Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Şonen vs. Seinen

Shounen vs Seinen

• Kullanılan toplam oy
    131
Ben buna çok katılmıyorum. Bu tamamen yazara kalmış bir şey. Eğer yazacağı seride +18 şeyler olmasını istemiyorsa shounen yapabilir. Yada yazdığı seride bu tip şeylerin olup olmaması seriyi çok etkilemiyorsa yine istediği gibi yapabilir.
Yazara kalma kısmı şu hangi kitleden daha çok ekmek çıkar diye düşünüyordur ya da zaten böyle masalsı bir hikaye anlatmak istiyordur. Yoksa seinen demek sadece kan vahşet seks demek değil bunlar olmasa bile bunların olabildiği bir evren tasarlayıp bunu okuyucuya geçirirsen çok daha etkileyici olur eserin. Shounen okuyorsun nasıl olsa ölen ölmez, yaralanan iyileşir gibi bir algı oluşuyor ve bu algı bir çok şeyi baltalıyor.

Yazara kalma kısmı şu hangi kitleden daha çok ekmek çıkar diye düşünüyordur ya da zaten böyle masalsı bir hikaye anlatmak istiyordur. Yoksa seinen demek sadece kan vahşet seks demek değil bunlar olmasa bile bunların olabildiği bir evren tasarlayıp bunu okuyucuya geçirirsen çok daha etkileyici olur eserin. Shounen okuyorsun nasıl olsa ölen ölmez, yaralanan iyileşir gibi bir algı oluşuyor ve bu algı bir çok şeyi baltalıyor.
Bu da doğru. Bana açıkçası çok fark etmiyor böyle şeyler. Konu, karakterler falan güzel olsun yeter.

Seinen serilerde bazı durumları göze sokmak için aşır uç çizimler yapılıyor bu çizimler açıkçası beni rahatsız ediyor.

Shounen serilerde gerçeklerden çok uzak geliyor plotu sonuna kadar hissediyorsun.

İsteğimi şöyle anlatayım one piece al sadece dövüşleri seinen tarzında çiz ortaya çıkan şey benim damak tadım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık