Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Laure ve shinsoo kontrolü üzerine de çok yorum gider. Düşününce Naruto Chakra sını efektif kullanmak gibi düşünüyorum. Anak sanki hakim olmadığından gücünü o konuda tam kapasite kullanamazken Laure daha iyi kullanarak boşluk vermiyor. Şöyle örneklersem Anak bang yaparken 100 birim harcayıp 70 birimlik güçten bang yapıyor. 30 boşa gidiyor. Laure yüksek kontrol sayesinde 100 birim harcayıp 90 birimlik bang yapabilir. Anak deposu belki 500, Diğerlerinin deposu 300-400-200 belki 100. Bu işlerde yatkınlıkta önemli. Bu yüzden en efektif şekilde kullanacakları kendi stillerini oluşturuyorlar.

Enryu'nun elçiliği benim de hoşuma gitmedi.Dikeni bırakmaya gelmiş algısı kötü oldu...

"Enryu left behind huge thorn at the site where the Guardian died, as Enryu's purpose was to deliver the thorn that would cut the king's throat."

Laure ve shinsoo kontrolü üzerine de çok yorum gider. Düşününce Naruto Chakra sını efektif kullanmak gibi düşünüyorum. Anak sanki hakim olmadığından gücünü o konuda tam kapasite kullanamazken Laure daha iyi kullanarak boşluk vermiyor. Şöyle örneklersem Anak bang yaparken 100 birim harcayıp 70 birimlik güçten bang yapıyor. 30 boşa gidiyor. Laure yüksek kontrol sayesinde 100 birim harcayıp 90 birimlik bang yapabilir. Anak deposu belki 500, Diğerlerinin deposu 300-400-200 belki 100. Bu işlerde yatkınlıkta önemli. Bu yüzden en efektif şekilde kullanacakları kendi stillerini oluşturuyorlar.
Aynen dediğin gibi galiba ya Eduan ya da GoG baam a bang gösterirken ne kadar oluşturduğundan çok shinsoo yoğunluğundan da bahsetmişti o da bir nevi gücünü optimal düzeyde kullanmak.Ama bu serinin güç dengeleri ve shinsoosu her zaman olmasa da arada sırada kafa karıştırıcı :D Şu an kim kimi yener,hangi saldırı hangisinden güçlüdür ben net bir yorum yapamıyorum.Belki de bu kadar çok sevmemizin nedeni budur,kesin bir çizgi yok.Mesela Rachel'ın Gustang'den aldığı güç tam olarak ne kadar güçlü hiçbir fikrim yok :D

Shinsoo ile, çakra veya haki benzetmesi bir olamaz diye düşünüyorum. Bence kuledeki shinsooyu kontrol ediyorlar. Önceki sayfalarda da konusu geçti sanırım bunun ama hatırlamıyorum tam olarak.
Shinsoo meselesini güzel açıklamışlar burada. Çevirisi yapıldı mı bilmiyorum.
https://amp-reddit-com.cdn.ampproje...f_shinsoo/?amp_js_v=0.1&usqp=mq331AQECAEoAQ==

Son düzenleme:
Shinsoo ile, çakra veya haki benzetmesi bir olamaz diye düşünüyorum. Bence kuledeki shinsooyu kontrol ediyorlar. Önceki sayfalarda da konusu geçti sanırım bunun ama hatırlamıyorum tam olarak.
Orası öyle de kullanıcı kapasitesi diyelim biz ona, bir de kaliteli kontrol diyelim. Her tekniği herkes aynı güçte yapamıyor. Sage enerjisi gibi diyelim kulede var ama vücudun kaldırabildiği kadar kullanıyorsun ama kontrolde iyi olmakta ayrı bir olay. Shinsoo sınırsız hava gibi kimisin ciğeri balina gibi kimisi de sıradan.

Aynen bu benzetme iyi gibi. Havayı kastediyorum.
Herkes benzetme yapmayı seviyor malum, ben de yapayım bari.Hayvan anatomisinden hiç anlamam ama balıklardan gidelim. Ne kadar kuyruğun büyükse(kepçe misali) o kadar hızlı hareket eder, o kadar fazla suyu transfer edersin. Gemilerdeki pervaneler de aynı mantık. Shinsooyu daha fazla anlayan kişi rahat bang da oluşturabilir, tension mu diyordu baba koon (yani sıkıştırma mı dersin yoksa gerilim mi dersin) birden fazla bangı bir noktaya sıkıştırma meselesi hani, onu da yapabilir.

Aklıma gelmişken @Densetsu no Samurai seriyi okudu mu merak ettim de :/
Kanka birkaç bölüm okudum. Konusu değişik gibi ama... Çizimler için ilerde düzelecek demişlerdi. Merak amaçlı 50-60 bölüm sonrasına baktım. Yine aynı. Çizimler çok almadı beni; çekmedi konunun içine. Bir de Feng Shen Ji'nin hemen peşine ToG okumaya teşebbüs ettiğim için bir şok etkisi yaratmış olabilir bilemiyorum :D Öyle kaldı devam edemedim ama belki denerin yine :bilmem:

Kanka birkaç bölüm okudum. Konusu değişik gibi ama... Çizimler için ilerde düzelecek demişlerdi. Merak amaçlı 50-60 bölüm sonrasına baktım. Yine aynı. Çizimler çok almadı beni; çekmedi konunun içine. Bir de Feng Shen Ji'nin hemen peşine ToG okumaya teşebbüs ettiğim için bir şok etkisi yaratmış olabilir bilemiyorum :D Öyle kaldı devam edemedim ama belki denerin yine :bilmem:
3. defa başladım seriye 282.bölüm bir harika not alın bu bölümü :D

:utan::utan:
Başlarda iyi değil ama sonra baya toparlıyor çizimi bence :D

Labsente

Katların düşüklüğünden midir yoksa daha H.R arası çok ciddi bir savaş dönmediğinden midir bilinmez Enyruu'nun savaşı dışında epic bir savaş görmedim ben ya. Bizim ögretmenle, Kallavan dövüşü bile bana sıradan geldi. Hatta Karaka ile Yuri arasındaki savaşta yok şöyle güçlü böyle güçlü denilen saldırıları sadece bir kol feda ederek durdurulması falan ne bileyim gereksiz hype gibi geliyor. Bir de Zahard'ın kendini gösterdiği sahne de bir iki hareket yapsaydı onu da koyardım.

Şu karakterlerin ismini her seferinde nasıl doğru yazıyorsunuz hayret ediyorum. Ben hayatta beceremem.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık