Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Starrk vs Ulquiorra

Kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    87
Uzun uzun farkları yazmak istemiyorum. Mangadaki starrk ile animedeki starrk arasındaki fark aşırı fazla.

salınım yaptıktan sonra kimse dövüşemedi bu adamla. Shunsui cerolardan falan kaçmadı, shunsui ve ukitakeye karşı 2 vs 1 uzun uzun dövüşmedi(hatta hiç dövüşmedi). Hatta mangada kurtları yokolmadı, yanındaki kız ölmedi. Hepsi filler.

Adam karşılık vermeye karar verince direk 1000 cero attı. Ukitake kurtardı. Ardından ukitakeye 1000 cero atacakken shunsui arkadan saldırmaya çalıştı.

Sadece shunsui sinsice vurmaya kalkınca cero attı starrk. Hepsinde de küçük yanık izi vardı shunsui’de. Yani adama hazırlıksızken dalınca bile shunsui zararlı çıktı. Bi de ukitake’nin emme gücünü ölçmek için 2 cero attı. Onun dışında bu ikiliye normal cero atmadı hiç. Anime ve manga arasındaki farkı burdan anlayın. Adam direk 1000 cero atıp dövüş bitiriyor.
Mangada ikisiyle de 1 vs 1 attı. İkisi de 5 saniyede bitecekken diğeri kurtardı.

Vaizard ikilisini döverken ise elleri cebindeydi. Tousenin lafını hatırlayan vardır hollow maskesi ortalama bankaiden fazla güç veriyor. Vaizardlarda hem maske hem shikai varken adam elleri cepte dövüştü.

Normal bi şekilde arkadan vurmak bile imkansız(defalarca denendi). Anca gölgeden vurabildi shunsui. Ardından starrk hem tabancasını hem kurtlarını (yani tüm salınım güçlerini) kullanmadan dövüştü. Aldığı her darbede gölgeden yediği yarayı tutuyordu.
_________

Ulqiorra’nın şansı var. Ama kimse kolay kazanamaz. Starrk’ın kurt gücü aslında kurt yaratmaktan ziyade kendi ruhuna şekil vermek. Adam kurtları o şekilde yarattı. O kurtlar yanındaki kız değildi. Shunsuiyle dövüşürken kullandığı kılıcı da aynı şekilde yarattı. Daha neler yaratabilirdi bilmiyoruz. Gücü aşırı tehlikeli.

Uzun uzun farkları yazmak istemiyorum. Mangadaki starrk ile animedeki starrk arasındaki fark aşırı fazla.

salınım yaptıktan sonra kimse dövüşemedi bu adamla. Shunsui cerolardan falan kaçmadı, shunsui ve ukitakeye karşı 2 vs 1 uzun uzun dövüşmedi(hatta hiç dövüşmedi). Hatta mangada kurtları yokolmadı, yanındaki kız ölmedi. Hepsi filler.

Adam karşılık vermeye karar verince direk 1000 cero attı. Ukitake kurtardı. Ardından ukitakeye 1000 cero atacakken shunsui arkadan saldırmaya çalıştı.

Sadece shunsui sinsice vurmaya kalkınca cero attı starrk. Hepsinde de küçük yanık izi vardı shunsui’de. Yani adama hazırlıksızken dalınca bile shunsui zararlı çıktı. Bi de ukitake’nin emme gücünü ölçmek için 2 cero attı. Onun dışında bu ikiliye normal cero atmadı hiç. Anime ve manga arasındaki farkı burdan anlayın. Adam direk 1000 cero atıp dövüş bitiriyor.
Mangada ikisiyle de 1 vs 1 attı. İkisi de 5 saniyede bitecekken diğeri kurtardı.

Vaizard ikilisini döverken ise elleri cebindeydi. Tousenin lafını hatırlayan vardır hollow maskesi ortalama bankaiden fazla güç veriyor. Vaizardlarda hem maske hem shikai varken adam elleri cepte dövüştü.

Normal bi şekilde arkadan vurmak bile imkansız(defalarca denendi). Anca gölgeden vurabildi shunsui. Ardından starrk hem tabancasını hem kurtlarını (yani tüm salınım güçlerini) kullanmadan dövüştü. Aldığı her darbede gölgeden yediği yarayı tutuyordu.
_________

Ulqiorra’nın şansı var. Ama kimse kolay kazanamaz. Starrk’ın kurt gücü aslında kurt yaratmaktan ziyade kendi ruhuna şekil vermek. Adam kurtları o şekilde yarattı. O kurtlar yanındaki kız değildi. Shunsuiyle dövüşürken kullandığı kılıcı da aynı şekilde yarattı. Daha neler yaratabilirdi bilmiyoruz. Gücü aşırı tehlikeli.
Anime'de kurt ve cero tabancası olarak kızın ruhunun şeklıydi diye biliyorum.
Şöyle miydi acaba:
kızda starrk'ın ruhundan türev olduğu için starrk sadece ruhundan yaratabiliyordu bunları. Yani kız öz olarak Starrk'ın ruhu olduğu için Starrk'ın kendi ruhundan cero tabancası ve kurt yarattı.
Anime bitimi manga yaptığım için mangada ne halde bilemiyorum o yüzden soruyorum.

_________

Yazmaya gelecektim, gördüm ve beğendim. Starrk en sevdiğim espadadır. Keşke az popüler olsaydı da kubo bu adam ölmedi eki eki çekseydi.

Anime'de kurt ve cero tabancası olarak kızın ruhunun şeklıydi diye biliyorum.
Şöyle miydi acaba:
kızda starrk'ın ruhundan türev olduğu için starrk sadece ruhundan yaratabiliyordu bunları. Yani kız öz olarak Starrk'ın ruhu olduğu için Starrk'ın kendi ruhundan cero tabancası ve kurt yarattı.
Anime bitimi manga yaptığım için mangada ne halde bilemiyorum o yüzden soruyorum.
Yazdığını tam anlamadım açıkçası. Ama kendi bildiğimi yazayım bu ikiliyle ilgili:

Starrk’ın gücü kendi ruhunu bölebilmek. Kızı bu şekilde yaratıp kendini güçsüzleştirdi ve ikisi ayrıyken bu güç kullanılamıyor. Başta bize salınım olarak gösterdiği yerde direk kızı tabancaya dönüştürüp onu silah olarak kullanıyor gücüyle. Burda hala ikililer.
Tek beden olunca ise ruhunu bölüp silah olarak kullanca gücünü istediği gibi kullanabiliyor. Burda o kız artık ayrı bi kişi olarak yok. Kurtlar hem starrk hem kız. Artık tek bedenler. Animede sanki o kurtlar sadece kızmış gibi ve hala ayrı bedenmişler gibi yapmışlar. Kurtlar konuşmuyor bile mangada.

Bu dönüşümü yapınca starrk tamamen yalnız kaldı. Artık 2 değil tek kişi çünkü. Bu yüzden dövüşe başlarken kendi kendine “lets go starrk” diyor. Psikolojik olarak da çöktüğünden yenildi zaten adam.

_________

Arkadaş gerekli açıklamaların bir kısmını yapmış.O yüzden fazla uzatmayacağım.Ama şunları eklemem lazım.Yanılgı şurada başlıyor.

İchigo o sıralar ortalama bir espada ayarında.Dövüş içerisinde güçlenip ancak 6 numarayı yenebiliyor.5 numarayı o seviyesiyle yeneceği belirsiz yenilme ihtimali var.Nitekim Ulqi ilk salınımla adamı maskeyle birlikte haşat ediyor.Hepsi İchigo'nun zayıf ve gerçek bir shinigami olmamasıyla alakalı.Gerçek shinigami saraya gittikten sonra olmuştu.Eskiden ne akademi ne birşey gördü sıfıra yakın.Ulquiorra çok daha güçlü izlenim verdi yerden yere çaldı dediğiniz çoğu şeyi ilk salınımıyla yaptı yani.Bu da %100 diğerlerinden geride zaten manga onaylı.

Diğer kaptanlar bu İchigo'nun yamulduğu seviyenin üstündeki 3 espadayla kafa kafaya çarpıştılar.Beğenmediğimiz Hitsugaya yaptı mesela.İlk salınımdan %100 güçlü Harribel'i buz içine hapsetti.

Ulquiorra ikinci salınımla ne yaptı ?

Zaten bitik adamı kafasından yakaladı ve göğsünden deldi.Bir güç gösterisi yapmadı yani karşılaştırabileceğimiz.Zaten kazanmıştı dövüşü sonlandırdı o formla.Eskisinden güçlü olduğu kesin ama ne kadar bir fark ? Sadece relampago tekniğini fırlatıp zemin kumlarını havaya kaldırdı.O teknikte de tam kontrolü olmadığını ağzıyla söyledi.Buna muazzam güç diye en güçlü espada diyecek kadar ileri gidiyorlar.Alakası yok.Tamam muazzam güç gösterisi ama abartmaya gerek yok.İddaa ediyorum Barragan'a karşı çaresiz kalır ikinci salınımla.Starrk ise bu adamın bile üstünde görülüp 1 numara verilmiş adamdı.

Ayrıca hızdan bahsedelim.Starrk o kadar uzun mesafe yol alabiliyor ki Orihime'yi Zaraki ve İchigo arasından çekip alıyor.Adamın reiatsusunu bile hissedemiyorlar sonrasında.Neredeyse teleport olmuş kısacası.Bu da salınmamış formundaki hali.

Stark büyük bir kurt sürüsü oluşturuyor ve kurtlar hasar aldıklarında yenilenebiliyorlar. Ki patlamaları falan çok büyük bir güç kurtların. Stark affetmez.

Arkadaş gerekli açıklamaların bir kısmını yapmış.O yüzden fazla uzatmayacağım.Ama şunları eklemem lazım.Yanılgı şurada başlıyor.

İchigo o sıralar ortalama bir espada ayarında.Dövüş içerisinde güçlenip ancak 6 numarayı yenebiliyor.5 numarayı o seviyesiyle yeneceği belirsiz yenilme ihtimali var.Nitekim Ulqi ilk salınımla adamı maskeyle birlikte haşat ediyor.Hepsi İchigo'nun zayıf ve gerçek bir shinigami olmamasıyla alakalı.Gerçek shinigami saraya gittikten sonra olmuştu.Eskiden ne akademi ne birşey gördü sıfıra yakın.Ulquiorra çok daha güçlü izlenim verdi yerden yere çaldı dediğiniz çoğu şeyi ilk salınımıyla yaptı yani.Bu da %100 diğerlerinden geride zaten manga onaylı.

Diğer kaptanlar bu İchigo'nun yamulduğu seviyenin üstündeki 3 espadayla kafa kafaya çarpıştılar.Beğenmediğimiz Hitsugaya yaptı mesela.İlk salınımdan %100 güçlü Harribel'i buz içine hapsetti.

Ulquiorra ikinci salınımla ne yaptı ?

Zaten bitik adamı kafasından yakaladı ve göğsünden deldi.Bir güç gösterisi yapmadı yani karşılaştırabileceğimiz.Zaten kazanmıştı dövüşü sonlandırdı o formla.Eskisinden güçlü olduğu kesin ama ne kadar bir fark ? Sadece relampago tekniğini fırlatıp zemin kumlarını havaya kaldırdı.O teknikte de tam kontrolü olmadığını ağzıyla söyledi.Buna muazzam güç diye en güçlü espada diyecek kadar ileri gidiyorlar.Alakası yok.Tamam muazzam güç gösterisi ama abartmaya gerek yok.İddaa ediyorum Barragan'a karşı çaresiz kalır ikinci salınımla.Starrk ise bu adamın bile üstünde görülüp 1 numara verilmiş adamdı.

Ayrıca hızdan bahsedelim.Starrk o kadar uzun mesafe yol alabiliyor ki Orihime'yi Zaraki ve İchigo arasından çekip alıyor.Adamın reiatsusunu bile hissedemiyorlar sonrasında.Neredeyse teleport olmuş kısacası.Bu da salınmamış formundaki hali.
Kyourakunun busogamasını stark nötrlüyor getsguyı ulqi elinin tersiyle atıyor vasto lordeyle dövüşürken hızları takip edilemiyor starkk hangi yönde üstün hızmı saldırı mı savunmamı zanpaktolar açılınca işin rengi değişiyor o cerolar ulqiye solaryum etkisi yapar , ciddileşse 4 5 tane wizard alır ulqi tek başına :)

Son düzenleme:
Salınımlı ulqi: ichigo az da olsa takip edebiliyor, tepki verebiliyor.

Salınımsız starrk: çölün ortasında orihimeyi alıp yok oluyor. O kadar uzağa gitti ki reiatsusu hissedilmiyor.

Kim daha hızlı belli. Ulqi’nin ikinci salınımı varsa starrk’ın da ilk salınımı var daha. Salınımsız haliyle bile salınımlı ulqi’den çok çok daha hızlı.

Starrk’ı takip edebilen biri çıkmadı. Yok olup ukitake’nin arkasına geçtiğinde ukitake’nin suratı ortada.
don roundda shunsui açık bulduğunda tam vururken renk söylüyor. Yani kılıç değecekken “gri” diyor. Starrk ise adamın önünde boş dururken “beyaz” diyor. Shunsui saldırı geleceğini bile bile kendini hazırlayamadı, bloklayamadı. Starrk rengi söyledikten sonra arkasına ışınlandığında shunsui tepki veremedi. En güçlü kaptanlardan 2’si adamı takip edemiyor.

Starrk agresifleşmedi hiçbir zaman. Vaizardlara karşıyken bile yanındaki kız “hala ciddileşmedin göstersene şunlara gücünü” diyordu. Agresif olsa ve o hızı kullansa aşırı tehlikeli olurdu bunu tahmin etmek zor olmamalı.
Adam durduğu yerden kurtları izleyerek bile kazanıyor. Kurtlardan kaçılamıyor çünkü. Bi de o hızı kurtlarla dikkati dağılan birine karşı kullansa?

“Gözle takip edemiyorum” lafı mangada yok (yeni baktım). Animeye özel o da. Zaten mangada takip edilecek dövüş yok nerdeyse tek yedi ulqiorra.
_________

Ceroyla busogama nötrleme animede uydurulan bişey. Shunsui ilk dövüşün en başında dikkat dağıtmak için attı sadece. Orda da işe yaramadı.

İchigo güçlendikçe güçsüzleşen biri. Gücünü kontrol edememeye başladı biyerden sonra. Kaptanların 4 katı reiatsusu var dendi ama espada derisini çizemeyen tek kişi ichigo.
yammy’le dövüşüne bakın bi de zaraki’nin göz bandı varken bile yammy’i nasıl doğradığına bakın. kaptanlar aizenle en azından kılıç çarpıştırabiliyor bi de ichigo’nun haline bakın. İchigoyu ezmek marifet değil.

Hadi ichigo’yu geçtim. Ulqi’nin ishida’yı yenmesi bile starrk’ın 2 kaptan yenmesinden uzun sürdü:D

Vaizardların lideri kaptan ligiydi. Sadece maske takınca grimmjow’dan çok net üstündü. Cero atınca grimmjow kendi cerosuyla zayıflattığı halde grimmjow ciddi hasar aldı. Evet tek kolu vardı ama reiatsu seviyesi aynı sonuçta grimmjow’un.

Bi maske bu kadar güç veriyor. 2 tane kaptan seviyesi karakter maske+shikai kullanırken bunları eller cepteyken yenmek hiç normal bişey değil. Ciddi dövüşmeyi geçtim ellerini cebinden çıkarıp kurtlara yardım etme zahmetine girse kaç tane kaptan alırdı belli değil.

Uyanış güçlerini kullanırken starrk’la dövüşebilen olmadı. Limiti belli değil. Starrk elinden geldiğince ciddi dövüşmüyorken ulqiorra aradaki farkı gösterip rakibi pes ettirmek için elinden geleni yapıyordu. Yine de starrk ulqi’den daha fena ezdi rakiplerini. 10 saniye dayanabilen kaptan yok adama.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık