Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Trafalgar D. Water Law

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 259 79.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 67 20.6%

• Kullanılan toplam oy
    326
Pek teori okumuyorum ya.:/ Ameliyat olayı ilk çıktığı zamanlarda aklıma gelmişti bu.Sonra forumdan bi kişi daha söyleyince tutma ihtimaline daha çok inanmıştım.Sizin teoriyi de okuyayım bi ara.İyi sizde öyle düşünüyorsanız saçma bi düşünce değil,tutma ihtimali daha fazla olur.İyi bi kulp hem.:D
Bizim teori yattı ya. Çok da güzel teoriydi aslında. :/
Yani illaki kullanacaksa o yeteneği, birisine ölümsüzlük vermesinden çok, birisini ölümden döndürmesi daha güzel olur.

Ölümsüzlük yeteneğinin lafının tekrar geçeceği ihtimali yüksek.
Evet ÇEHOV KURALI.

Ama ölümsüzlük denen şey lanet gibi bir şeydir.
Shounen seride bu kadar büyük bir lanetin esas karaktere yapılmasını sahiden mantıklı buluyor musunuz?
Ki bu esas karakter de Luffy hani. Oda'nın sürekli uğruna hikayeyi büktüğü karakter.
Yani mangakanın el üstünde tuttuğu, pohpohlamalara doyamadığı, hep güzellikler ihsan ettiği karakter.

Hani mesele Law değil. Bunu görebiliyor musunuz?

Ölümsüzlük yeteneğinin lafının tekrar geçeceği ihtimali yüksek.
Evet ÇEHOV KURALI.

Ama ölümsüzlük denen şey lanet gibi bir şeydir.
Shounen seride bu kadar büyük bir lanetin esas karaktere yapılmasını sahiden mantıklı buluyor musunuz?
Ki bu esas karakter de Luffy hani. Oda'nın sürekli uğruna hikayeyi büktüğü karakter.
Yani mangakanın el üstünde tuttuğu, pohpohlamalara doyamadığı, hep güzellikler ihsan ettiği karakter.

Hani mesele Law değil. Bunu görebiliyor musunuz?
Luffy'nin ölümsüz olması mümkün değil. Ölümsüz olduktan sonra nasıl dövüş çizecek bu karaktere? Hayalinin bile bir etkisi kalmaz.

Luffy'nin ölümsüz olması mümkün değil. Ölümsüz olduktan sonra nasıl dövüş çizecek bu karaktere? Hayalinin bile bir etkisi kalmaz.
Ya gene dövüş falan çizilir. Buna da takılmıyorum o kadar.
Ama ölümsüzlük konsepti kadar rezil bir konsept yok. Resmen lanet. Hem de öyle böyle bir lanet değil.
Bu yüzden genelde esas karakterlerle yakın yan karakterlerde olur, serinin başında ya da başlarında ortaya çıkar, çözmeye çalışılır.
Ya da işte esas kötüde vardır ama gene çözmeye çalışır, ya ölümsüzlük çözülür ve karakter öldürülür ya da o ölümsüzlüğün onun aleyhine bir şekilde işleyeceği bir cezaya çarptırılır.

Ben ölümsüzlüğün başka şekilde işlendiğini görmedim. Şimdi millet tutturdu Luffy ölümsüz olsun.
Neden?
Tek neden kavramın hikayede bir kere geçmiş olması.
Altı bomboş, kesinlikle güzel bir yanı olmayan, hiçbir zevk vermeyecek olan bir şeyin bu kadar aşkla istenmesi de resmen aşk hikayelerinde "Yeter artık, sevenler kavuşsun" demekten beter bir şey. Çünki orada en azından hikayenin mutlu sonu istenir bilmeden.
Burada mutlu son ya da son ya da konuyla alakalılık bile yok.

Ya gene dövüş falan çizilir. Buna da takılmıyorum o kadar.
Ama ölümsüzlük konsepti kadar rezil bir konsept yok. Resmen lanet. Hem de öyle böyle bir lanet değil.
Bu yüzden genelde esas karakterlerle yakın yan karakterlerde olur, serinin başında ya da başlarında ortaya çıkar, çözmeye çalışılır.
Ya da işte esas kötüde vardır ama gene çözmeye çalışır, ya ölümsüzlük çözülür ve karakter öldürülür ya da o ölümsüzlüğün onun aleyhine bir şekilde işleyeceği bir cezaya çarptırılır.

Ben ölümsüzlüğün başka şekilde işlendiğini görmedim. Şimdi millet tutturdu Luffy ölümsüz olsun.
Neden?
Tek neden kavramın hikayede bir kere geçmiş olması.
Altı bomboş, kesinlikle güzel bir yanı olmayan, hiçbir zevk vermeyecek olan bir şeyin bu kadar aşkla istenmesi de resmen aşk hikayelerinde "Yeter artık, sevenler kavuşsun" demekten beter bir şey. Çünki orada en azından hikayenin mutlu sonu istenir bilmeden.
Burada mutlu son ya da son ya da konuyla alakalılık bile yok.
Nereden bakarsan bak, olanaksız bir şey. Katılıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık