmal etmemiştir.

Urouge insanların kararlarına saygılı biridir. Bir Yonko olan Kaido'nun intihar etmeye kararlı olduğunu görünce onu engellememiş, sadece onun ruhu için dua etmiştir.

Yetenek ve Güçleri

En Kötü Jenerasyon'u oluşturan korsanlardan biri sayılan Urouge güçlü bir adamdır. Grand Line'ın ilk yarısını geçmeyi başarmıştır. Kendisinden çok daha hızlı ve çevik olan Killer ile (meyve gücünü kullanmamasına rağmen) kafa kafaya mücadele edebilmiştir.

Urouge, Koca Ana'nın Dört Tatlı Komutanı'nından birini yenecek kadar güçlüdür. Ancak daha sonra üzerine gönderilen Charlotte Cracker'a yenilmiştir. Yine de bu dövüşten sonra hayatta kalmış ve kaçmayı başarmıştır.

Şeytan Meyvesi
Urouge, adı henüz bilinmeyen Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Meyvesinin gücü sayesinde aldığı hasarı, fiziksel güce dönüştürebilmektedir. Aynı şekilde aldığı hasara bağlı olarak kas kütlesini ve boyutunu da arttırabilir. Şimdiye dek meyvesi ile kendisine bir kez büyütmüş, onda da boyunu ve kalıbını iki katına çıkarmıştır. Meyvenin gücü yalnızca fiziksel saldırılarda iş görür, bu yüzden Pacifista'dan gelen lazer ışını Urouge'u yaralamıştır.

Silahı
Urouge, silah olark altıgen şeklinde, uzun ve saf demirden yapılmış ağır bir sütun kullanır. Sütununu kullanmadığı zamanlarda omzunun üstünde taşır.

Ek Bilgiler

- Urouge'un adı gerçek hayatta 16. yüzyılda yaşamış olan Türk korsan Oruç Reis'ten esinlenilmiştir.

- Urouge ve mürettebatı, adı bilinmiyor olsa da bir gök adasından geldiği bilinen ilk korsan tayfasıdır.

- Urouge, En Kötü Jenerasyon içerisinde en düşük ödüle sahip olan kişidir. Ödülünün miktarı olan "108" Doğu kültüründe mistik anlamlar taşır (Zoro'nun 108 Poundluk Top saldırısı gibi). Japonya'daki budistler, Nirvana'ya ulaşmak isteyenlerin öncelikle 108 arzuya karşı koyması gerektiğine inanır.

- Urouge, En Kötü Jenerasyon içerisindeki en uzun ve en yaşlı kişidir.

- Urouge, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinde 48. sıradadır. İlginçtir ki Enel de 48. sıradadır. Yani iki gök adası kökenli karakter aynı sırayı paylaşmaktadır.

- Oda'ya göre Urouge'un sütunu aşırı büyük bir kalemdir.

- Urouge'un en sevdiği yiyecekler azuki fasulyesi ve domuz etidir. En sevmediği yiyecekler ise sebzelerdir.

- Urouge içki içmekten, aşk meşk işleri ile uğraşmaktan ve dağlara tırmanmaktan hoşlanır.

Künye

Adı: Urouge
Okunuşu: Urūji
İngilice Adı: Urouge
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 498, Anime 392
Bağlantısı: Düşmüş Keşiş Korsanları
Unvanları: Korsan, Kaptan
Lakabı: Deli Keşiş (Jap. Kaisō, İng. Mad Monk)
Yaşı: 47
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 1 Ağustos
Boyu: 3.88 cm
Ödülü: 108.000.000 Belly

Şeytan Meyvesi
Adı:
Bilinmiyor
Anlamı: Bilinmiyor
Türü: Paramecia

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Urouge
Çeviren: Smoker
Yayınlaya : www.korsanfan.com
 
Son düzenleme:
vay türkmüş güzel paylaşım acaba öldümü bu smoker sence en son cadı gibi bişey çıkmışdı şemşiye istermisin felan bişeyler diyordu..
 
Aynen Türk'dür denilmedi.Ama Esinlenilmiş tabi.

Seride hiç bir karaktere şu Türk,Şu Brezilyalı,Şu Japon denmedi..
Oda sadece gerçek hayatta olsalardı..Luffy Brezilyalı,Zoro Japon,Sanji Fransız olur demişti..
Yani One Piece'te öyle bir ayırım yok..
 
hocam water 7 da chopperin karşılaştığı adam kumadori mi neydi biyolojik geri bildirim diye bişe yapıp vücudunu ister şişmanlatıp ister zayıflatıyodu buda onun gibi istediği zaman kaslarını çıkarır gerek olmadığı zamanlarda normale döner diye düşünüyorum
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık