Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Shanks'ın Gerçek Kimliği ve Luffy ile Olan Bağlantısı

Tutar mı sizce?

• Tutar bu teori

Kullanılan: 25 51.0%
  • Tutmaz saçma geldi.

Kullanılan: 24 49.0%

• Kullanılan toplam oy
    49
Shanks in aslinda kim olduğu ve Luffy ile bağlantısının ne olduğu hakkında bir teorim var bu yüzden bu konuyu açıyorum.

Başlıyorum

Bence Shanks bir kutsal ejder ve Luffy nin annesi ile bir bağlantısı olduğunu düşünüyorum.

Shanks çift taraflı köstebektir. Hem grosei ile bağlantısı olması hemde Rogerın tayfasında korsan olması kafamda bir iki teori oluşmasına neden oldu. Zamanında Roger ın potansiyeli ve D isminden korkan kutsal ejderler hem korsanlar içinde bir köstebek olması hemde gerektiğinde Roger ı öldürmesi için güçlü bir kutsal ejderin (Shanks) Rogerın tayfasına katılmasına karar vermişlerdir. Tayfada olduğu bu süre içinde aldığı emirlerden dolayı yavaş yavaş Roger ı zehirlemiş Roger ın kultulması imkansız olduğu söylenen bir hastalığa yakalanmasını sağlamıştır. Raftel sonrası gerçeği öğrendiğinde Shanks yaptıklarından dolayı çok pişman olmuş ve yozlaşmış kutsal ejder fikirlerinden tamamen arınmıştır.

Bundan sonra Shanks abimiz D iradesi uğruna çaba göstermeye karar vermiştir fakat bu düşüncelerini kutsal ejderlere söylememiştir çünkü artık kutsal ejderlerin sistemine karşı çıkan biridir. Ardından kendisiyle alakalı gerçekleri ve kendisini zehirlediğini Roger a anlatarak özür dilemiş pişmanlığını dile getirmiştir. Roger kendisini affedip risk alarak kendisine güvenmiş ve geleceği bir süreliğne Shanks in omuzlarına yükleme kararı almıştır. Hatta Roger Shanks ten D iradesine sahip birini bulmasını şapkası ve iradesini ona emanet etmesini istemiş aynı zamanda güçlü ve genç olduğu için Raftelin ve son rota ponegrifin koruyucusu olmasını istemiştir. Son rota ponegrifi ise Roger ın önerisi üzerine Shanks a verilmiş ve gizlenmistir. Kutsal ejderler her ne kadar Shanks i kendilerinden sansada aslında o D. iradesine sahip bir kutsal ejderdir. Tek amacı ise D olan birinin Raftele ulaşmasını ümit ederek gerçeğin ortaya çıkmasında yardımcı olmak ve kutsal ejder sistemini yıkmak istemesidir.

Bir ihtimal belki luffy nin annesi ile kardeş olabileceğini düşünüyorum bu yüzden yıllar sonra luffynin bulunduğu yere gelip luffy yi korsan olmaya teşvik etmek istemiş olabilir. Aksi halde bir yonkou nun Doğu mavide ne işi olurdu diye düşünmedende edemiyorum. Tabikide her şey yigeni ve hem bir D olan hemde bir kutsal ejder olan luffy yi görmek istemesinden dolayıdır.

Ayrıca hep Monkey D. Dragonun nasıl kutsal ejderlere karşı çıkan bir devrimci olduğunu merak etmişimdir. Sonuçta babası Monkey D. Garp bir denizci ve D iradesine sahip biri değil gibi. Denizci olmasındaki en büyük sebebini ben Monkey D. Garp ın D. Nin anlamını bilmemesine bağlıyorum. Ayrıca luffy nin annesinin kim olduğunuda bilmiyoruz. Bu yüzden Monkey D. Dragon D. nin iradesini ve kayıp yüzyıl gerçeklerini aslında bir kutsal ejderden öğrendiğini düşünmeme neden oldu. Gelelim bunun nasıl olduğuna. Monkey D. Dragon babası Garp ın önerisi üzerine güçlü bir denizci oldu. Zamanla gücü bazı kutsal ejderlerin dikkatini çekti. Tabiki bu kutsal ejderlerden biride Shanks in kız kardeşiydi. Bu kutsal ejder kardeşi shanks den D. Ile ilgili bazı şeyler öğrendiği için belkide bu yüzden D. Olan Monkey D. Dragon ilgisini çekmişti. Sonunda Dragon ile gizliden arasında bağ oluştu zamanla bu kutsal ejderin hamile olduğu ortaya çıktı. Tabiki bu kutsal ejder ilerde luffy nin annesi olacaktı. Dragon kutsal ejder kimliğinden habersiz onunla evlenmek istedi fakat eşi bunun olamayacağını anlatmaya calıştı sonunda gerçekleri anlatmaya karar verdi. Monkey D. Dragon eşinden gerçekleri öğrendikten sonra bir süre sessiz kalmaya ve planını yapmaya karar verdi. Bu sürede eşi gizliden luffy i doğurdu. Ardından Dragon luffy yide alıp kaçtı. Luffy yi babası Garp a emanet ettikten sonrada planladığı gibi bir devrimci olarak yaşamaya başladı. Bu şekilde Luffynin neden tek başına yaşamak zorunda kaldığını azda olsa açıklar nitelikte bence. Sonuç olarak luffy babasından dolayı dedesinin gözetimi altında gizli bir şekilde büyüdü. Tüm bunları kendine yediremeyen ve bebeği elinden alınan kutsal ejderimiz Dragon u dünyanın en çok aranan ve tehlikeli kişisi olarak ilan etti. Bütün bu haberlerin sonucunda zeki Shanks abimiz luffy nin izini buldu ve onu görmek istedi. Bu yüzden yeni dünyadan Doğu maviye kadar geldi. Luffynin düşüncelerini etkiledikten sonra geleceği luffy ye emanet ederek Roger a verdiği sözüde tutmuş olacaktı.

Hepsi bu kadardı okuyanlara ve yorum yapanlara ayrıca teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Dragon kısmı dışında benim de bir süre üzerine düşündüğüm bir teori Shanks'ın kutsal ejder soyundan geliyor olması.
Hatta doğum gününü paylaştığı kişiler de bir küçük göz kırpıyor bize.

Shanks'ın köstebek olma ihtimal var, Roger'ı yıllarca kandırmış olabilir, ama zehirleme gibi bir duruma cesaret edemez.
Bunu yapıp, pişmanlığını dile getirseydi Roger affetse bile Rayleigh bunu dümdüz ederdi.
Shanks ile Luffy'nin Anne tarafından akraba olma ihtimali var. Luffy'nin Annesinin kutsal ejder çıkabileceğini söyleyen teoriler görmüştüm.
Shanks aşırı boş olduğunu düşündüğüm, ne yaptığını kendisi bile bilmiyormuş gibi görünen bir karakter. Benim kadar nefret edeni yoktur.
Eğer Shanks köstebek çıkarsa ve kötü karakter olarak çizilirse gelmiş geçmiş en büyük One Piece karakteri olur gözümde.

Şimdi şöyle söyleyeyim Garp'ta D iradesi var ama D'nin amacinı gerçekleştirmiyor bildiği halde. Dragon'un denizci olma ihtimali yok. Ama olabilir.Roger'ın idam sahnesinden sonra kendisinin tek takıldığıni gösterdi. Shanks'ın kutsal ejder olma ihtimali mantıklı ve akla yatkın. Ama Roger'ın bir kutsal ejder barındırdığını zannetmem.Shanks'in Luffy'nin annesi ile bağlantısı olabilir belki.

Eğer Luffy'nin annesi kutsal ejderse Luffy'nin kendisi de tenryubitoo olmaz mı direkt?

Şimdi şöyle söyleyeyim Garp'ta D iradesi var ama D'nin amacinı gerçekleştirmiyor bildiği halde. Dragon'un denizci olma ihtimali yok. Ama olabilir.Roger'ın idam sahnesinden sonra kendisinin tek takıldığıni gösterdi. Shanks'ın kutsal ejder olma ihtimali mantıklı ve akla yatkın. Ama Roger'ın bir kutsal ejder barındırdığını zannetmem.Shanks'in Luffy'nin annesi ile bağlantısı olabilir belki.

Eğer Luffy'nin annesi kutsal ejderse Luffy'nin kendisi de tenryubitoo olmaz mı direkt?
Roger dostları için defalarca kazanamayaci savaşlara girdi. Shanks uzun bir süre kendini gizlemiş ise Roger ın kalbinde bir dost olarak yer edinmiş olabilir. belki kutsal ejder olsa bile Roger a asla söylememişte olabilir bu durumda Öldüğü ana kadar shanks i dostu olarak görmeye devam etmiş olma ihtimalide var.

Eğer luffy nin annesi kutsal ejder ise luffy sadece bir kutsal ejder olmaz aynı zamanda bir D. Olduğu için Melez olarak sayılmalı. Gelecekte bütün sırlar ortaya çıktığında düzenin degismesi adına hem bir D. Hemde bir kutsal ejder olan melez luffy nin konumu açıkça daha iyi olucak ve barışın sağlanması adına en büyük As kartı olma ihtimalide artacak. Aksi halde işi daha zor olmaz mıydı? Bu yüzden luffy nin sadece D. olmasındansa aynı zamanda bir kutsal ejder olması daha mantıklı geliyor

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık