Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
S.I.U'nun Yakınmalarının geçmiş 2 bölümü :D

243. Bölüm

Birkaç hafta önce bir bölümün önemli bir kısmı silindi. Ve çeviri meselesinden dolayı önümüzdeki haftaya kadar o dosya elimde olmalı. Bu yüzden bölümü eski haline getirmek için çok çalışmam gerekti… epey yorucuydu :'(

Kiraz çiçekleri biraz daha beklemek zorunda kalacak. Bu yazıyı hızlıca yazıp yeni taslağa başlamam lazım. Her ihtimale karşın istek çizim kutusu açık. ^^

Eğer blog yazılarını takip ediyorsanız bilirsiniz ki ne zaman kendimi iyi hissetmesem hasta olur ve kusacakmış gibi hissederim - ki bu epey sıradışı.

Psikolojik bir olay olduğundan tedavi olmam imkansız o yüzden çalışmaya devam edip bilgisayar ve telefonla alakalı bir şey yapmamaya çalışıyorum. Daha da kötü bir hal aldığı için aşırı endişeli bir hale geldim.

Tabi ki çalışmaya devam ediyorum, sadece bu problem biraz fazla gelmeye başladı.

Neyse bu yazı da ‘’SIU’nun Şikayetleri’’nin yeni sayısı oldu ama bölümle ilgili konuşmam lazım.

Yuri akılsızca bire bir karşılaşmayı kabul etti… ve şu an neredeyse başka biri gibi hissediyor….

Belki de 13 Ay Serisi ve içerdikleri ruhlarla bir alakası vardır… ama dahası da var…

Artık bir dahaki sefere! Umarım yakında Yuri’nin aklı başına gelir, ama aslında normal Yuri’den o kadar da farklı değil.

Yakında 13 Ay serisiyle alakalı daha fazla bilgi gelecek.

Ve Hockney hakkında:

Geleceği göremem ama bu gerçekten iyi bir şey olur muydu merak ediyorum.

Sanırım bu sayede bir sürü para kazanabilirdim hehe. Ama geçmiş ve gelecekteki sorunlar bir yana, mutlu olabilmek için şu ana odaklanmanın daha iyi olduğunu söylemek isterim.

Bu arada Hockney’nin ismini esinlendiğim David Hockney, bir manzaranın farklı zamanlardan ve açılardan fotoğraflarını çekip bunları tek bir eser olacak şekilde düzenlerdi.

Buradan aralarında bir bağlantı olduğunu hissettiğim için karakteri bu şekilde isimlendirdim.

Ayrıca Hockney’nin saçında bir sürü saç tokası var çünkü sanat okulundayken arkadaşlarımın da vardı hehe…

Nihayet Ruhlar Oda’sına ulaştık. De’Jah tam olarak kim? Dikenin ikinci parçası nerede? Gelecek hafta Tower of God’da bunları keşfedeceğiz!... ve ben çalışmaya dönüyorum :'(

Güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle, Teşekkürler!

- S.I.U
245. Bölüm

Bu bölüm malum şahsın sahneye girişi yüzünden gölgede kalmasını istemediğim bir sürü olay vardı.

Hmm ne hakkında konuşuyorduk? Urek uzun zaman sonra tekrar bir sapık gibi gözüküyor.

Ruhlar Odası’yla işimiz henüz bitmedi. Baam ve Rachel arasındaki ilişki…. De Jah ve Hockney ilişkisi … - illaki romantik anlam kastedilmiyor ilişki derken Ç.N –

Hockney, arc sonunda büyük bir rol üstlenecek dolayısıyla bu tasarlamam gereken bir hikaye olacak.

Urek uzun zamandır ilk kez sahada.. Karaka bu durumun nasıl üstesinden gelecek merak ediyorum…

Karaka gerçekten de güçlü bir karakter ama neden sürekli kendinden güçlü rakiplerle karşılaşmak zorunda…

Karaka’nın ne kadar güçlü olduğunu size daha sonra göstereceğim… Bu günlerde kendime bunu tekrarlıyorum…

Bu arc Baam’ın takımının dışındaki karakterlerin etrafında şekilleniyor, birçoğunuz bu durumdan hoşnut değil biliyorum. Ama zaten Tower of God birkaç anahtar karakter etrafında şekillenen hikayeden çok, engin bir dünyada yolculuk eden bir çocuk hakkında hikayeler bütünü olarak başladı.

Yani tüm söyleyebileceğim: İlk sezonun verdiği his illa ki ‘’orijinal’’ his olmak zorunda değil. Ama bu daha geniş bakış açısı ‘’orjinal’’e daha yakın.

Güçlü bir ana karakter ve arkadaşlarının düşmanlarını yenme teması eğlenceli ama narin bir ana karakter ve arkadaşlarının tanrısal düşmanlarla yüzleşmesi Tower of God’ın sahip olduğu tema. Eğlenceli değil mi? Hahaha. Bu kaldırabileceğimden emin olmadığım başka bir soru hehe.

Her neyse, bu arcın sonu ve bir sonraki arc Baam’a odaklanacak dolayısıyla herkesin yeterince sahnesi olacak. Çok da fazla hayal kırıklına uğramayın ^^

Neyse eksik olduğum çok şey var, daha sıkı çalışmalıyım. Çok fazla yakındım ama kısa bir zaman diliminde haftalık yayın yapıyorum… Bunun farkında olduğunuzu umuyorum ^^

Bu haftanın yazısı birazcık uzadı. Bu bahar havasında dışarı çıkıp eğlenin ama havadaki toza dikkat edin! Güzel bir hafta geçirmeniz ve sonraki hafta görüşmek üzere!

Teşekkürler!

-S.I.U

Havadaki toz derken Çin'in oluşturduğu devasa hava kirliliği rüzgarlarla Kore'yi de vuruyor, kastedilen şey o.

Son düzenleme:
Bu arada aklıma küçük bir düzeltme takıldı.
Gardiyanların tanrısı Zahard'ın herkesin eşit şekilde yaşayabileceği bir gelecek hayali kurduğunu ama daha sonra değiştiğini söylemişti. Hatta ben de buradan bazı teoriler kurmaya çalışmıştım.
Amma velakin hafızasının değiştirildiğini öğrendiğimize göre ne dediğinin pek de önemi yok.
Bununla birlikte Enryu'nun Zahard'ı sahte kral olarak çağırmasından ötürü peki ''gerçek kral kim?'' diye düşünmeye başladım.
Çeviride saygı ekleri çevrilmediği için bazı anlamlar kayboluyor ve bunlardan biri de Garam'ın V'den bahsederken ona soyluluk anlamı belirten bir ünvanla anması da var.
Yani bir ihtimal, Zahard V'yi kendisine başından beri rakip olarak görüyor olabilir ve kuledeki herkesin eşit şekilde yaşama hayali de başından beri V'ye ait olabilir.
Belki de Rachel'ın şu an Baam'a yapmaya çalıştığı şeyi geçmişte Zahard da V'ye yapmıştır: onun kaderini çalmak.

Baam GOG'tan nasıl tanrı olucağını öğrenmeye gittiğinde Gog Baam'ın da Zahard gibi olduğunu düşünmüştü. Ancak sonra "neden bir Tanrı olmak istiyorsun" diye sorduğunda Baam'ın verdiği cevapla aslında hiçbir benzerlikleri olmadığını anlamıştı. Zahard gücü herkesi zorla yola getirip barış dolu bir Dünya yaratmak için istiyordu. Kısadası diktatörlük. Baam ise çevresindeki kişileri koruyabilecek güç istiyordu, bunun içinde Yanrı gibi güçlü olmak istiyordu.

Gog Zahard'ı anlatırken Zahard'ın sonradan değiştiğini, onu değiştirecek ne yaşadığını, neden böyle olduğunu merak ettiğini söylemişti. Büyük ihtimalle Arlen ve V. olaylarından sonra değişti Zahard. Zaten kişilik olarak diktaya yatkın birisiydi, sevdiğini kaptırınca tamamen diktatör oldu.

Enryuu'nun Zahard'ı sahte kral olarak çağırmasının sebebi ise Gardiyanlarla anlaşma yaparak kral olması bence. Kuleyi tamamen tırmanmayıp, tırmandığı katların gardiyanları ile anlaşma yapıp kendisini kulenin kralı ilan etmesi bence de sahte bir krallık.

Bu arada hazır gelmişken Mazino GOG'un yanına gidip uyanışını gerçekleştirir mi acaba?

Baam GOG'tan nasıl tanrı olucağını öğrenmeye gittiğinde Gog Baam'ın da Zahard gibi olduğunu düşünmüştü. Ancak sonra "neden bir Tanrı olmak istiyorsun" diye sorduğunda Baam'ın verdiği cevapla aslında hiçbir benzerlikleri olmadığını anlamıştı. Zahard gücü herkesi zorla yola getirip barış dolu bir Dünya yaratmak için istiyordu. Kısadası diktatörlük. Baam ise çevresindeki kişileri koruyabilecek güç istiyordu, bunun içinde Yanrı gibi güçlü olmak istiyordu.

Gog Zahard'ı anlatırken Zahard'ın sonradan değiştiğini, onu değiştirecek ne yaşadığını, neden böyle olduğunu merak ettiğini söylemişti. Büyük ihtimalle Arlen ve V. olaylarından sonra değişti Zahard. Zaten kişilik olarak diktaya yatkın birisiydi, sevdiğini kaptırınca tamamen diktatör oldu.

Enryuu'nun Zahard'ı sahte kral olarak çağırmasının sebebi ise Gardiyanlarla anlaşma yaparak kral olması bence. Kuleyi tamamen tırmanmayıp, tırmandığı katların gardiyanları ile anlaşma yapıp kendisini kulenin kralı ilan etmesi bence de sahte bir krallık.

Bu arada hazır gelmişken Mazino GOG'un yanına gidip uyanışını gerçekleştirir mi acaba?
İyi de problem şu ki GoG aslında 11 değil 13 kişiyi eğitti ama bunu bile hatırlamıyor. Dolayısıyla söylediklerini doğru olarak kabul edemeyiz.

V cok onemli bir rol tasiyor, halen tamamen aciklanmamis karekter, grace'de oyle ama en azindan V buyuk rol oynuyor

Bu baam ın olayı gittikçe karışıyor ya. Simdiden içinde gardiyan var gibi birsey gecti. Adamin icinden her sey çıkıyor. Baam ın icinden kulenin kendisi cikaraa sasirmicam artik :D

Bu gardiyan şeysi Baam in icine mi girdi orada :eek:
Reis artık dirileceksen dirilde bir karizma görelim ya. Karaka yeniden dirilirken öyle ufaktan mi dirilmeye başlıyor.
Ayrıca o çocuk kim.
Güzel bölümdü haftaya kadar beklicez yine :at:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık