Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Tamamen benim tahminim ve tutma ihtimali düşük olan bir şeyler yazayım:

TUS evreninde dışarıda axislerin savaştığını ve dışarıda birden fazla kule olduğunu biliyoruz.
Axis olarak doğulmadığını, sonradan axis olunduğunu biliyoruz. Böyle bakınca kulelerin amacının savaşta yardımcı olacak axisler yaratmak olduğunu söyleyebiliriz.
Bir veya birden fazla axis bu sebeple kuleleri yarattılar.

Zahard, gardiyanların tanrısının yanında gücünü uyandırırken geleceğini ve kaderini görmüş olup bu kaderi bozmaya çalıştı. Kaderinde/geleceğinde gördüğü şey ise altın gözlü bir çocuğun kulenin tepesine çıkıp axis olmasıdır. Zahard bu olayı engellemek için kuleyi tırmanmayı bırakıp V ve Baam'ı öldürmüş olabilir.

Zahard'ın neden bu kaderi engellemeye çalıştığına gelirsek benim aklıma iki sebep geliyor.

Birincisi birisi axis olacak uyanışı geçirdiğinde muazzam bir güç açığa çıkıyor. Bu sebeple Baam axis olursa kuledeki herkes ölecek ve kule yıkılacak. Zahard gibi büyük bir maceracı hikâyesinin böyle bir şekilde sona ermesini istemediğinden Baam'ı öldürüp kulenin tepesine çıkılmasını istemiyor.

İkincisi az önce söylediğim gibi Zahard'ın büyük bir maceracı olması. Baam'ı öldürüp onun axis olacağı kaderi engellediğini sanıyor. Baam yerine kendisinin axis olmasını istiyordur. En büyük maceracının uzayda axisler ile savaşmasından daha büyük bir macera olabilir mi? (Bunu istiyorsa neden öylece bekleyip tırmanmıyor o konuda bir fikrim yok. Belki de kuledekilerin hayatlarına önem verip axis uyanışıyla ölmemelerini istiyordur.(Hiç sanmıyorum.))

Dış dünya ile kulelerin içindeki zaman kavramı farklı olabilir. Belki kuleler dikildikten saniyeler sonra hepsinden axis çıktı ama bizim kulenin içinden gelen giden olmadı.

Phantaminum kuleleri yapanlardan biri olup bu kuleden niye kimsenin çıkmadığını kontrol etmek için girmiş olup Zahard ile denk gelmiştir. Zahard'a ne yaparsa yapsın kaderinin belli olduğunu ve değişmeyeceğini söylemiş olup, Yuri'ye altın gözlü çocuğu korumasını emrederek gitmiş olabilir.

Diğer ihtimal ise Phantaminum'un bu kuleleri yapan axislerle düşman olması ve kötü amaçlarla girmesidir. Phantaminum kuleye girince kuleden çıkması beklenen yeni axis adayını daha güçsüzken öldürmek istemiştir. Kuleye girmesiyle Zahard'ın adamları kendisine saldırınca onları öldürmüştür. Sonra Zahard'ın kuleye tırmanmaya niyeti olmadığını ve kaderdeki çocuğu öldürdüğünü duyunca ona dokunmadan gitmiş olabilir. (Ama kuleyi yıkabilecek güçteki birisinin kuleye girip axis adayını araması saçma oluyor. Onu aramak yerine kuleyi yık git daha kolay.)

Tamamen benim tahminim ve tutma ihtimali düşük olan bir şeyler yazayım:

TUS evreninde dışarıda axislerin savaştığını ve dışarıda birden fazla kule olduğunu biliyoruz.
Axis olarak doğulmadığını, sonradan axis olunduğunu biliyoruz. Böyle bakınca kulelerin amacının savaşta yardımcı olacak axisler yaratmak olduğunu söyleyebiliriz.
Bir veya birden fazla axis bu sebeple kuleleri yarattılar.

Zahard, gardiyanların tanrısının yanında gücünü uyandırırken geleceğini ve kaderini görmüş olup bu kaderi bozmaya çalıştı. Kaderinde/geleceğinde gördüğü şey ise altın gözlü bir çocuğun kulenin tepesine çıkıp axis olmasıdır. Zahard bu olayı engellemek için kuleyi tırmanmayı bırakıp V ve Baam'ı öldürmüş olabilir.

Zahard'ın neden bu kaderi engellemeye çalıştığına gelirsek benim aklıma iki sebep geliyor.

Birincisi birisi axis olacak uyanışı geçirdiğinde muazzam bir güç açığa çıkıyor. Bu sebeple Baam axis olursa kuledeki herkes ölecek ve kule yıkılacak. Zahard gibi büyük bir maceracı hikâyesinin böyle bir şekilde sona ermesini istemediğinden Baam'ı öldürüp kulenin tepesine çıkılmasını istemiyor.

İkincisi az önce söylediğim gibi Zahard'ın büyük bir maceracı olması. Baam'ı öldürüp onun axis olacağı kaderi engellediğini sanıyor. Baam yerine kendisinin axis olmasını istiyordur. En büyük maceracının uzayda axisler ile savaşmasından daha büyük bir macera olabilir mi? (Bunu istiyorsa neden öylece bekleyip tırmanmıyor o konuda bir fikrim yok. Belki de kuledekilerin hayatlarına önem verip axis uyanışıyla ölmemelerini istiyordur.(Hiç sanmıyorum.))

Dış dünya ile kulelerin içindeki zaman kavramı farklı olabilir. Belki kuleler dikildikten saniyeler sonra hepsinden axis çıktı ama bizim kulenin içinden gelen giden olmadı.

Phantaminum kuleleri yapanlardan biri olup bu kuleden niye kimsenin çıkmadığını kontrol etmek için girmiş olup Zahard ile denk gelmiştir. Zahard'a ne yaparsa yapsın kaderinin belli olduğunu ve değişmeyeceğini söylemiş olup, Yuri'ye altın gözlü çocuğu korumasını emrederek gitmiş olabilir.

Diğer ihtimal ise Phantaminum'un bu kuleleri yapan axislerle düşman olması ve kötü amaçlarla girmesidir. Phantaminum kuleye girince kuleden çıkması beklenen yeni axis adayını daha güçsüzken öldürmek istemiştir. Kuleye girmesiyle Zahard'ın adamları kendisine saldırınca onları öldürmüştür. Sonra Zahard'ın kuleye tırmanmaya niyeti olmadığını ve kaderdeki çocuğu öldürdüğünü duyunca ona dokunmadan gitmiş olabilir. (Ama kuleyi yıkabilecek güçteki birisinin kuleye girip axis adayını araması saçma oluyor. Onu aramak yerine kuleyi yık git daha kolay.)
Mantıklı buluyorum hepsi ihtimal dahilinde ama kulenin bambaşka bir amacı da olabilir. Mesala tus evreninde axis’ten öte bir güç var ise bu güce ulaşmanın anahtarı olabilir. Yine bu gücün axis olmayan biri tarafından ele geçirelemez olma ihtimali vardır. Fakat phant bunu kabullenemez ve şansını denemiş olabilir. Karşılığında kuleye girdiği için kulenin yaratıcısı ya da bu kural dahilind cezalandırılmış olabilir. Kulenin amacı bence her şey olabilir. İlerleyen bölümlerde annesiyle ilgili bilinmeyenleri öğrendiğimizde daha tutarlı teoriler üretilebilir.

Epeydir bir teori ustune kafa yoruyordum kafamda epey epey dolasiyor ve en sonunda paylasayim dedim

bildigim yanlis bilgileri duzeltmeniz dilegiyle.

bildigimiz 5 tane axis var. Bunlar birbirleri denk ise? zaten kendileri tanri gibi, ama daha'da guclenmenin yolunu bulmus olan birisi varsa?
Pantha 5 axis'in ustune bir varlik olmak istiyorsa? belki'de bu nedenle Baam yeniden hayata dondu ve gelecekteki en guclu axis olacak kisi baam'dir?
Pantha tabiiki baam'in degilde kendisinin en guclu olmasini istiyor, baam'a belkide yaslandikca degeri artan sarap gibi bakiyordur ve yeri geldiginde Pantha'nin ( veya baska bir axis'in ) verdigi gucu alip kendisini 5 axisin en guclusu yapmak istiyordur?

Pek emin olmasamda pantha'nin kuleye girisi ve enryuu'nun guc vermesi vs. vs. pekte mantikli gelmiyor.

Ve neden baam? V kim? Arlene nerede? ve rachel kim? Zaten zilyon tane bilmece var tog'ta insan epey kafa yoruyor. reddit'e gelin orada daha cok teori var.

@Shigeno Goro @Elodin yazdıklarınız için teşekkür ederim.

Aklıma takılan sorular var,
Baam'ın içinde kaç güç var? Benim bildiklerim: Diken, 43. katın gardiyanı, o savaşta görünen mavi gardiyan(sanırım tanrı, Baam'ı canlandırmak için verdi) ve 25. Baam. Unuttuğum var mı?

13 Ayın silahındaki varlık ne? Zahard kendisine eş seçme düşüncesi yoksa bu varlığı canlandırmak için prensesleri kullanıyor demektir. Acaba 10 aile reisi bu amacı biliyorlar mı?

Bence her şeyin arkasında Headon var. Bu yaratık bir şeyler karıştırıyor gibi.

@Shigeno Goro @Elodin yazdıklarınız için teşekkür ederim.

Aklıma takılan sorular var,
Baam'ın içinde kaç güç var? Benim bildiklerim: Diken, 43. katın gardiyanı, o savaşta görünen mavi gardiyan(sanırım tanrı, Baam'ı canlandırmak için verdi) ve 25. Baam. Unuttuğum var mı?
Benim bildiğim mavi şeytanı fug veriyor dikenin ateşlenebilmesi için.43. kat gardiyan bedeninden doğan bir çeşit canavar var,Red bari.Direk gardiyan demek doğru olmaz.Sonra içine gizli katta giren data viole var.Bir de dışardaki gardiyanın verdiği her şeyi kendi gücü yapma şeysi,sarı ışık.Ben böyle biliyorum en azından

@Miko Bence Phanta hikayeyi Baam'a karşı manipüle etti. Şöyle ki: Kehanetteki gibi Gardiyanlardan çok daha üstün bir varlık olan dışarıdaki Tanrı'nın gücüyle Baam'ın eninde sonunda Zahard'ı öldüreceğini düşünmeye başlarsak hikayenin heyecanının büyük bir kısmı gidiyor.
O yüzden Zahard'ın datasına söylediği '' Acımasız kaderle nasıl baş edeceğimi öğrendim. Kaderi bile bana boyun eğdirmeye çalışıyorum'' sözlerine bakarsak Zahard kehanete karşı bir çözüm bulmuş gibi duruyor.
Bu da akla onun Phanta'yla olan karşılaşmasını akla getiriyor. Phanta'nın kuleye girişi de sadece birkaç yüzyıl önce ve bu dışarıda Baam'ın uyandığı zamana denk geliyor olabilir.
Tabi Phanta ve dışarıdaki Tanrı çok güçlü varlıklar olduğundan amaçları ne falan tahmin etmek zor.
Ama bence hikayeye denge getirmek için böyle bir şey gerekli. Yoksa tüm kozlar Zahard'a karşı.
@Ogami Itto Daha önce bildiklerimizi toparlamaya çalışıp şunları yazmıştım. Elimizdeki en mantıklı açıklama bu.

Yok Mavi Bari ikinci katta Şarap Kadehi denilen Baam'ın düşüp kaybolduğu yerdeydi. Onun yüzünden etraftaki shinsoo akımı farklıydı ve fokların avlanmak için oluşturduğu shinsoo ağıyla saklanmaya çalışılıyordu FUG tarafından.
Daha sonra o şeytan eğitimi sırasında Baam'a yerleştirildi. Yani Luslec ve Fug'ın yaşlıları en başından Baam'ın kimliğini anlayıp ona ismini ve gerekli gücü veriyorlar ama bu kadar hassas meseleleri White,Yama,Karaka gibi son nesil avcılara anlatmamışlar.
Baam'ın kuleye girdiğinden içinde olan güç sarı ışıklı tasvir edilen şey, her şeyi absorbe etmek. Bunu bazıları anne-babasından diyor ama bence Tanrı'dan gelme.
Baam'ın yetenek kopyalaması için de o yeteneği görmesi yetmiyor o yetenekle temas etmesi gerektiği için bu yeteneğin de o sarı ışıkla alakalı olduğunu düşünüyorum.
Zahard'ı Eduan'ı gördük kesinlikle çok yetenekliler ama her şeyi absorbe etme gücü onlar için bile yabancı ve tuhaf bir güç. Yani Tanrı'nın Baam kuleyi yok etsin diye verdiği tanrısal bir güç bence.

Mavi Bari ve 1. diken parçası senkronize olmuş halde şu an. Gardiyanlarınki gibi shinsoo kontrol etme özelliği Baam Kırmızı Bariyle birleşmeden önce de vardı hatta direk ona karşı kullandı Baam.
@Alpamis
Bununla ilgili yazmak istemiştim daha önce de sonuçta arc bitmediğinden ve daha önceki kısımlardan bazıları da tam açıklanmadığından vazgeçmiştim. Neyse yazdığım bazı şeyler için direk kaynak gösteremeyebilirim, ama benim anladıklarım şunlar:
1) Sarı ışık: Baam'ın pirinç çömleği sırasında farkına vardığı başımıza bela her şeyi absorme etme gücü.
Başta sadece yetenek kopyalamaya yararken Baam bu gücün farkına vardıkça varlıkları da emmüklemeye başladı. Dışarıdaki Tanrı tarafında kulenin ebesini şey etsin diye verildiği düşünülüyor.
2) Mavi şeytan: Bu abinin kökenini bilmiyoruz ama 2. kattaki test alanında Fug tarafından saklanıyordu. 20. kat testinde kırmızı yengeç şeklinde gözüküp Baam'ı iyileştirmişti ama SIU fikrini değiştirmiş olacak ki bir daha Baam ne kadar yaralanırsa yaralansın aktifleşmedi.
Atölye savaşında Beta tarafından Dikeni aktifleştirebilecek şeytanın bu olduğunu söylendi. Gardiyanların tanrısı tarafından ''aykırı güç'' olarak tanımlandı. Kırmızı Bari tarafından gardiyanların gücüne sahip olduğu söylendi.
Son blog yazısında Mavi Bari olarak isimlendirildiğinden 43. kat gardiyanının başka bir parçası olabilir veya antik zamanlardan kalma bir varlık.
3) Diken parçası 1: Dikenin bildiğimiz 4 parçasından biri, basitçe shinsoo manipülasyonunu ve fiziksel gücü arttıran bir silah şimdilik. Mavi Bari sayesinde aktive olduğundan hangi güç dikenden, hangisi Mavi Bariden geliyor bilemiyoruz.
4) Diken parçası 2: Ölüm katında Gustang tarafından verildi ama mühürlü durumda. Eğer Baam Zahardın verisinden belli bir eşyayı getirebilirse Gustang mühürü kıracak.
5) Kırmızı Bari: 43. kat gardiyanının özü. Hell Joe'da parazit halde yaşıyordu ama Baam'ın vücudundaki hali ruhu/özü.
Baam'ın istediği yerde bang oluşturmasını ve belli bir alandaki shinsooya tamamen hakim olmasını sağlıyor, ilerde başkalarının shinsoo kullanmasını da engelleyecek muhtemelen.
6) Viole'nin verisi: Baam'ın geçmiş hali, Sarı ışığın gücünü kontrol etmeye başlayan Baam tarafından absorbe edildi. Güç sağlamaktan çok kimlik krizi yaşayan karakterimizin iç hesaplaşması için emildi sanırım.
7) Ruhlar: Albelda tarafından verilen ruhlar. Sarı ışığın kontrolündeler ama Baam'ın çok zorda kalmadıkça kullanmak istemediği bir güç.

Shinwonryu ( Shinsoo Black Hole Sphere) (Shinsoo Karadelik Küresi)
Gardiyanların tanrısı tarafından öğretilen shinsoo kontrol biçimi. Diğer aile liderleri ve Zahard da kullanabiliyor. ''XXXX stili shinsoo kontrol tekniği'' gibi değil de kuralsızlara özgü bang oluşturma şekli olarak düşünmekte fayda var.
Shinsoo Niteliği
Kişinin yatkın olduğu shinsoo kontrol tekniği. birden fazla olabilir ve doğuştan gelir. Eduan 3 tane niteliği olduğunu ve bunlardan ikisinin yıldırım ve buz olduğunu söyledi. Baam'ınki ise Küre Tekniği.
Serinin ilk yarısında bunlardan Jeonsulsa (yıldırım kullanıcısı) Wonsulsa (Dairesel Teknik kullanıcısı) Hwayeomsa (Alev kullanıcısı ) şeklinde üstünkörü şekilde bahsedilmişti ama yazar ayrıntıları yeni açıkladı .

Shinsoo'la ilgili birimlerin bang (sayı) myun (genişlik) soo (miktar) olduğunu hatırlıyoruzdur bunlara bir de Jangryuk (Tension) (Gerginlik) eklendi. Shinsooyu yoğunlaştırma veya düzene koymakla ilgili . 13 aile lideri arasında Jangryuk konusunda en iyi olan kişi Baam'ın babasıymış . Bu da Baam'ın shinsoo niteliği olan küre tekniğinin genetik geçişliliğini doğruluyor çünkü küre tekniği shinsooyu çok yüksek miktarda yoğunlaştırmakla kullanılabiliyor.

Siyah Shinsoo: Baam'ın son bölümlerde benliği kabul etmesinin ardından ortaya çıktı. Henüz tam bilmiyoruz ama bu Baam'ın kendine has shinsoosu gibi duruyor. Baam'ın 2. shinsoo niteliği de olabilir.

Neyse işte fazla uzun oldu ama şuan benim gördüğüm anladığım bu.

Son düzenleme:
Babam in her şeyi absorbe etme gücü kendisinin veya Tanrının axis yeteneği çıkacak büyük ihtimalle. Tanrının axis yeteneği çıkarsa kendisinin yeteneği ne olacak.

@Miko Bence Phanta hikayeyi Baam'a karşı manipüle etti. Şöyle ki: Kehanetteki gibi Gardiyanlardan çok daha üstün bir varlık olan dışarıdaki Tanrı'nın gücüyle Baam'ın eninde sonunda Zahard'ı öldüreceğini düşünmeye başlarsak hikayenin heyecanının büyük bir kısmı gidiyor.
O yüzden Zahard'ın datasına söylediği '' Acımasız kaderle nasıl baş edeceğimi öğrendim. Kaderi bile bana boyun eğdirmeye çalışıyorum'' sözlerine bakarsak Zahard kehanete karşı bir çözüm bulmuş gibi duruyor.
Bu da akla onun Phanta'yla olan karşılaşmasını akla getiriyor. Phanta'nın kuleye girişi de sadece birkaç yüzyıl önce ve bu dışarıda Baam'ın uyandığı zamana denk geliyor olabilir.
Tabi Phanta ve dışarıdaki Tanrı çok güçlü varlıklar olduğundan amaçları ne falan tahmin etmek zor.
Ama bence hikayeye denge getirmek için böyle bir şey gerekli. Yoksa tüm kozlar Zahard'a karşı.
@Ogami Itto Daha önce bildiklerimizi toparlamaya çalışıp şunları yazmıştım. Elimizdeki en mantıklı açıklama bu.

yine epey aciklayici yazmissin, bekliyordum yorumunu. eline saglik

Babam in her şeyi absorbe etme gücü kendisinin veya Tanrının axis yeteneği çıkacak büyük ihtimalle. Tanrının axis yeteneği çıkarsa kendisinin yeteneği ne olacak.
10 ailenin diğer çocukları onların shinsoo niteliklerini miras almış ve Baam'ın shinsoo gerginliği'nin de V'ninkine benzediği d-Eduan tarafından söylendi zaten. Arlene bir büyücüymüş ve Baam'ın da Yuri, 13 Ayın hayaletinin kontrolü altındayken onu transtan çıkarması, Pirinç çömleğinin büyüsünü kırması gibi bu konuda yetenekli olabilieceğini gösteren bazı belirtiler var. Tabi bunlar içindeki daha üstün varlıklardan gelme güçler sayesinde de olabilir net değil.
Baam'ın bir kuralsız olarak kendine özgü gücü siyah shinsoo'yla ilgili olacak gibi duruyor. Tabi daha yazar bu konuda bir şey söylemedi ve çocuğun içinde zibilyon tane güç olduğu için de anlamak epey zor. Mesela Spatial Control yeteneğini kullanırken Kırmızı Bari'nin farklı bir halini gördük ve bu onun önceden gösterdiği yeteneklere de uyuyor ama Baam bu yeteneği Lecalicus'u absorbe etmek için de kullandığından içindeki güneş gibi güçle de bağlantılı duruyor.
Siu Baam'ın boynuzları için ''içindeki güçlerin bir kısmını kendisinin yaptığının'' işareti demişti yani Baam kimliğini kabul ettikçe Baam'ın kendi gücünün ne olacağı konusunda daha net bir fikrimiz olur herhalde.

@Miko Teşekkürler, Reddit teorileri genelde zayıf oluyor biraz Webtoons.com yorumlarını andırıyorlar haha.
FUG çevirilerini okumayı bıraktın galiba hala devam ediyorlar gerçi bu pazar çıkan henüz çevrilmedi.

Zengin olayım ilk işim şu seriyi adam gibi bir dergide bastırmak olacak. Kalan parayla da gidicem 27'şer bölümden beş sezon animesini yapıcam. Hem de böyle madhouse kalitesinde yani. Hayır Comicvine'da ToG listeleri yapcam yapamıyorum, çünkü basılmış olması gerek siteye almamız için diyollar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık