Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Those who open the door” terimi orda direk kuralsızlara söylenmiş bir laf, bir kuralsız metaforu sayılabilir.
Metafor değil de kuralsızın gerçek tanımı bu aslında. Kuralsız sözcüğü Zahard'ın kurduğu sisteme sonradan giriş yapmış kişileri kapsıyor yani Zahard olmasaydı bu kişilere böyle bir ünvan verilmezdi. GoG de Zahard'ın kral olmasından önceki zamandan kalma olduğundan eski tanımı kullanıyor. Bir kişi kuleye farklı bir şekilde girdiği için şu anki sistemde kuralsız olarak tanımlanabilir ama kapıyı açan/içeri davet edilenle aynı statüde demek değil illa ki.

Alumik'in ve GoG'nin söylediklerini birleştirince benim çıkardığım sonuç: Kapıyı kendileri açanlar (ki Phanta'yı çıkarabiliriz aralarından) kuleyi değiştirme gücüne sahiptirler ama bu değişim kulenin ihtiyacı olan şeydir ve (yüksek ihtimalle kulenin kendisiyle bir hafızayı paylaşan) rehberler tarafından yönlendirilebilirler.
Rachel'ın ise sabit bir fonksiyonu yok, hem hüçbir şey hem de her şey olabilir ki Gustang tarafından önce Joker diye çağrılıp ardından da haşarat denmesi yüzünden böyle düşünüyorum.
Baam hala kurallılar kadar güçlüyken Gustang onu kendi dengi olarak görüyor ama Rachel ise Gustang'e göre Baam'la hemen hemen aynıyken haşere oluyor. Bu güçle ilgili değil de daha temel bir farklılığa dayanmalı ve Gustang'in ''Kapıyı Kendi Açan'' vasıflarını taşıyan birini görüp tanımayacağını da düşünmüyorum.

@Dr. Hiluluk
Shinwonryu ve Orb aynı şey değiller. Orb, Ran'ın shinsoodan mızrak oluşturup fırlatması gibi bir olay sadece bir kullanım yöntemi ve tamamen Baam'ınkiyle aynı doğada olmasa da kulede birkaç yüz ila bin arası Orb kullanıcısı vardır. Shinwonryu ise sadece ''kuralsızların(kapıyı kendi açanların) kullabileceği shinsoo kontrol biçimi ve diğer kuralsızların onu Baam'dan farklı şekilde kullanması da gayet olası.

Metafor değil de kuralsızın gerçek tanımı bu aslında. Kuralsız sözcüğü Zahard'ın kurduğu sisteme sonradan giriş yapmış kişileri kapsıyor yani Zahard olmasaydı bu kişilere böyle bir ünvan verilmezdi. GoG de Zahard'ın kral olmasından önceki zamandan kalma olduğundan eski tanımı kullanıyor. Bir kişi kuleye farklı bir şekilde girdiği için şu anki sistemde kuralsız olarak tanımlanabilir ama kapıyı açan/içeri davet edilenle aynı statüde demek değil illa ki.

Alumik'in ve GoG'nin söylediklerini birleştirince benim çıkardığım sonuç: Kapıyı kendileri açanlar (ki Phanta'yı çıkarabiliriz aralarından) kuleyi değiştirme gücüne sahiptirler ama bu değişim kulenin ihtiyacı olan şeydir ve (yüksek ihtimalle kulenin kendisiyle bir hafızayı paylaşan) rehberler tarafından yönlendirilebilirler.
Rachel'ın ise sabit bir fonksiyonu yok, hem hüçbir şey hem de her şey olabilir ki Gustang tarafından önce Joker diye çağrılıp ardından da haşarat denmesi yüzünden böyle düşünüyorum.
Baam hala kurallılar kadar güçlüyken Gustang onu kendi dengi olarak görüyor ama Rachel ise Gustang'e göre Baam'la hemen hemen aynıyken haşere oluyor. Bu güçle ilgili değil de daha temel bir farklılığa dayanmalı ve Gustang'in ''Kapıyı Kendi Açan'' vasıflarını taşıyan birini görüp tanımayacağını da düşünmüyorum.

@Dr. Hiluluk
Shinwonryu ve Orb aynı şey değiller. Orb, Ran'ın shinsoodan mızrak oluşturup fırlatması gibi bir olay sadece bir kullanım yöntemi ve tamamen Baam'ınkiyle aynı doğada olmasa da kulede birkaç yüz ila bin arası Orb kullanıcısı vardır. Shinwonryu ise sadece ''kuralsızların(kapıyı kendi açanların) kullabileceği shinsoo kontrol biçimi ve diğer kuralsızların onu Baam'dan farklı şekilde kullanması da gayet olası.
Karışmış o zaman, pardon.

rachel da kuralsız sayılıyor temelde ama diğer kuralsızlardaki gibi bi güce sahip değil. herhalde bu kuralsızların bu kadar canavar olmasının sebebi kapıyı açabilecek kadar güçlü oldukları için. zayıflar zaten kendileri giremiyor. rachel kuleye izinsiz girdi kuralsız ama işte o güç yok. bi kuralsız gibi güç odağı olamaz. ancak birileri zahard'ı indirecek de tutacak da bir dikeni kontrol edecek de gidecek zahard'ı öldürecek. baam zahard'I öldürecek nükleer silahsa rachel çakı.

ayrıca merak ettim urek de kuralsıız ama fug'un diş geçiremeyeceği kadar güçlü olduğu için mi urek'i kullanmamışlar. dikeni urek kullanabilir miydi ?

@Elodin Burada biraz ayrışıyoruz sanırım. Kuralsız kavramı seçilmemişlere takılan bir laf ama benim anlatmak istediğim kontrat olayı. Rachel da bu kontratlardan bağımsız. Bu güçlü olduğunu göstermiyor zaten. Sadece kuralsız olduğunu gösteriyor. Shinwonryu nun esas kaynağı da bu zaten shinsoo kullanmakta gardiyana bağlı kalmamak. Kendi uzayını oluşturmak. Bu sebeple kule dışından gelen herkes bunu yapabilir bana göre. Tabi yetenek şart orası ayrı, teoride konuşuyorum şuan. Ama fark şurda kule yerlisi ne kadar doğuştan yetenekli olursa olsun bunu kuralsız olmadığı için kullanamıyor. Gardiyan kontratlarına bağlı çünkü. O yüzden alumik ile GoG un söylediği bana göre iki apayrı nokta. Alumik gerçekten kule tarafından seçilenden bahsediyor. Ama GoG ayrı ona göre kuralsız kavramı yok. Çünkü kuralsız onda kapıyı açanlar demek. Ve doğal olarak kontrattan bağımsız olan kişilerden bahsediyor.
Gustang in ise baam a gösterdiği saygı. Taşıdığı “kader” (ki bu zaten kule tarafından seçilmesi geçmişinden geliyor) ve kökeninden (annesi ve babası) geliyor. Rachel ona göre hiçbirşey. Bu çok normal.

Arkadaşlar kusura bakmayın son bölümleri üstün körü okudum ve bazı yerleri kaçırdım sanırım. Yeniden okuyacak inceleyecek vaktim yok.

1) Baam’ın babasının ve annesinin v ve deliren kadın olduğu kesin mi? Çünkü bildiğim kadarıyla kesin değil sürekli kesinleşmiş gibi konuşuyorsunuz.

2) baam’ı zahardın bebekken öldürdüğü kesin mi?

Bir de merak ettiklerimi sorayım antik canavarlar ve zaharddan önce’de kulede yaşayanlar aile liderlerini öldüremiyor mu?

Fug üyesi olup 2. Kat gibi kat gardiyanı(gardiyan canavarlardı sanırım onların altında çalışanlardan bahsediyorum , evankhell gibi) olan kişiler var mı?

Son bir yorum katayım bence gustang kuleye giriş amaçlarına sadık kalan tek kişi diğerlerini kule değiştirdiği için zahardın tarafını tuttu. Bence v’nin tarafının kazanabileceğini düşünseydi o tarafta olurdu. Guatang’in pislik birisi olduğunu söylemişti sanırım siu. Bence guatang adamdır.

Arkadaşlar kusura bakmayın son bölümleri üstün körü okudum ve bazı yerleri kaçırdım sanırım. Yeniden okuyacak inceleyecek vaktim yok.

1) Baam’ın babasının ve annesinin v ve deliren kadın olduğu kesin mi? Çünkü bildiğim kadarıyla kesin değil sürekli kesinleşmiş gibi konuşuyorsunuz.

2) baam’ı zahardın bebekken öldürdüğü kesin mi?

Bir de merak ettiklerimi sorayım antik canavarlar ve zaharddan önce’de kulede yaşayanlar aile liderlerini öldüremiyor mu?

Fug üyesi olup 2. Kat gibi kat gardiyanı(gardiyan canavarlardı sanırım onların altında çalışanlardan bahsediyorum , evankhell gibi) olan kişiler var mı?

Son bir yorum katayım bence gustang kuleye giriş amaçlarına sadık kalan tek kişi diğerlerini kule değiştirdiği için zahardın tarafını tuttu. Bence v’nin tarafının kazanabileceğini düşünseydi o tarafta olurdu. Guatang’in pislik birisi olduğunu söylemişti sanırım siu. Bence guatang adamdır.
Garam'ın anlattığına göre annesi Arlen, babası V.

Zahard veri katında Baam'ı gördüğünde "Seni daha önce öldürmemiş miydim?" diyor. Yani Garam'ın hikayesi doğru gibi, ama kendisinin de söylediği gibi eksik.

Evankhell ise resmi olarak FUG üyesi değil, kendisi de söylüyor zaten "çalışanına" zarar verildiği için olay çıkardı.

Rak ve khun sahnesinin ardında gösterilen sinso balığı mı her neyse neden gösterildi ve tam olarak ne olduğunu bilen var mı?

Birde yılanlı eleman fazla şüpheli. Hem amaçları aynı hem de esir aldıkları biri var ki ölü bile olabilir esirleri. Ayrıca şu spell muhabbetide sıktı

@memoww @Elodin

Rachel'ın Gustang'ın ilgisini çekmesinin en önemli nedeni Kuralsız olması bence. Baam gibi doğuştan yetenekli ya da özel güçlerle doğmasa da içindeki hırsı ve Baam'a olan kini onu özel kılıyor. Bence Rachel ileride çok büyük yerlerde göreceğimiz bir karakter.

Shinwonryu'yu bence Zahard ve Baam'dan başka kullanan karakterler de çıkacak. Hatta yanlış hatırlamıyorsam 3. sezonda köpeklerin lideri bilmişti küreyi.
Rachel'dan bir cacık olmaz , olmamalı.

Koon, yeon ateşini yedikten sonra vücudu acayip ısınıyor. Büyük ihtimalle yeon ateşi ile bağlantılı bir shinsoo kalıntısıdır.
Büyüler ölüm katına kadar ortalıkta yoktu ama Arlenin kullandığını öğrendik. Ay serisi iğnelerde de var aynı muhabbet. Büyük ihtimalle ilerde de sık sık göreceğiz.

Koon, yeon ateşini yedikten sonra vücudu acayip ısınıyor. Büyük ihtimalle yeon ateşi ile bağlantılı bir shinsoo kalıntısıdır.
Büyüler ölüm katına kadar ortalıkta yoktu ama Arlenin kullandığını öğrendik. Ay serisi iğnelerde de var aynı muhabbet. Büyük ihtimalle ilerde de sık sık göreceğiz.
Benim tahminimce klasik ying-yang muhabbeti olacak hem buzda hem ateşte uzmanlığı olacak koon’un.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık