Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Bildiğimiz kadarıyla 2 tane kara kılıç var . Biri Ryuma'nın biri de Mihawk'ın kılıcı . Kılıç Karartmanın ne kadar zor bir şey olduğu hakkında çok bir fikrimiz yok belki de Amiral seviyesinde olan birinin bile yapabileceği bir şeydir . Ama şu ana kadar sadece 2 tane olması bunun çok zor bir şey olduğunu düşündürüyor . Amiral seviyesi olduğunu düşündüğümüz bir Samuray bile kılıcını karartamamış ise ( Amiral seviyesi olduğundan emin değiliz tabi ki ) Bu gerçekten çok zor bir şeydir . Kılıcı karartan kişi Mihawk değil ise yine de karartan kişinin amiral üstü olması çok olası . Yani yine Shanks'ın bulunduğu güç seviyelerinde bulunuyordur muhtemelen . Bu gerçekten İmparator seviyesinin üstünde olan insanların yapabileceği bir şey ise her şey değişir tabi ki . Ryuma bir efsane olsa da seviyesini bilmiyoruz tam olarak o yüzden Ryuma şu seviye de o zaman o seviyede ki biri yapabilir de diyemeyiz. Yani bana yine de Shanks yapabilecek seviyede ama kılıç ustası olmadığı için yapmıyor gibi geliyor .
Ryuuma, Monsters'da dünyanın en güçlüsü, One Piece'de göründüğü kadarıyla bütün dünyayla kapışmış herif, hayatında hiç yenilmemiş, dünyaya öyle bir imaj bırakmış ki ölümünden bu yana kimse Wano'ya bulaşmamış, şu anki amiral seviyesinde midir bilmem ama kendi döneminde Tanrıymış. O yüzden sanatı küçümsenmemeli.

MuzluYulafEzmesi

Ryuuma, Monsters'da dünyanın en güçlüsü, One Piece'de göründüğü kadarıyla bütün dünyayla kapışmış herif, hayatında hiç yenilmemiş, dünyaya öyle bir imaj bırakmış ki ölümünden bu yana kimse Wano'ya bulaşmamış, şu anki amiral seviyesinde midir bilmem ama kendi döneminde Tanrıymış. O yüzden sanatı küçümsenmemeli.
Bunlardan dolayı bana hep Yonkou üstü bir insanmış gibi geliyor Ryuma . Ama gücünü ölçmemize yarayacak bir bilgi yok tam olarak . Onun zamanın da Amirallar , İmparatorlar bu kadar güçlü müydü mesela ? Bunları bilmemek kesin konuşmamı engelliyor . Ama yinede benim kafamda hep Yonkou üstü bir insan kendisi . Ama bu kılıç karartmak için Ryuma'nın seviyesinde olmayı gerektiriyor mu emin değiliz . Gerektiriyor olmamalı çünkü Mihawk o kadar güçlü olamaz . Mihawk değilde başkası karartsaydı herhalde Ryuma kadar güçlü olan bir insanın 1000 sayılık bir seride bir kerede olsa lafı geçerdi . Kılıç Karartmanın şartları sadece kılıcını haki ile kaplayıp sürekli dövüşmek olmamalı bence çünkü bu bilinen bir şey ise sırf kılıcını karartmak için bunu sağlayacak eğitimlerden geçebilir insanlar . Belki de en başından bu kadar az bilgiyle bu konu hakkında fikir yürütmemeliydim :üzgünüm:

Bunlardan dolayı bana hep Yonkou üstü bir insanmış gibi geliyor Ryuma . Ama gücünü ölçmemize yarayacak bir bilgi yok tam olarak . Onun zamanın da Amirallar , İmparatorlar bu kadar güçlü müydü mesela ? Bunları bilmemek kesin konuşmamı engelliyor . Ama yinede benim kafamda hep Yonkou üstü bir insan kendisi . Ama bu kılıç karartmak için Ryuma'nın seviyesinde olmayı gerektiriyor mu emin değiliz . Gerektiriyor olmamalı çünkü Mihawk o kadar güçlü olamaz . Mihawk değilde başkası karartsaydı herhalde Ryuma kadar güçlü olan bir insanın 1000 sayılık bir seride bir kerede olsa lafı geçerdi . Kılıç Karartmanın şartları sadece kılıcını haki ile kaplayıp sürekli dövüşmek olmamalı bence çünkü bu bilinen bir şey ise sırf kılıcını karartmak için bunu sağlayacak eğitimlerden geçebilir insanlar . Belki de en başından bu kadar az bilgiyle bu konu hakkında fikir yürütmemeliydim :üzgünüm:
Yok canım, illaki adının geçmesine gerek yok, biz Luffy'nin POV'undan izliyoruz seriyi genel olarak, onun da böyle şeylere hiç mi hiç ilgisi yok. Rayleigh'in adını taa 400. bölümlerde öğrendik. Kara Kılıç'ı gayet başkası karartmış olabilir.

MuzluYulafEzmesi

Yok canım, illaki adının geçmesine gerek yok, biz Luffy'nin POV'undan izliyoruz seriyi genel olarak, onun da böyle şeylere hiç mi hiç ilgisi yok. Rayleigh'in adını taa 400. bölümlerde öğrendik. Kara Kılıç'ı gayet başkası karartmış olabilir.
Kılıç karartmanın zorluğunu merak ediyorum gerçekten . Birini karartan kişi Ryuma ama adamın seviyesi hakkında kesin bir bilgimiz yok . Kılıcını karartması ne kadar sürmüş bilgimiz yok . Üstelik 2. kara kılıcı da kimin kararttığını bile bilmiyoruz . Yani sonuç olarak kılıç karartmak için hangi seviye de olmalıyız ? Ne kadar kadar sürüyor ? Haki seviyesi ne kadar önemli ? Karartmak için gereken şartlar neler ? Hiçbir şey bilmiyoruz ne güzel :hhh:

Ryuuma ve mihawk kılıçlarıyla yatıp kalkan tipler. Mihawk zoro’ya “kılıcındaki her çiziği onuruna bi leke olarak düşün” diyor. Zoro sırtında yara almamak için öldü nerdeyse kaç kere. Ryuuma kendi karakteri tam yokken bile cesedi nasıldı gördük.

Shanks’ın kılıç ustalığı yüksek olabilir ama kılıç konusunda takıntılı değil gibi o kadar. Kara kılıcının olmaması bence doğal. Dövüşmesi gerekince dövüşüyor. Ryuuma gibi koca ülkeyi sırtına alıp korumamış, mihawk gibi bi korsanı zevkine kesmek için günlerce yolculuk yapmıyor.

Kılıç ne kadar güçlü olursa olsun oden kaido’ya yara vermiş biri. Wb’nin silahı’da en iyi blade’lerden biriydi. Ama onların silahları da karartılmamış.

Sadece güç seviyesiyle alakalı değildir bence. Yoksa wb’nin bisento’su niye kararmasın? Ya da bu adamlar kılıç karartıp satsın. 10-15 yılını versen o kılıç kararınca köşeyi dönersin zaten.

Kılıç ustası değil kılıç kullanıyor kılıç eline çok yakışıyor diye.:utan: Hani sigara içmiyorum ben diyip ayda yılda bir sigara yakılır ya Shanks’in kılıç kullanması da öyle arada bir yapıyor bir kaçamak.:oleyo:

Shanks ya da Rayleigh, kılıcını neden karartmadı, sorusu biraz anlamsız gelmeye başladı bana. Baktığımız zaman Kaido ya da Big Mom'un da geleceği görebildiklerine dair bir işaret yok. Muhtemelen ikisi de göremiyor ama Big Mom'un komutanlarından birisi olan Katakuri görebiliyor. Aynı şekilde Luffy de görebiliyor. Big Mom ki; diğer imparatorları geçip, Korsan Kral olmak isteyen bir kadın. Neden kendini bu yönde geliştirmemiş? Belki de geleceği görebilse Shanks'ı, Kaido'yu, hatta Beyazbıyık'ı bile geçebilecek. Kara kılıç olayı da buna benzer geliyor bana.

Kılıç ustası değil kılıç kullanıyor kılıç eline çok yakışıyor diye.:utan: Hani sigara içmiyorum ben diyip ayda yılda bir sigara yakılır ya Shanks’in kılıç kullanması da öyle arada bir yapıyor bir kaçamak.:oleyo:
Mihawk'la kapışacak düzeyde kullanıyor ama. Sigara içen biriyle ayda yılda bir sigara içen arasında epeyi bir fark vardır ama. Birinin içi zift dolmuş diğeriyse gayet sağlamdır.:oleyo2: bu mihawkın kılıcının kararmasıyla doğru orantılı
Adam kederlendikçe basmış hakiyi, sevdadandır sevdadan :ehe::ehe::ehe:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık