Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The God of High School

Bugün size bir süredir takip ettiğim, metro ile giderken neredeyse durak kaçırmama neden olacak bir seriyi tanıtacağım. :rolleyes:

Bu serinin çevirisini Türkiye'de Kotonaru grubu yapıyor. Şu ana kadar 38 bölüm (1. Sezonu) çevirdiler.

Şimdi açıklamaya başlayayım. Öncelikle şu ana kadar lise ile ilgili şeyleri görmediğimi belirtmek isterim. Yani ismine aldanıp okumaktan vazgeçmeyin. :rolleyes:

* Ayrıca ilk bölümleri bana HxH'ı andırıyor.

God Of High School: Bu bir dövüş organizasyonu ve 1. olan kişiye istediği dileği gerçekleştirme vaadinde bulunuyorlar. Dünya üzerindeki birçok farklı teknik bilen güçlü insanı topluyorlar. Ayrıca sadece Kore'de gerçekleşiyor.

Yarışma aşamalar halinde ilerliyor ve Kore'nin çeşitli bölgelerinde gerçekleşiyor.
Bunlar:

Metropolitan
Choongcheungbukdo
Choongcheungnamdo
Jeonranamdo
Gyeongsangnamdo
Junrabukdo
Gyeongsangbukdo
Kangwondo
Jeju Island

* Bu isimleri http://godofhighschool.wikia.com/ 'dan aldım. Türkçe çevirisinde Güney, Kuzey, Metropol, ... şeklinde geçiyor.

Bu bölgelerden çıkan ilk 3 kişi bir grup oluşturacak. Ve bu gruplar yeniden dövüşecek. (Böyle olduğunu düşünüyorum. Tam olarak açıklanmadı.)

Yarışmada çeşit çeşit teknikler kullanılıyor. Benim dikkatimi çekenler: Tekvando, Karete, Brezilya Sokak Dövüşü (Bunun adından emin değilim.)

Bunlar bildiğimiz tekvando, karete gibi basit teknikler değil. Daha karmaşık ve her teknik hakkını veriyor. Bunu okurken sanki anime izliyormuşsunuz hissine kapılıyorsunuz.

Ana karakterler:
Jin Mo-Ri: Hikayemizin en merkezde bulunan karakteridir. Muhakkak her işe burnunu sokar. Korkusuzdur. Kendisinin en güçlü olduğunu düşünür.
Aile felsefesi: "İstediğin gibi davran"dır.
Kullandığı teknik: Yeni Nesil Tekvando'dur.
* Onu turnuvaya Yargıç R. davet etmiştir.

Yu Mi-Ra: Hikayemizin kız ana karakteridir. Sert, güçlü erkeklerden hoşlanır. Kendisi birçok erkekten daha güçlüdür.
Aile yadigarı: Bong-Seon'un kılıcını korumayı kafaya takmıştır.
Kullandığı teknik: Ayışığı Kılıç Tekniği'dir.
* Onu turnuvaya Yargıç P. davet etmiştir.

Han Dae-Wi: Hikayemizin son ana karakteridir. Kimine göre delikanlı bir kişiliğe sahiptir. (Bir sahneyi görene kadar benimde fikrim bu yöndeydi.) Yarışmaya bir kişinin hayatını kurtarmak için katılmıştır.
Kullandığı teknik: Tam Temaslı Karate'dir.
* Onu turnuvaya Yargıç Q. davet etmiştir.

Evet. Tanıtım bu kadar. Okuyan herkese teşekkür ederim. Şunu söylemeyi unutmuşum yazarın bazı yerlerde çok iyi, bazı yerlerde berbat bir espri anlayışı var.^^

Adresler:
İnternetten okumak için: http://www.batoto.net/comic/_/comics/the-god-of-high-school-r280
İndirip okumak için: http://kotonaru.com/projeler/devam-eden-seriler/the-god-of-high-school/
* Çeviren kotonaru grubuna bir kere daha teşekkür ediyorum.

Dövüş çizimleri falan çok iyidir. Hayatın anlamını aramıyorsanız okumalık güzel bir seri.

Rica ederim. Aslında başka okuyanlar da olursa güncelini tartışabilirdik. Neyse, okumayanlar kendileri kaybeder ^^

thosy

Turnuvadan sonra nasıl bir gelişme yapacaklar merak ediyorum. Final kaldı sanırım birtek geriye.

halliseium

okuduğum en iyi manhwalardan biri. yanlız ilerde narutoya bağlıyorlar :mincika:

gok408

isminden dolayı es geçiyorum birde kore yapılan bazı yapımlarda hoş olmayan mesajlar imgeler içerdiğinden kore yapımlarında uzak duruyorum.

Ben bunda hoş olmayan bir mesaj göremedim. Gerçi ne gibi bir mesajdan, imgeden bahsettiğinizi anlayamadım.

Bugün okudum , dün ilk bölüme baktım fakat sevmedim bugün de boş vaktim vardı bakayım dedim.Güzel manhwa , beğendim ve dendiği gibi dövüş çizimleri çok iyi ama dövüş kısmı dışında çizimler biraz kötü :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık