Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Newgate Rocks'ın Haini midir ?

• Evet

Kullanılan: 10 18.9%
  • Doğru olanı yapmak ne zamandır Hainlik

Kullanılan: 27 50.9%
  • Hayır

Kullanılan: 16 30.2%

• Kullanılan toplam oy
    53
Evet savaş gerçekten belirsiz ama orada geçen isimler üzerinden yürümekte fayda var. Gaban ve Rayleigh'in olmadığını varsayıyorum ben. Xebec, Newgate, Linlin, Shiki, John, Silver Axe ve Ochoku - Garp ve Roger ikilisine ağır basıyor kalem üstünde
Belki de son savaş kadar büyük bir savaş olması ayrıca kadronun müthiş ötesi olması beni bu konuya o kadar çekiyor ki, belki son savaşta bu kadar hyplanmıyacağım.

Kısa yoldan çağın zirvesine tırmanmaya çalışan korsanlar bir araya geliyorlar. Sengokunun açıkladığına göre, Roger ve Garp daha o dönemlerde ünvanlarını kazanmamışlar.Garp bir koramiral ve denizci kahramanı olarak anılmıyor.Roger ise kk değil. Öncelikle kutsal ejderlerdan başlayalım ki konu karışmadan ilerleyebileyim. Aslında kutsalların köleleri ile orada ne aradığını bilseydik eğer olayın çoğunu çözebilecek konuma gelirdik onun için kutsal ejderler hakkında sadece tahminlerde bulunabiliriz. Örneğin @Capori nin tanrı vadisi teorisinin bu noktada önemli olduğunu düşünmeden edemiyorum. Muhtemelen bu teori üzerine oradaydı kutsallar ve köleleri bir anda çağın zirvesine oturmak isteyen xebec buraya bir saldırı planladı. Fakat garp reis orada kutsalların korumalıgını yapıyordu. Tabi o zamanlar her şeyi bu kadar ayrıntılı bilmediğini düşünerek emir komutaya itaat ettiğini düşünüyorum. Roger daha olay yerine gelmeden önce garp ve xebecin fighta başladığını düşünüyorum.Xebec o dönem en tehlikeli korsan olduğu için bir koramiral karşısında alay eder gibi takıldığını düşünüyorum ta ki garp reisten bir yumruk yiyene kadar :respect: .xebec ve tayfası denizcilerle uğraşırken erlerin kutsalları kaçırmaya çabaladığından adım kadar eminim. Rogerın adaya neden geldiği hakkında bir fikrim olmamakla beraber adaya ayak bastığı an garpın 4v1 attığını düşünüyorum. Tabi ki garpı zorluyordur. Roger bu durumu gördüğünde ne olursa olsun garpa yardım edecek karakterde bir kişi olduğunu biliyoruz. Zaten muhtemelen roger oraya xebeci indirmek için gelmiştir.İşte mangada xebecin silüet olarak koyulan gülüşünden bile egoist birisi olduğunu tahmin edebiliriz.Xebecin garp ve rogerı cok zorladıgını dusunuyorum.Ta ki xebecin savaş esnasında söylediği bir söz WB nin zihnindeki xebec karakterini yıkana kadar o esnada 3v1 e dönmüş haliyle xebecin kaybedeceğini anlayan bm kaido ve geri kalan ekip zaten çok dostane ilişkileri olmadığı için olay yerini terk ettiklerini düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık