Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Tower of God

'Tower of God' forumunda Res tarafından 31 Tem 2012 tarihinde açılan konu

?

Ön gösterim bölümlerle ilgili ne yapılmalı?

Bu anket 6 Mar 2019 23:42 tarihinde kapanacaktır.
 1. - Spoiler tartışma başlığı kaldırılsın ve hiç kimse bu bölümlerden bahsetmesin.

  36.4%
 2. - Mevcut durum korunsun; spoilera bakmayanlar için tartışma başlık içinde kalsın.

  63.6%
 1. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

  Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
  Mesaj Sayısı 3,601
  Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
  Zaten manga, okuruz hemencecik. Yoğunluk da bindi diye bahane aradım. :D :good:
   
 2. Elodin Rachel Tarikatı Üyesi

  Elodin (Rachel Tarikatı Üyesi)
  Mesaj Sayısı 1,211
  Üyelik Tarihi22 Ağu 2013
  Spoilerdan bahsetmemek lazım ama uzun zamandır söylediğim şeylerdi zaten, doğrulanmış gibi oldular sadece.
  Ölüm katından bildiğimiz gibi Arlene kafayı yiyip Baam'ın vücudunu Tanrıya sunduğunda Zahard için her şey bitmişti aslında. Enryu'yu gördük Tanrının meleği bile kulede ölümsüz olarak görülen bir varlığı nasıl tek taraflı olarak yok ediyor. Yani Baam'ın içinde gördüğümüz o sarı ışık/güneş gibi güç onda olduğu müddetçe kehanete karşı koyabilecek bir şey yok. O yüzden aslında Baam konusunda endişenlenmeye de gerek yok.

  Bir de Baam Luslec'in efendisinin oğlu değil, efendisi gibi onun oğlu da öldü. Baam Tanrı'nın yarattığı bir ruh veya Tanrı'nın Baam'ın içinde yeniden doğmuş hali olarak görülüyor. Arlen'in duasına karşılığı olarak yaratılmış, kuleye dehşet saçmak için gönderilmiş bir canavar.

  Baam insanların başkalarını ezerek kuleyi tırmanmasını yanlış buluyordu ama kendisi hepsinden daha beter, başkalarının gücünü ve varlığını kendine katarak güçleniyor.
  Ryun Rachel'a neden yıldızları görmek istiyorsun, Baam'a ihanet etmeyi neden kabul ettin? diye sorduğunda Rachel '' çünkü karanlık geceden (baamdan) korkuyorum'' diye cevap vermişti.
  YHS ve Gustang gibi kehaneti bilen kişiler de Baam'ı kendi iradesi olan bir canlı değil de onların isteklerini yerine getirecek bir araç olarak görüyor anladığım kadarıyla.
  Sonuç itibariyle FUG için Baam kulenin yeni adil kral adayı değil; işbirliği yapmak, kullanmak zorunda oldukları bir şeytan gibi.
  Luslec'in kendisi bu olaya nasıl bakıyor bilemem tabi adamın doğrudan söylenmiş hiçbir sözünü duymadık .

  Neyse gerçi güncele gelmemişsin ama Baam'ın kaderini sekteye uğratma ihtimali olan bir şey duyduk, gizli katın finalinde.
  Bu tam olarak neyle ilgili olur bilemiyorum ama Phantaminum'la ilgili gibi geliyor bana. Benim hikayenin genel akışıyla ilgili çıkarımım böyle en azından.
  Ölüm Katında Baam'ın tarafında olan bir mutlak güç olduğunu öğrendik. Hikayenin dengesiniz bozulmaması için ona karşı olan bir güç de olması lazım ve Phantaminum'un Zahard ziyareti kule için kısa sayılabilecek bir süre önceydi.
   
  Son düzenleme: 10 Ağu 2018
 3. Mesaj Sayısı 1,033
  Üyelik Tarihi2 May 2018
  Sırf bu yüzden güncele geçmeyecektim de bunların da çevirecekleri yok. Bu gece ingilizcesine geçip sizle seri hakkında yüzlerce şey konuşacağım. Hazırlıklı olun hocam. :D
   
 4. Elodin Rachel Tarikatı Üyesi

  Elodin (Rachel Tarikatı Üyesi)
  Mesaj Sayısı 1,211
  Üyelik Tarihi22 Ağu 2013
  Aslında aynı kişiler çeviri- edit yapıyordu, başka siteye geçtiler sadece. Benim de liseden veya hazırlık sınıfında pekiştirilmiş bir ingilizcem yok ama ingilizce serileri okuyarak, dizi film izleyerek konuşma dilini söktüm baya sayılır :D O yüzden hem serilerin Türkçesini beklememek hem de genel fayda itibariyle İngilizce okumak daha iyi. Başta çok fazla sözlük karıştırmak gerekiyor gerçi. Ama Tog Discord grubu, blog yazıları var, onları da seriyle beraber takip edersin.

  Tog'da şu an previewlere baktıktan sonra normal yayınla ilgili pek bir şey yazası gelmiyor insanın, previewleri de bırakamıyoruz, sonumuz hayrolsun bakalım.
   
 5. Mesaj Sayısı 1,033
  Üyelik Tarihi2 May 2018
  Güncele geldim. Bölümler çok uzun olduğundan ingilizcem yetmez diye düşünüyordum ama çok da aman aman karışık değildi. Baam gerçekten inanılmaz Power uplar aldı ya. Karadelik gibi bu çocuk. :D Ön gösterimleri okumak için bir site linki atabilir misiniz acaba? Ben en son 393'ü okudum. 397'deymiş sanırım.
   
 6. Mesaj Sayısı 8,655
  Üyelik Tarihi4 Tem 2016
  Raaksız seri mi olurmuş.Nerede bizim kaplumbağa avcısı.
   
 7. Elodin Rachel Tarikatı Üyesi

  Elodin (Rachel Tarikatı Üyesi)
  Mesaj Sayısı 1,211
  Üyelik Tarihi22 Ağu 2013
  Geçen bölüm 2. Bölük, Takım lideri Phonsekal Drak İleri Düzey Seviyeci (Advanced ranker) olarak tanıtıldığı için bazı soru işaretleri oluşmuştu. Çin çeviri grubu Siu'la konuşup açıklık getirmiş. Nasıl ki yaklaşık 100.000 seviyecinin en iyi %1 Yüksek seviyeci olarak adlandırılıyorsa en iyi %10'u da Advanced olarak adlandırılıyormuş. Sanırım Karaka'nın da bu gruba dahil olduğunu varsayabiliriz.
   
 8. Elodin Rachel Tarikatı Üyesi

  Elodin (Rachel Tarikatı Üyesi)
  Mesaj Sayısı 1,211
  Üyelik Tarihi22 Ağu 2013
  Bu arada aklıma gelmisken bir not düşeyim: SIU zaman yolculuğu mevzuna girmeyeceğini söylemişti bir soru cevapta.
   
 9. Crowley Üye

  Crowley (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,445
  Üyelik Tarihi14 Eki 2012
  Direkt zaman yolculuğu olmasa bile gizli kattaki veriler bu zaman yolculugu durumunun yaratabileceği olası sonuçları ortaya koyuyorlar bence.

  Geçmişe gidip genç Eduan'dan eğitim almış gibi bir durumları oldu.
   
 10. Elodin Rachel Tarikatı Üyesi

  Elodin (Rachel Tarikatı Üyesi)
  Mesaj Sayısı 1,211
  Üyelik Tarihi22 Ağu 2013
  Evet bir nevi doğru ama zaman yolculuğunun sıkıntılı kısmı, yolcuların geçmişte yaşananları değiştirmesi sonucu oluşan paradokslar ve daha sonra hikayede buyuk bir felaket yaşandığında " öncekini geçmişe gidip çözmüşlerdi, bunda niye denemiyorlar" gibi okuyucunun aklina gelen sorular.
  Gizli kat senin de dediğin gibi zaman yolculuğunu andırsa da böyle sorunlar oluşturmadı hem de sonunda yok oldu.
  Tabi uzun zamandir beklenen karakterleri genç halleriyle görmek biraz hayal kırıklığı yarattı.

  Wow'da da paralel evren expansioni WoD var hala unutmaya çalışıyorum, Velen'i ilk roundda öldürmüşlerdi problem olmasın diye :D
   
  Son düzenleme: 27 Eyl 2018

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Yukarı Çık