Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Attack on Titan

Babası ile aynı olmasına ihtiyacı da yok zaten, babasına körü körüne bağlı olsaydı bugün ne Beast Titan'ın taşıyıcısı olurdu ne de Eren bir Shifter olurdu hatta Eren hiç varolmazdı. İnsanlar Zeke ve yaşadıkları hakkında oturup iki dakika düşünmeden direkt "Geberse de kurtulsak" diye laflar edince kusura bakma ki biraz sinirleniyorum. Zeke babasından hiç baba sevgisi görmedi, bir insan gibi değil de bir silahmış, zafere ulaştıracak bir anahtarmış gibi davranıldı, ki Zeke'in adı da Almanca "zafer" anlamına gelen "Sieg"den geliyor, sadece Xaver'den baba sevgisi görebildi. Zeke'in babasının da yaşadıklarından ötürü bu düşüncelere sahip olması doğal ama bu düşüncelere o kadar körü körüne bağlıydı ki manipüle edildiğini fark edemedi, Baykuş'un onlara yolladığı "gerçek" tarihin de tıpkı Marley'in tarih kitaplarındaki gibi taraflı olduğunu unutmayalım.
Xaver'in de yaşadıkları zaten herkesi etkilemiştir, bu nedenle bu dünyaya gelip de acı ve hüzün yaşayıp ikinci insan muamelesi görüp bir silah gibi kullanılıp can almaya zorlanmaktansa hiç varolmamayı düşünmeleri gayet normal. Yine de kalkıp da bütün Eldialılar ölsün diye uğraşmıyor, genlerini değiştirerek üremelerini engellemek ve zamanla ırkın dünyadan silinmesini istiyor. Eren ise hayatı boyunca duvarın dışını merak etti, duvarların içinde "esir"miş gibi hissetti, gerçek tarihi öğrenince de asıl düşmanlarını ortadan kaldırana kadar da durmamayı ve herkesi özgür yapmayı amaçlaması oldukça doğal.

[./SPOILER]

Kısaca kim ne derse desin, Zeke bu seride en iyi yazılıp işlenmiş karakterlerden biridir.
Bütün o yazdıkların hava civa.
Bu adam son iki bölümdür onlarca insanı zevk ala ala, oyun oynayarak acımasızca katletti. Hatta bir ara olayı neredeyse hayatta kalmaya çalışan insanlarla kişisel meselesi haline getiriyordu. (Taşı toz haline getirdiği sahne.)
Anlatabiliyor muyum? Banane bahanesinden. Ki kabul edilir bir şey de değil zaten. Koca adam.
Yani lafımın arkasındayım hala. Gebereceği günü zevkle bekliyorum. Yanında onun gibi düşünenleri de götürürse niye götürdü demem. Benim gözümde hepsi ruh hastası çünkü. Ama tabi kimsenin gerekçesinin bu adam kadar kabul edilemez olmadığı da bir gerçek.

Kaldı ki bu serideki bütün karakterler güzel işleniyor. Bunun konumuzla ne alakası var?

Bütün o yazdıkların hava civa.
Bu adam son iki bölümdür onlarca insanı zevk ala ala, oyun oynayarak acımasızca katletti. Hatta bir ara olayı neredeyse hayatta kalmaya çalışan insanlarla kişisel meselesi haline getiriyordu. (Taşı toz haline getirdiği sahne.)
Anlatabiliyor muyum? Banane bahanesinden. Ki kabul edilir bir şey de değil zaten. Koca adam.
Yani lafımın arkasındayım hala. Gebereceği günü zevkle bekliyorum. Yanında onun gibi düşünenleri de götürürse niye götürdü demem. Benim gözümde hepsi ruh hastası çünkü. Ama tabi kimsenin gerekçesinin bu adam kadar kabul edilemez olmadığı da bir gerçek.

Kaldı ki bu serideki bütün karakterler güzel işleniyor. Bunun konumuzla ne alakası var?

Zeke Eldialılar için ölümü bir kurtuluş olarak görüyor. Acı çektikleri bu dünyadan sonunda kurtuldukları için doğal olarak onlar için seviniyor.

Ayrıca çoğu karakter çok iyi işleniyor evet ama Zeke "en iyi" işlenmiş 4 karakterden biri.

Bir seri birisinin gözünde en iyisi olabilir ya da dört dörtlük ne bileyim mükemmeldir yani o kişiye göre. De arkadaş bunu her bölümde hatırlatmayı nasıl başarıyorsunuz ya hastasıyım bu serinin.

Ah bi de şu güzelim animeleri merdiven altı izleme kepazeliğini yaşamak zorunda kalmasaydık iyiydi. Çabuk yükleyen anizm'den geçen hafta izlemiştim bekleyemeyip sonra aşırı pişman oldum bok gibiydi çeviri. Bu hafta dedim sabredeyim de yine türkanime'den devam ederim, hala gelmemiş bile :) Gelse de yine amatör çeviriler onlar da anca vasat oluyor ya neyse. İngilizce de izlerim sıkıntı yok ama o siteler de hiç farklı değil ki. Hayır parasını verip adam gibi izleyeyim istiyorum İngilizce, Türkçe fark etmez ama o da imkansız anasını satayım! Coğrafya kaderdir. (tabi bu kader bize has değil dünyanın büyük çoğunluğu da bu aynı kaderi çekiyor :))

Bi kere daha izledim bölümü ya :D Hem çift dikiş yapınca vasat çeviriler de birbirini kolluyor böylece :rolleyes:

Son düzenleme:
Zeke Eldialılar için ölümü bir kurtuluş olarak görüyor. Acı çektikleri bu dünyadan sonunda kurtuldukları için doğal olarak onlar için seviniyor.

Ayrıca çoğu karakter çok iyi işleniyor evet ama Zeke "en iyi" işlenmiş 4 karakterden biri.
"Ufff, onlarca insan var. Hadi hayatlarıyla oynayayım."

"Birazını şöyle öldüreyim."

"Birazını da böyle öldüreyim."

"Haha! Nasıl da çırpınıyorlar. Tam öldürmelik. Aha da şurdan mıhlayayım."

"Vayy! Hala geliyorlar, bir seferde bunları da süpüreyim."

"YEY! Zafer benimdir. Ben en harikayım. Ne güzel katlettim onlarca insanı."

Evet. Bir karakterin iyi bir şekilde işlenmesi kimin öleceğine kimin yaşayacağına karar verme hakkını veriyor ona. Hem bu kafadayken.

Güzel bahane. Sen sevmeye devam edebilirsin. Ben kitle katillerine ilgi duymuyorum. Ruh hastalarını sevmiyorum. Bahanelere de aldanmıyorum.

Dahası bir karakter için iyi işlenmiş diyebilirsin ama kalkıp "en iyidir" vs diyemezsin.
Bana göre de en iyisi Hange'dir mesela. Kadın hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz ama bin tane harika özelliğini sayarım burada. En başında da orjinalliği gelir mesela.
Ama kimseye dayatmam bunu. Çünkü savunduğun adamın savunulacak hiçbir yanı yok. Sırf sen sevdin diye, otomatikman sevilecek ya da iyi işlenmiş karakter sınıfına girmiyor.

Bir seri birisinin gözünde en iyisi olabilir ya da dört dörtlük ne bileyim mükemmeldir yani o kişiye göre. De arkadaş bunu her bölümde hatırlatmayı nasıl başarıyorsunuz ya hastasıyım bu serinin.

Ah bi de şu güzelim animeleri merdiven altı izleme kepazeliğini yaşamak zorunda kalmasaydık iyiydi. Çabuk yükleyen anizm'den geçen hafta izlemiştim bekleyemeyip sonra aşırı pişman oldum bok gibiydi çeviri. Bu hafta dedim sabredeyim de yine türkanime'den devam ederim, hala gelmemiş bile :) Gelse de yine amatör çeviriler onlar da anca vasat oluyor ya neyse. İngilizce de izlerim sıkıntı yok ama o siteler de hiç farklı değil ki. Hayır parasını verip adam gibi izleyeyim istiyorum İngilizce, Türkçe fark etmez ama o da imkansız anasını satayım! Coğrafya kaderdir. (tabi bu kader bize has değil dünyanın büyük çoğunluğu da bu aynı kaderi çekiyor :))

Bi kere daha izledim bölümü ya :D Hem çift dikiş yapınca vasat çeviriler de birbirini kolluyor böylece :rolleyes:
Ben gogoanimeden izliyorum. Ama evet Türkçe altyazıları çok iyi. Geçen haftaya kadar ben de türkanimeden izliyordum.

KissAnime'nin yan sanayisi gibi duruyor :hoo: Artık iyi bir yabancı anime sitesi bulmak çok çok zor. Barındırmazlar, sektörleşme olduğu için.
Öyle mi?
Ben o kadar hakim değilim. Çeviriler bana o kadar fena gelmiyor ama Japonca bilmediğim gerçeğini göz önünde bulundurursak sanırım benim lafımın bir anlamı kalmıyor.
Turkanime nereden çeviriyor?

Öyle mi?
Ben o kadar hakim değilim. Çeviriler bana o kadar fena gelmiyor ama Japonca bilmediğim gerçeğini göz önünde bulundurursak sanırım benim lafımın bir anlamı kalmıyor.
Turkanime nereden çeviriyor?
Bunlar çeviri grupları değil zaten sadece akış sağlıyor. Çeşitli çeviri grupları olur bi sitede genelde bir seri için. Türkanime'nin kendi ekibi de var ama ayrıca bunun için TAÇE diye. Ben de çok hakim değilim ama bana en kaliteli de bu kendi çevirdikleri gelmişti.

Türkçe çevirilerinin iyi olmaması çok normal. Zaten çevirinin çevirisi mi olurmuş da işte. Ama İngilizce çevirileri de çok vasat. İki tane ayrı çeviride farklı anlamlara gelecek yerler bile oluyor. Bi de şeye gıcık oluyorum, basit Japonca kelimeler falan vardır ya artık biz de az çok biliriz anime izleye izleye öğrenmişiz. Onları kafasına göre farklı çevirdiler mi ayrı bir kıl oluyorum :D Sanki suratıma yalan söylenmiş, aptal yerine konmuşum gibi hissediyorum biraz :D Bunu da çok yapıyorlar. Güvenilir gruplar vesaire vardır ama onların da çevirdiği seri azdır ve bunları bilmesi çok zor vesaire vesaire. İşte en iyisi legal iş ama öyle bir seçenek yok bizim için henüz.

ERWİN,LEVİ ve ARMİN’e saygı duruşu:sapkali:

Levi’nin beast’i biçip adeta yok ettiği kısımda acayip rahatladım. Mangasında da hoşuma gitmişti ama animesi ayrı bir efsaneydi.

Armin aslanım sen naptın ya. Zekası ayrı fedakarlığı ayrı efsaneydi.

Erwin için fazla söze gerek yok görüyorsunuz zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık