Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ufak Bilinmezlikler

One Piece epey uzun bir seri, haliyle içinde pek çok bilinmezlik mevcut. Tabi benim burada bahsettiğim bilinmezlikler, uzun vadeli değil, daha bariz olanlar. Benim kafama en çok takılanlar:

Mihawk ve Yoru

Mihawk'ın kılıcı olan Yoru, seride gördüğümüz en büyük kılıçlardan birisi. Mihawk kılıcını sırtında taşıyor, fakat asıl mesele kılıcını sırtından çektiğinde başlıyor. Kılıcın askısı kabzaya denk geliyor ve bu askı Mihawk'ın omuz hizasında. Haliyle Mihawk'ın iki metrelik bir kılıcı sırtından dikey olarak çekmesi imkansız.

Sanjuan Wolf ve Impel Down

Şimdiye kadar gördüğümüz en büyük dev olan Sanjuan Wolf zamanında Impel Down'a kapatılmıştı. Ancak Wolf neredeyse Impel Down boyutlarında olduğu için içeriye nasıl sokulduğu ve oradan nasıl çıkarıldığı halen bir sır. Bu elemanın herhangi bir meyve gücü olmadığı da kesin.

Otohime ve Shirahoshi

Otohime ufak tefek bir denizkızı idi. Kızı Shirahoshi ise bebekken bile Otohime'nin neredeyse beş katı büyüklüğe sahipti. Bunlar balık olduğundan dış döllenme tarzı bir durum olduğunu iddia edenler olduysa da, denizkızlarının hamile kalmaları kafalarda soru işareti yarattı.

Luffy ve Deniz

Hepimizin bildiği gibi Şeytan Meyvesi yiyen birisi suya düşünce anında dibi boylar. Bunun istisnası da olmaz. Fakat seri başında Luffy, Higuma tarafından denize atıldığında batmaz ve dakikalarca çırpınır. Neden batmadığı halen belirsizliğini korumaktadır.

Yıllardır bir sandığın içinde nasıl hayatta kaldığı belli olmayan Gaimon ve bir varilin içinde yaşayan sevgilisi Sarfunkel, Enel'in ulaşmak için devasa bir uçan gemi tasarladığı Ay'a, bildiğimiz küçük uçan balonlar ile gidilebilmesi, 10.000 metre yüksekten düşüp sadece kafası şişen Gedatsu'nun Chopper'a yenilmesi gibi enteresan durumlar da mevcut. Varsa sizin de kafanıza takılan böyle durumlar, paylaşabilirsiniz.

Yerimi aldım.

edit1: Mihawk konusunu çok fazla konuşmuştuk. Bir bit yeniği olduğunu düşünmüyorum bence tamamen gözden kaçırılan bir durum.

Öte yandan Wolf'un deniz katmanının altında bulunan büyükçe bir odaya kapatabilirsin diye düşünüyorum. Bu oda evet çok büyük olmak zorunda ama Impel Down'dan bahsediyoruz. Hatta buna hükümetin elinde bulundurduğu teknolojiyi de eklersek "neden olmasın?" diyebiliriz. Bunu düşünmektense onun MF savaşına nasıl olurda kimseye gözükmeden gelebildiğini tartışmalıyız.

Denizkızı konusu da reddit'de olsun diğer sitelerde olsun çok konuşuldu. Birinci konu ile aynı bağlamda görüyorum.

Luffy ve Deniz = 1999.

edit2: Bence ufak bilinmezliklerden biri de Luffy'nin hasır şapkasının o kadar savaşta zarar görmemesi. Arkasına attıp savaştığı bile oldu. Ya da kafasında çok kıvrak hareketlerde bulunduğu da oldu fakat hiç düşmedi, zarar görmedi.

Bir diğeri de beni hep düşündüren bir konu. Sanji... Sanji çocukluk hayali olan görünmezlik şeytan meyvesi olduğunu söylüyor ve bize göre "hımm şeytan meyveleri kitabını okumuş olma ihtimali çok yüksek." diyoruz. Fakat Luffy denize düştüğünde bir şeytan meyvesi kullanıcısının yüzemediğini bilmiyordu.

edit3: aklıma bir de şu geldi. Sanji'nin ve Luffy'nin ateş saldırlarını suyun içinde yapabilmeleri...

Son düzenleme:
Güzel bir konu.

Oda'nın umursayıp açıklama (kulp bulma) zahmetine gireceği tek konu Luffy'nin direk batmaması olur muhtemelen. Oda şöyle olabilir; Shanks tekrar denize açıldıktan sonra mı oluyor olay yoksa hala oradalarken mi bilmiyorum.Her ihtimalde de Luffy meyveyi yiyeli fazla olmamıştır. Meyvenin vücudu çekice dönüştürmesi zaman alabilir. Yani meyveyi yer yemez çekiç olan var mıydı hatırlamıyorum. Eğer yoksa Oda o olaya böyle bir şey açıklayabilir ilerde.

Buna da pek ihtimal vermiyorum ama diğer bilinmezlikleri hiç öğrenemeyeceğiz sanırım : ))

Mihawk ve Yoru
Mihawk'ın kılıcı olan Yoru, seride gördüğümüz en büyük kılıçlardan birisi. Mihawk kılıcını sırtında taşıyor, fakat asıl mesele kılıcını sırtından çektiğinde başlıyor. Kılıcın askısı kabzaya denk geliyor ve bu askı Mihawk'ın omuz hizasında. Haliyle Mihawk'ın iki metrelik bir kılıcı sırtından dikey olarak çekmesi imkansız.
Diğerlerine verecek kesin bir cevabım yok ama bunun tamamen E. Oda'nın gözden kaçırdığı bir mantık hatası olduğu çok belli. Bu saatten sonra da düzelmez çünkü hikayeyi etkileyecek bir mantık hatası değil, karakterin tasarımıyla ilgili. :)

Yerimi aldım.

edit1: Mihawk konusunu çok fazla konuşmuştuk. Bir bit yeniği olduğunu düşünmüyorum bence tamamen gözden kaçırılan bir durum.

Öte yandan Wolf'un deniz katmanının altında bulunan büyükçe bir odaya kapatabilirsin diye düşünüyorum. Bu oda evet çok büyük olmak zorunda ama Impel Down'dan bahsediyoruz. Hatta buna hükümetin elinde bulundurduğu teknolojiyi de eklersek "neden olmasın?" diyebiliriz.

Denizkızı konusu da reddit'de olsun diğer sitelerde olsun çok konuşuldu. Birinci konu ile aynı bağlamda görüyorum.

Luffy ve Deniz = 1999.

edit2: Bence ufak bilinmezliklerden biri de Luffy'nin hasır şapkasının o kadar savaşta zarar görmemesi. Arkasına attıp savaştığı bile oldu. Ya da kafasında çok kıvrak hareketlerde bulunduğu da oldu fakat hiç düşmedi, zarar görmedi.

Bir diğeri de beni hep düşündüren bir konu. Sanji... Sanji çocukluk hayali olan görünmezlik şeytan meyvesi olduğunu söylüyor ve bize göre "hımm şeytan meyveleri kitabını okumuş olma ihtimali çok yüksek." diyoruz. Fakat Luffy denize düştüğünde bir şeytan meyvesi kullanıcısının yüzemediğini bilmiyordu.

edit3: aklıma bir de şu geldi. Sanji'nin ve Luffy'nin ateş saldırlarını suyun içinde yapabilmeleri...
Wolf, hücrelerde yapılan olum kalım savaşına katılmış birisi. O yüzden ayrı bir yerde olamaz.

Luffy'nin şapkası zarar görüyor, Nami sürekli tamir ediyor.

Sanji doğrudan meyvelere bakmış olabilir.

Güzel bir konu.

Oda'nın umursayıp açıklama (kulp bulma) zahmetine gireceği tek konu Luffy'nin direk batmaması olur muhtemelen. Oda şöyle olabilir; Shanks tekrar denize açıldıktan sonra mı oluyor olay yoksa hala oradalarken mi bilmiyorum.Her ihtimalde de Luffy meyveyi yiyeli fazla olmamıştır. Meyvenin vücudu çekice dönüştürmesi zaman alabilir. Yani meyveyi yer yemez çekiç olan var mıydı hatırlamıyorum. Eğer yoksa Oda o olaya böyle bir şey açıklayabilir ilerde.

Buna da pek ihtimal vermiyorum ama diğer bilinmezlikleri hiç öğrenemeyeceğiz sanırım : ))
Luffy meyveyi yedikten bir gün sonra bu olay oluyor. Ayrıca birkaç bölüm sonra yanlışlıkla meyve yiyen Buggy hemen ardından denize düşüyor ve direkt batıyor.

The Witcher 3'de Geralt silahı çekerken, sol eliyle arkadan hafif itip sağ ile çekiyor. Gifini ya da videosunu bulursam atarım. Oyunu oynarken aklıma direkt Mihawk gelmişti. Mihawk'da kesin böyle çekiyordur demiştim.

Luffy meyveyi yedikten bir gün sonra bu olay oluyor. Ayrıca birkaç bölüm sonra yanlışlıkla meyve yiyen Buggy hemen ardından denize düşüyor ve direkt batıyor.
Evet sen deyince hatırladım Buggy'i. O zaman o da hiç açıklanmayacak ufak bilinmezliklerden olacak muhtemelen : ))

One Piece epey uzun bir seri, haliyle içinde pek çok bilinmezlik mevcut. Tabi benim burada bahsettiğim bilinmezlikler, uzun vadeli değil, daha bariz olanlar. Benim falan en çok takılanlar:

Sanjuan Wolf ve Impel Down

Şimdiye kadar gördüğümüz en büyük dev olan Sanjuan Wolf zamanında Impel Down'a kapatılmıştı. Ancak Wolf neredeyse Impel Down boyutlarında olduğu için içeriye nasıl sokulduğu ve oradan nasıl çıkarıldığı halen bir sır. Bu elemanın herhangi bir meyve gücü olmadığı da kesin.
Bonney'in meyvesi gibi bir meyve kullanıcısı denizcilerde olabilir ve onun sayesinde yapmış olabilirler.

Edit: Gayet güzel bir konu olmuş. Aklıma ilk gelen Luffy nin annesi ve bu ailenin nasıl dağıldığı.

Zoro'nun ilk tanıtıldığında Luffy'e kılıçlarının olduğu yönü doğru göstermesi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık