Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Savaş Lordları, İmparator Tayfası Eder mi?

Ne kadar güçlü olurlar?

• Kullanılan toplam oy
    286
Fena bir ekip olmazlar elbet. Ama mesela bir Katakuri aralarından 3-4 tanesini götürür. O yüzden içlerinden Mihawk-Dof-Teach ve Weevil gibi isimlere bel bağlarlar daha çok.

Karasakal kaptan olur adam zaten Yonko unvanı var. Ben hala çakma Yonko olarak bakıyorum kendisine kanıtlaması gerek.

Mihawk mevzusuna girmiçem zira Oda bu adamı Kral da yapabilir, soytarı da yapabilir öyle bir konum da benim için.

Weewil dediğimiz adam net Yonko en güçlü adam üçlüsüne girer orası kesin gibi.

Dof iyidir, hoştur, güzeldir, çok da zeveriz ama serinin geldiği yer olarak komutan olamaz güçü yetmez 5. adam filan olur en fazla.

Dövüşcüler olarak adlandığın kişiler Bm tayfasının dövüşcüleriyle baş edemezler.

Büyük soru işaretleri var ama benim görüşüm Yonkou olamazlar.

Şöyle toplu bakınca harbiden Big Mom'ın tayfa aşırı güçlüymüş.
Millet ezmeye çalıştı ama baya güçlü bir ekipti haklarını teslim etmek gerek. Ancak shichiler de sıradan insanlar değiller her birinin çok iyi meyveleri var.

Weevil gibi azmana Moriah 50 tane gölge verse acayip şeyler olabilir.

Hancock'un gücü Luffy'e işlemediği için zayıf görünüyor ama nerdeyse etki etmediği erkek yok.

Dofy'nin hazırlıksız yakalayınca Jozu'yu bile kitleme yeteneği var.

Karasakal meyve iptali yapabiliyor. Ayrıca Luffy'den bile daha dayak arsızı.

Law ve Kuma müthiş meyve kombinasyonları yapabilir.

Mihawk'ın gücü belli olmamakla birlikte Shanks Yonkou iken onunla ile düello atmış büyük ihtimalle. Yani bir yonkou kaptanı ile çarpışabilecek, tutabilecek birisi olduğu belli en azından.

Yine Hancock'un ve Dofy'nin kral haki kullanıcısı olmaları gibi etkenler var.

Tüm bunları düşününce geri kalmazlar diyorum ben.

Karasakal kaptan olur adam zaten Yonko unvanı var. Ben hala çakma Yonko olarak bakıyorum kendisine kanıtlaması gerek.

Mihawk mevzusuna girmiçem zira Oda bu adamı Kral da yapabilir, soytarı da yapabilir öyle bir konum da benim için.

Weewil dediğimiz adam net Yonko en güçlü adam üçlüsüne girer orası kesin gibi.

Dof iyidir, hoştur, güzeldir, çok da zeveriz ama serinin geldiği yer olarak komutan olamaz güçü yetmez 5. adam filan olur en fazla.

Dövüşcüler olarak adlandığın kişiler Bm tayfasının dövüşcüleriyle baş edemezler.

Büyük soru işaretleri var ama benim görüşüm Yonkou olamazlar.
Şimdi Karasakal'ı sadece Yami Yami kullanıyorkenki haliyle değerlendireceğiz. Ama zaten yonkou olarak değerlendirip yine de alamazlar demişsin.

-Kaptan: Olmaz.
-Komutanlar: Olur.
-Dövüşçüler: Çok iyi olur. Hatta normal yonko dövüşçülerinden daha güçlü bir yapıda olurlar.

Velhasılı kelam, bu şekilde bir tayfa toplansa Wb öldükten sonraki Marco ve geriye kalanlar gibi olurlar. 4 yonkodan sonra en güçlü oluşum olurlar ama gerçek bir yonko karşısında yenilirler düşüncesindeyim. Ama öyle ezilme falan olmaz yani. Çünkü kaptan hariç geri kalan kısım çok güçlü.

Big Mom tayfası ile karşılaştırayım.

Big Mom vs Mihawk (Big Mom alır)
Katakuri vs Teach (Kata alır)
Smoothie vs Weevil (Weevil alır)
Cracker vs Dof (Cracker alır)
Snack vs Kuma (Snack alır gibi)
Hancock vs Perospero (Hancock alır)
Big Mom'ın en büyük kızı vs Jinbei (Pek bir şey bilmiyoruz da Jinbei alır diyeyim)
Daifuku vs Law (Law alır)
Amande vs Moriah (Amande alır)
Oven vs Crocodile (Crocodile alır)
Tamago vs Buggy (Tamago alır)

Şimdi sona kalan elemanlara bakalım.

Big Mom tarafı:

- Orta derecede yaralı Koca Ana
- Ağır yaralı Katakuri (Edit: Ağır yaralı abartı olmuş)
- Orta derece yaralı Cracker
- Ağır yaralı Snack
- Hafif yaralı Amande
- Sağlam Tamago
- Pekoms, Mont dor gibi orta düzey kişiler

Shichibukai ittifakı tarafı:

- Hafif yaralı Weewil
- Hafif/Orta yaralı Hancock
- Orta derece yaralı Jinbei
- Hafif yaralı Law
- Orta derece yaralı Crocodile
- Çöpler ordusu

Şimdi kalanları tekrar kapıştıralım: (Yaralı halleri ile)

Koca Ana vs Weevil (Koca Ana alır)
Katakuri vs Hancock (Hancock alır)
Cracker vs Jinbei (Cracker su dezavantajına rağmen alır)
Snack vs Law (Law alır)
Tamago vs Crocodile (Tamago sağlam olduğu için alır, en kötü ihtimalle berabere)
Kalan tayfa üyeleri vs Shichibukai'larin çöp askerleri: Kalan tayfa üyeleri çok rahat alır.

En sona Big Mom tarafından orta üstü derece yaralı Mom, orta üstü derece yaralı Cracker, sağlam orta düzey tayfa üyeleri; Shichibukai ittifakı tarafından ise Orta derece yaralı Hancock ve orta üstü derece yaralı Law kalıyor. Bunlar da kapışırsa Big Mom tayfası almış oluyor.

Sonuç olarak shichi ittifakı bir yonkou tayfası etmiyormuş, ki bu dövüşler 1 vs 1 değil, meydan savaşı şeklinde olsaydı Big Mom tayfası daha az hasar ile kazanabilirdi bile.

Son düzenleme:
Bu kadronun tehlikeli yanı birbirine yakın seviyelerde çok karakter olması.

Yamili Karasakal aşağı yukarı amiral ayarında.

Weevil'ın amiralden fazlası çıkabilir aşağısı çıkmaz.

Mingo, Kuma aşağı yukarı 3. komutan seviyesinde. Jinbe, Croco ve Law desen onlar da 4. komutan eder.

Hancock 5. komutan.

Moria 6 eder.

Başka bir tayfada aynı seviyelerde olan bu kadar adam yok. Bu da tayfaya güç katıyor.

Şu anki grupla deseler hayatta olmaz. Mihawk bilinmedikçe gözüme çöp bir karakter gelmeye başladı . Ancak işin içinde eskiler olunca en zayıf da olsa Yonko tayfası ederler . Teach , Kuma , Jinbe gibi karakterlerin ağırlıkları var en azından.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık