Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Power upları yine tolore edebiliyorum. Sonuç olarak kuralsız bizim çocuk, serinin yüzyıl daha sürmemesi için hızlı güçlenmesi lazım çünkü zirve ile arasındaki fark devasa. Hani Urek'e bakıyorsun sonra Baam'a bakıyorsun diyorsun ki bu seri bitmez. Tabi power upları daha doğal, seriye yedirerek işleyebilirdi orası ayrı mesele. Şuan aldığı power upların bazıları çok yapmacık, gelişi güzel yazılmış duruyor. Onun yerine bu power uplar biraz daha altyapı yapabilirdi ama dediğim gibi yine de beni çok rahatsız etmiyor bu durum. Beni daha çok rahatsız eden serinin çok fazla Baam üzerinden dönmeye başlaması, dediğin gibi seride Wangnan var Prenses tarafı var anlayacağın var da var. Bu kadar malzeme olmasına rağmen şu sıralar çok fazla Baam üzerinden dönüyor olaylar. Umarım dediğin gibi gelecek arclarda seride önemli yer kaplayan farklı karakterlere de değinir. Ha birde çok fazla yeni yüzeysel karakter çıkmaya başladı hani iyi güzel çok karakter olması da bunun yerine var olan karakterlere biraz daha yüklense benim daha çok hoşuma giderdi. He birde Fug tarafı çok balon kaldı be. Bir Zahard komutanlarına bakıyorsun bir Fug tarafına sonuç ortada. Disiplin şart bunlara. Luslec salmış bunları takılıyor herhalde. Aslında hepsini düzenleyip doğru düzgün yönetse sağlam organizasyon ama bu haliyle Zahard tarafına göre aşırı zayıf kalıyorlar. Yine Baam toparlayacak herhalde onları da.

Seri devam edince görecez artık neler olacağını. 3. Sezon genel olarak beklentilerimin altında kalsa da hâlâ oldukça keyifle okuyorum her gelen yeni bölümü (gerçi bölüm gelmiyor şu sıralar ama :( ). Umarım Siu aradan sonra kendini toplamış bir şekilde döner de seri son gaz devam eder biz de keyifle okuruz. Malum Op'un şu sıralar tadı yok, açığını Tog ile kapatırız.

Yalnız bayağıdır forumda bu kadar yazmıyordum, Tog hakkında konuşasım varmış :D
Khel Hellam biraz hayal kırıklığına uğrattı beni. FUG Kadimleri denince insan bir şeyler bekliyor, adam yenilgiyi kabul etmiş bildiğin. Arkadaş yanında Kuralsız var, kaderin önüne geçebilecek birisi varsa odur. Ne böyle pısırık pısırık hareketler. Yok Zahard benim görebildiğimi görüyor da, savaşı yenemeyiz de, savunmaya hazırlanmalıyız da. FUG bu mallar yüzünden kaybediyor bence.
Zahard Ailesinin güçlü olması çok beklendik zaten. FUG da bütün gücüyle çıkmıyor ortalığa, çıksa da Zahard tarafındakilerle tam boy ölçüşemezler zaten. Daha en güçlü prensesleri görmedik. Karaka nasıl Avcı lan kendine hayrı yok dersen ona bir şey diyemem. Adamda nihai defanstan başka bir şey yok. Baylord Yama biraz daha iyi kalıyor gene.

Fug değil de Jinsung'un bahsettiği antiklerin Baam tarafına gelecekte müttefik olarak gelmesiyle dengelenecek sanırım. 1-2 aile lideri de taraf değiştirirse reddetme lüksü you zaten fugun. Beni asıl meraklandıran ise Gustang'ın villain olacağını Siu'nun blog yazısıyla söylemesi. Gustang karakter olarak uygun olsa da şu an beklenmeyen bir durum böyle bir twisti neden blogunda yazarsın ki?

Kendi potensiyeli daha erken ortaya çıkarabilirdi bence. Sonradan aldığı power-uplara kısa sürede baskın olurdu falan. Kendisiyle yüzleşmelerinde böyle bir sonuç doğabilirdi. Yeterince alt yapı vardı.
Ama hala aldığı power-uplar üstüne yenilerini alıyor. Bu da diğer kuralsızlar ve Zahard 10 aile üyeleri vs ile aralarına fark koyuyor. Aynı yaşlarda onlar çok daha güçlüymüş anladığım kadarıyla ve tamamen kendi güçleriyle. Tabi onlar Baam gibi yalnız yaşayan biri değillerdir. Kuleye tırmanmadan önce güçlerini açığa çıkaracak bir süreç yaşamışlardır belki :bilmem:
Yazacak bir şey bulamadım, katılıyorum :D

Dediğin gibi daha iyi işlenebilirdi bu power uplar ama bu haliyle de bence gideri var. Yani beni seriden itecek kadar büyük bir etmen değil, inşallah Siu bu verdiği uzun arayı iyi kullanır da geri döndüğünde çok daha iyi işler çıkartır.
Khel Hellam biraz hayal kırıklığına uğrattı beni. FUG Kadimleri denince insan bir şeyler bekliyor, adam yenilgiyi kabul etmiş bildiğin. Arkadaş yanında Kuralsız var, kaderin önüne geçebilecek birisi varsa odur. Ne böyle pısırık pısırık hareketler. Yok Zahard benim görebildiğimi görüyor da, savaşı yenemeyiz de, savunmaya hazırlanmalıyız da. FUG bu mallar yüzünden kaybediyor bence.
Zahard Ailesinin güçlü olması çok beklendik zaten. FUG da bütün gücüyle çıkmıyor ortalığa, çıksa da Zahard tarafındakilerle tam boy ölçüşemezler zaten. Daha en güçlü prensesleri görmedik. Karaka nasıl Avcı lan kendine hayrı yok dersen ona bir şey diyemem. Adamda nihai defanstan başka bir şey yok. Baylord Yama biraz daha iyi kalıyor gene.
Khel kesinlikle hayal kırıklığı, güç açısından minik bir hayal kırıklığı olsa da vizyon açısından kesinlikle hayal kırıklığı. Zahard nasıl bir şok yarattıysa Khel hâlâ atlatamamış onu. Fug zaten dediğin gibi Zahard tarafıyla şu anki güçleriyle kesinlikle yüzleşemez, böyle bir beklentim de yok zaten ama bu kadar da ezilmemeliler. Yasratcha bildiğin rezil etti Yama ve Khel'i. Maalesef şu an gösterilenlere göre filo komutanları > avcılar. Op'a benziyor aslında bu durum, yonkoular çok güçlü ama düştükleri durumlar ortada amiraller ise o kadar güçlü olmasa bile yonkouların düştükleri durumlara düşmüyorlar. Tabi örnek bire bir değil ama avcı - filo komutanlarının durumunu biraz böyle düşünüyorum ben. 2 avcı gördük 2si de fail benim için. Umarım geri kalan avcılar daha sağlam tiplemeler olur. Hani şöyle bakınca Adori, Luslec hariç bütün Fug'u tek başına alır gibi geliyor bana.

Karaka şu anlık çok çapsız dursa da hikaye açısından önemli bir karakter. İleride atağa geçeceğine inancım tam. Aynı şekilde Wangnan'ı da heyecanla bekliyorum.

Yazacak bir şey bulamadım, katılıyorum :D

Dediğin gibi daha iyi işlenebilirdi bu power uplar ama bu haliyle de bence gideri var. Yani beni seriden itecek kadar büyük bir etmen değil, inşallah Siu bu verdiği uzun arayı iyi kullanır da geri döndüğünde çok daha iyi işler çıkartır.

Khel kesinlikle hayal kırıklığı, güç açısından minik bir hayal kırıklığı olsa da vizyon açısından kesinlikle hayal kırıklığı. Zahard nasıl bir şok yarattıysa Khel hâlâ atlatamamış onu. Fug zaten dediğin gibi Zahard tarafıyla şu anki güçleriyle kesinlikle yüzleşemez, böyle bir beklentim de yok zaten ama bu kadar da ezilmemeliler. Yasratcha bildiğin rezil etti Yama ve Khel'i. Maalesef şu an gösterilenlere göre filo komutanları > avcılar. Op'a benziyor aslında bu durum, yonkoular çok güçlü ama düştükleri durumlar ortada amiraller ise o kadar güçlü olmasa bile yonkouların düştükleri durumlara düşmüyorlar. Tabi örnek bire bir değil ama avcı - filo komutanlarının durumunu biraz böyle düşünüyorum ben. 2 avcı gördük 2si de fail benim için. Umarım geri kalan avcılar daha sağlam tiplemeler olur. Hani şöyle bakınca Adori, Luslec hariç bütün Fug'u tek başına alır gibi geliyor bana.

Karaka şu anlık çok çapsız dursa da hikaye açısından önemli bir karakter. İleride atağa geçeceğine inancım tam. Aynı şekilde Wangnan'ı da heyecanla bekliyorum.
Baylord Yama en güçlü halini tam göstermedi bence, şu haliyle çok da hayal kırıklığına uğramadım ben. Yasratcha'nın rezil etmesi aile yeteneğinin ters gelmesi ile oldu.
Ayrıca 3 Avcı gördük. Khun'un hamlesiyle Beyaz'a artık Avcı diyebiliriz. Beyaz, Kallavan ile kapışırken bayağı gösteri yaptı. Halen daha en güçlü halinde değilmiş gibi bir hali var aynı zamanda. Karaka'da çok feci bir defans var, öbür türlü pert. Ki o savunma ile Son İstasyon'da tutuklandı bir de bu arkadaş. Bayağı yalandan bir Avcı kendisi. Karaka hariç Avcılar beklediğim tarzda şu anlık.

Eveet bu seride de güncel olduk, fikirlerimi söyliyim baamın aldığı p upların aşırı gerekli olduğunu düşünüyorum yoksa zahardla savaşmak falan hikaye. Seri beni fazlasıyla güldürdü, kısmen hüzünlendirdi, çok heyecanlandırdı. Seride en sevdiğim karakter Rak aşırı tatlı, komik, havalı, güçlü ve potansiyeli en az koon kadar var. Daha anlatılacak bir sürü malzeme var, zamanla yazarım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık