Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Serinin en büyük sorunlarından biri bu zaten, hikayeye tam hakim olabilmek için dış kaynak şart. Çizerin kalemi yetmiyor olayları anlatmaya.
Ha birde abi düzenli çeviri şart bu büyük seriye, aksiyon serisi değil bu; olaydan bi kopunca toparlaması çok zor oluyor.
Yine tekrardan başlamışlar sağolsunlar hızlı hızlı da veriyorlar ama kesin yine bir yede kopacak bu düzen :D

Serinin en büyük sorunlarından biri bu zaten, hikayeye tam hakim olabilmek için dış kaynak şart. Çizerin kalemi yetmiyor olayları anlatmaya.
Ha birde abi düzenli çeviri şart bu büyük seriye, aksiyon serisi değil bu; olaydan bi kopunca toparlaması çok zor oluyor.
Yine tekrardan başlamışlar sağolsunlar hızlı hızlı da veriyorlar ama kesin yine bir yede kopacak bu düzen :D
O çizerin yetersizliğiyle alakalıdır. Blame!'i açıp okuyun, adam 10 bölümde 5 baloncuk doldurmuş ama neler neler anlatmış. Bu korelilerin çizgiromanlarının çizimleri ekseriyetle uyduruk oluyor

Bilgiler genelde bir anda söylenmiyor. Misal Hwaryun yani Kızıl Rehber gelip Diken hakkında birşey diyor.
Sonra Reflejo birşey diyor. Ardından Cassano orada başka işler çeviriyor. Beta beni kandırdılar diyor derken okuyucunun kafada karışıyor.

O yüzden bazı sahneleri birkaç okumak şart oluyor.
Yine aynı şekildi bir okuyucu hızlıca geçip gittiği sahne aslında oldukça önemli olqbiliyor ve o konuşulurken bunlar ne diyor havasında oluyor.

Misal Baam iç dünyasındaki kırmızı şeytan ve sarı renkteki top şeklindeki kendi gücü oldukça önemli bir sahneydi.
O sahnede Baam şeytanı reddettikten sonra Diken sarımsı bir renk alıyordu keza gözleride aynı şekilde sarı bir renk alıyordu.
Şu an takip etmediğimden ne oluyor emin değilim ama önceki sayfalarda bunlar ile ilgili yorumları gözüm kesmişti.
Bunla ilgili bir konuşma geçse ben belki anlayabilirim ama okuyup geçen biri anlamakta zorlanacağı kesin.

Son düzenleme:
O çizerin yetersizliğiyle alakalıdır. Blame!'i açıp okuyun, adam 10 bölümde 5 baloncuk doldurmuş ama neler neler anlatmış. Bu korelilerin çizgiromanlarının çizimleri ekseriyetle uyduruk oluyor
Blame ile ToG u niye karşılaştırıyorsun ki? İkisi farklı kulvardalar. Ayrıca çizerin yetersiz olduğunu düşünmüyorum

0 arka plan, Türk dizisi tipi surat çekimleri, BEN KORE YAPIMIYIM diye bağıran giyim/kuşam. Sana öyle gelmiyor olabilir ama bana öyle.
Arka planları evet bomboş, düzeltmeye başladı sayılır gerçi. Çizimleri başta kötü ama sonlara doğru gayet iyi. Ama bu yetersiz sayılması için yeterli mi? :D Gayet güzel bir evren yaratmış ve merak uyandırıyor. Tabii herkesin zevkleri farklı.

Not: La bu kore yapımları size ne etti?

Son bir kaç bölümde Baam'ın içindeki şeytanın yöneticinin gücünü taşıdığını gördük, ayrıca kırmızı şeytanda Baam ile birleşti, şimdi gelelim asıl konuya diğer parçalarda da yönetici kalıntısı olabilir mi.? Ayrıca Baam ölüm katında ölümsüzleri öldürebiliyordu, bu dikenin gücü müydü yoksa Gog'un öğrettiği tekniğin gücü müydü.?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık