Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Shyarly

'Diğer Kişiler' forumunda Smoker tarafından 14 Oca 2011 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Yerim.

  51 oy
  77.3%
 2. Yemem.

  15 oy
  22.7%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,306
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Shyarly
  (Shārī) kısa yüzgeçli mako köpekbalığı türünden bir denizkızıdır. Balıkadam Adası'nda yaşayan eski bir falcı, Denizkızı Kafesi'nin sahibi ve Arlong'un yarım kan kız kardeşidir. Shyarly, Büyük Korsan Çağı'nın geleceğini bilmiştir. Aynı şekilde Marineford Savaşı'nın çıkacağını ve Edward Newgate'in ölümünü de doğru şekilde tahmin etmiştir

  Görünümü

  Shyarly mor renkte uzun tırnakları, genelde kırmızı ruj sürdüğü ince dudakları, sivri dişleri ve çizgi şeklinde mavi gözleri olan büyük bir denizkızıdır. Sinirlendiği zaman oldukça korkunç bir görünüme sahip olur. Siyah renkte kısa saçları vardır. Saçları yüzünün sağ tarafını kapatır. Arka kısmı beyaz, ön kısmı koyu mavi renkte olan bir kuyruğu vardır. Sırtında, insan kısmı ve balık kısmının birleştiği yerde yer alan küçük bir sırt yüzgecine sahiptir. Kuyruğunun ucunda hilal biçimli bir yüzgeç bulunur. Aynı zamanda kuyruğunun ortasına yakın yerde ön ve arka olmak üzere iki kısa yüzgeç daha vardır.

  Elbise olarak üzerine mor renkte ve sadece ortadan iliklenmiş kapüşonlu bir bluz giyer. Elbisenin tasarımından dolayı göğüsleri ve göbeği belli olur. Ayrıca belinde boncuklardan yapılma bir zincir vardır. Genelde pipo içerken görülür.

  Kişiliği

  Shyarly, iyi kalpli ve düşünceli biridir. Ağabeyi olan Arlong'u yendiklerini bildiği halde, Hasır Şapka Korsanları'na Sanji'ye bakmaları için bir oda tahsis etmiştir. Ayrıca Keimi'ye arkadaşları ile zaman geçirmesi için izin vermiştir. Nezaketsizlikten ve bayağılıktan nefret eder. Monkey D. Luffy'nin ulu orta sorduğu soruya çok kızmıştır. Ancak öfkesi süt köpüğü gibidir. Hemen sinirlendiği halde Luffy özür dilediğinde çabucak sakinleşmiştir.

  Eski bir falcı olmasına rağmen bunun üzerinde bir yük olduğunu düşünür. Zira her zaman uğursuz şeyler görür. Maşallah dediği üç gün yaşamaz. Buna bağlı olarak gelecekte ne olacağının bilinmemesinin daha hayırlı olduğuna inanır. Fal bakmayı bırakmış olsa da, Luffy'nin geleceğini merak edip, ne olacağına bakmıştır. Fakat hasır şapka takan birinin Balıkadam Adası'nı yok edeceğini görünce, Luffy'nin derhal adadan gönderilmesini istemiş, soğukkanlı duruşuna rağmen korkusundan terlemiştir. Ancak Yeni Balıkadam Korsanları, Balıkadam Adası'na saldırınca Shyarly, Balıkadam Adası'nı yok edecek kişinin Hody Jones değil, Luffy olacağını söylemiş, bir bakıma gördüğü şeyin gerçek olmasını istemiştir. İç savaş sona erdikten sonra kristal küresini kırmış ve bir daha gelecekte neler olacağına bakmayacağını söylemiştir. Ayrıca Luffy hakkında gördüğü şeyin gerçekleşmemesi onu mutlu etmiştir.

  Ağabeyi Arlong'un aksine Shyarly'nin insanlara karşı herhangi bir kinci tutumu yoktur. Hatta Balıkadam Adası'nda yaşayan çocuklara insanlar hakkında kulaktan dolma bilgiler dinlemeleri yerine, onların ne olduklarını kendi gözleri ile görmelerini önermiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Denizkızı Kafesi'nin sahibi olan Shyarly'nin kafe üzerinde tam otoritesi vardır.

  Bir denizkızı olduğu için kendi türüne has özelliklere sahiptir. Tüm denizkızlarında bulunan balıklarla konuşma ve sonar dalgaları ile onları çağırma yeteneğinin kendisinde olup olmadığı bilinmemektedir. Su altında nefes alabilmesi bir yana, bir denizkızı olduğundan çok hızlı yüzebilir. Uçan balıkları kullanan Uçan Balık Sürücüleri'nden bile daha hızlıdır. Ancak diğer tüm denizkızları gibi o da karada oldukça zayıftır.

  Falcılık Yetenekleri
  Shyarly eski bir falcı olduğu için geleceği görebilir. Fal bakacağı zaman bir medyum gibi kristal küre kullanır. Shyarly, ilk göründüğünde dev bir istiridyenin içinde oturduğundan, bu kristal kürenin o istiridyenin içinden çıkmış dev bir inci olduğu düşünülmektedir. Yine de sıradan bir kristal küre olma ihtimali de vardır. Falcılık yetenekleri onun geleceği görmesine olanak sağlasa da, olacak şeylerin net tarihini bilemez. Gördüğü şeylerin gerçekleşeceği kesindir, ancak ne zaman gerçekleşeceği belli değildir.

  Tahminlerinde oldukça başarılıdır. Büyük Korsan Çağı'nin başlayacağını ve Newgate'in öleceğini bilmiştir. Son tahmininde Luffy'nin Balıkadam Adası'nı yok edeceğini söylediyse de, böyle bir şey olmamıştır. Ancak onun tahminlerinde net bir zaman aralığı olmadığından, henüz bu öngörüsünün hatalı olduğu söylenemez. Kristal küresini kendi elleri ile kırdıktan sonra, fal bakmaktan vazgeçmiştir.
  Ek Bilgiler

  - Shyarly, Jones'un çocukluğu anlatılırken genç bir kadın olarak çizilmiştir. Fakat aralarında sadece bir yaş vardır. Bu görsel hata daha sonradan düzeltilmiştir.

  - Balıkadam Adası'nda olanlar, Küçük Denizkızı isimli eser ile bağdaştırıldığında Shyarly o serideki deniz cadısını temsil eder. Bazı kültürlerde falcılık cadı işi ve kara büyü olarak görülür.

  - Shyarly'nin geleceği görme yetisi Japon kültüründe yer alan Amabie isimli denizkızından esinlenilmiştir. Amabie hem iyi hem de kötü şeyler görür, fakat Shyarly sadece kötü şeyleri görür.

  - Shyarly'nin doğum günü, Japonya'da "Falcılık Günü" olarak kutlanan 9 Eylül'dür. Kendisi gibi bir falcı olan Basil Hawkins'in doğum günü de aynı gündür.

  Künye

  Adı: Shyarly
  Okunuşu: Shārī
  İngilizce Adı: Sharley
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 610, Anime 529
  Bağlantısı: Denizkızı Kafesi
  Unvanı: Denizkızı Kafesi'nin Sahibi
  Lakabı: Madam Shyarly (Jap. Madamu Shārī, İng. Madam Shyarly)
  Yaşı: 29
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 9 Eylül

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Shyarly
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 2 Eki 2016
 2. DevilHunter (Üye)
  Mesaj Sayısı 78
  Üyelik Tarihi8 Eyl 2010
  yatmadan önce yi gitti bu çok sagolasın
   
 3. Keyserav Üye

  Keyserav (Üye)
  Mesaj Sayısı 410
  Üyelik Tarihi6 Haz 2009
  Kenbunshakiyle yeteneği arasındaki ilişkiyi çözemedim hocam?
   
 4. Sagol Smoker Görür görmez sevdim :D neden acaba
   
 5. Mesaj Sayısı 28
  Üyelik Tarihi8 Eki 2010
  Yapma Shirleycim spoiler veriyorsun oldumu şimdi ? :D
   
 6. Mesaj Sayısı 340
  Üyelik Tarihi27 Ağu 2010
  Ellerine sağlık Smoker
  Bence one piece nin gördüğü en güzel dişi,gizemli hatun ,severim:D
   
 7. Korkunç birine dönüşmektedir kısmı bence komik olarak değiştirilmeli :D
   
 8. Mesaj Sayısı 340
  Üyelik Tarihi27 Ağu 2010
  Halka kızına benzemiş ufaktan
   
 9. RedTeroR Our Is The Fury

  RedTeroR (Our Is The Fury)
  Mesaj Sayısı 8,929
  Üyelik Tarihi8 Ağu 2009
  Dehşet hatun hatta one piece hatun'lar sıralamam'da Nami'yi geride bırakıp 4.lüğü almıştır kendisi(Bonney,Robin,Perona).
  Çok hızlısın ve güzel bir çeviri olmuş hızından dolayı seni takdir ediyorum+ellerine sağlık.
   
 10. Mesaj Sayısı 340
  Üyelik Tarihi27 Ağu 2010
  Sanji ye bu hatunu beğendim ben,bunu alsın süper olur

  Edit:4. lük az olmuş redterror bu hatun kafadan birinci
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık