Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kurucu Kralın Felsefesi

İlk Reiss Kralı Haklı Mı?

• Kullanılan toplam oy
    19
Historia hangi yolu seçmişti ki unuttum ben üzerinden zaman geçince :D
Kaçıncı bölümde işleniyordu bu konu ya? Yeni sezon da gelmeden bi tazeleme yapayım hem.
Historia eğer ayini tamamlayıp Eren'i yeseydi babasının dediğini yapmış, atalarının yolunu seçmiş olacaktı. Ama Eren'i yemeyip ona güvenmeyi, devlerle onun yolundan mücadele etmeyi seçti.

Eren'in babası Jeager sensei Historia'nın kız kardeşini ve ailesini katlediyor. Ayin tamamlansaydı eğer devleri kontrol etme gücü yeniden Reiss ailesine geçecekti.

Historia eğer ayini tamamlayıp Eren'i yeseydi babasının dediğini yapmış, atalarının yolunu seçmiş olacaktı. Ama Eren'i yemeyip ona güvenmeyi, devlerle onun yolundan mücadele etmeyi seçti.

Eren'in babası Jeager sensei Historia'nın kız kardeşini ve ailesini katlediyor. Ayin tamamlansaydı eğer devleri kontrol etme gücü yeniden Reiss ailesine geçecekti.
He Historia'nın seçtiği yol derken bunu mu kast etmiştin. Tamamdır :sapkali: Tabi ki kraliçamız haklı.

Hımm ben başka bir şey var diye düşünmüştüm tamamdır

Benim böle kralım olsa red ederim. Tarihte milleti refah içinde idi. Sonra zihinleri manipüle ederek insanlarını vahşi hayvan gibi kafese kapattı. Bunu barış için yapmış olsa bile insanları acı çekti. Düşmanları tarafından kolayca çoğu kendi güçleri olan bir güç ile katledildi. Güçlü olmak katledilmeyi gerektirmez eğer birileri savaş istiyorsa gerekli cevap her zaman verilmelidir. Benim naçiz görüşüm bu yöndedir.

Animeyi sadece 1 sezon izledim. Mangayı zaten hiç okumadım ama bu soruya cevap vermek için izlememe gerek yok. İlk mesajda açıkladığın şekilde bir gerekçesi varsa zaten daha en baştan hatalıdır. Kimin ne zaman ve ne kadar öleceğine, hatta kimin ölüp kimin ölmeyeceğine bile kendisi karar vermiş oluyor. Birkaç kişiyi kurban ederek çoğunluğu koruduğunu düşünüyor. Kendisinden başka herhangi birinin daha iyi bir seçenek bulabileceği ihtimaline izin vermiyor. Açıkça tanrıcılık oynuyor.

Aynen onunkinden

Ötenazi planı devreye girdi. Onu ne yapcaz, gene başa döndü olay.
Hayır bir de bilge biri olacak. Yaptığı şey kesinlikle akıl karı değildi.
Manga spoiler:

Aslında ötenazi planı hakkında da bir anket açmak lazım, insanlar genel olarak destekliyor mu desteklemiyor mu merak ediyorum :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık