Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Son Savaşta Ana Düşman Kim ve Nasıl Olur?

Son Savaşta Ana Düşman Kim Olur?

• Imu sama ve onun esrarengiz güçleri

Kullanılan: 93 67.9%
  • Teach ve Hükümet müttefik olur ama Teach ağır basar

Kullanılan: 7 5.1%
  • Teach ve Hükümet Müttefik Olur ama Imu ağır basar

Kullanılan: 2 1.5%
  • Teach ve Hükümet müttefik olur ama ağır basan bir taraf olmaz bence final 2'sine karşı olabilir

Kullanılan: 5 3.6%
  • Teach hükümeti devirir Luffy de Teach'i

Kullanılan: 30 21.9%

• Kullanılan toplam oy
    137
Ya abi bu trajik son olsun isteğini hiçbir zaman anlayamadım. Gerçek hayat zaten yeterince acı dolu, buna karşın neden insan kurgusal eserlerlerde de acı son ister ki? Yani sevdiğimiz karakterlerin trajik sonlarla öldüğü, dünyayın mahvolduğu sonları neresinddn keyif alıyorsunuz mazojist misiniz birader?

Neyse zevk meselesi diyelim. Ama One Piece'in trajik bir sonu olmayacağından eminim. 1000 bölüm ve pek çok arc geçti. Arcların sonuna bakacak olursak Oda'nın da final bakış açısının benim gibi düşünenlerle benzeştiğini söyleyebilirim. Herkesin mutlu olduğu topluca parti yaptıkları bir son ile sona erer seri.
Bir eser mutlu son ve klişe şekilde bitince boşa okumuşum gibi geliyor. 25 sene çizmişsin düşün, ömrünü vermişsin finali partiyle bitiriyorsun. 🤣

Bütün boşlukların doldurulduğu, geri donulmeyecek şekilde her şeyin bittigi bir sonla kapanmalı.

Bir eser mutlu son ve klişe şekilde bitince boşa okumuşum gibi geliyor. 25 sene çizmişsin düşün, ömrünü vermişsin finali partiyle bitiriyorsun. 🤣

Bütün boşlukların doldurulduğu, geri donulmeyecek şekilde her şeyin bittigi bir sonla kapanmalı.
Çok zor.

Im falan da ilgi çekici değil bu arada, başkalarının ilgisini çekebilir tabi ama seri 25 yılını geçtikten sonra içine sokuşturulan karakterler ilgilmi çekmiyorlar.

E. Oda hikayeyi o kadar ucu açık ve savruk yazıyor ki tüm boşlukları doldurması mümkün değil. Daha Mihawkın o kılıcı nasıl çektiğini, Luffynin Skypiadaki yilanın gözüne nasıl girdiğini bilmiyoruz mesela. :)

Bir de OP, Pedro ölürken, Jinbei arkada belki de esir düşecekken tayfanın parti yaptığı bir seri, her arc sonu parti yapılıyor nerdeyse, öyle olunca seri sonu bir parti banko denilebilir. :)

Çok zor.

Im falan da ilgi çekici değil bu arada, başkalarının ilgisini çekebilir tabi ama seri 25 yılını geçtikten sonra içine sokuşturulan karakterler ilgilmi çekmiyorlar.
Im'i başından beri planlama ihtimali var yalnız. 5 bunağı kaç defa çizdi, tutsun Im'i göstersin. Heriften kimsenin haberi yok gibi duruyor zaten.

İşte senin gibileri anlamak mümkün değil benim açımdan 😅. Ne alakası var klişe olmasıyla? O halde bizimkiler macera da yaşamasınlar. Luffy ölsün East Blue'da diğer türlü çok klişe. Game of Thrones bu anlayış yüzünden battı.

Hayır onu da geçtim One Piece böyle bir eser değil. Hiçbir arc kötüler kazanmaz, hiçbir arc kimss ölmez, hiçbir tayfa üyesi ölmez falan.

One Piece'den trajik son bekliyorum=Cübbelinin seneye Richard Dawkinsle kanka olup Ateist olmasını bekliyorum

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık