Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Tayfadaki En Acıklı Hikaye

Tayfadaki En Acıklı Hikaye Kime Ait?

• Kullanılan toplam oy
    80
Sondan başlayayım ;

- Robinin elinde kaç kişinin kanı olması meselemiz değil meselemiz en acıklı hikayesi olan kişi kimdir ... ( Sanırım bunu 2-3 kere tekrarladım )

- Mangayı yarım yamalak okumadım tayfasıyla bir ömür geçirmiş dedim bunun anlamı şudur ki ; tayfasıyla sadece iki yıl geçirmiş olsa bile 38 yaşına kadar belli bir çevresi sevdikleri hayatı vardı son iki yılınıda sevgili tayfasıyla geçirdi diyelim bunlar teferruattan başka bir şey değil ! Önemli olan etrafındaki insanlarla beraber yaşama fırsatı oldu dilediği gibi gezdi eğlendi 38 yaşına kadar hayatını yaşadı var mı burda bi sıkıntı ? yoksa 38 değil 37 mi diyeceksin şimdi de ?

- Meyve sayesinde canlanıp canlanmayacağından emin olup olmamasıda teferruattır. Emin olmasa bile kendini bu ihtimale hazırlar her insan, eğer böyle bir ihtimal var ise..
Hiç bilmeseydi bile yeniden doğacağını dediğim gibi 38 yaşına gelmiş bir insan tayfasının ölmesi durumunda 8 yaşındaki bir kız çocuğunun, sevip sevmesi önemli değil tüm tanıdığı insanların ölmesi durumundan daha iyi baş eder herhalde.
Aradaki farklar , yaş farkı , ölen insan sayısındaki uçuk fark , bir tarafta aile farkı , düşman farkı...

- Kendimi haklı çıkarmak için zulüm yaşayan insanları örnek göstermedim... Filistin deki çocuklar ile Robinin durumunu benzettim... ve sen buna ABES dedin ve bende sana abes olmadığını ıspatladım eğer bu benzetme abes ise tüm dünya edebiyatı abes demek olur... Bunuda es geçmişsin cevaplamamışsın halbuki anlattım bunun sana göre bana göresi yok benzetme sanatına genelleme yapıp abes dedin bu hakaret sayılır Edebiyat hocan duysa cezalandırırdı seni... Bence özür dilemelisin.

- Demogoji demek ; bir konu tartışılırken genelde haksız olan kişinin konunun ÖZÜNÜ bırakıpta teferruata ve gereksiz ayrıntıya girmek ve konunun özünü tartıştığı kişiye, kişilere yada dinleyen veya okuyanlara unutturup haklı çıkma çabasıdır... Karşısındaki kişinin bir konuyu anlatırken söylediği gereksiz ayrıntılardaki küçük hatalarını yüzüne vurup prim yapma çabası da denilebilir.

Yani bir tarafta soy kırım diğer tarafta kimisi hastalıktan kimisi çeşitli nedenlerden ölen en fazla 20 kişilik bir tayfa var iken ve soykırımı yada katliamı işte ne dersen de yaşayan 8 yaşındaki bir kız ile 20 kişilik tayfası ölen 38 yaşındaki bir adamın acısını tartışırken ;

yok tayfasıyla bir ömür geçirmedi iki yıl geçirdi yok 50 yaşında değildi 38 yaşındaydı , Robin kendi halkının tamamını sevmiyodu zaten , vay efendim Robin nin büyüdükten sonra eline kaç kişinin kanı bulaşmıştır acaba ?
( ki bunun konuyla hiç alakası yok gene TEKRAR ediyorum , bu gereksiz ayrıntı bile değil sen bunu söylemekle konu dışına çıkıyorsun ! Çünkü burada kişinin yaşattığı acılardan değil yaşadığı acılardan bahsediyoruz... Bunuda daha önce yazmama rağmen hala aynı teraneden bahsediyosun okumuyosun bence ) Ve benzeri gereksiz ayrıntıları tartışmaya sokan insan evladı DEMOGOJİ yapıyor demektir.

Demek ki neymiş ilk önce Demogoji nin anlamını öğreneceksin sonra tartışmada demogoji yapan kişi kimdir buna göre değerlendireceksin ki sonradan rezil olma...
Komik adammışsın.

Robin'in yaptıklarına değil, 8 yaşında yaşadıklarına bakıyorsun. Mesele Brook olunca tek başına geçirdiği 50 yıl değil, tayfası ile geçirdiği 2-3 mutlu yıla bakıyorsun. Demagoji yaptığın buradan bile belli oluyor zaten, genç adam. Ben adamın geçirdiği zorlu 50 yıla bakıyorum, sen bana 38 yıl mutlu yaşamış diyorsun. Buna cevabın da hazır "Brook'un yaşadığı kolay değil, ama Robin'inki daha zor, ühü" Bu mantıkla her türlü karşı taraftan üstün çıkarsın. Aklınca bunu kullanıyorsun sen de. Sen söylerken önemli ayrıntı olan şeyler, karşı tez sunulduğu zaman "teferruat" oluyor. Gerçekten acınası bir tartışma mantığın varmış.

Brook'un yaşadığı 50 yıla değil de, geçmişindeki 38 yıla bakıp mutlu olduğunu söyleyen, fakat Robin'in şimdiye kadar yaptıklarını değil de, sadece 8 yaşında yaşadığı olayları ele alarak üste çıkmaya çalışan bir sivri zekadan böyle bir yorum beklenirdi. Rica ediyorum bunu alıntılama, daha fazla kendini küçük düşürme insanların önünde.

Komik adammışsın.

Robin'in yaptıklarına değil, 8 yaşında yaşadıklarına bakıyorsun. Mesele Brook olunca tek başına geçirdiği 50 yıl değil, tayfası ile geçirdiği 2-3 mutlu yıla bakıyorsun. Demagoji yaptığın buradan bile belli oluyor zaten, genç adam. Ben adamın geçirdiği zorlu 50 yıla bakıyorum, sen bana 38 yıl mutlu yaşamış diyorsun. Buna cevabın da hazır "Brook'un yaşadığı kolay değil, ama Robin'inki daha zor, ühü" Bu mantıkla her türlü karşı taraftan üstün çıkarsın. Aklınca bunu kullanıyorsun sen de. Sen söylerken önemli ayrıntı olan şeyler, karşı tez sunulduğu zaman "teferruat" oluyor. Gerçekten acınası bir tartışma mantığın varmış.

Brook'un yaşadığı 50 yıla değil de, geçmişindeki 38 yıla bakıp mutlu olduğunu söyleyen, fakat Robin'in şimdiye kadar yaptıklarını değil de, sadece 8 yaşında yaşadığı olayları ele alarak üste çıkmaya çalışan bir sivri zekadan böyle bir yorum beklenirdi. Rica ediyorum bunu alıntılama, daha fazla kendini küçük düşürme insanların önünde.
Robinin yaptıklarına neden bakayım ? konunun başlığı ne arkadaşım ? Tayfada ki en acıklı hikaye kime ait ? Sana burda Robinin yaşadığı acılar nedir kimle kıyaslanabilir diye soruyor sen Robin in elinde arabastadakilerin kanı var diye cevap veriyosun ... Kim komik durumda Allah aşkına az biraz mantık...

Kim kendini küçük düşürdü acaba ? Yanlış yapan insan küçük düşmez senin gibi yanlışta ısrar eden küçük düşer Abes dediğin şey neydi hatırlatırım ;

Yüzyıllardır edebiyatta siyasette tarihteki kayıtların kıyasında ve karşılaştırılmasında kullanılan benzetme sanatına ABES dedin !? buna cevap bile veremedin !? şimdi kim küçük düştü verecek bir cevabı olamayn arkadaş ?

Demogojinin anlamından bihaber olmana rağmen demogoji ile suçladın !? bi baksana sözlüğe ne yazıyor orda demogoji ne demekmiş !? bunada cevap vermiyosun şimdi kim küçük düşüyor !?

Herşeyi yanlış düşünen sen , misal luffy nin de annesi yok diyosun anne sevgisinden mahrum diyosun sana bunun robinin durumuyla alakası yok robinin ki daha kötü çünkü annesini tanıyor anne sevgisini biliyor ve kaybediyor daha zor bir durum diye açıklama yapıyoruz... Bunada cevap veremedin es geçtin..

Ben senin bütün sorularına yazdıklarına cevap veriyorken sen benin söylediklerimin yüzde 90 nını es geçiyorsun ve ben küçük düşüyorum öyle mi ??

Peki madem öyle artık yazmicam çünkü artık seni tartışmaya değer bir insan olarak düşünmüyorum... Ha birde genç adam demişsin bana =) yok öyle çok genç değilim 30 yaşına girdik sayılır bişeyler gördük geçirdik bu zamana kadar kendimizce sana tavsiyem anlamını bilmediğin kelimeleri kullanıp kendini küçük düşürme hayatta...

hadi başarılar genç adam...

Mihawk

Robinin yaptıklarına neden bakayım ? konunun başlığı ne arkadaşım ? Tayfada ki en acıklı hikaye kime ait ? Sana burda Robinin yaşadığı acılar nedir kimle kıyaslanabilir diye soruyor sen Robin in elinde arabastadakilerin kanı var diye cevap veriyosun ... Kim komik durumda Allah aşkına az biraz mantık...
Sana o cevabı hangi soruda verdi? Mantık ararken mantıksızlık.

Yüzyıllardır edebiyatta siyasette tarihteki kayıtların kıyasında ve karşılaştırılmasında kullanılan benzetme sanatına ABES dedin !? buna cevap bile veremedin !? şimdi kim küçük düştü verecek bir cevabı olamayn arkadaş ?
O dediğinden böyle bir çıkarım yapmak tamamen senin mantıksızlığın.

Demogojinin anlamından bihaber olmana rağmen demogoji ile suçladın !? bi baksana sözlüğe ne yazıyor orda demogoji ne demekmiş !? bunada cevap vermiyosun şimdi kim küçük düşüyor !?
Önce yazmasını öğren. bkz: Demagoji. Al link: https://tr.wikipedia.org/wiki/Demagoji Bu bile küçük düşmene yeter zaten.

Ben senin bütün sorularına yazdıklarına cevap veriyorken sen benin söylediklerimin yüzde 90 nını es geçiyorsun ve ben küçük düşüyorum öyle mi ??
%90 demek, matematik de sağlammış.

Peki madem öyle artık yazmicam çünkü artık seni tartışmaya değer bir insan olarak düşünmüyorum... Ha birde genç adam demişsin bana =) yok öyle çok genç değilim 30 yaşına girdik sayılır bişeyler gördük geçirdik bu zamana kadar kendimizce sana tavsiyem anlamını bilmediğin kelimeleri kullanıp kendini küçük düşürme hayatta...
Bu kararı alman iyi olmuş. Çünkü boş yapmaktan başka bir şey bilmiyorsun.

Üslubun hiç de yaşını göstermiyor. Bence o yaş biraz lafta kalmış.

Kim kendini küçük düşürdü acaba ? Yanlış yapan insan küçük düşmez senin gibi yanlışta ısrar eden küçük düşer Abes dediğin şey neydi hatırlatırım ;

Herşeyi yanlış düşünen sen , misal luffy nin de annesi yok diyosun anne sevgisinden mahrum diyosun sana bunun robinin durumuyla alakası yok robinin ki daha kötü çünkü annesini tanıyor anne sevgisini biliyor ve kaybediyor daha zor bir durum diye açıklama yapıyoruz... Bunada cevap veremedin es geçtin..

hadi başarılar genç adam...
Sen sürekli masum kanı edebiyatı yapıyorsun ya, ülkesi katledildi diye karamsarlığa düşen ve üzülen insan başka ülkelerde katliam yapılmasına yataklık yapmaz. Konu ile bağlantısı buradan var. Crocodile'ın planını öğrendiği zaman yoluna devam edebilirdi. Üstelik kendisini koruyacak kadar da güçlüydü. Ben büyümüş halinin karakterine bakarak, ölen kimseyi umursadığını düşünmüyorum. Buna kendi halkı da dahil. Anası ve Clover'a üzülmüştür o kadar.

"Brook meyve ile dirileceğini biliyordu" diye bas bas bağırdın, "Emin değildi" diye cevap verdim buna. Sen ise "Teferruat bu" dedin. Madem teferruat, böyle bir argümanı ne diye ortaya sürüyorsun?

Robin annesini tanıyor ve sevgisini biliyor, öyle mi? Bakalım;

http://www.mangareader.net/one-piece/393/4

Saul'un sorduğu soruya, Robin'in verdiği cevap; Yüzünü hatırlamıyorum. Kız daha annesinin neye benzediğini bile bilmiyor, sen çıkmış anne sevgisinden, annesini tanımasından bahsediyorsun. Herkes bir annesi olduğunu bilir zaten. Luffy gibi salak değilse tabii. Devam edelim;

http://www.mangareader.net/one-piece/393/14

Burası da annesinden ayrıldığı sahne. Dediğin gibi anne sevgisini tatmış, ancak yine de başka birini annesi olarak kabul edebileceği bir yaşta olduğu söylenebilir.

http://www.mangareader.net/one-piece/393/18

Ve ana diye ölen Robin ve Olvia'nın karşılaşması. Şunu gördükten sonra hala çıkıp da "Annesini tanıyordu" muhabbeti yapmazsın umarım.

Boşuna dememişler, "Akıl yaşta değil, baştadır" diye. Senle öldürdüğüm vakte üzüldüm, genç insan. Cevap vermeye değmeyecek tıynette bir insan olduğunu bu kadar geç anlamam da, benim ahmaklığım.

Benim için Usopp'tur. Bir yerde okumuştum. Annesi öldükten sonra babasının kendisini görmeye geleceğini sanıyordu. Kaya ya da diğer 3 bücür ile tanışana kadar kimse kendisine şefkat göstermedi, arkadaşlık etmedi. Babasının gelmeyişi sebebiyle hayalleri bir yalana döndü. O yüzden sürekli korsanlar geliyor diyordu. Hayatının yarısını yalnız ve bekleyerek bekledi. Brook'unkine benziyor biraz.

Tayfada ki herkesin bir yerde dramatik bir geçmişi var. Beni en etkileyen Chopper'ın ki oldu. Çünkü en dramatik sahnelerle bize gösterilen oydu. Fakat sahne eksikliği olsa da, Franky ve Usopp'un geçmişi çok ağırdır. Franky yine bi noktada Tom ve Kokoro ile ebeveyn yerine koyabileceği kimselerle tanışıyor. Bu yüzden Usopp diyorum.

Robinin hikayesidir bence çocukluğunu yaşamamış tam hayaline kavuşmuş ülkesi yok edilmiş herkez tarafından satılmış

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık