Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Starrk vs Ulquiorra

Kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    87
Sen böyle deyince fark ettim, Starrk tam da Ulqi'nin yenilenme yeteneğine ters gelecek bir şekilde tabancasıyla seri olarak hızlı hızlı sayısız cero yollayabiliyordu. Bu durumda Ulqi bir noktada tükenir. Cero'ları zarar veremez düşüncesi şüpheli. Her cero aynı güçte değil, kimine daha çok güç yüklemesi yapılır kimine az. Ulqi'ye zarar verecek düzeyde cero'lar da yaratır Starrk.
ortada delik farkı var, ulqinin açtığı deliği inoe bile iyileştiremedi,fakat kyoraku 5 10 dk sonra kalkıp geldi.:)

ortada delik farkı var, ulqinin açtığı deliği inoe bile iyileştiremedi,fakat kyoraku 5 10 dk sonra kalkıp geldi.:)
Orihime-çan Ulqi'nin reiatsusundan korktuğu için duraksadı yoksa iyileştirme sonrasında Kurosaki-kun deliksiz devam etti ve başladı Grimm ile olan savaşa. Ötede ise koskoca başkumandan'ı yere yatıracak düzeyde cero atmış Starrk. Orihime-çan'ın korkması doğal, Kyo'nun düşmesi şaşırtıcı olmalı. Nanao-çan olsa anlardım :)

Orihime-çan Ulqi'nin reiatsusundan korktuğu için duraksadı yoksa iyileştirme sonrasında Kurosaki-kun deliksiz devam etti ve başladı Grimm ile olan savaşa. Ötede ise koskoca başkumandan'ı yere yatıracak düzeyde cero atmış Starrk. Orihime-çan'ın korkması doğal, Kyo'nun düşmesi şaşırtıcı olmalı. Nanao-çan olsa anlardım :)
Ulqi kendi dedi iyileştiremezsin boşa çabalama diye yani aradaki reatsu farkı fazla starkın reiatsusu fazla olsa kyoraku gelemezdi

Herif öldü orda yav. Onu nasıl iyileştirsin. Hollow ichigo da “sakın ölme yoksa kontrolü ele geçiririm” demişti. İchigo ölünce o dediği oldu işte.

İchigo salınımsız ulqi’nin cerosuyla bile yamuluyordu. Ulqiyle dövüşürken ulqiorra şaşırdı hatta İchigo maskesiz blokladı diye. İlk dövüşlerinde yapamamıştı. İchigo reiatsusu bol olsa da düzgün bi shinigami değil. Bankaisiyle bile salınımsız espadalarla dövüşemedi.

Ulqi ikinci salınımı yokken dördüncü sırada. Ona rağmen kendini tutarken ichigo anca bankaisi sayesinde dövüşebildi. Hitsugaya bile kendini tutan 3 numarayla shikaide dövüştü.
Ulqi salınımsızken bile ciddileştiği an ichigo nerdeyse hemen yeniliyordu orihime girdi araya. Hitsugaya ise 3 numara ciddileşince bankai açıp dövüşe devam etti. İchigoyu dövmek bi marifet değil.

Cero’nun rakibi toza dönüştürmesi zaten bayadır olan bişey. Rakip zayıfladıysa artık dayanmıyor. İchigo’nun maskesi paramparça olmuş, bankai reiatsusu yarıdan aza inmiş. O durumdayken bile ulqi çocuğu tuttu, göğsüne doğru reiatsusunu toplayıp 2 santim mesafeden cero attı. Bi zahmet delik açsın. Grimmjow da yaralı halde geri dönen diğer 6 no espadanın vücudunun yarısını yoketti. Marifet değil bu.

Ulqiorra reiatsu toplayıp öyle cero atıyor. Zaman istiyor. Starrk ise sadece tetiğe basıyor. Yakın dövüşte bi saldırıdan sıyrılıp ceroyla karşılık verebiliyor. Rakip arkasına döndüğü an hemen cero atabiliyor. Ulqi’nin tam güç cerolarıyla karşılaştırmanız çok saçma. Starrk’ın yerinde ulqi olsa ceroyu doldurana kadar kyouraku onu hissedip karşılık verirdi. Starrk’ın bu cero’ları ulqi’nin dövüşürken attığı yumruklar gibi bişey.

Bazı kişilerin söylediği “kırbaçlarla bile o cerolar yokedildi yav” gibi şeyler de filler bu arada.

Starrk diğer espadalar gibi reiatsu toplayıp cero attığı zaman 1000 cero atıyor. Ulqi’nin cerosuyla bişey karşılaştıracaksanız 1000 ceroyla karşılaştırın. Normal cerolar bu adamın sıradan yumruk tekmesi.
Ulqi tek ceroyla ichigo’ya tek atacak güçte değildi. Yakalayıp yakından vurdu. Starrk ise başkası araya girmese 1000 cero attığında bi kaptanı yeniyor direk. Bi de o 1000 ceroyu istediği gibi atabiliyor. Kyourakuya attığı şekilde ukitakeye atsa işe yaramayacak gibiydi geri yansıtmadan dolayı. Bu yüzden “1000 ceroyu aynı noktaya atsam geri yollayamazsın” diyordu adam. Böyle bişeye kusura bakmayın da kimse dayanamaz. Ulqi iyileşiyor ama bu kadar da hızlı değil.

Her şeyi geçtim ulqiorra’nın siyah cerosu kendine özel bişey de değil. Cero oscuras espadaların kullanabildiği bişey.

Bu konuyu kaç kez tartıştım pek hatırlamıyorum.

Ancak sıkı bleach takipçisi bilir ki Starrk daha güçlüdür vs avantajlarını es geçersek.

Çünkü Ulquiorra için öne sürülebilecek sadece tek bir cümle falan var.O da İshida'nın reiatsusu okyanus çok farklı demiş olması.Bu laf ise bir kriter olamaz.İshida doğru düzgün Espada salınımı görmüş bir arkadaş bile değil.İlk 3 espada yahut Grimmjow kıyaslayabileceği birisi yok hollow olarak.Szayel Aporro görmüştü.Yani bu tür laflar güçlü olan her karakter için söylenebilir.Neliel reiatsuyu saldığı zaman hueco mundo ayağa kalkıyordu misal onun yancıları da bu güçlü etkinin ona ait olduğunu anlıyorlardı.Güçlü isimler için benzer laflar söylenebilir.İshida kendi tayfasıyla kıyaslıyor ve seviyenin yüksek olduğuna vurgu yapıyor haliyle.

Starrk neden daha güçlü tek bir örnek vereceğim.

Bu iki arkadaş hiçbir şekilde küçümsenecek arkadaşlar değiller.Bir tanesi yeni başkaptan diğeri ise ona denk ayarda olan Ukitake.Ve bu ikisi Yamamoto ile denk bir mücadele içerisine girişiyorlar.Üçü de shikai ilk salınımlarını kullanarak.

Starrk bu iki arkadaşa da bankai açtıracaktı birebir kapışmalarda.Shunsui açacakken engellendi.Daha sonrasında ise Starrk 1000 cero gönderirim geri bana yollayamazsın diye tehdit etti diğer kaptanı.Blöf yapmıyordu Ukitake huzursuzlandı derken birebir kapışma yine bölündü.

Yani Primera Espada şu resimde Yamamoto'nun olduğu gibi üstünlükle bir denk kapışmaya girişemese de bu ikisine aynı anda karşı durabilecek biçimde ayakta kalmayı başarıyordu.Üstelik henüz yeteneklerinin limitini göstermemişken.İki kaptan shikai kullanıyordu Yamamoto karşısında olduğu gibi.

Yamamoto'nun shikai kullanarak dövüştüğü seviye de yabana atılmamalı.Bu seviyeye karşı 2 vs 1 dövüş çıkarmak bile çok çok büyük bir iş.Sebebine gelince....

Aralarında Bazz - B gibi güçlü birinin de bulunduğu bu 3 arkadaş Yamamoto'nun elinin tersiyle saldırmasıyla anında tek yediler.Hatta tek yemeyi bırak gidiciymişler de.Bazz - B alevleriyle biraz dengelemiş ve yanıklarla kurtarmışlar.

Bu üçünü geçtim çok daha iyi bir gösterge var.O da Aizen.Aizen Yamamoto shikai kullanırken yenilmek üzereydi.Tüm kaptanları feda edecek olsa da Aizen'in base halini Yamamoto alev çemberine almış işini bitirecekti.Aizen önlem olarak daha önceden ayarladığı arrancar sayesinde kurtulabildi.Bir an için Aizen'in yüzündeki endişeyi görmüştük arrancar yapmış olsa bile.

Demem o ki Shunsui ve Ukitake'in bu adamla kafa tutacak şekilde dövüşmesi bile büyük başarıydı.Starrk ise bu adamlarla aynı anda aralarında kalarak dövüştü sonrasında da 2 kişiyle daha dövüştü.

Ben şahsen Ulquiorra'nın ne salınım yapmış olursa olsun Shunsui ve Ukitake ile 2 vs 1 dövüş içerisinde daha iyi bir performans gösterebileceğini düşünmüyorum.Çünkü adamlar başkaptanın öğrencisi.Birisini zor duruma düşürsen diğeri yardıma koştu.İkisinin de bankai açmasına gerek kalmadı.İkisini karşısına almışken Ulquiorra da bu adamlara bankai açtıramazdı isterse gözlerinden ışın atsın.

Sorun İchigo'nun o anki seviyesi üzerinden yanlış değerlendirme yapılmasından kaynaklanıyor.4 numara İchigo ile zaten ilk salınımıyla top gibi oynadı.İchigo karşılık bile veremedi.İkinci salınımı açtığı zaman İchigo dövüşmeye devam etti evet ancak güç bela ayakta duruyordu o şekilde dövüştü.

Kısacası bu şu demek.Ulquiorra ilk salınımıyla o yaptıklarını o zamanın Hitsugaya'sına bile yapamaz demek.Açar bir tane buzdan klon sonra rakibini dondurur Harribel karşısında yaptıklarının aynısını hatta fazlasını yapar.Çünkü Harribel Ulquiorra'nın ilk salınımından kesinlikle daha güçlü.Fakat İchigo Hitsugaya'nın dahi yapabileceği bu şeyleri ilk salınım karşısında yapamadı.O sebeple ikinci salınımı İchigo üzerinden çok hızlı güçlü diye abartmak tamamen manasız kalıyor.Herhangi bir anlamı yok İchigo üzerinden.

Aizen'in yenilgisine kadar olan kısmı animeden takip ettim mangada farklılıklar varsa bilmiyorum. İzlediğim kadarıyla Ulquiorra, net bir şekilde bütün espadalardan daha tehlikeli ve güçlü bir izlenim bırakmıştı. Tam bir hayvandı. Ayrıca Starrk'ın yalandan cero sallayıp durması da bende hep hayal kırıklığı yaratmıştır. Ulquiorra alır.

Ukitake ufak arrancardan tek yemedimi balonun biri, shunsuide arkadan vurmaktan hileden başka bişey bilmiyor nedense hep rakipleri nişancı ,bleachda soyun kötüyse bişey yapmazsın istersen yamajinin kıçından ayrılma :D aizen veya ichigo buna örnek zaten

Ukitake ufak arrancardan tek yemedimi balonun biri, shunsuide arkadan vurmaktan hileden başka bişey bilmiyor nedense hep rakipleri nişancı ,bleachda soyun kötüyse bişey yapmazsın istersen yamajinin kıçından ayrılma :D aizen veya ichigo buna örnek zaten
Kyo ve Uki'de soylu ailelerden gelme kimseler. Sadece soy önemliyse soylular zaten. Aizen'in soy ağacında kim var da Aizen bir şey yapıyor? Soy çok önemli evet ama güçlü olan soysuz köpekler de var Bliç'te.

Uki ile Kyo üst lig kaptanlar. Yama^dan torpilleri var ama güçleri de var. İkisi arasındaki gizli ilişki nedeniyle olsa gerek Uki çekinik bir role bürünerek pek güçlü izlenimi vermiyor ancak Kyo epey güçlü olduğunu hep hissettirdi ve sonunda baş kumandan bile oldu. Starrk'ın yaptığı İçi-nii'ye karşı durmaktan daha öte. ( Starrk alır UlqiX2 yetmez :))

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık