Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Starrk vs Ulquiorra

Kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    87
Bilmiyorum da Stark'ın gücü bana hiç de iyi gelmemişti. Hani baya hype yapılmıştı herhalde gücü ortaya çıkana kadar ama ortaya çıktığında öyle çok da bir şeyi yokmuş demiştim sanki kendime. Hatta bu muymuş yani en güçlüleri gibisinden ama zaten anime insana hissettiriyordu ya Ulqiorra bariz daha güçlü lanse edildi.

Ulqi'deki yenilenme ve hız Starrk'ta yok. Atak gücü olarak yine Ulqiorra üstün.

Starrk muhtemelen daha fazla reiatsuya sahiptir. Yanına yaklaşan öldüğü için kendini ikiye bölmüş adam. Ancak savaş gücü ve tecrübe konusunda Ulqiorra'ya denk değil.

Ki bunu Starrk fanı biri olarak söylüyorum.

Anladım ki yazdıklarım hiç okunmuyor. :)

Yenilenme dediğiniz olay esasında her Espada'nın yapabileceği birşey.Daha fazla güç mü yenilenme mi diye bir seçenek var önlerinde.Diğer espadalar güce tercih ediyorlar iyileşme olayını.Rejenerasyon özelliklerini kaybediyorlar.Ulquiorra ise kaybetmemeyi tercih etmiş.Ancak daha güçlü olabilecekken iyileşmeyi seçmiş olması demek bu.

Bu seçimi de tartışılır.Sonuçta yenilirken kolunu yenileyebilmesi ona hiçbirşey kazandırmadı.Hollow ichigo sonrasında bileğinin gücüyle yere serdi adamı.İyileştirme bir anlam ifade etmedi yani.

Ki zaten sadece uzuvları ve bazı kısımları kapsıyor.Hayati noktalarını iç organlarını iyileştiremiyor.Cero yiyip kayba uğradığında görmüştük.

Son düzenleme:
Anladım ki yazdıklarım hiç okunmuyor. :)

Yenilenme dediğiniz olay esasında her Espada'nın yapabileceği birşey.Daha fazla fiziksel kuvvet mi yenilenme mi diye bir seçenek var önlerinde.Diğer espadalar daha fazla fiziksel güce tercih ediyorlar iyileşme olayını.Rejenerasyon özelliklerini kaybediyorlar.Ulquiorra ise kaybetmemeyi tercih etmiş.Ancak daha güçlü olabilecekken iyileşmeyi seçmiş olması demek bu.

Bu seçimi de tartışılır.Sonuçta yenilirken kolunu yenileyebilmesi ona hiçbirşey kazandırmadı.Hollow ichigo sonrasında bileğinin gücüyle yere serdi adamı.İyileştirme bir anlam ifade etmedi yani.

Ki zaten sadece uzuvları ve bazı kısımları kapsıyor.Hayati noktalarını iç organlarını iyileştiremiyor.Cero yiyip kayba uğradığında görmüştük.
Ben senin önceki sayfada attığın iki mesajı da okumuştum.

Ulqiorra yenilenme için gücünden fedakarlık etmiş desekte hala Lanza Del Rampago Metrellata'dan çok daha büyük. Adamın saldırı gücü de daha fazla.

Starrk'ın reiatsusu daha fazladır ancak bunu işlevsel kullanamıyor.

Ben senin önceki sayfada attığın iki mesajı da okumuştum.

Ulqiorra yenilenme için gücünden fedakarlık etmiş desekte hala Lanza Del Rampago Metrellata'dan çok daha büyük. Adamın saldırı gücü de daha fazla.

Starrk'ın reiatsusu daha fazladır ancak bunu işlevsel kullanamıyor.

Çok aşırı bir alan değilse bunlar pek bir anlam ifade etmiyor.Bleach öyle Marvel gibi değerlendirilecek bir seri değil kısacası.Bu tarz büyük alan etkilerini Harribel de su kullanarak yapıyor ancak Starrk'tan güçlü değil.Şunun daha fazlasını Soifon bankai füzesiyle yapacak birisi.Fakat Barragan karşısında çaresiz kaldı ve bir Yoruichi kadar da güçlü değil muhtemelen.

Hollow İchigo'nun orada attığı cero yada tanrı Aizen'in şehir boyutundaki tekniği gibi olsa hak verebilirdim.Yamamoto'nun kolunu kaybetmesine neden olan alevler gibi veya.

Ancak bu kadarı biraz üst düzey hemen hemen herkesin gösterebileceği bir etki.Starrk zaten Cero Metraletta ile sayısız cero atıyor aralıksız ve bunlar patlamalar oluşturuyor.Bundan fazlasını yapar yani.Kurt tekniğine girmeye bile gerek yok zira.O teknik aynı anda 2 tane maskeli kaptanın işini bitirdi.Sonrasında adamlar gelip Shunsui'nin önünde eğildiler hürmet gösterdiler.Bunun bile birşeyler anlatması lazım.

Ulqiorra’nın ezmeye çalışarak, aradaki farkı göstermeye çalışarak, kendini tutmayarak ichigoyu dövmesi starrk’ın istemeyerek 2 kaptan dövmesinden fazla sürdü.

Ulqiorra’yı o kadar ichigo’nun üstüne koyan şey cero oscuras oldu. İchigo hem tam kullanamadığı maskesini kaybetti hem bankai reiatsusu yarıdan aza indi. Oraya kadar ichigo iyi gidiyordu. Ancak bu cero her espadada olan bişey. Ama starrk’ın 1000 cerosu ve kurtları, barragan’ın yaşlılığı ve harribel’in su teknikleri o kadar güçlüydü ki cero oscuras yerine onları kullandılar.

İnsanlar ısrarla animeye takılmış. “Boş boş cero attı” veya “salınımı çok hayal kırıklığıydı” gibi şeyler görüyorum. Önceki sayfalarda da yazdığım gibi söyleyebileceğim tek şey animeyi unutup sadece mangaya bakmak.
Bakın abartmadan söylüyorum: starrk salınımdayken kyourakuya 1 kere bile ceroyla saldırmadı. Bu kadar fark var animeyle manga arasında. Sadece kyouraku arkadan vurunca starrk sıyrılıp ateş etti o da yanık iyi bıraktı zaten.

Adam 1000 cero attı direk bitti dövüş. Ardından ukitakeyle dövüşü de böyle bitti. Maskeli vaizardlarda ise elleri cebindeydi adamın. Daha ne kadar ezebilir? İchigo’yu bırakın ishida’yı bile bu kadar rahat dövmedi ulqiorra.

Edit: şunu anlamayanlar da var. Starrk’ın gücü “tabancayla 1000 cero atmak” veya “kurt yaratıp yollamak” değil. Adamın gücü “kendi ruhuna şekil verip silah gibi kullanmak”. Primera’dan daha ne istiyonuz? Herkesin havada yürüyebildiği evrende kanat çıkarıp mızrak atmaktan iyidir.

Son düzenleme:
Sadece cero atabiliyor demek de garip. Ulqiorra da bir ceroya pert olmadı mı? Starrk'ın o seviyede cero atabileceğini düşünüyorum. O sıralarda Kyouraku, Ichigo'yu çok ama çok rahat alabilirdi, Starrk bu adamla dövüştü, üstüne 3 tane daha kaptanla dövüştü. 2.salınımla da olsa Starrk Ulqiorra'yı perte çıkartır.

Ulqiorra alır nedenleri yazayım,
1.Starkkın rakiplerinin hepsinin shikaide olması.
2.Ordaki kaptanlardan vizard ichigoyu alacak sadece yamaji vardı shikai olarak
3.ulqinin reaitsusu o kadar yüksektiki inoe iyileştiremedi.Önceki açtığı deliği iyileştirmişti.
4.ulqinin cerosu vastolorde nin cerosunu nötrlüyor
5.Yıldırım mızrağından istediği kadar atabiliyor.
6.hız olarak ise zommari en hızlı değilmiydi byakuya onla baş etti, vizard ichigo byakuyayla hemen hemen eşit hızda zaten ulqi ezdi ichigoyu hız konusunda.
7.Starkkın kurtları kıytırık busogamayla öldü
8.ukitake starkkın cero meteraccetta sını 1 kerede çekti çok basitti ,diğer arrancarlarda kolayca durdurdu starkkın cerolarını ,ichigo ise tepki bile veremedi.

Seri zamansız bitirilmeseydi; Stark tekrardan sahneye çıkardı diye düşünüyorum.Oyum Stark reise

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık