Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Tower of God

'Tower of God' forumunda Res tarafından 31 Tem 2012 tarihinde açılan konu

?

Ön gösterim bölümlerle ilgili ne yapılmalı?

Bu anket 6 Mar 2019 23:42 tarihinde kapanacaktır.
 1. - Spoiler tartışma başlığı kaldırılsın ve hiç kimse bu bölümlerden bahsetmesin.

  33.3%
 2. - Mevcut durum korunsun; spoilera bakmayanlar için tartışma başlık içinde kalsın.

  66.7%
 1. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,457
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Kulenin insanları değiştirdiğinden bahsediyorlar hep 10 aile aslında 12 aile olacaktı ve Zahard tırmanırken baya bir değişmiş, kuledeki en büyük maceracı sırf ölecek diye tırmanmaktan vazgeçmez. Öyle bir yapısı olsa kuleye baştan girmezdi. Zahard asla tahmin edilen şekilde çıkmayacak. Basit bir aşk ve kıskançlık olacağını da sanmıyorum. V'nin tek ölümsüzlüğü kabul etmeyen olması da sanki bazı gerçekleri gördüğüne dair bir işaret gibi ayrılık o zaman başlamış olabilir. Gardiyanların boş yere böyle ayrıcalıklar verdiğini sanmıyoruz hepimiz, çiftlik benzetmesi güzeldi. Neverland okuduysan zahard ve diğerleri oradaki çocuklar gibi.

  Şimdi Phanta kısmına gelelim. Yazar sürekli onun axis seri içindeki yerini erken söylemekten pişman olduğunu söylüyor bence haklı da biz acayip güzel fikir yürütüyoruz ama bilinmeyen birinin Zahard ve sarayını bastığını bilsek seri daha gizemli ve keyifli olurdu. İlerde Baam'ı o eğitir falan diye baya düşünürdük. Enryu daha gizemliydi hatta benim favorimdi, çünkü phanta bir axis yapabileceği her şeyi yapar zaten ama Enryu sıradan yakışıklı bir adam 180 boylarında ve gardiyan öldürüyor. Benim için çok etkileyiciydi. Zahard daha güçlüdür diyenler vardı. Enryu belki ilerde karşımıza çıkar kule ile ilgili bilgi verir veya eğitim verir diye düşünmüştük ama o da Tanrının elçisi çıktı. Enryu benim için hayal kırıklığı oldu elçi olması yoksa tipi gücü çok hoştu.

  Phanta bence Zahard'a göz dağı vermek için girmedi, hatta kuleye rastgele girdi bence, Urek hep onu takip ediyormuş, Urek'e göre onlar dövüşüyormuş. Belki Kulede axis olmuştur. Urek ve Phanta olayı çok sonra oluyor. Bunlar yeni olaylar, Enryu ilk giriyor Zahard'ın 1. sırasını alıyor sonra phanta olayı yaşanıyor. Kuralsızlara kötü bakılması da aslında Enryu ve gardiyan öldürmesi yüzünden. Dışarıdaki Tanrı ile phanta kesinlikle farklı gibi. Kule gibi başka kuleler varsa ve Zahard gibi kuleyi çıkanlar bitirince belki ödüllendiriliyordur belki başka şeyler oluyordur ama kuleleri kim yarattıysa bunları muhakkak gözlemliyordur. Gardiyanları sanki boss gibi kuleye koymuşlar. Axis'in gücü hikayeyi bitirebiliyorsa içeriyide görebilirler ama bence her şeyi doğal akışa bırakmışlar. Arlen bir şekilde dışarı çıkmış ve asıl olay bence orada yatıyor, 10 aile baya şey biliyor gibi ama çok uzun zaman olmuş sistem kurmuşlar. 10 aile de dışardan geldiğine göre onlarda kuralsız. Bunların cevabı Gustang'da saklıdır. Arlen'e o yardım etmiş olabilir.

  Zahard bence paranoyak olmuş ve kullanılıyor, verisi bile asıl halini sevmedi. Dışarıdaki tanrı da bence Arlen ne yaptıysa ufak bir şans verdi, olaylara yine etki etmedi sadece ufak bir dokunuş yaptı. Phanta ise bence sonradan axis oldu ve olaylara müdahale edecekse bile belki başka bir tanrının engeline takıldı Zahard ve Yuri'ye dokunmadan gitti. Belki de Yuri'nin Baam için gerekli olduğunu düşündü. Phanta kısmı bilmece ve bence onu bu hikayede düşünmek yersiz kafa karıştırır.

  Enryu sahte tanrıyı bırakın derken aslında belki unutulan şeylere karşı söylemiş olabilir. 12 aile belki gerçek tanrıları biliyordur. Eskiden onların izi vardır kulede Enryu ona istinaden sahte demiştir. Enryu'nun tanrısıyla kuleyi oluşturan kimse aynı kişi olmadığı kesin. Enryu belkide yüce varlık değil o tanırının öğrencisidir, vaktinde böyle bir kuleyi tırmanıp bitirmiş bile olabilir çünkü gardiyan ona karşı duruyor, onun gerçekten yüce bir tanrının meleği gibi bir şey olduğunu bilse sanırım karşı durmazdı.

  2. kısma gelirsek her şey karmakarışık. Ölen birinin dirildiğini düşünsene bu tog için bile imkansız sanırım. Zahard'ın ondan korkması normal çünkü onu diriltebilecek gücün ne olduğunu hayal edebiliyordur. 25. Baam kısmı ister 25. güne denk gelsin Hz.İsa'nın doğumu olarak düşün ya da 25. başarılı deney olarak düşün. 13 ay serisi de Zahard ve 12 arkadaşını temsil ediyor. Ben tüm düğümü ölümsüzlük anlaşmasında görüyorum V'nin bir şeylerden şüphelendiğini ama Zahard'ın orada hata yaptığını bir nevi köle olduklarını düşünüyorum. Arlen de dışarıdan girdi hepsi dışarıda arkadaş mıydı, buraya test için mi geldiler. Onların anne babaları yok mu? Kule dışında ne zaman ne yaptılar hiç bilmiyoruz. Dışarıda sıradan olanlar kulede kral oldular ama gardiyanların bu olanları kabul etmesi tuhaf. Onların görevi neydi niye böyle yaptılar hep ?? işareti. Rachel'de Baam'dan korkuyordu, bunun boş olduğunu sanmıyorum. Arlen niye Baam'ı bıraktı. bence Arlen de o çocuğun oğlu olduğunu düşünmüyor, tanrı canavar yaptı.

  3- wangnan bence asıl baş rol olacak çapta, shounen işi baş karakter. Karaka'nın kardeşi mi dedik ama sanırım o da yüzükler gibi bir deney ürünü. Wangnan bir şekilde ölmüyor, bu tuhaf bir olay. Çevresine felekat getiriyor ama ölmüyor ve ölmedikçe de güçleniyor gibi. Vaad edilen prens o olabilir. Prenses kısmı da tuhaf hepimiz demiştik kadınlara kıyasla neden bir erkek kullanmıyorlar diye, Zahard'ın kan olayı da tuhaf sanki yaptığı özel antlaşmalar yüzünden normal çocuk sahibi olamıyor gibi, kanının bu kadar güçlü olması saçma çünkü Zahard da Baam gibi kulede güçleniyor. 10 aile liderlerinden farkı yok. Başarısız denek Wangnan'ın en başarılı olacağını tahmin ediyoruz. Karaka bile çok güçlüyse sarı kafa onu aşacaktır.
   
 2. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,457
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  ZAhard gardiyanlar sayesinde güç elde ediyor Enryu ise o gücü veren yaratıklardan birini öldürüyor. Enryu'yu oraya yollayan tanrı onun gücünü biliyordu. 9000 den fazla bang oluşturması bile bence çoğu şeyi açıklar. Nasıl açıklar diyorsan belki de kulede en fazla bang yapan kişi ucu ucuna 1000 tane yapıyordur. Dikene ihtiyaç duymaz yani tabi bunlar hep bence. Zahard bile kendinin çapını biliyordur. Bunlar dışarıdan gelen kuralsızlar Mazino dışarıyla alakalı şeyler biliyor, dışarıda çok güçlü kişiler olabilir. Düşünsene karşına amiral çıkabilecek yere iş yapsın diye koramiral yollar mısın, eline silah versen bile rezil olma ihtimalin var. Enryu bariz çizmiş geçmiş.
   
 3. Labsente Üye

  Labsente (Üye)
  Mesaj Sayısı 288
  Üyelik Tarihi2 Kas 2018
  Axis'lerin mutlak tanrı olduğunu düşünmüyorum çünkü güçleri gerçekliğin belli bir kısmını değiştirebiliyor. Kule sistemini ise "Magi" anime-mangası gibi düşünüyorum. Sadece daha geliştirilmiş hali.

  Sınavlarımdan dolayı hem sınava çalış hem bir şeylerle uğraş zor oluyor ama Sınavlardan sonra seriyi baştan sona blog-kütüphane çevirileri ile okuyup ben de "bence"lerimi sunacağım.
   
 4. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,457
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Axis yazısı pek öyle demiyor, axisleri yazar bir nevi kendi yerine koyuyor, isterse hikaye biter diye. Seriyi 10 kere de okusan çok faydası olmaz ama ekstra yazılar çok faydalı detaylı düşünmek için tabi. Seriyi yine de en az 3 kere okumak lazım. :D Sınavlarında başarılar.
   
 5. Labsente Üye

  Labsente (Üye)
  Mesaj Sayısı 288
  Üyelik Tarihi2 Kas 2018
  "Phantaminium axis gücüne sahiptir. Bu gücü elinde bulunduran Phantaminium'u normal bir bireyle kıyasladığımızda tanrı veya ona yakın bir güçte olduğunu söyleyebiliriz.Bu oldukça normaldir çünkü bir axis etkisini ancak ondan daha yüksek güçte bir axis engelleyebilir,Axis gücü olmayan birinin bir axis karşısında hiç şansı yoktur.

  Bir axis olarak Phantaminium bir "yazar" veya evrendeki bir hikayenin tanrısı olabilir. Bir hikayeyi yönetme sorumluluğu almanın karşılığında hikayenin içinde meydana gelen olaylar üzerinde güçlü bir yetki sahibi olur. Silinemez veya değiştilemez kayıtlar yazabilir.

  Her axis engellenemez veya etkisiz bırakılamaz eşsiz bir güce sahiptir onlar kendi etrafında bir uzay(boşluk) oluşturabilirler. Phantaminiumk bu yetenek kapsamında kendi alanı içinde gerçekliğin bazı yönlerini kontrol edebilir.Aslında bir Axis kendi etrafındaki boşlukta sınırlı miktarda gerçekliği kontrol edebilmektedir."

  Bu hikaye kule'nin hikayesi yani axis olarak Phanta kule de mutlak güçtür. Ama bunun dışında gerçekliği ve hikayeyi etkileyebilmesi için hikayenin sorumluluğunu almalı ve yine kendi alanı içinde gerçekliği yönetebiliyor. Yani gücü kule için mutlak olsa da TUS evreninde kendisi gibi axisler ve muhtemel kendisi üstünde mutlak bir varlık vardır.

  Bu arada düşünce yapısından dolayı olayları yanlış değerlendirmiş olabilirim. Bizler ve yaşadığımız coğrafya da genel de tek tanrılı dinler olduğu için ve buradaki tanrı mutlak olduğu için Asya da ki ülkeler de çok tanrılı inanış olduğu için benim yaptığım çıkarım tamamen saf dışı kalabilir.

  Phanta ile ilgili aklımda çok büyük bir soru işareti var kısaca yazayım diyorum olmuyor müsait bir zamanda soracağım onu da.

  Valla şimdiden bütlere hazırlık yapıyorum. Sağolasın.
   
  Son düzenleme: 11 Oca 2019 16:09
 6. Shigeno Goro Make ManU Great Again!

  Shigeno Goro (Make ManU Great Again!)
  Mesaj Sayısı 1,583
  Üyelik Tarihi27 Nis 2014
  Zahard ın gardiyanlar sayesinde kazandığı güç ne ki? (ölümsüzlük hariç). Zahard'ın gardiyan alamayacağının garantisi bence hala yok (aksine bir bilgi atlamış olabilirim).
  Benim demek istediğim zaten Enryu güçsüz değil 1000 bang de yapar 10000 de yapar. Ama gardiyan öldürme aşamasına dikenle gelmiş olabilir diyorum. Mesela gardiyan 100 olsun Enryu 99 dur ama diken kullanarak 120 ye çıkıp gardiyanı almış olabilir.
  Diğer taraftan Enryu nun Zahard dan güçlü olduğunu gözümüze gözümüze sokuyor Siu efendi. Buradan kıllanıyorum biraz.
   
 7. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,457
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Bence bariz var, Zahard kulede güçleniyor. İlerde belki gardiyan üstü seviyelere bile gelebilir ama henüz erken. Katları çıkmak kolay değil, Zahard ve ekibi hızla devam etmemiş. 10 aile çocuklarının doğuştan gelen avantajları var bunun sebebi 10 aile üyelerinin gardiyanlardan yaptığı özel kontratlar. Bu ayrıcalıklara tam değinilmedi.

  Enryu dikeni Baam için getirdiyse kendinde daha sağlam silahlar olamaz mı? Ben Enryu için sizin gibi düşünmüyorum bariz başka seviyede. Urek ve Zahard aynı hatta Urek kuleye girip o kontratlarla shinsoda o ayrıcalıklara sahip olsa belki Zahard'ı çok rahat geçerdi. Gog Baam gibi Zahard'ı da eğitmiş ama urek ondan güçlüymüş hiç eğitim vermemiş.

  Bence Enryu zaten gardiyan öldürmeye gitti. Neden dersen gardiyanların huzuru kaçınca hep müdahale edecek diye söyleniyorlar ama Enryu bizzat kışkırtmaya gidiyor.
   
 8. Elodin Rachel Tarikatı Üyesi

  Elodin (Rachel Tarikatı Üyesi)
  Mesaj Sayısı 1,201
  Üyelik Tarihi22 Ağu 2013
  @Daredewill Guzel yazmissin sifayi kapmisim uzun cevap veremeyecegim ama Arlene gunlugunde disarisi icin 'Zahard ve Gardiyanlar olmadigi muddetce neresi olursa olsun" diyordu yani o zamanlar Gardiyanlar da problemdi onun icin. Dikenin Gardiyanlarin kontrolunde olmayan bir yere birakilmasi ve onlara goz dagi verilmesinin gerekli oldugunu dusunuyorum.
  Headon'un Enryu'yu aradigi soylentisi de bence onunla orta yol bulmak icin onunla savasmak icin degil.
  Bir de 43. Kat gardiyani icin Siu eger siralamada olsaydi 2,5. olurdu demisti. Gardiyanlarin her biri kendine ozgu belki daha guclu olanlari da vardir.
   
 9. Çok güzel yazmışsın eline sağlık. Katıldığım ve katılmadığım noktalar var ama şu an uzun uzun yazamıyorum. Bir ara uzun uzun yazacağım. :D
   
 10. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,457
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Bu gardiyanlarla yapılan anlaşmalar aynı zamanda seni kısıtlayan prangalar demiştin sen değil mi? O şeyi bulamadım. Geçmiş olsun.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Yukarı Çık