Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Benim çözemediğim bir konu var.

Luslec eski dostunun oğluna defalarca saldıran Karaka'ya nasıl müsaade ediyor? Bu adam V'nin sağ kolu değil miydi? Karaka nasıl böyle elini kolunu sallaya sallaya Viole'e sataşabiliyor?

@Zahard kardeim öldükten sonra benim onun oğluna saldırılmasına ses çıkarmamam gibi bir şey.
Spoilerdan bahsetmemek lazım ama uzun zamandır söylediğim şeylerdi zaten, doğrulanmış gibi oldular sadece.
Baam'ın kuleye girdiğinden içinde olan güç sarı ışıklı tasvir edilen şey, her şeyi absorbe etmek. Bunu bazıları anne-babasından diyor ama bence Tanrı'dan gelme.
Zahard'ı Eduan'ı gördük kesinlikle çok yetenekliler ama her şeyi absorbe etme gücü onlar için bile yabancı ve tuhaf bir güç.
Yani Tanrı'nın Baam kuleyi yok etsin diye verdiği tanrısal bir güç bence.
.....
O kadar derinini bilemem tabi de kuleyi yok etmekten kastım Zahard ve imparatorluğuydu, sanırım yanlış kelimeleri kullandım.
Farklı bir şeyden değil Arlene'nin Baam'ın bedenini Tanrıya bir araç olarak sunmasından bahsediyorum. Arlene'nin isteğini kabul ettiğine göre kendine göre bazı amaçları olmalı, bilemeyiz.
Garam demişti ya '' Arlene seni dünyaya getiren kadın ama senin annen mi emin değilim.'' Yani şu an Baam Zahard'ın öldürdüğü çocuğun hayata geri dönmüş hali mi yoksa aynı Hwang'ın Yura'nın ikizinin bedenini kullanması gibi Tanrı kendini Baam'ın vücuduna mı koydu veya Arlene'nin çocuğunun bedeni için yeni bir ruh mu yarattı?
Ölüm katından bildiğimiz gibi Arlene kafayı yiyip Baam'ın vücudunu Tanrıya sunduğunda Zahard için her şey bitmişti aslında. Enryu'yu gördük Tanrının meleği bile kulede ölümsüz olarak görülen bir varlığı nasıl tek taraflı olarak yok ediyor. Yani Baam'ın içinde gördüğümüz o sarı ışık/güneş gibi güç onda olduğu müddetçe kehanete karşı koyabilecek bir şey yok. O yüzden aslında Baam konusunda endişenlenmeye de gerek yok.

Bir de Baam Luslec'in efendisinin oğlu değil, efendisi gibi onun oğlu da öldü. Baam Tanrı'nın yarattığı bir ruh veya Tanrı'nın Baam'ın içinde yeniden doğmuş hali olarak görülüyor. Arlen'in duasına karşılığı olarak yaratılmış, kuleye dehşet saçmak için gönderilmiş bir canavar.

Baam insanların başkalarını ezerek kuleyi tırmanmasını yanlış buluyordu ama kendisi hepsinden daha beter, başkalarının gücünü ve varlığını kendine katarak güçleniyor.
Ryun Rachel'a neden yıldızları görmek istiyorsun, Baam'a ihanet etmeyi neden kabul ettin? diye sorduğunda Rachel '' çünkü karanlık geceden (baamdan) korkuyorum'' diye cevap vermişti.
YHS ve Gustang gibi kehaneti bilen kişiler de Baam'ı kendi iradesi olan bir canlı değil de onların isteklerini yerine getirecek bir araç olarak görüyor anladığım kadarıyla.
Sonuç itibariyle FUG için Baam kulenin yeni adil kral adayı değil; işbirliği yapmak, kullanmak zorunda oldukları bir şeytan gibi.
Luslec'in kendisi bu olaya nasıl bakıyor bilemem tabi adamın doğrudan söylenmiş hiçbir sözünü duymadık .

Neyse gerçi güncele gelmemişsin ama Baam'ın kaderini sekteye uğratma ihtimali olan bir şey duyduk, gizli katın finalinde.
Bu tam olarak neyle ilgili olur bilemiyorum ama Phantaminum'la ilgili gibi geliyor bana. Benim hikayenin genel akışıyla ilgili çıkarımım böyle en azından.
Ölüm Katında Baam'ın tarafında olan bir mutlak güç olduğunu öğrendik. Hikayenin dengesiniz bozulmaması için ona karşı olan bir güç de olması lazım ve Phantaminum'un Zahard ziyareti kule için kısa sayılabilecek bir süre önceydi.

Son düzenleme:
Sırf bu yüzden güncele geçmeyecektim de bunların da çevirecekleri yok. Bu gece ingilizcesine geçip sizle seri hakkında yüzlerce şey konuşacağım. Hazırlıklı olun hocam. :D
Aslında aynı kişiler çeviri- edit yapıyordu, başka siteye geçtiler sadece. Benim de liseden veya hazırlık sınıfında pekiştirilmiş bir ingilizcem yok ama ingilizce serileri okuyarak, dizi film izleyerek konuşma dilini söktüm baya sayılır :D O yüzden hem serilerin Türkçesini beklememek hem de genel fayda itibariyle İngilizce okumak daha iyi. Başta çok fazla sözlük karıştırmak gerekiyor gerçi. Ama Tog Discord grubu, blog yazıları var, onları da seriyle beraber takip edersin.

Tog'da şu an previewlere baktıktan sonra normal yayınla ilgili pek bir şey yazası gelmiyor insanın, previewleri de bırakamıyoruz, sonumuz hayrolsun bakalım.

Aslında aynı kişiler çeviri- edit yapıyordu, başka siteye geçtiler sadece. Benim de liseden veya hazırlık sınıfında pekiştirilmiş bir ingilizcem yok ama ingilizce serileri okuyarak, dizi film izleyerek konuşma dilini söktüm baya sayılır :D O yüzden hem serilerin Türkçesini beklememek hem de genel fayda itibariyle İngilizce okumak daha iyi. Başta çok fazla sözlük karıştırmak gerekiyor gerçi. Ama Tog Discord grubu, blog yazıları var, onları da seriyle beraber takip edersin.

Tog'da şu an previewlere baktıktan sonra normal yayınla ilgili pek bir şey yazası gelmiyor insanın, previewleri de bırakamıyoruz, sonumuz hayrolsun bakalım.
Güncele geldim. Bölümler çok uzun olduğundan ingilizcem yetmez diye düşünüyordum ama çok da aman aman karışık değildi. Baam gerçekten inanılmaz Power uplar aldı ya. Karadelik gibi bu çocuk. :D Ön gösterimleri okumak için bir site linki atabilir misiniz acaba? Ben en son 393'ü okudum. 397'deymiş sanırım.

Geçen bölüm 2. Bölük, Takım lideri Phonsekal Drak İleri Düzey Seviyeci (Advanced ranker) olarak tanıtıldığı için bazı soru işaretleri oluşmuştu. Çin çeviri grubu Siu'la konuşup açıklık getirmiş. Nasıl ki yaklaşık 100.000 seviyecinin en iyi %1 Yüksek seviyeci olarak adlandırılıyorsa en iyi %10'u da Advanced olarak adlandırılıyormuş. Sanırım Karaka'nın da bu gruba dahil olduğunu varsayabiliriz.

Bu arada aklıma gelmisken bir not düşeyim: SIU zaman yolculuğu mevzuna girmeyeceğini söylemişti bir soru cevapta.

Bu arada aklıma gelmisken bir not düşeyim: SIU zaman yolculuğu mevzuna girmeyeceğini söylemişti bir soru cevapta.
Direkt zaman yolculuğu olmasa bile gizli kattaki veriler bu zaman yolculugu durumunun yaratabileceği olası sonuçları ortaya koyuyorlar bence.

Geçmişe gidip genç Eduan'dan eğitim almış gibi bir durumları oldu.

Direkt zaman yolculuğu olmasa bile gizli kattaki veriler bu zaman yolculugu durumunun yaratabileceği olası sonuçları ortaya koyuyorlar bence.

Geçmişe gidip genç Eduan'dan eğitim almış gibi bir durumları oldu.
Evet bir nevi doğru ama zaman yolculuğunun sıkıntılı kısmı, yolcuların geçmişte yaşananları değiştirmesi sonucu oluşan paradokslar ve daha sonra hikayede buyuk bir felaket yaşandığında " öncekini geçmişe gidip çözmüşlerdi, bunda niye denemiyorlar" gibi okuyucunun aklina gelen sorular.
Gizli kat senin de dediğin gibi zaman yolculuğunu andırsa da böyle sorunlar oluşturmadı hem de sonunda yok oldu.
Tabi uzun zamandir beklenen karakterleri genç halleriyle görmek biraz hayal kırıklığı yarattı.

Wow'da da paralel evren expansioni WoD var hala unutmaya çalışıyorum, Velen'i ilk roundda öldürmüşlerdi problem olmasın diye :D

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık