Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Shutenmaru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hepinize günaydın. Bu teoride Shuten Maru kim olabilir? bunu kısa ve basit bir şekilde şey edeceğim.

Shuten Maru 917.sayının 8.sayfasında Holdem'den duyduğumuz kadarıyla Wano'da hırsızlık yapan biri:

Kaido ve Orochiye ait çiftlikler soyulmuş ve bunu yapan ya da yöneten kişi Shuten Maruymuş.

Peki bu Shutenmaru kim?

Bence Shutenmaru tayfa gibi ismini ve tipini gizleyip Wanoya sızan denizci.

Zorojuro
Fronosuke
Usohachi
O-Robi

Wano dış dünyaya kapalı bir yer ve yonkou Kaido ile ittifak halinde bulunan Orochinin ülkesi. Velhasıl kelam bu ülkeye girmek isteyen tipini ve ismini kamufle etmek zorunda.

Neyse fazla uzatmadan konuya geçeyim. Shutenmaru'nun Sentomaru olduğunu düşünüyorum.

Hem isim benzerliği var hem de kendisi sumo güreşçilerine çok benziyor. Kütüphaneden alıntı yapayım...

Sentomaru oldukça iridir ve sumo güreşçilerine benzeyen bir vücut yapısına sahiptir. Yüzü ve saç kesimi nedeniyle kadına benzese de, aslında erkektir. Yüzünde sol gözünden ağzına kadar inen bir yara izi vardır. Üzerinde devasa bir tuluma ya da yemek önlüğüne benzer bir kıyafet vardır. Kıafetin önünde "cennet"i temsil eden bir amblem bulunur.

İsim benziyor, sumocu tipine sahip ve aynı zamanda sumo dövüşcüleri gibi dövüşüyor. Mesela:

Sentomaru'nun dövüş teknikleride Urashima gibi avuç içiyle yapılan hareketlere sahip.

Bu arc'da yokailer (Yōkai, Japon folklorunda doğaüstü canavarlar, ruhlar ve iblislerdir.) işleniyor. Wano temsili Japonya olduğundan zaten Japon kültürü işlenmesi gayet doğal.

Bir diğer detay ise Sentomaru'nun esinlenildiği karakter ve tekniğine verdiği isim.

- Sentomaru'nun dizaynı, bir Japon halk kahramanı olan Kintarō'dan alınmıştır. Kintarō, Ashigara Dağı'nda büyümüştür. Sentomaru'nun bilinen tek saldırısının adı da Ashigara Dokkoi'dir.

Kintaro bir halk kahramanı. Ashigara dağında ikamet eden Kintaro, Minamoto no Raikō adıyla bilinen Minamoto no Yorimitsu ile tanışmış ve onun dört korumasından biri olmuş. Bu dört korumaya "the Four Guardian Kings" Dört muhafız kral deniyormuş.

Korumaları şöyle özet geçeyim:

1- Sakata no Kintoki (Kintaro-Sentomaru) – known as Kaidomaru in his past. Geçmişte Kaidomaru olarak biliniyormuş :) Oda'dan bir kelime oyunu daha!

2- Urabe no Suetake - Samuray

3- Usui Sadamitsu - Savaşçı

4- Watanabe no Tsuna - Samuray

Raiko ve Kintaro Japon mitolojisinde en güçlü yokai olan Shuten-dōji'yi yenmiş.

Sentomaru Kintaro adlı karakterden esinlenilmiş ve Kintaro Shuten adındaki en güçlü yokai'yi Raiko ile yenmiş. Bir kelime oyunu daha :)

Shuten-dōji'yide şöyle özet geçeyim:

Shuten-dōji Raiko tarafından öldürülen Japon mitolojisinin en güçlü yokaisi. Shuten-dōji'nin en önemli adamlarından birisi Ibaraki-dojiymiş. Ibaraki-doji Japon mitolojisinde yavru şeytan olarak geçiyormuş.

Ayrıca Shuten-dōji'nin mitolojisinde Yamata no Orochi'de yer alıyor. Orochi Wano'nun shogunu Orochi ile bağlantılı olabilir.

Ayrıca olayların Wanoda gelişeceğini anlayan Kizaru Akainu'ya "ben gideyim mi? demişti ama Akainu Wano'nun tehlikeli bir yer olabileceğinden Kizaruyu göndermemişti. Zira Kizaru denizcilerin en büyük gücü olan amirallerden birisi. Aokijiyi kaybeden denizciler Kizaru gibi bir gücü daha kaybederse bu büyük çöküş olabilirdi. Bu nedenden Akainu Kizaruyu tehlikeye atmadı.

Onun yerine 2 yıl önce Kizaru ile sabaody adasına gelen ismi ve tipi pek fazla bilinmeyen ama güçlü olan Sentomaruyu gönderme ihtimalleri epey fazla.

Bu kaynaklardan çıkarabileceğimiz şeyler şunlar:

Raiko Vegapunk olarak işlenebilir. Yani Vegapunk'un Sentomaru gibi üç koruması daha olabilir. Ve bu mitolojide Vegapunk işlenirse Kaido'nun indirilmesinde etken bir rol oynayabilir.

Kintaro Sentomaru olarak işlenmiş. Diğer üç muhafızı Wano'da yeni karakterler olarak görebiliriz.

Shuten Maru gerçekten Sentomaru ise Shuten Maruyu tanıyormuş gibi görünen Kiku, Kaku'dan Kikuya evrilen CP-0 ajanı olabilir.

Son olarak konuyu Luffy'nin Sentomaruyla vedalaştığı sahne ile bitiriyorum.

"Shishishi!, görüşürüz!! Seninle tekrar bir yerlerde karşılaşacağımızı hissediyorum."

Evet tekrar bir yerde karşılaşacaklar, çok yakında Wanoda!

Shishishi! Günaydın ve iyi geceler. :ehe: Umarım okurken keyif alırsınız. :sapkali:

Son düzenleme:
Zihnine sağlık. Sentomaru'nun bu şekilde tekrar seriye dahil olması hoşuma gider ve Luffy'e karşı daha sempati besleyip ileride onun yanında yer alacak karakterlerden biri olur.

Güzel bir teori daha gelmiş foruma. Eline sağlık çok beğendim. Güzel detaylar yakalamışsın. One Piece'in bir sırrı daha çözülmüş gibi hissediyorum şu an :D

Güzelmiş ama tek başına Sentomaru'ya fazla anlam yüklenilmiş gibi hissettim, ha sonradan bikaç kişi, bi çete olabilme ihtimallerininden bahsedince dedim iyi bi yerlere gidiyor. Güzel ya, yeni karakterler ile eskileri bir arada işlemesi sürekli yeni karakter doğurmasından iyidir. Eline sağlık.

Ayrıca olayların Wanoda gelişeceğini anlayan Kizaru Akainu'ya "ben gideyim mi? demişti ama Akainu Wano'nun tehlikeli bir yer olabileceğinden Kizaruyu göndermemişti. Zira Kizaru denizcilerin en büyük gücü olan amirallerden birisi. Aokijiyi kaybeden denizciler Kizaru gibi bir gücü daha kaybederse bu büyük çöküş olabilirdi. Bu nedenden Akainu Kizaruyu tehlikeye atmadı.
Hmmmmmmm

Shuten Maru gerçekten Sentomaru ise Shuten Maruyu tanıyormuş gibi görünen Kiku, Kaku'dan Kikuya evrilen CP-0 ajanı olabilir.
Hmmmmmmmmmmmm

Çok guzel teori bunu boyle dusunmediyse de odaya mail atalim boyle islesin. Ellerine saglik hocam kaku kismi disinda cok beğendim. Kaku da tutabilir ama o burnu nasil yok ettiler? İllaki bisey bulur oda da kaku ciddi bir karakterdi oyle kalsin isterim açıkçası

Hayır sentomaru oraya gönderilmiş diyorsun ki devlet olarak ajan görevini cp ekibi üstlenmiş durumda, yok hayır akainu kizaruyu gözden çıkaramadığı için sentomaruyu göndermiş diyorsun; o konuşmanın arkasında yonkouları sadece amiral seviyesi ve üstü durdurabilir diyor...Sentomaru oraya fakirleri doyurmak için mi gitti yani(hırsızlık yapıyor).. Kendini doyurmak için oraya niye gitsin..

Böyle yığınla soru geliyor aklıma..Bence boş bir teori tutma ihtimali %10..Yine de eline sağlık ☺

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık