Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Savaş Lordları, Hükümet Köpekleri miydi?

• Konbuyu başlatan Gravity
  • Başlangıç tarihi

Shichiler denizcilerin köpeği mi?

• Kullanılan toplam oy
    285
Ben hep karşıdakini dinlerim merak etme. O an kesin öyledir diye düşünebilirsin ama belki sonra birisi fikrini değiştirebilir. Onu geçtim, hiç sevmem ama sadece karşıdakini ikna etmek için yine tartışabilirsin. Sen yeter ki iste her daim tartışılır.
Vallaha ben kararsizim ama yakin oldugum sik kopek olmadiklari. Ha köpek olmuslar ha degil benim acimdan onemli degil de hukumet bunlara neden ihtiyac duyuyorlar, hepsini paket etmek bir amirale bakiyorsa sayet, benim garibime giden bu.

Shickilerin kopek olmamasina oy veren arkadaslar neden sorgulaniyor anlamadim, madem bu kadar net gozukuyor shickilerin kopek oldugu o zaman konuda gereksiz, kapatin gitsin. Tartismayada gerek yok.
Aslında problem olan tam tersi. Konuyu açan arkadaş köpektir diyenlere demediğini bırakmadı zamanında. İlk mesajlara göz gezdirsen yeter. Konu zaten taraflı açılmış bi konu.

Vallaha ben kararsizim ama yakin oldugum sik kopek olmadiklari. Ha köpek olmuslar ha degil benim acimdan onemli degil de hukumet bunlara neden ihtiyac duyuyorlar, hepsini paket etmek bir amirale bakiyorsa sayet, benim garibime giden bu.
Hepsini paket etmek tabi ki bir amirale bakmaz. Potansiyel düşman ve düzene uymadıkları için kovalamaları gereken korsanları zorda kaldıkları zaman yardımlarına gelecek elemanları yapıyorlar. Neden yaptıkları bariz değil mi? Tabi ki bunun sayısını da sınırlı tutuyorlar, bütün korsanları meşru görecek halleri yok çünkü.

Konuda da defaatle belirttiğim gibi shichibukailara köpek diyenler, denizciler bunlara tasma takıp gezdiriyor demiyor zaten. Ben sizin düzeninize tabi olmuyorum diyip denize açılıp korsan oluyorsun sonra bu isyan ettiklerin sana gelip bak ayrıcalık sağlarız gel bizim emrimize gir diyorlar bunlar da tamam diyor. Çıkarları için bunu yapmalarından dolayı zaten bunlara köpek denmiş, buna karşılık arkadaşlar "ama çıkarları var bundan" diyor.

Mihawk iş tanımımda yok dedi çekip gitti önermesi biraz absürd değil mi :S Shanks'ın o savaşı durduracağını zaten bilerek tüyüyor işte, Sengoku istese hayırdır nereye gidiyorsun paşam Yonkou'ya karşı bize destek vermeyeceksen attım lan seni derdi, sen de artık bizim düşmanımızsın diyerek tekler geçerdi...

Wiki'den: http://www.wiki-zero.co/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvU2VhX0RvZ3M

Konu yine Sea Dogs/Deniz Köpekleri. Bu korsanlar ellerinde "letter of marque" denen, yaptıkları korsanlıkları legal kılan bir "anlaşma" taşırlardı. Ayrıca bu korsanların bazen bu anlaşmanın dışına çıkıp sorun yarattığı hadiseler de elbette vardı. Şimdi bu durumda hem bu korsanların hem de sahipleri devletler/hükümetlerin bu işten çıkarı var mı? Var. Peki "anlaşma" var mı? Var. Bu durumu art niyetli kullanıp anlaşma dışına çıkan korsanlar olmuş mu? Olmuş. Peki tüm bunlar, bu korsanlara "köpek" denmesini engellemiş mi? Hayır.

En başta dediğim gibi kavrama takılmışınız, "köpek" demek içinize sinmemiş ama durum ortada.
...

Yonkolar kadar bireysel ve müttefik gücü olmayıp bu sebeple denizciler tarafından yakalanabilecek ancak genellikle sıradan korsanların yapmasına izin verilmeyen eylemleri yapabilmek veya diğer korsanlar arasında korkulacak bir kişi olmak için özerklik ilan etmiş korsanlara denir. Mutualist yaşama dair güzel bir örnektir.
Köpeklik kısmı boyun eğmek ve itaat etmek gibi anlamlarda ise bu Deniz Lord'ları arasında değişkenlik gösterir.
Mihawk'ın düzenli bir hayatı var gibi. Fazla dertle uğraşmak istemediği için Lord unvanını kabul etmiş olabilir. Boyun eğdiğini sanmıyorum.
Kuma ajan olduğu için.
Ötekiler ise boyun eğmiştir. İllegal veya legal(Hancock) işleri için yerleşik bir noktada bulunup Denizci güçlerine karşı koyamayacakları için bu sistem içinde yer alırlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık