Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Trafalgar D. Water Law

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 260 79.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 67 20.5%

• Kullanılan toplam oy
    327
İlk önce hainin kişiler tarafından nasıl göründüğünü ele almamız gerekir. Dofflamingo tarafından Rosinante hain neden mi? Çünkü güvenmiş ve yöneticilik vererek ailesine katmıştır. Elbet aldığı kişinin yakınlarına kalıcı hasarlar vermiştir ama yaşayan kişi sessiz sedasız gelmiş midir? Gelmiştir. Burda hain diyemememiz için bir sebeb yok.

Dofflamingo yöneticilik verdiği kişilerle dalga geçilirken "Ailemle dalga geçeni öldürürüm" diyip dediğini yapması senin için bir anlam ifade etmiyorsa bilemeyeceğim. Rosinante'yi öldürmediği için ve yanına alıp en üst ünvanı vermesi Dofflamingo'nun bir bağ kurduğunu ama Rosinante'nin bir bağ kurmadığını gösterir.

Olaydan etkilenen Rosinante bu olayın hiç bahsini açmıyor ve Dofflamingo'nun yanına geliyor. Kendi bakış açın böyle diyebilir ama biz mangaya göre değerlendirme yapıyoruz ve mangadaki karakter bakış açısını baz almamız gerekiyor. Kutsal bağ kabul et etme kan bağı mevcut ve karşılıklı olmasa da tek taraflı bir bağ varsa karşılık vermeyen bir taraftan şüphelenmemiz gayet doğal. Kavramlara bakmadan anlamlara bakalım lütfen yoksa farklı yerlere çekilebilir :D
Bayaaa yazmışın. Saygı duydum. :sapkali:

Şimdi senin yazdıklarına paragraf paragraf cevap vereyim.

1. Paragraf

Kardeş ben "Doflamingo'nun manipülasyonu" derken tam da bunu kast ediyordum işte. Yani olayı Doflamingo'nun lehine bir açıdan ya da onun açısından bakarak değerlendirmenizin sebebi bu.
Yoksa ben ona göre buna göre değil, objektif bir bakış açısıyla Rosinante'nin yaptığının ihanet olmadığını söylüyordum sadece.
Kesinlikle "Doflamingo bunu ihanet olarak görmez" demedim. :bilmem:

2. Paragraf

Doflamingo o ailem dediği yapıya Law'u da almıştı. Hani sonrasında "Benim için ölmek için yetiştirilecek" dediği Law'u.
Ailesi ne de değerli o allı turna için.
Ne kutsal aile algısı. Ne kutsal bağ. :byee:

3. Paragraf

Hani ne desem bilemedim. O kadar şeyden sonra hala benim bakış açıma dönüyor ya olay.
Doflamingo yaptığı onca şeye rağmen aradaki DNA benzerliği kutsal bağ oluyor ya senin için.
Çocuğun gözü önünde babasını öldürürken de olan bağ hani.
Çocuğun gözü önünde babasının kafasını keserken olan bağ hani.
Çocuğu babasının başsız cesediyle bir başına bırakırken olan bağ hani.
Bütün bunları Marijoe'ya gidip yeniden köle sahibi olabilmek için yaparkenki bağ hani.

Olay benim bakış açım yani?
Bütün bunlar her ailede olabilecek normal şeyler, o yüzden aile bağı kutsal.
He hiç sorgulama ama Doflamingo bütün bunları yaparken kardeşiyle aralarında olan bağa ne derece sadıktı falan diye.
Her şeye rağmen DNA benzerliği var mı yok mu?
Tek kriter bu ortada kutsal bir bağ olup olmadığında diretmek için.
Tabi kendi dediğinle çeliştiğin gerçeğini de gözardı et tabi.
Kan bağı o kadar kutsalken Doflamingo'nun o sevgili ailesinde olmayan kutsal bağın yokluğu neden hiçbir şeyi değiştirmiyor diye sakın sorma.

Anlıyorum. :good:

Bayaaa yazmışın. Saygı duydum. :sapkali:

Şimdi senin yazdıklarına paragraf paragraf cdvap vereyim.

1. Paragraf

Kardeş ben "Doflamingo'nun manipülasyonu" derken tam da bunu kast ediyordum işte. Yani olayı Doflamingo'nun lehine bir açıdan ya da onun açısından bakarak değerlendirmenizin sebebi bu.
Yoksa ben ona göre buna göre değil, objektif bir bakış açısıyla Rosinante'nin yaptığının ihanet olmadığını söylüyordum sadece.
Kesinlikle "Doflamingo bunu ihanet olarak görmez" demedim. :bilmem:

2. Paragraf

Doflamingo o ailem dediği yapıya Law'u da almıştı. Hani sonrasında "Benim için ölmek için yetiştirilecek" dediği Law'u.
Ailesi ne de değerli o allı turnanın onun için.
Ne kutsal aile algısı. Ne kutsal bağ. :byee:

3. Paragraf

Hani ne desem bilemedim. O kadar şeyden sonra hala benim bakış açıma dönüyor ya olay.
Doflamingo yaptığı onca şeye rağmen aradaki DNA benzerliği kutsal bağ oluyor ya senin için.
Çocuğun gözü önünde babasını öldürürken de olan bağ hani.
Çocuğun gözü önünde babasının kafasını keserken olan bağ hani.
Çocuğu babasının başsız cesediyle bir başına bırakırken olan bağ hani.
Bütün bunları Marijoe'ya gidip yeniden köle sahibi olabilmek için yaparkenki bağ hani.
Olay benim bakış açım yani?
Bütün bunlar her ailede olabilecek normal şeyler o yüzden aile bağı kutsal.
He hiç sorgulama ama Doflamingo bütün bunları yaparken kardeşiyle aralarında olan bağa ne derece sadıktı falan diye.
Her şeye rağmen DNA benzerliği var mı yok mu?
Tek kriter bu ortada kutsal bir bağ olup olmadığında diretmek için.
Tabi kendi dediğinle çeliştiğin gerçeğini de gözardı et tabi.
Kan bağı o kadar kutsalken Doflamingo'nun o sevgili ailesinde olmayan kutsal bağın yokluğu neden hiçbir şeyi değiştirmiyor diye sakın sorma.

Anlıyorum. :good:
İhanet kavramı senden şüphelenmeyen birine aleyhine karşı yapılan bir şeyse gayet doğal. Objektif olarak değerlendirsen de ihanet kavramı tam olarak göreceli bir kavram olduğu için o olay itibariyle evrensel olmadığı sürece pek bir anlam ifade etmiyor.

Law'ı zorla mı aldı yoksa Law Dofflamingo'nun isteğini kıramayarak kendi isteğiyle mi geldi? Dofflamingo planını taa Law'ın meyveyi yemesi itibariyle söylemişti ki Law'ın o sözleri duyduğunu da hatırlıyorum. Aynı Rosi olayı gibi kendi isteğiyle gelme olayı varsa 2 paragrafı kurtaramassın söyleyeyim :D

Rosinante neden bunları bildiği halde gelip katılıyor? Rosinante Dofflamingo'nun karşı safında yer aldığı halde Dofflamingo safında olduğunu belirtiyor ve ona göre hareket ediyor. Dediklerinin alakası yok.

İhanet kavramı senden şüphelenmeyen birine aleyhine karşı yapılan bir şeyse gayet doğal.
Bak bana sonra gelip benim subjektif olduğumu söylüyorsun.

Objektif olarak değerlendirsen de ihanet kavramı tam olarak göreceli bir kavram olduğu için o olay itibariyle evrensel olmadığı sürece pek bir anlam ifade etmiyor.
Bu durumda yapman gereken birinin tarafından bakman değil yalnız olaya. İnsani bir bakış açısıyla konuya yaklaşırsın ve ona göre bir karar verirsin.
İlla birinin tarafını tutup öbürüne çamur atmak gerekmiyor yalnız.

Law'ı zorla mı aldı yoksa Law Dofflamingo'nun isteğini kıramayarak kendi isteğiyle mi geldi? Dofflamingo planını taa Law'ın meyveyi yemesi itibariyle söylemişti ki Law'ın o sözleri duyduğunu da hatırlıyorum. Aynı Rosi olayı gibi kendi isteğiyle gelme olayı varsa 2 paragrafı kurtaramassın söyleyeyim :D
Şunu hiç anlamadım. :bilmem:

Rosinante neden bunları bildiği halde gelip katılıyor? Rosinante Dofflamingo'nun karşı safında yer aldığı halde Dofflamingo safında olduğunu belirtiyor ve ona göre hareket ediyor. Dediklerinin alakası yok.
Rosinante bir denizci askeri, bir teröristi durdurmak için gizli göreve çıkıyor.
Bunun hainlikle uzaktan yakından alakası yok yani.
Dediklerimle de tabi alakası yok. Konumuz Rosinante'nin neden Doflamingo'nun tayfasına girdiği değil çünkü.

Kendisi 2 yıl önce en sevdiğim Nova karakteriydi. (Bizimkileri dışarıda tutuyorum tabii.) 2 yıl sonra serinin en büyük yancısına dönüştüğünden dolayı sevgim bayağı bir azaldı. Yine de iyidir, hoştur.

Kendisi 2 yıl önce en sevdiğim Nova karakteriydi. (Bizimkileri dışarıda tutuyorum tabii.) 2 yıl sonra serinin en büyük yancısına dönüştüğünden dolayı sevgim bayağı bir azaldı. Yine de iyidir, hoştur.
Zoro'nun ilk kez samimiyet gösterdiği birine yancı demekte ne bileyim yani. :artiz:
Law, bu yüz ifadesiyle haklıymış. :artiz:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık