Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Uranüs'ün Gücü (Çeviri)

Çeviridir. İngilizcem çok iyi değil. Elimden geldiğince Türkçeleştirmeye çalıştım. Okuyun keyif alın falan işte.Orjinali: https://orojackson.com/one-piece-theories-and-speculations/uranus-power-the-soul-contract.2547/

(Burayı anladığım kadarıyla anlatacağım) (Antik üç silahı anlatmış sanırsam)
-Plüton: Roma mitolojisinde yer altı dünyasının tanrısı. Daha önceki ve yaygın olan ismi Yunan mitolojisindeki Hades.
-Poseidon: Yunan mitolojisinde denizler,depremler ve atlar tanrısı. Sonrasında son antik silah denmeye başlanmış (!) (Ayrıca deprem tanrısı olarak yıkım getireceğine inanılıyormuş)
-Ve Uranüs: Silah(Uranüs) normalde Zeus olarak adlandırılmalıydı. Zeus, Poseidon ve Hades, Yunan mitolojisinin en iyi 3 tanrısıydı ve Zeus'un gökyüzünü, Poseidon'un denizleri ve Hades'in yer altı dünyasını hükmettiği bir güç hiyerarşisini temsil ediyorlardı. Silah, Yunan ilkel tanrısı Uranüs'ün adını aldı.

‘’Gökyüzü’nün Babası(kralı anlamında olabilir)’’ olarak bilinen Uranüs, ‘’Zamanın Babası ’’ olarak da bilinen oğlu Kronos tarafından devrildi. Tenryuubito'nun kıyafetleri üzerindeki saatlere dikkat edin.
Kronos, Titanların lideriydi ve çocuklarından birinin onu devireceği bir kehanetle cezalandırıldı. Bu bana şunu hatırlattı:
Kronos’u deviren kişi gök gürültüsü, gök ve adalet tanrısı Zeus’tu. Zeus, yağmur yağdırma ve fırtınalar oluşturma güçlerine sahipti. Bu aynı zamanda yine şunu hatırlattı:
Bu bana Uranüs’e geri getirdi. Uranüs’ün anlamı ‘’yağmur yağdırmak’’ ya da ‘’nemlendirmek-ıslatmak’’. Gördüğünüz gibi bütün bağlantılar fırtına ve yağmur.

Ejderha, hava üzerindeki kontrolü ve fırtınanın getiricisi olmasıyla ünlü bir yaratıktır. Biz ikisini de gördük:
Sakin olun…. Dragon ya da Momonosuke’nin Uranüs olduğunu ya da onların Uranüs’le bir bağlantılarının olduğunu söylemiyorum. Fakat Uranüs ile hava olayları arasındaki tüm bu bağlantılara ne demeli?

Bu Oda’nın klasik dikkat dağıtma hamlesi ( Red harring: bir soruşturma ya da fikir yürütme olayı sırasında dikkati dağıtan ipucu). BM'nin Lola'yı kurtarmak için Luffy'ye yardım etme ihtimalini hatırlıyor musun? BM'nin Lola'nın ölmesini istediği ortaya çıktı. Bunun, Rob Lucci'nin CP0 vb. Gibi birçok örneği var…

Sadece bu değil, Bm şeytan meyvesinin gücüyle havayı kontrol edebilir. Uranüs'ün aksine sadece havayı kontrol edebilir (Tahminimce fırtına ya da yağmur oluşturamaz demek istemiş.)
Bu hava olaylarını manipüle etmek değilse, o zaman Uranüs’ün gücü ne?
Uranüs’ün Gücü:
Esas noktaya gelmek gerekirse, Uranüs’ün Gücü: Ruh Sözleşmesi

Ruhların One Piece’te kendine has bir önemi var. Moriah gölgeleri çalma yeteneğine sahip ve Brook, gölge ile asıl ev sahibinin tek bir bedeni paylaştığını söylüyor.
Big Mom’un Ruh meyvesine sahip olduğunu biliyoruz.
Ve elbette Brook’un Yomi yomi no mi meyvesine sahip olduğunu biliyoruz.

Moriah’a dönecek olursak, onun gölgeleri değiştirmesinin etkileri, şeytan meyvesi yemenin etkileriyle benzer. Şeytan meyvesi yediğin zaman özel yetenekler kazanırsın. Gölgeye sahip olduğunda da…..(sahip olduğun gölgenin yeteneklerini kullanabilirsin)
Sadece bu da değil, ev sahibi beden, gölge ile aynı şekli de alabilir.

Oz’un vücudu normal et olmasına rağmen o vücudunu lastik gibi gerebiliyordu. Sanki Oz, şeytan meyvesi yemiş gibi.

O zaman benim ‘’Tanrı meyvesi’’ ismini verdiğim, Moriah ve Sugar’ın SÖZLEŞMELERİ’ni de içeren yeteneklere sahip olursunuz.
Bu sözleşmenin kullanılmasıyla, kurbanın kendi bilinçli olsa bile (kendinin farkında olsa bile) kurban itaatsizlik edemez ve istekli olsun ya da olmasın sözleşme yaptıkları kişiye tamamen sadık olurlar.

Ektsra Bilgi:
Bence siz One Piece’teki irade gücü temasına (Luffy:)) oldukça aşinasınız. İrade gücü, esasen tereddüt etmemektir.
Bm’nin şeytan meyvesinin zayıflığı ne?

Bu, Cracker'i gördüklerinde ev sahiplerinin(ruhların konulduğu yer,kişi,eşya) nasıl buharlaştığını açıklıyor. Korkuyla yüzleştiklerinde iptal oldular.

Tahmin edin…Sugar’ın şeytan meyvesinin gücü, Sugar korkuyla yüzleştiğinde (Usop’un yüzünü gördüğü zaman) iptal edildi.

Moriah’ın gücünün teması korkuydu (yok olma, ölme korkusu) ve bu çok tesadüfi. Moriah's entire theme was fear and its too coincidental that he was beaten AFTER he absorbed all of the shadows and lost control.

İptal olma korkusu olsa da bu Kral Haki ile benzerlik taşıyor ( Bu başka bir teori olsa da ben Uranüs’ün Kral hakiden sorumlu olduğunu düşünüyorum).

Uranüs yaratıcı bir tanrıydı. Ölümü üzerine, DNA’sından devlerin de olduğu birçok canavar yumurtladı. Bu "canavar yumurtlama" şeyi bana şeytan meyvelerini hatırlatıyor.

Meyveler, içlerinde bir şeytan ya da ruhun olduğu şeklinde tasvir edilmiştir.

Bununla hangi noktaya geleceğimi biliyor musun? Şeytan meyveleri, daha önce Uranüs’ün kullanıcısı tarafından verilen bir ruh sözleşmesini takip ediyor. Onlar meyveye bağlanırlar ve onlar o meyveyi yiyen kişiye bir yetenek verirler ve ona itaatsizlik edemezler.

Bu durumda Uranüs'ün önceki kullanıcısının öldüğünü veya olup olmadığını merak ediyorsanız, gerçekten önemli değil. Moriah, eğer onu öldürseniz bile meyvesinin etkilerinin ortadan kalkmayacağını söylemiştir.(Bunu yapmak için başka bir gölge meyve kullanıcısı yoksa). Uranüs de aynıdır.

Ayrıca, Oda'nın şeytan meyveleriyle aynı örüntüye sahip ruhları nasıl çizdiğini fark edin(Kıvrımları)

Şimdi, Uranüs’ü kullanan kişi kim olacak? Benin aklıma bir kişi geliyor:
Evet. Ruh Kralı Brook.Yes. Soul King Brooke.
Brooke, BM'nin satranç askerlerinin ruhlarını tamamen ortadan kaldırabildi.
Brook, Luffy’nin haki ile bile zarar veremediği Prometeus’a zarar verebildi.

Bu ruhların karşılıklı dövüşüydü.
Ayrıca Brooke'un önemli bir rolü olmayan tek tayfa üyesi olduğuna dikkat edin.

Luffy- Korsan Kralı olmak
Zoro- Düny’nın en iyi kılıç ustası olmak
Nami- Dünya haritası çizmek
Usopp-Denizin cesur bir savaşçısı olmak
Sanji –All Blue’yu bulmak
Chopper- Bütün hastalıklara çare bulmak
Robin-Kayıp Yüzyılı çözmek
Franky- Dünya’yı dolaşacak bir gemi inşa etmek
Brooke- bir balina ile yeniden bir araya gelmek…..

Brooke'un rüyası, tüm ruh teması göz önüne alındığında, Uranüs'ün dahil olduğu, onun(Brook) da daha büyük bir rolünün olacağını düşünmemi sağlıyor. Şeytan meyvelerinin ruhlarını özgürleştiren kişi Brook olabilir mi?

Bunu Ruhun somut görünmesi gerçeğiyle sona erdirelim. BM kelimenin tam anlamıyla yaşam süresini kapıyor.
Gölgeler bile Moriah dışındaki insanlar tarafından yakalanabildi.

Bu, BB'nin WB'nin meyvesini nasıl çalabileceğine dair başka bir ipucu olabilir mi? (Yine de yami yami meyvesinin baskısını düşünün , fakat ne olursa olsun bu da aklınızda olsun) (Yami yaminin baskısı burada anlatılıyor: http://www.korsanfan.com/konu/Şeytan-meyvesi-döngüsü.6824/)

SONUÇ
:Uranüs’ün gücü Moriah ve Sugar’a benzer şekilde ruhlarla sözleşmeler yapma gücüdür. Ruhlar, yeni bir kullanıcı onları özgürleştirinceye kadar(muhtemelen Brook) şeytan meyvesi döngüsüne devam etmeleri için lanetlenmiştir.

Son düzenleme:
Ellerine sağlık. Baya keyifliydi. Ben Brook’un bu kadar önemli bir rolünün çıkacağını sanmıyorum.

Güzel. Bence Uranüs, Raftel'deki son D. ve tek gözü olmayan amca o. Roger'e bu durum izah ediliyor ve Roger son D'nin arzusunu bütün dünyayla paylaşıyor.

Will of D. ve Dwight teorisi birleşirse ortaya Şafağın Arzusu gibi bir olay çıkıveriyor. Hepsini tek tek birleştirecek, yani büyük resme bakacak olursak; One Piece ortaya çıkıyor...

Ellerine sağlık keyifle okudum. Brook reisten daha farklı bir ruh mevzuları bekliyordum ama bu da ilginç geldi. Franky ileride Plüton'u yapabilir ve kontrol edebilir. Peki Brook neden Uranüs'ü kontrol edemesin?

Evet şöyle bir düşününce çok uçuk gelebilir ama ben yine de Brook'tan ruh/ölü ordusu gibi bir güç bekliyorum. Adamda müthiş bir meyve var ama hala Soul Solid yapıyor reis. Yohohoho :D

Eline sağlık, Brook' a kadar olan kısımlar gayet olabilir şeyler gibi geldi. Brook kısmınınsa olmasını isterdim ama olmaz bence, reis bu arc yeterince iş yaptı zaten, emekliye ayrılsa yeridir. :cool:
Belki bilmeden, farkında olmadan meyvesini uyandırmış bile olabilir. :D
Eline sağlık.

Brook kısmı dışında güzel gidiyordu. Daha doğrusu kendi içindeki mantıkla çelişiyor. Brook'ta bir şeytan meyvesi kullanıcısı, bütün bu lanetlenmiş ruhlara yol göstermek falan bir şeytanmeyvesi kullanıcısı tarafından olmamalı bence. Eğer olacaksa gerçekten ona özel bir yetenek olmalı. BM'nin meyvesi buna daha uygun bence. Ya da saf H.haki gücü yine daha bir oturaklı ( irade ve korku için söylediklerine bakılırsa )
Bence Brook kısmını bir şey öne sürmek için koymuş çeviriyi aldığın yer. Aslında orada ki eksik parça başka. Muhtemelen BB'nin anormal bir vücuda sahip olması gibi henüz bilmediğimiz bir açıklama lazım bu teorinin zayıf yerlerini güçlendirmek için.

Teori sırasında Zoro'nun Monet'i kesmesinin açıklığa kavuştuğunu düşünüyorum. Herkesin H.haki diye beklediği şeyin Zoro'ya ait doğal korkutuculuk çıkacak olması yani :D belki kılıç ustalarına özel bir şeyde çıkabilir, Mihawkın gözleri gibi.

Bir de Brook ruh meyvesinin antisi olabilir gibi geldi bu teoriyi okuyunca. ODA'nın böyle bir huyu var. Önce bir şey zannettiriyor. "Luffy rakibe vurabildiği sürece yener" sonra bunun aksi yönde bir sahne geçiyor "Luffy vs Lucci"
BM Brook arasında Luffy enel tarzı bir antilik vardır ama BM öyle bir seviyede ki o antilik para etmiyor Brook için.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık