Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
@RocheFelix Mükemmel yerleri yakalamışsın, kadere çok değindiler ama teraziyi parçalama kısmı baya kafa karıştırıcı. Birde verinin söylediği en önemli şey içimde ''Kralın Kaderi'' olduğunu öğrenmiştim. isteyip istememem önemsizdi diyor ya en önemli nokta bence bu. O bileklik neyin anahtarı olabilir ben fiziksel bir zayıflıktan ziyade katın gardiyanına ulaşılacak bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Urek Mazino kuralsız olarak isterse 134. katın testini gardiyandan talep edebilir diğer 10 aile de bunu yapabilir ama denememişler ya da engel olan bir şey var. O bileklik onun yolunu açıyor mu diye düşünmeden edemiyorum. Veri Zahard hiçbir şeyden korkmazken asıl zahard'ın korkuyor olması bunu verinin söylemesi. Zahard neyden korkabilir ki, kehanet falan taktığını düşünmüyorum. Zahard'ın kaderci olması bile ilginç onu değiştirecek yol araması için bir şeyleri görmesi lazım.

Arie Hon 10 seferde de yenilip hizmetkarı olmuş tabi bu bariz fark var demek değil, 10 kere meydan okuması bile bence bir mesaj veriyor, aradaki farkı 1 seferde görmemiş. Belki Zahard yüzde yüz vermemiştir kendini ama bence Zahard 90 ise Arie Hon 85 eder. Bu arada neden tek Zahard'ın adı ya da soy adı yok. Dışarda çok geniş yerlerden geldiğini söylüyor ya, dağcı avare gezen tipleri anımsatıyor bana, belki de 12 kuralsızla dışarda tek tek tanışıp onları birleştirip kuleye götüren kendisidir hatta büyük ihtimal öyledir.

Enryu'nun Zahard'ı öldürme veya öldürmeme gibi seçeneğinin olduğunu düşünmüyorum. Arlen dışarıdaki tanrıdan Baam ile ilgili istekte bulundu gibi geliyor. Enryu'nun gücü yetmezse tanrı kendi gelirdi ama sanki hikayeye müdahale etmesi sınırlı gibi.

Genç Zahard'ın en çok kullandığı kelime macera ve kral tohumu, ikisi içinde çelişki gibi. Kral olan maceraya çıkamaz macera isteyen durup kral olamaz.

ellerine sağlık.
Çok güzel yazmışsın :D Benzer şeyler düşünüyorum ben de.

Arie Hon meselesini de olaylar dışarıda olduğundan eklemek istedim. Malum hayvan dediğimiz Urek de dışarıdan ve Arie Hon ile başa baş dövüşebilmiş. Ha buradan seviye ölçmek anlamsız tabii ama bir düşündürüyor insanı.

Enryu konusunda ise hak veriyorum genel olarak. Ben kendi wikisini okuduğumda "Diken'i oraya bırakmak için getirdi" benzeri bir cümle vardı. Bu durum hem kehanetteki çömez hikayesine benziyor hem de dikenin "Kral katili" ünvanına atıfta bulunuyor gibi geldi.

Bunun dışında şu sondaki cümlen epey hoşuma gitti. Bu adamın kaderi neydi "Kral olmak" bunu ona kim gösterdi ayna. Sanırım GOG da benzer bir olay gösteriyordu fakat o konuyu net hatırlayamıyorum. Peki Zahard hangi kaderinden kaçıyor? Kral olmak olan kaderi mi yoksa dışarıdan gelen çömez tarafından yenileceği kaderi mi? Bu GOG bir boklar çeviriyor bence ya hayırlısı. Malum bugün attığın Baam'ın kontrat imzaladığı yönetici de leziz ve pranga tarzı şeyler söylemişti. Herneyse güzel şeyler bekliyorum ben :D

Olabilitesi yok değil tabii ama zaten dışarıdan gelen birisinin kral adı altında kulede şıkışmasından dolayı bir şeyler arıyor gibi.
@Daredewill in de dediği gibi 134.kat sonrası neden ilerlemedi asıl soru gibi daha çok sanki.
Sadece ihtimaller konuştuklarımız yoksa şu aşamada ne desek boş Eduan'ın verisinin söylediğine göre Zahard kendini kısıtlayacak bir adam değilmiş ilk tanıştıklarında, 134. katı geçme deseler takıntıya dönüşürdü o katı geçmek muhtemelen o Zahard'ta ne oldu da değişti bu adam bunların cevabını alacağız ama uzun sürecek belli ki :D

Hell Joe ne kadar güçlüydü sizce ?
Shinsoo kullanmasını engellemese Jinsung veya Evankhell gibi isimler ile baş edebilir miydi ?

Zahard axis diye bir şeyin ne olduğunu biliyor mu? Mazino'nun bile bildiğini sanmıyorum. Kader olayını daha çok gardiyanların veya o yaratıkların üstünde kim varsa onun Zahard'a gösterdiğini düşünüyorum. Onlar Zahard'a bir rol biçti ve Zahard bile o sistemin kölesi oldu gibi, çıkış yolunu kendi arıyor gibi, kral gibi bile davranmıyor kuleyi lordlar yönetiyor.
Ben Zahard`ın axis olmak için köşesine çekildiğini düşünüyorum. Belki de nasıl axis olabileceğini araştırıyordu.
387`de Zahard Baam`ı boğarken diken açılıyor ya, Zahard orada gücün uzay kontrolü olduğunu söyleyip bunun arzulanan bir tanrısal güç olduğunu söylüyor.

Bu yüzden axisler hakkında bilgisi var olduğunu kabul ediyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık