Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
shanks benim için kılıç ustasıdır. mihawk'la patik örme düellosu ettiğini düşünenler varsa tabi ona bir şey diyemem. mihawk ayarındamıdır ona da bir şey diyemem. bir çok defa düello ettikleri açıklandı mihawk'ı yenemediği açıktır. ama kılıç ustası olmayan birinin mihawkla kılıç tokuşturmasının sebebini makul bir biçimde anlatsanız biz de anlasak. fan yada antifan olmadan bakarsak shanks' güçlü bir kılıç ustası olarak görülebilir.
Bi çok defa düello ettiklerine dair bişey yok! Bu aynı BB 2x acı alıyo muhabbeti gibi. Tek düellodan bahsediyo WB. Ace vs WB'de ace'in amacı WB'yi öldürmekti. Ace dövüşten sonra yaşıyodu. Burdan ace'in yenilmediği sonucuna mı varıcaz? Yenemediği açıksa zaten neye dayanarak kılıç ustası diyosun? İki kişi bir kez dövüşüyo ve kılıç ustası olan yenilmiyo. Benim burdan çıkaracağım en makul sonuç kılıç kullanıcısı, kılıç ustasını yenememiş olur...

Kılıç ustsının sınırlarını aşmış dedim çünkü sadece kılıç kullanmıyor.Çoğu kılıç ustasınından daha üstün özellikler kullanıyor.Geçmiş hakkında hiçbir şey bilinimediği halde yorum yapmaya bayılıyorsunuz.

WB çarpışması dışında savaş bile yok gösterdiğin resimlerde. Elinde kılıç tutması shanks'ı kılıç ustası yapıyosa buggy bıçaklarıyla, rayleigh kılıcıyla kılıç ustası oluyo. Aokiji'nin iki kez buzdan kılıç yaptığını gördük o da kılıç ustası oluyo. Roger hem kılıç hem silah tutarak keskin nişancı/kılıç ustası oluyo. BB silah taşıyo, Lafitte silah kullandı, Vasco Shot çift silah kullandı hepsi keskin nişancı bunların. Doc Q tırpan benzeri ilginç bi silah taşıyo, WB ve Catarina Devon mızrak kullanıyo bunların hepsi kılıç ustasıdır. WB zaten kılıç ustası x kılıç ustası'dır. Kılıç ustası sınırlarını aşmış Shanks'la çarpıştı sonuçta. Ben hiçbi tekniğini göremeden neye dayanarak kılıç ustası diyosun dediğimde geçmişi bilmeden yorum yapmış oluyorum; Sen görmediğimiz tekniklere dayanarak kılıç ustası dediğin geçmişten bihaber yorum yapmış olmuyosun...

@Cağdaş biraz insafsız yorumlamıyormusun :)
Mihawk VS Shanks'ı tutup Shanks ve WB'nin çarpışma olayına dayandırarak WB'de kılıç ustasıdır demek bu benzetmeyi kendini kayırmak kendini haklı cıkarmak için yapıyor oldugunu düşünmüyormusun(Tabi amac bu ama bu örnekle cok ucuk be) hatta böyle bir benzetmenın ucuk olmadıgına kendini inandırdın mı ?
Neden bu konuda bu kadar ısrar ediyorsun anlamış deyilim.
Ortada olan durum için iki tarafında yerinde ve tutarlı düşünceleri var yanı birinden birini seçmek mantıksız deyil.
Aksine birinden birini seçmek yerine illa benimkidir demek mantıksız geliyor.
Tabi tartışma olsun ortam olsun diye yapıyorsun benim söyleyeceğim bişey yok :D
Yalnız tek diyeceğim bu tartışmadan şahsen bıktım...

Kılıç ustası olmak için illa tekniğe isim verip sonra o tekniği yapmaktan mı ibaret?Yada Dojoda eğitim mi almak lazım?Çekme saplama delme savurma bunlar teknik değil mi?
Baki bikaç sayfa geri gidersen aynı muhabbeti daha önce de yaptığını sonra cevap vermeden bıraktığını görebilirsin. Shanks'ın kılıç çekmesi, saplaması, savurması, sallaması, kınına geri koyması gibi teknikleri nerde gördün? Adam iki kez kılıç kullandı birinde WB'yle tokuşturdu diğerinde akainu'nun önüne koydu. İkisinde de kılıcı hakiyle güçlendirip tuttu. Nerde teknik gördün? Teknikleri göster bende ben yanılmışım diyeyim...

@Cağdaş biraz insafsız yorumlamıyormusun :)
Mihawk VS Shanks'ı tutup Shanks ve WB'nin çarpışma olayına dayandırarak WB'de kılıç ustasıdır demek bu benzetmeyi kendini kayırmak kendini haklı cıkarmak için yapıyor oldugunu düşünmüyormusun(Tabi amac bu ama bu örnekle cok ucuk be) hatta böyle bir benzetmenın ucuk olduguna kendini inandırdın mı ?
Neden bu konuda bu kadar ısrar ediyorsun anlamış deyilim.
Ortada olan durum için iki tarafında yerinde ve tutarlı düşünceleri var yanı birinden birini seçmek mantıksız deyil.
Aksine birinden birini seçmek yerine illa benimkidir demek mantıksız geliyor.
Tabi tartışma olsun ortam olsun diye yapıyorsun benim söyleyeceğim bişey yok :D
Yalnız tek diyeceğim bu tartışmadan şahsen bıktım...
Orda ki amaç Shanks kılıç ustasıysa ve kılıç ustası üstü bi seviyedeyse Shanks'a karşılık verebilen WB daha üstündür demek. Bu aslında bi ironi. Yani WB'nin kılıç ustası olduğuna inanmıyorum. Yada Shanks'ın kılıç ustası sınırını aştığına...

Bi çok defa düello ettiklerine dair bişey yok! Bu aynı BB 2x acı alıyo muhabbeti gibi. Tek düellodan bahsediyo WB. Ace vs WB'de ace'in amacı WB'yi öldürmekti. Ace dövüşten sonra yaşıyodu. Burdan ace'in yenilmediği sonucuna mı varıcaz? Yenemediği açıksa zaten neye dayanarak kılıç ustası diyosun? İki kişi bir kez dövüşüyo ve kılıç ustası olan yenilmiyo. Benim burdan çıkaracağım en makul sonuç kılıç kullanıcısı, kılıç ustasını yenememiş olur...
Çoğu kez düello yapmışlar yani tek düello değil bu.
Wiki;He has been known to have frequently fought with Shanks when they were younger.
Hatta shanks'ın kolu gitmeden önce de aralarındaki rekabet devam ediyormuş.
Wiki;Mihawk has given up on trying to fight Shanks after he lost an arm.

Shanks ve Mihawkın düello yaptıklarını herkes kabul ediyordur umarım.Düello'nun ne olduğuna wikiden bir baktım.

Düello, iki kişi arasında bir onur sorununu çözmek için belirli kurallara göre öldürücü silahlarla yapılan dövüştür.Genelde kılıç ya da tabanca kullanılırdı. Tanıklar düellonun yapılacağı alanın enini boyunu ölçer ve silahları denetlerdi. Düellocular kılıçla dövüşüyorlarsa, bunun belirlenmiş alan içinde gerçekleşmesi gerekirdi.

Düellonun sonucu belli değil.Shanks kazandı veya kaybetti.Mihawk ile kapışabiliyorsa bu onun kılıcını ustalıkla kullandığını gösterir.O zamanalar hakisinin olmadığını var sayıyorum.Yoksa Deniz Canavarı kolunu koparamazdı.Ayrıca karşısındaki adam öyle güçsüz bir kılıç ustası değil sonuçta.Ayrıca her savaşında kılıcına davranıyor diyorum sen kaç tane savaşını gördün ki diyorsun.Gördüklerimizin hepsinde elinde kılıç var.
Birincisi Shanks onura önem vermediğini kendisi söyledi. Yani senin anladığın manada bi düello olması mümkün değil.
İkincisi şimdiye kadar hiç savaşını görmediğimiz için hala aynı şeyi söylüyorum. Gösterdiğin resimler savaş değil. İki tane çocuğun WB'ye karşı durması yada tüm tayfasıyla birlikteyken elinde kılıcını tutması yada olmayan bi savaşta elinde kılıçla beklemesi neresinden bakarsan bak savaş değil. WB'yle olan muhabbete de en iyi ihtimalle münakaşa diyebilirim.

Yukarıda bahsettiğin tekniklere dair bişey söylememişin. Kılıç çekme, savurma, saplama vs. konusunda kaynak göstermeni bekliyorum hala.

Çoğu kez düello yapmışlar yani tek düello değil bu.

Hatta shanks'ın kolu gitmeden önce de aralarındaki rekabet devam ediyormuş.

WB çok açık bi şekilde DUEL diyo. Yani tekil konuşuyo...

Shanks kılıç ustası mıdır derseniz evet derim. Yonkou seviyesindeki bi adam ustalaşmadığı bir silah taşımaz üzerinde.Kılıçta usta olmasaydı o saber sürekli yanında olmazdı. Ha Shanks sadece kılıç mı kullanır? Hayır. Yuksek seviye haki kullanıcısı bi karakter, tekme ve yumrukla da büyük hasar verebilir. Sonuç olarak Shanks kılıçta ustadır ama sadece kılıçla dövüşmez. Benim görüşüm bu

Her kılıç kullanan kılıç ustası mıdır?
Kılıcı iyi kullanan herkes kılıç ustası mıdır?
Kullanan kılıç usta iyidir her... neyse işte :D

Wiki yalan söylemez haklısın. Hep Eiichiro Oda'nın hıyarlığı. Manga da yalan yanlış şeyler söyleyerek wiki'yle çelişmeme neden oldu...
Sana kalırsa shanks ve mihawk düello yapmışlar ve dövüşü mihawk kazanmış.
Peki güzel kardeşim burada shanks mihawk'a ne diye soruyor "Benimle dövüşmeye mi geldin" diye.

EDİT;Az önce diyordun ya "iki kişi tek bir düello yapıyor ve birisi kazanıyor"

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık