Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Şonen vs. Seinen

Shounen vs Seinen

• Kullanılan toplam oy
    131
Çoğu zaman shounen seriler çocuklaşsa da, yine de hikaye açısından shounen'leri daha başarılı buluyorum. Ama seinen de severim.

Animeye yeni başladığımda bir forumda böyle bir konuya hemen atılmış ve tavsiye istemiştim. Hay istemez olaydım. Adamlar birlik olup Shonen Ai türü önermişlerdi(Boku no pico.Sakın izlemeyin!).
konumuza dönersek ikiside güzeldir.
Güzel Shounen ai'ler var keşke onları önerselermiş. O direk Hentai, yaoi diye geçiyor. :(

Güzel shounen manga sayısı az. Çoğu shounen az sayıdaki güzel shounen serilerini kopyalayıp klişenin dibine vuruyorlar. Ama seinen mangalarda bir çok efsane seri var ve bir sürü orjinal konu var.

kör topal

Seinen'lerin mangalarını okuyorum, shounen'lerin ise animelerini izliyorum genellikle. Tercihim ikisinin de serisine göre değişiyor genellikle. Yaş faktörü de önemli. Yaş ilerledikçe genellikle seinen tercihi artıyor.

(Not: Ne kadar çok genelleme yapmışım be. :D)
+1 :D

Serisine göre değişir ama Seinen genelde daha derin ve psikolojik olduğu için onlardan biraz daha hoşanıyorum. Shounenlerde okuyup geçerim fazla düşünmem genelde.

Serisine göre değişir, iyi manga kötü manga vardır, Seinen , Shonen, gibi kırmızı çizgiler çekmemek lazım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık