Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
@Shigeno Goro @Xexec teşekkür ederim.

Tus ileride söyleniyor sanırım. Phan. benim kafamı kurcalıyor. Axis yani yenilmez ise neden Zahard'ın kulesini bastı ve geri çekildi?
Bu arada acaba Gardiyanların Tanrısı ile Enryu ve Phan. karşılaştılar mı?

ToG'un hikayesini OP'un hikayesinden daha fazla merak eder oldum.

@Shigeno Goro @Xexec teşekkür ederim.

Tus ileride söyleniyor sanırım. Phan. benim kafamı kurcalıyor. Axis yani yenilmez ise neden Zahard'ın kulesini bastı ve geri çekildi?
Bu arada acaba Gardiyanların Tanrısı ile Enryu ve Phan. karşılaştılar mı?

ToG'un hikayesini OP'un hikayesinden daha fazla merak eder oldum.
http://www.korsanfan.com/konu/tower-of-god-kütüphane.2015/

Kütüphaneyi okumamışsın sanırım.
Tus evrenin genel adı.Zahard o kadar güçlü değil.Gardiyanları bile yenemeyeceği açıklanmıştı ki phant denilen adam kuleyi tek basına yok edebilecek güçte.Zahard onun kalibresinde bir adam değil.Yancısı bile olamaz.Belki potansiyeli vardır gerçi ya da bir görev falan vermiş olabilir.
Gog ile enryu ve phanın karşılaştığını sanmıyorum.Çünkü 2sinin de kuleye tırmanmak gibi bir amacı yok.Kuleye başka bir yerden girmişler büyük ihtimalle. İşlerini halledip çıkmışlardır.Hem o güçteki adamların gogla karşılaşmasından bir şey çıkmaz.Urekle karşılaştığında gog "o benden güçlüydü" tarzı bir şey demişti.Hani sadece yoldan yürürken yanından geçen biri olabilir gog bunlar için :) Öyle yorumluyorum.

Gardiyanların tanrısı aslında Tanrı falan değil, elemana öyle isim vermişler :D
Pant dediğimiz gibi axis olduğu için kralı gelse tırıvırı.
Urek’te temelde kafayı Pant’a takmış birisi.
Hatta onu ararken kuleye girdiğine dair dedikodular var kulede.
Urekte zahard ve 10 aile liderleri gibi bir kuralsız, olaya güç yönünden bakacak olursak Gardiyanların Tanrısı Urek için rakip bile olamaz))

Gardiyanların tanrısı sadece bir yol gösterici, seçtiği kişilere kendi güçlerini bulmaları ve potansiyellerini uyandırmaları konusunda yardımcı oluyor hepsi bu.(meditasyona sokup kendileri ile yüzleştiriyor, bir nevi meditasyon hocası :d)

Enryuu direk olarak ölüm katına girdi ve işini halledip çıktı. Trenle falan bir alakası yok, yani karşılaşmış olamazlar.(yanlış hatırlamıyorsam 43. kattı) henüz geldin mi o bölümlere bilmediğim için spoilerda verebilirim endişesi duyuyorum))

Pantta aynı şekilde kuleye nasıl girdiği bilinmiyor, Zahardın Saray’ında belirip küçük bir kıyım yapıp çıkıyor. Dediğimiz gibi birisi axis, çok kapı baca kullanacak birisi değil.

Diğeri(enryuu) Tanrı’nın elçisi. O sebeple bu adamlar için gardiyanların tanrısı bir anlam ifade etmiyor) sinekten farksız onlar için.

Urek ise kuralsız. (Tabi orijini bilinmiyor)

Son düzenleme:
@Xexec @xxxxxx14 yazdıklarınız için teşekkür ederim. Ancak benim demek istediğim Phan. neden işini yarım bıraktı? Tanrısal bir varlıksa hiç umursamayabilirdi? Ve ayrıca Axis sonradan mı olunuyor? Başlangıçta kule insanı değil miydi?
Enryu için ise demek istediğim, bu kuleye çıkan biriyken sonradan kendisini haberci görevine atadığı mı?
Gog ile karşılaştılar mı derken o onlara da yol gösterdi mi?

Tekrar teşekkür ederim, zahmet edip uzun uzun yazıyorsunuz, sağ olun.

@Xexec @xxxxxx14 yazdıklarınız için teşekkür ederim. Ancak benim demek istediğim Phan. neden işini yarım bıraktı? Tanrısal bir varlıksa hiç umursamayabilirdi? Ve ayrıca Axis sonradan mı olunuyor? Başlangıçta kule insanı değil miydi?
Enryu için ise demek istediğim, bu kuleye çıkan biriyken sonradan kendisini haberci görevine atadığı mı?

Phan dışarıdan gelme. Hatta urek de bunun peşinden giriyor kuleye ama axis olmadığı için kuleden çıkamıyor. Phan ın neden Zahardin sarayını bastığı belli değil. Belki kule dışından tanıyordu belki de ortalıkta boş boş dolaşırken şu kuleye bir gireyim demiştir sonra da buna test falan yapmaya kalmışlardır. Oradan Zahardi falan duyup gidip ayar vermiştir.
Siu nun tog dan önce yazdığı TUS hikayesine göre axis sonradan olunan bir şey hatta okulu bile var :D
Enryu direk haberci olarak geliyor. 43 üncü kattan girip işini hallediyor ve büyük ihtimalle de geri çıkıp gidiyor. Tırmanma yok.

Phan dışarıdan gelme. Hatta urek de bunun peşinden giriyor kuleye ama axis olmadığı için kuleden çıkamıyor. Phan ın neden Zahardin sarayını bastığı belli değil. Belki kule dışından tanıyordu belki de ortalıkta boş boş dolaşırken şu kuleye bir gireyim demiştir sonra da buna test falan yapmaya kalmışlardır. Oradan Zahardi falan duyup gidip ayar vermiştir.
Siu nun tog dan önce yazdığı TUS hikayesine göre axis sonradan olunan bir şey hatta okulu bile var :D
Enryu direk haberci olarak geliyor. 43 üncü kattan girip işini hallediyor ve büyük ihtimalle de geri çıkıp gidiyor. Tırmanma yok.
TUS u okuyabileceğimiz bir yer var mı?

Artık dışardaki tanrı Phanta gibi çok güçlü bir axis mi yoksa daha da güçlü bir varlık mı bilmiyoruz ama Arlene'nin isteğini kabul edip Baam'la kendi gücünün bir parçasını paylaşmış gibi duruyor. Phanta ve Enryu'nun hiç karşılaşmadığını bildiğimize göre o tanrı Phanta değildir herhalde.
Phanta kendisine düşman/rakip olan başka bir varlığın kulede ne yapmaya çalıştığını öğrenmek istemiş olabilir ve Zahard da ''kadere karşı koymayı öğrendim'' gibi bir şeyler demişti belki de bu onun Phanta'yla karşılaşmasına bir atıftır.
Her neyse Axis ve Tus, Tower of God hikayesiyle doğrudan alakalı şeyler değil, her ne kadar hikayeye daha geniş bir açıdan bakmak için faydalı olsalar da bu konudaki tartışmalar genelde çıkmazda son buluyor.

Şu an için Phanta lakabı gibi bir bulmaca ve hikayeyle de doğrudan ilişkili değil, o yüzden ben şahsen gözümün önündeki şeylere odaklanmayı tercih ediyorum.

TUS u okuyabileceğimiz bir yer var mı?
Tus'da birçok hikaye var da bunlar yazarın acemilik döneminin eserleri ve ToG'dan spoiler içerebileceği, yeterince kaliteli olmamaları, bazı yazımsal sebeplerden ötürü falan kaldırıldılar yani okumak mümkün değil.

Artık dışardaki tanrı Phanta gibi çok güçlü bir axis mi yoksa daha da güçlü bir varlık mı bilmiyoruz ama Arlene'nin isteğini kabul edip Baam'la kendi gücünün bir parçasını paylaşmış gibi duruyor. Phanta ve Enryu'nun hiç karşılaşmadığını bildiğimize göre o tanrı Phanta değildir herhalde.
Phanta kendisine düşman/rakip olan başka bir varlığın kulede ne yapmaya çalıştığını öğrenmek istemiş olabilir ve Zahard da ''kadere karşı koymayı öğrendim'' gibi bir şeyler demişti belki de bu onun Phanta'yla karşılaşmasına bir atıftır.
Her neyse Axis ve Tus, Tower of God hikayesiyle doğrudan alakalı şeyler değil, her ne kadar hikayeye daha geniş bir açıdan bakmak için faydalı olsalar da bu konudaki tartışmalar genelde çıkmazda son buluyor.

Şu an için Phanta lakabı gibi bir bulmaca ve hikayeyle de doğrudan ilişkili değil, o yüzden ben şahsen gözümün önündeki şeylere odaklanmayı tercih ediyorum.

Tus'da birçok hikaye var da bunlar yazarın acemilik döneminin eserleri ve ToG'dan spoiler içerebileceği, yeterince kaliteli olmamaları, bazı yazımsal sebeplerden ötürü falan kaldırıldılar yani okumak mümkün değil.
Teşekürler.

Tog un geçtiği kuleyi seriyi okurken tam kavrayamadım. Çok büyük gibi duruyor. Sanki gezegen gibi. Bu konuda kulenin nasıl olduğu ile ilgili bilgi var mı?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık