Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Newgate Rocks'ın Haini midir ?

• Evet

Kullanılan: 10 18.9%
  • Doğru olanı yapmak ne zamandır Hainlik

Kullanılan: 27 50.9%
  • Hayır

Kullanılan: 16 30.2%

• Kullanılan toplam oy
    53
Tanrı Vadisi olayı ve Rocks Tayfası hakkında bir kaç tahminde bulunup, önceki sayılardan kendi yaptığım çıkarımları sizlerle paylaşmak istiyorum. Tanrı Vadisinde gerçekleşen savaş hakkında çok detaylı bilgiler olmasada Sengoku'dan Rocks Tayfasına ait önemli bilgiler ediniyoruz. Savaş hakkında elimizdeki veriler. Roger ve Garp'ın ittifak yapmaları ve Rocks grubunu dağıtmaları. Savaşta Kutsallardan nefret eden Garp'ın onları korumak zorunda kalması ve "Tanrı'nın düşmanı" diye anılan 2 "D"nin bu görevde onları koruması ilginç bir nokta. Tabi en çok dikkat çeken bir diğer şey de Xebec'in mağlup edilip tutsak edilmesi veya idam edilmesi yerine Direkt olarak tarihten silinmesi onun Hükümet için ne denli büyük bir tehdit olduşturduğunu gözler önüne seriyor. Zaten Sengokunun ağzından çıkan sözlerde bize bu konu hakkında bir iki fikir veriyor. "Şimdilerde hükümet tarafından yasaklı olan çok fazla karanlık işe bulaştı. Bu yüzden kayalar korsanları hakkında çok az bilgi var."
Aynı zamanda direkt hükümeti hedef alan saldırılar gerçekleştirdiklerini yine Sengoku'dan işitiyoruz. "Kayalar korsanları temelde amansız bir şekilde dünya hükümetine saldıran bir gruptu."
Şimdi tarihten silinme olayına gelecek olursak. Bu kadar güçlü kalibrede bir korsanın fazla bilinmemesine sebep olabilecek şeylerden biri Rocks D. Xebec'in hedefiydi. Xebec, serideki bir çok korsanda gördüğümüz One Piece'i bulmak raftel'e gitmek hedefinden çok farklı olarak Dünyanın Kralı olmak istiyordu. "Kaptanları Rocks dünyanın kralı olmak için yanıp tutuşan bir adamdı." Xebec'le aynı bölümde tanıtılan Boş Taht ve Dünyanın tek bir kişinin yönetmediğine yapılan vurgulardan sonra 5 Kadim'in Boş Tahtta oturan Im isimli bir şahısın önünde eğilmesi ile Xebec'in hedefinin neden çok daha ciddi ve hükümet için büyük tehdit oluşturan bir korsan olduğunu daha iyi idrak etmiş olduk.
Xebec, dışında oluşumda bulunan kişilerin de bir o kadar ilginç ve büyük isimler olduğunu söylemek yanlış olmaz. Edward Newgate, Charlotte Linlin, Kaido, Altın Aslan Shiki, Kaptan John, Gümüş Balta, Ochoku kadroda bir zamanın 3 İmparatoru, Impel Down'ın (bilinen) ilk kaçağı ve 3 Efsane isim daha bulunuyor. Ne kadar büyük bir oluşum olsada Rocks Tayfasına dair önemli unsurlardan birisi "Bir nedenden ötürü tayfanın üyeleri birbirine katlanamıyordu. Bu yüzden kendilerini korsan tayfasından ziyade bir grup olarak gördüler." Sengokunun bu sözünü destekler nitelikte; Shiki'nin Roger'ın ölümünden sonra Newgate'in yanına gittiğinde "Jihahaha hep beni kızdırıdın bazı şeylerin değişmediğini görmek güzel" sözü ele alınabilir.
Xebec ile ilgili dikkat çeken diğer noktalardan birisi Marshall D. Teach'in gemisinin ismini Xebec'den alıyor olması "Saber of Xebec", bir de bunun üstüne Rocks grubunun eskiden üst olarak kullandığı bölgede şuan Marshall D. Teach'in yer alması Xebec ile bir bağlantısının olması onu örnek alması akıllara getirilen ilk düşüncelerden oluyor. Im sama'nın ilk ortaya çıktığı bölümde Karasakalın posterinin yırtılmış biçimde olduğunu görüyoruz.
Diğer 3 imparatorun aksine Teach'in hedef gösterilmesini Im'in pozisyonunu Xebec gibi arzuluyor olmasından geliyor olabilir. Teach'in Rocks Korsanlarıyla benzer bir özelliği de birbirlerine pek bağlılığı olmayan bir ekibe sahip olması örnek sunulabilir. Kaido'nun da tayfa içi rekabetçilik, tayfa üyelerinin üstlerine posta koyması gibi unsurlar ile Xebec'in tayfasını andırdığını söylenebilir. Şimdi gelelim tekrar Rocks tayfasına bu tayfadaki üyelerden dikkat çeken bir diğer isim Edward Newgate, korsanlık yaptığı süre boyunca hedefi bir aile kurmak olan bu adamın bulunduğu tayfa ile bu düşünce şekli ters düşüyor. Yani demem o ki bu tayfaya pek uymuyor. Hatta belki de bu uyumsuz ve dostluktan uzak ortam onu denizlerde bir aile arayışına sokan önemli etkenlerden birisiydi. Ben tayfaya uygun bir yapı göstermemesi nedeniyle Tanrı Vadisinde dönen bu büyük savaşta Newgate'in taraf değiştirdiğini ve iki tarafı güç bakımından dengelediğini düşünüyorum. Shiki, Roger ve Garp Rocks tayfasını yenmesine rağmen Roger'ın gücüne inanılmaz derece de saygı duyarken Sengoku ve Garp'a sizin gibi ezikler Roger'ı yakalayamaz gibi selzelişte bulunması ve ilk duyduğunda Rogerın yakalandığına inanması yine bu savaşı 2 v Rocks yerine Newgate'in ikilinin yanına dahil olduğuna inanmamdaki etkenlerden.
Tabi bu kadar ciddi bir savaşta iyi dostlar olan Roger ve Newgate'in eskiden ölümüne bir savaşta karşılıklı koz alması bana pek mantıklı gelmeyen noktalar arasında.. Marineford savaşı başlamdan önce Shanks tarafından durdurulan Kaido'nun Beyazsakalı ortadan kaldırma düşüncesini Beyazsakalın Rocks tayfasına yaptığı ihanetten oluşan bir hesaplaşma girişimi olarak görüyorum.
Bir korsan tayfasından çok hızlı yükselmek için ittifak haline gelinmiş bu eski grupta yaşananlar üzerine Kaido'nun korsan ittifaklarına inancı kalmadığını ve Kinemon grubunu uyardığını görüyoruz. "Kaybedeceklerini anladıkları anda size sırtlarını çevirevekler ve kaçacaklar."
Tabi bu savaşta Newgate ihaneti dışında Rocks grubunda savaş alanını terk eden bir kaç isim de olmuş olabilir. Tabi bu iddia üzerine insanın aklına şu gelmiyor değil. Korsan İttifakları konusunda inancını yitirmiş bir adam elinde yakalanmış bir şekilde bulunan Linlin'i neden çözdü ve kendisiyle ittifak olma kararı aldı. Cevap basit Sengoku'nun birbirleriyle iyi geçinemeyen bir grup oldukları vurgusuna rağmen Linlin'in "Eski günlerdeki gibi iyi geçinelim"
sözü Kaido ve Linlin arasının istisna olduğunu düşünmeme ve ayrıca Kaido'nun miço olarak yer aldığı bu savaşta Linlin tarafından kurtarılmasının da olası durumlardan birisi olduğunu düşünüyorum Kaido'nun çok uzun zaman önceydi demesi Linlin'e olan borcunun o zamanlarda olmuş olabileceğine bir işaret.
Son olarak Linlin'e değinmek istiyorum kendisinin sadece kendi çocuklarına güvenmesi dışarıdan aldığı kişilerin tayfadan ayrılması halinde öldürmesi.. Sanki eskiden yaşadığı bir durumu işaret ediyor gibi.. Kendi kanından olmayanlara güvenmemesinde derin sebepler var gibi hissediyorum. Yazım bu kadardı okuduğunuz için teşekkürler

Son düzenleme:
Selam güzel konu. Bende kendi fikrimi yazayım. Bence Xebec=IM olabilir.Yani Tanrı vadisi savaşı söylendiği gibi Garb ve Rogerin kazandığı bir savaş değil. Ne denizciler ne garp ne roger yenemediler Xebeci .Garp belkide bu yüzden hatırlamak istemiyor. Xebec bir şekilde en güçlü oldu ve herkesi yönetiyor. Roger korsan çağını başlattı , shanks luffyi korsanlığa yöneltti, rayleigh luffyi eğitti.Yani o savaşta yenilmiş olan roger tayfası kendilerinden daha güçlü olacak birini hazırlıyorlar Xebec için . Blackbeard bu işin neresinde olur o konuda tam toparlayamadım teorimi :)

Selam güzel konu. Bende kendi fikrimi yazayım. Bence Xebec=IM olabilir.Yani Tanrı vadisi savaşı söylendiği gibi Garb ve Rogerin kazandığı bir savaş değil. Ne denizciler ne garp ne roger yenemediler Xebeci .Garp belkide bu yüzden hatırlamak istemiyor. Xebec bir şekilde en güçlü oldu ve herkesi yönetiyor. Roger korsan çağını başlattı , shanks luffyi korsanlığa yöneltti, rayleigh luffyi eğitti.Yani o savaşta yenilmiş olan roger tayfası kendilerinden daha güçlü olacak birini hazırlıyorlar Xebec için . Blackbeard bu işin neresinde olur o konuda tam toparlayamadım teorimi :)
Bana Xebec = Im çok zor geliyor. Adam Gemisinin ismini Xebec'in kılıcı yapıyor :) Xebec, Teach'in posterini yırtıyor. Olacak iş değil :)

Son düzenleme:
Eline sağlık. Söylenen sözleri ve olayları güzel toparlamışsın. Bana Wb ihanet etmemiştir gibi geliyor. Çünkü zaten kaidou miçoymuş. Yani roger yoldan geçerken bile almış olabilir bunu. Onun haricinde bence 2 vs 1 yerine roger ve xebec arasında 1vs 1 dönmüştür. Çünkü 957. Sayı da sengoku o adam roger'ın en güçlü düşmanı diyordu. Eger olaya garp karışsaydı garp ve rogerın en güçlü düşmanı derdi. Onun haricinde eşleşmeler şu şekilde olmus olabilir;
Rocks vs Roger
Wb vs Garp
Bm vs Rayleigh
Shiki vs Gaban veya yüksek rütbeli denizci

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık