Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

'Tower of God' forumunda Elodin tarafından 28 Kas 2016 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
?

Arc sonunda Yama'nın 7. Avcı koltuğunda kim oturuyor olacak?

 1. Büyük Abi bu sefer affetmez.

  11.5%
 2. Yama rütbesini korur.

  61.5%
 3. Küçük kardeş Paul kendini kanıtlar.

  11.5%
 4. Üçü de ölür, Dang Dang Avcı Adayı olur (XD)

  15.4%
 1. YunaMayu Üye

 2. Xexec Üye

  Xexec (Üye)
  Mesaj Sayısı 154
  Üyelik Tarihi22 Şub 2017
  Çok çabuk bitti sanki bölüm
   
 3. Mesaj Sayısı 8
  Üyelik Tarihi3 May 2018
  @Elodin Dostum seride en sevdiğim karakter yorgana sarılıp uyuyandı. Sende onun fanısın sanırım serideki yeri nedir şuan acaba ? Baştan okuma gibi bir niyetim yok, okursam anca 3-4 yıla okurum.
   
 4. Elodin Rachel Tarikatı Üyesi

  Elodin (Rachel Tarikatı Üyesi)
  Mesaj Sayısı 1,329
  Üyelik Tarihi22 Ağu 2013
  Laure ortalarda yok hala ama dahil olduğu aileden kişiler çıktı ilerde olacak birşeyler muhtemelen.
   
 5. Joichiro Nishi Beeeeeeee

  Joichiro Nishi (Beeeeeeee)
  Mesaj Sayısı 19
  Üyelik Tarihi30 May 2018
  Tüm bu olaylar yaşanırken Yama neden uyuyor?
   
 6. Elodin Rachel Tarikatı Üyesi

  Elodin (Rachel Tarikatı Üyesi)
  Mesaj Sayısı 1,329
  Üyelik Tarihi22 Ağu 2013
  Yama Aile Liderleri gibi, o kadar uzun süre hükmetmiş ve hemen herkesin üstünde olmuş ki Aile Liderleri bir anda harekete geçmezse ki bunu binlerce yıl umursamamışlar; birilerinin ona tehdit oluşturabileceğini hayal edemiyor muhtemelen ve tabi plot :D
   
 7. Olsunabla (Üye)
  Mesaj Sayısı 10
  Üyelik Tarihi23 May 2019
  Laure karakterini yazar bu çaplı düşünmediğini aslında okuyuculardan gelen yorumlar sebebi karakteri devam ettirdiğini söylemişti diye hatırlıyorum. Yama egonun vücut bulmuş hali. Fug elçisini bile 2. plana atmıştı deng deng yani daha doğrusu diş çalma oyunu için.
   
 8. koray_91 Üye

  koray_91 (Üye)
  Mesaj Sayısı 12
  Üyelik Tarihi3 Eki 2017
  @Elodin son bölümü yorumlayabilir misin? Rica etsem
   
 9. DROZNAN Üye

 10. Elodin Rachel Tarikatı Üyesi

  Elodin (Rachel Tarikatı Üyesi)
  Mesaj Sayısı 1,329
  Üyelik Tarihi22 Ağu 2013
  @DROZNAN tam haliyle bölüm bir şeye benzemiş, ilk bakışta boş bölüm sanmıştım.

  Bölümün en önemli noktası Gado'nun gerçek amacını öğrenmemiz oldu bence. Çünkü zaten Yama'nın 1. adamıyken ona ihanet edip yüksek rütbelileri öldürmesi kafamı karıştırıyordu. Savaşı kazansanlar bile Paul ve Doom'un ona güvenmeyeceğini düşünüyordum ve Paul'un yanında getirdiği adamlar pek de sağlam değil gibi.
  Sonuçta ihanetinin sebebi başından beri sürgünlerle olan bağıymış ve soylarından gelen güç de Aile liderlerinin çocuklarının onların güçlerinin bir parçasını taşımaları gibi Doom'dan geliyormuş.
  Paul'un abilerinin birbirine kırdırıp kendisinin sonunda koltuğu kapması ihtimal dahilindeydi ama gücün kaynağının Doom olduğunu öğrenmemiz ve Gado'nun onun önünde diz çökmemesi falan da Evankhell Kallavan gibi değil Sharon Yuri civarı bir seviyeye daha yakın olduğunu gösteriyor ki bu da bu ihtimali epey azaltıyor.

  Sonuçta en son gözüken Yaşlı HR; Doom'un başa geçtiği, Paul ve Gado'nun onu takip ettiği daha sadık ve daha güçlü bir 7. Avcı Ordusu istiyor gibi gözüküyor. Yaşlı'nın da beklendiği gibi bir rehberle beraber olduğunu görüyoruz. Kendisi de rehber özellikleri taşıyor olabilir Evankhell'in önünü kesecek güçlü olduğuna göre.

  Ayrıca yeni bir terim var ''Mavi Çukur Yüksek Seviyecisi'' Mavi çukur okyanusta buzul dönemden kalma fosillerin biriktiği çöküntü bölgesi anlamına geliyormuş Siu da deniz temasını sevdiğinden böyle bir terim uygun görmüş herhalde. Ölü veya diri oldukları bilinmediği için sıralamadan çıkarılan antik kişiler için de uygun bir metafor olmuş.

  DD'nin olayı açıklanmış zaten: Gado onun bir insandan olan çocuğu olduğunu söyleyip kafese getirmiş ama aslında Doom'un kalbini Kafese sokmak için planmış. DD bunu küçükken öğrenmiş ama Yama bunu bilirse anında öleceği için söylememiş. Kendisi de aslında yapay bir canlıymış, Yaşlı Atölye'den yardım almış olabilir böyle bir şey için.

  A.A ve Rak'a gelirsek seviyeci bunları küçümsediği için fırsatı kullanıp Fenerle ışınlanıyorlar ve A.a Gado'nun patakladığı 5. sıralamadaki adamı iyileştiriyor. Siu bu arcı sadece Baam ve sevicileri arasında geçmesini istemiyor anlıyorum da boylarını aşan bu işlere kalkışmaları garip duruyor hele de A.A'nın yeni bir gücü böyle istediği gibi kullanması :S
   
  Son düzenleme: 17 Haz 2019 13:46

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Yukarı Çık