Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tobi-Madara-Obito-Izuna-Zetsu Teori

Arkadaslar bence kesin olarak soyle oldu..
Bu bana ait olan bir teoridir..
Madara ile 1.hokage savasirken madara zetsunun(zetsunun avantaji 1.hokage tahta elementiyle agac yaratiyor ve siyah zetsu da doganin kendisi) ve izunanin vasitasiyla 1.hokagenin dnasini aldi (belki de savasi gercekten de bu yuzden de yapmis olabilir).Sonrasinda madara o savas sonunda 1.hokage tarafindan öldürüldü uchiha izunanın da gorucegı sekılde.Buyuk ihtimal bunlarin hepsi uzun vaadeli bi planin baslangiciydi yani bildigimiz adiyla ''ayin gozu''. Ve bu plani ortaya koymak icin de dunyada tek guvenebilecegi kisi olan kardesi uchiha izuna ve zetsuya guvendi.Izuna ilk olarak madaranin mezarindan emslerini aldi kendine..Bu sirada gozuyle 3.mizukageyi kontrol ediyordu.Akatsukinin temellerini dusunuyordu bu yuzden kendini kisameye gosterdi kisame ilk once uchiha madara zannetti bunun da nedeni :
Uchiha madara ve uchiha izuna ikiz kardesler ve birbirlerine cok benziyolarlar ustune ustuk izuna da madaranin sharinganlarini gorunce direk o oldugunu dusundu.Bu tam olarak dogru olmasa da aslinda yanlis da degildi.Cunku butun planlarin arkasinda gercekte madara vardi ve bunlari kisameye anlatti.Bu yuzden tobi kisameye maskesini cikardiginda(onceki kisi ile tobinin sac boyu farki vardir)uchiha madara oldugunu soyledi yine kisame.Plan kaldigi yerden devam ediyordu
Sonraki plan ''Rinnegan''

Ortada hem uchiha hem de senju geni vardi ancak rinnegani ortaya cikarabilmek icin uygun cakraya sahip bir beden bulmak gerekiyordu ki bu da uzumaki nagato oluyor.Nagatoya o genleri bir sekilde verdiler onun da beynini yikadilar ancak nagato bunlari kabul etmese de soyledikleri mutsuz ve aglak bir cocukluk gecirmesine neden oldu fakat en sonunda 2 konaha shinobisini genjutsuya alip rinneganin ortaya cikmasi icin onlara saldirtti.Artik nagato da plan icin hazirdi.Tek sorun buyumesi gerekliydi. Madaranin rinnegani 1.hokage savasinda kullanmadigini edo tensei ile dirildigindeki rinnegan kullanma acemiliginden anliyoruz zaten..
Ancak izuna artik iyice gucten dusmustu yeni ve canli bir uchiha bedeni bulmasi gerekiyordu bu yuzden oncelikle kayalarin altina sikisan obitonun bedenini ve gozunu aldi.(obitonun gozunun gucunu onceden tahmin etmis olabilir)Onun da beynini sasukenin beynini yikadigi gibi yikadi.Sonra ona zetsunun,madaranin,kendinin ve 1.hokagenin genlerini yukledi ve isleri onlara devretti kendisi bir nevi inzivaya cekildi.Zetsu ve izuna sayesinde herseyi bilen obito artik kyuubiyi kullanip koye saldirmak icin hazirdi.Ancak bir sorun vardi ''beden''.Zetsu ona bir beden yapti(minato rasengan vurdugunda tobinin kolundan zetsu bagi anlasiliyor.)Ancak 4. hokage engeline takildi.
Supriz gelisme
Itachi her ne kadar direk olarak onun madara olduguna inansa da izunanin planlarindan haberderdi ve her turlu uchihalardan intikam pesinde olacagini dusundugunden katliam icin madara sandigi izunadan yardim istedi.(bunu yine benzerlik,ayni goz ve hemen hemen ayni cakrayla aciklayabiliriz)Bu plan izunanin da hosuna gitti cunku hem intiham hem de bir suru sharingan anlamina geliyordu.Ancak bu izunanin yastan dolayi gucunun sonu olacakti ve katliamdan sonra herseyi obito ve zetsuya emanet ederek vefat etti.
Buraya kadar tek bir acik kaliyor.Peki madara dirilir dirilmez neden nagato sonunda basarili mi oldu dedi?
Aciklamasinin da soyle oldugunu dusunmekteyim..
Obito-kakashi olayindan bildiginiz uzere ''gozunle gelecegi gorecegim'' olayi mevcut.Ben bir goz ems olduktan sonra diger gozun sahibine her ne olursa olsun diger yasayan olmedigi surece herseyi gorebildigine inaniyorum.Buna ornek olarak kakashinin tobiye ilk kamui deneyisi ve tobinin bu gibi seyler bende ise yaramaz demesi (cunku hem kendi teknigi hem de onun kamuisinin seviyesini biliyordu)ya da itachinin edo tenseiden kurtulduktan sonra narutoya sasukeyi yenecek gucte oldugunu dusunuyorum demesi gosterilebilir..

Ve evet bundan sonrasini da biliyoruz zaten.Sahsen hepsini okursaniz ben cok mutlu olurum ve umarim begenirsiniz.Tamamen benim dusuncelerim ve ben hazirladim.Kishimato'dan da buna yakin birseyler bekliyorum...

Izuna Madara Hashirama savaşından önce ölmüştü diye biliyorum nasıl yardım ediyorki gen alma konusunda Madaraya?
Izuna'nın gözüde Madara alıyor hatta.

Sadece gozleri alinmis ve tabutta gosterildi o tabuttan kimlerin canli ciktigini saymama gerek yok sanirsam :D
Fakat o halde Izuna kör ve o savaşı göremeyecek?
Birde Madara Hashirama savaşından sonra rinnegan açıyor ve öyle ölüyor savaşta ölmüyor yani.
Ya da savaş sırasında Rinnegan açıyor kesin değil.

Madaranin rinnegani 1.hokage savasinda kullanmadigini edo tensei ile dirildigindeki rinnegan kullanma acemiliginden anliyoruz zaten..
Ayrica gozleri alindiginda kesin olarak öldügü yada baska bi uchınanın sharınganıyla tekrar goremeyecegı gıbı bı bılgı mevcut degıl.

Arkadaş, tobi'nin tek bir kişi olmasına mümkünat yok! 1. olarak, bu tobi nagato'ya rinnagan gözleri kendisinin verdiğini söylüyordu ki, nagato da rinnegan var iken bu obito malı daha doğmamıştı bile. 2. olarak ise itachi bile tobi'yi madara sanıp onun hala hayatta kaldığına inanmıştır ki itachi'den bahsediyoruz. O kadar da salak değildir ve emin olun daha bunun gibi bir sürü salak saçma birbirine uymayan zamanlamalara ait kanıt sayabilirim. Ama onları da diğerleri biliyor zaten. Ya Çağdaş'ın dediği gibi kishi iyice s*çtı sıvıyor, ya da bu işin arkasında başka bir şey var ki o kadar basit bir bahane ile karşımıza çıkmaması onun iyiliğine olur diyorum...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık