Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Tom †

'Diğer Kişiler' forumunda Erkan12 tarafından 21 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Çok severim.

  33 oy
  78.6%
 2. Çok olmasa da severim.

  9 oy
  21.4%
 1. Erkan12 (D.)
  Mesaj Sayısı 3,869
  Üyelik Tarihi4 Nis 2010
  [​IMG]

  Tom
  (Tomu), uzun boynuzlu inekbalığı türünden çok güçlü bir balıkadamdı. Dünyadaki en yetenekli gemi marangozu olarak biliniyordu. Kendi şirketi olan Tom’un İşçileri'nin sahibiydi Bunlara ek olarak Iceburg ile Franky’nin ustası ve Den'in büyük kardeşiydi. Ayrıca Roger Korsanları'nın gemisi olan Oro Jackson'ı da Tom yapmıştır.

  Tom, Dünya Hükümeti tarafından Gol D. Roger'a gemi yaptığı için suçlu bulunmuş ve idama mahkum edilmiştir. Ancak hakim, Tom'un, Water 7'ı komşu adalara bağlayacak olan deniz treni projesini öğrenince, cezasını on yıllığına ertelemiştir. Ek bağlantılar ile birlikte deniz treninin yapımı on dört yıl sürmüştür. Süre dolunca tekrardan yargılanan Tom yaptığı işten ötürü serbest bırakılacak iken, Spandam'ın komplosuna kurban gitmiştir. Franky'nin yaptığı savaş gemileri ile Water 7'a saldıran Spandam, suçu Franky'nin üzerine yıkmıştır. Öğrencisinin suçunu üstlenen Tom, deniz treni projesi sayesinde bu suçtan dolayı affedilse de, Oro Jackson'ı yapma suçu sabit kalmış ve bu yüzden idam edilmiştir.

  Görünümü

  İnekbalığı türünden iri bir balıkadam olan Tom, kısa boynuzlara ve sarı bir ten rengine sahipti. Gözünün altında işaretler vardı. Boynunda, solungaçlarına yakın olan kısımda ise siyah lekeler bulunurdu. Alt dudağı dışa doğru çıkıktı ve alt çenesindeki sivri dişleri tamamen görünür haldeydi. Ayrıca beyaz renkte bir sakalı vardı. Beyaz renkteki kıvırcık saçları, boynunun arkasında bir top gibi dururdu. Kafasına kahverengi bir bandana takardı. Önü daima açık ve üzerinde koyu mavi renkte desenler olan açık mavi renkte bir gömlek giyerdi. Bacakları oldukça iri olan gövdesine nazaran çok küçüktü. Altına kahverengi bir pantolon, ayaklarına ise basit botlar giyerdi. İki omzunda da çiçek motifli dövmeler vardır. Dövmeleri görüntü itibariyle Güneş Korsanları'nın korsan simgesine benzer.

  Kişiliği

  Tom, gururlu ve nazik bir balıkadamdı. Diğer balıkadamlar gibi insanlara karşı herhangi bir kini yoktu. Korsanlar dahil isteyen herkese gemi yapmış, Franky ve Iceburg’ü sahiplenmiş ve gemi yapımı, alım-satımı konusunda eğitmiştir.Gemilere karşı büyük bir sevgisi vardı. Hatta dava edildiği suçun affedileceğini bilmesine rağmen Franky’nin savaş gemilerinin yaptığı şeyleri üstlenmiştir.

  Tom, bir gemi marangozunun nasıl bir şey yapmış olursa olsun, yaptığı her gemiyi sevmesi gerektiğine inanırdı. Franky yaptığı savaş gemilerin sorumluluğunu üzerine almak ismediğini söylediği zaman ona vurmuş, ardından kendisini ölüme götüreceğini bildiği halde Korsan Kral'ın gemisi olan Oro Jackson’ı yaptığına pişman olmadığını söylemiştir. Bir gemi marangozunun doğal görevi olduğuna inandığı için Pluton’un planlarını Spandam’a vermemiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Tom dünyanın en iyi gemi marangozu olarak tanınıyordu. Roger'ın Grand Line'ın tamamını fethettiği gemisi Oro Jackson’ı yapan kişiydi. Buna ek olarak yaptığı deniz treni Üfleyen Tom ile Water 7 ve etraftaki birkaç ada birbirine bağlanmıştır. Bildiği şeyleri Franky ve Iceburg'a aktarmış, bu iki kişi Tom gibi inanılma gemi marangozları olmuştur.

  Bir balıkadam olan Tom normal bir insandan karada on kat, suda ise yirmi kat daha güçlüydü. Ancak Tom'un standart sayılan bu değerlerden çok daha güçlü olduğu görülmüştür. İlk gösterildiğinde bir elinde büyükçe bir gemi, diğer elinde ise 3 tane yelken direği taşıyordu. Önce gemiyi denize doğru uzak bir mesafeye fırlatmış, ardından aynı anda üç direği de gemiye yerleştirmiştir. Direkleri istediği yerlere saplayabilmesi, gücünün yanında nişancılığının da iyi seviyede olduğunu göstermiştir. Tutuklandığı zaman hiçbir zorluk yaşamadan büyük kelepçeleri kırmıştır. Ayrıca dayanıklılığı da üst düzeydeydi. Dünya Hükümeti ajanları tarafından kullanılan Franky’nin savaş gemilerinin tüm bombardımanını üzerine almasına rağmen yıkılmamış, davası sırasında Denizci askerlerine karşı savaşabilmiştir.

  Ek Bilgiler

  - İlk başta Tom için üç farklı karakter tasarlanmış, bunlardan biri seçilmiştir. Aşağıda görebilirsiniz;

  [​IMG]

  - Tom sıklıkla; "Don ile yap!" derdi. Küçük kardeşi olan Den de aynı cümleyi sıklıkla kullanmaktadır.

  - Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi Tom'un da kendine has bir gülüş tarzı vardı; Tahahahaha!

  - Tom'un hikayesi büyük oranda Ken Follet eseri olan "The Pillars of the Earth"teki Tom Builder'a benzer. Tom Builder bir mimardı ve bir katedral inşa etmeyi planlıyordu. Bilgilerini iki öğrencisine aktarmıştı. Kendisi bir saldırı sonucu öldürülse de, öğrencileri kaçmayı başarmış ve onun hayalini gerçeğe dönüştürmüştür.

  —Tom, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinde 83. sıradadır.

  Künye

  Adı: Tom
  Okunuşu: Tomu
  İngilizce Adı: Tom
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 352, Anime 248
  Bağlantısı: Tom'un İşçileri
  Unvanı: Gemi Marangozu
  Yaşadığı Yer: Water 7
  Durumu: Ölü
  Doğum Günü: 16 Mart

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Tom
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: korsanfan.com
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Eyl 2016
 2. Gece Sir Crocodile

  Gece (Sir Crocodile)
  Mesaj Sayısı 212
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  Renk katmıştı seriye nede olsa dünyanın en iyi marangozu teşekkürler ..
   
 3. Arcedia Kekkei Genkai

  Arcedia (Kekkei Genkai)
  Mesaj Sayısı 43
  Üyelik Tarihi3 Oca 2010
  Rocket Man'la benim saygımı kazandın Tom usta

  çeviri için teşşekürler
   
 4. Revillian (Üye)
  Mesaj Sayısı 43
  Üyelik Tarihi17 Tem 2009
  Bu adamın tipini hiç sevmesemde eline sağlık...
   
 5. Alucard Üye

  Alucard (Üye)
  Mesaj Sayısı 275
  Üyelik Tarihi28 Oca 2010
  Elin sağlık abi bu adam acayip güçlü he :D
   
 6. nekro Üye

  nekro (Üye)
  Mesaj Sayısı 53
  Üyelik Tarihi11 Ara 2009
  teşkkürlerr..
   
 7. Üfleyen Tom rezil Marine içindir.
  Rocket Man ise gerçek manyaklar için.
   
 8. osqun_TR Üye

  osqun_TR (Üye)
  Mesaj Sayısı 105
  Üyelik Tarihi13 Kas 2009
  ellerıne saglık
   
 9. Alfamert Uykusuzluktan Kör Oldu.

  Alfamert (Uykusuzluktan Kör Oldu.)
  Mesaj Sayısı 1,526
  Üyelik Tarihi31 Oca 2010
  Teşekürler Marco.
   
 10. Satliam Death Surgeon

  Satliam (Death Surgeon)
  Mesaj Sayısı 362
  Üyelik Tarihi7 Şub 2012
  belki geç oldu ama bu don olayı nedir açıklandıda kaçırdımmı?
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık